نفت ساران با لکه ننگ اقرار ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ دفترخانه ۳۶ نفت وگاز گچساران،همچنان در میدان است | نظر شخصی من حمایت از روحانی در انتخابات است / طرح اخیر در مجلس، در مورد اقدام خودسرها در جلسات قانونی است

 • تاریخ انتشار خبر: جمعه, 17 فوریه , 2017 | 22:18 | کد خبر : 25268 |
 •   

  رئیس فراکسیون امید گفت که در انتخابات ریاست جمهوری آینده از حسن روحانی حمایت خواهد کرد. به گزارش نفت ساران،محمدرضا عارف که در کنگره سالانه حزب ترقی ایران شرکت کرده بود، ضمن گرامیداشت شهدای انقلاب، سالگرد پیروزی دهه فجر، ایام فاطمیه و قیام مردم آذربایجان گفت:‌ در آستانه یکی دیگر از رویدادهای سیاسی کشور یعنی ...

  نفت ساران؛

  رئیس فراکسیون امید گفت که در انتخابات ریاست جمهوری آینده از حسن روحانی حمایت خواهد کرد.
  به گزارش نفت ساران،محمدرضا عارف که در کنگره سالانه حزب ترقی ایران شرکت کرده بود، ضمن گرامیداشت شهدای انقلاب، سالگرد پیروزی دهه فجر، ایام فاطمیه و قیام مردم آذربایجان گفت:‌ در آستانه یکی دیگر از رویدادهای سیاسی کشور یعنی انتخابات اردیبهشت ماه هستیم. با نگاه به انقلاب و جایگاه مردم در انقلاب و نقشی که امام برای انقلاب قائل بودند معتقدم قانون اساسی به خصوص اصل سوم از مترقی‌ترین اصول در بین کشورهای مدعی است.
  او تاکید کرد:‌ تشکل‌ها باید حرف مردم را نمایندگی کنند و بیانگر نظرات آن‌ها باشند. رفتارهای بعد از انقلاب نیز مثل قبل از انقلاب، فراز و فرودهایی در تحزب داشت. در مقاطعی که جلوی آن گرفته شد و در مقاطعی با نگاه کمی تعداد احزاب زیاد شدند اما خروجی قابل توجهی از آن‌ها ندیدم. در کشور ما تمام دستگاه‌های حکومتی به طور مستقیم و غیرمستقیم مردم را نمایندگی می‌کنند.
  به نوشته ایسنا، عارف متذکر شد:‌ باید به سمت احزاب تاثیرگذار و فراگیر برویم که زمانی نگاه‌شان مطرح می‌شود زمینه تحقق آن نیز در کشور فراهم باشد. باید در این مسیر حرکت کنیم که به اعتقاد من راهبرد کلی نخبگان و دلسوزان هم باید به همین سمت باشد؛ به سمت رسیدن به احزابی که بتوانند بخش بزرگی از مردم را نمایندگی کنند. بناست مردم حرف آخر را بزنند و این در صندوق‌های رای نمود پیدا می‌کند.
  رئیس فراکسیون امید در ادامه عنوان کرد:‌ وقتی تصمیم تشکیلاتی گرفته شد همه موظف به اجرای آن هستند در جبهه نیز همین طور است. عده‌ای تشکیل جبهه می‌دهند که روی اصول با هم اختلاف ندارند. اساسا جبهه‌ها بر اساس نقاط مشترک تشکیل می‌شوند و وقتی در داخل جبهه تصمیم گیری شد اعضا و احزاب نمی‌توانند بگویند مخالف هستیم.
  عارف در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به عملکرد جریان اصلاحات گفت:‌ در دهه ۹۰ با جمع بندی از عملکرد درون جبهه اصلاحات عملا سه راهبرد در دستور کار این جبهه قرار گرفته است؛ اولین و مهمترین راهبرد مشارکت حداکثری مردم در صحنه‌های انتخابات است. این راهبرد در چارچوب منافع ملی است؛ راهبرد دیگر ما اجماع است؛ اجماع کامل در درون جبهه اصلاحات. شاید در نگاه اولیه این کار سخت بود اما انصافا همه تشکل‌های اصلاح‌طلب این ظرفیت را نشان دادند.
  رئیس فراکسیون امید افزود:‌ راهبرد دیگر همکاری و تفاهم با جریانات دیگر است. واقعیت این است که دو جریان را باید در کشور به رسمیت بشناسیم که امروز تحت عنوان اصلاح طلب و اصولگرا معرفی می‌شود. باید به دنبال حذف یکدیگر نباشیم. زمانی که یک جریان خاص جریان دیگر را حذف کند دیدیم چه هزینه‌هایی به نظام تحمیل شد که ممکن است برخی اثرات آن در دهه‌های آینده دیده شود.
  عارف متذکر شد: این دو  جریان اصیل هستند و در نظام و انقلاب ریشه دارند و هر یک شخصیت‌های برجسته‌ای در خود دارند. راهبرد ما در دهه ۹۰ این بود که با هم همفکری کنیم. ما در اصول، اختلافی نداریم؛ برچسب‌ها را کنار بزنید که ریشه در خودبزرگ بینی و عدم رشد سیاسی دارد. مردم ما تجربه کرده‌اند که جایی که خواسته‌ایم رقیب را با شیوه های غیردموکراتیک دفع کنیم چه نتیجه‌ای گرفته‌ایم. ما بر رقابت همراه با رفاقت اصرار داریم.
  او ادامه داد: رویکردی که همیشه برای اصلاحات قائل شده‌ایم سعه صدر است. آرامش، عقلانیت و خرد جمعی رویکردهایی هستند که اگر به آن‌ها بپردازیم بسیاری از مسائل حل می‌شوند.
  عارف در ادامه با ارائه توضیحی از روند بررسی طرح ها و لوایح در مجلس دررابطه با طرح دو فوریتی مقابله با برهم زنندگان مراسم رسمی گفت:‌ این مسئله مدت‌ها مطرح بود که عده ای خودسر جلسات قانونی یا عرفی که نیازی به مجوز ندارند را برهم می زنند. پیام این طرح این است که این مسئله را جرم تلقی کنیم. از آنجایی که شرایط منطقه شرایط حساسی است و به انتخابات نزدیک می‌شویم بحث روی دو فوریت آن بود. پیش نویس آن نیز به امضا رسید اما پیش نویسی که به امضا رسیده با آن چیزی که در صحن آمده اختلافاتی دارد و مسائلی باید اصلاح شود اما در مجموع پیام آن این است که هیچ کس حق ندارد با برنامه مجوزدار برخورد کند.
  نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی متذکر شد:‌ البته چیزهایی به آن اضافه شده که برخی دلسوزان در فضای  مجازی مطرح می‌کنند. البته باید سعه صدر داشته باشیم و در نظر بگیریم که این یک پیش نویس است. اینکه رقبا در تیترهای روزنامه‌هایشان چیزهایی بزنند طبیعی است اما در داخل خانواده اصلاح طلب چرا؟ باید حرمت ها را حفظ کنیم چقدر در گذشته به خاطر این‌ها هزینه دادیم. الان فراکسیون امید زیر سوال است. بارها گفته ایم تصمیمات عموما جمعی است و پیروی خرد جمعی. خود من هم اصولا بنا نیست امضا کنم. البته به جز موارد استثنایی که آن را هم دوستان تشخیص می دهند. همه کارها نباید به یک نفر ختم شود. امیدواریم رفتارمان در فراکسیون امید منجر به این مسئله شود.
  رئیس فراکسیون امید تاکید کرد:‌ طرحی که بناست دو فوریت آن مطرح شود اگر دیروز به صحن می آمد طبق آیین نامه باید روز شنبه مطرح می شد که مجلس تعطیل است، اگر یکشنبه هم بحث مطرح شود بودجه را معطل می‌کند. متن نهایی این طرح آماده است و شاید اگر از نظر آیین نامه اجازه داشته باشیم آن را با متنی که در صحن است جایگزین کنیم.
  عارف به استیضاح وزیر راه نیز اشاره کرد و توضیح داد:‌ ما کمیته ای تشکیل دادیم و این مسئله را بررسی کردیم. چندین جلسه نیز با معاونین وزیر داشتیم. با توجه به شرایط و اینکه دولت در ماه های آخر است تصمیم گرفتیم رای منفی بدهیم؛ این یک پروسه کارشناسی شده و جمعی بود که حتی رای هم گرفتیم. ما به شعاری که داریم پایبندیم. برخی از دوستان ما با رقبای ما همسو شدند. آن‌ها روی واژه ها تاکید دارند و رقبای ما روی اصل.
  او در بخش دیگری از این جلسه تاکید کرد:‌ ما باید به طور طبیعی به سمت تحزب و داشتن حرکات تاثیرگذار برویم. همزمان هم باید با همگرایی جبهه ها پیش برویم و با راهبردهایی که داشته ایم گام ها را خوب برداشتیم. گام او سال ۹۲ بود که جریان اصلاحات نشان داد تدبیر و منافع ملی برایش مهم است نه منافع شخصی. ما این روند را قائل به فرد نمی دانیم بلکه قائل به گفتمان می دانیم. در سال ۹۴ بهتر عمل کردیم و شورای عالی سیاست گذاری که دستاورد بزرگی نه تنها برای اصلاح‌طلبان بلکه برای نظام بود تشکیل شد. تصمیمات ما عموما در این شورا اجماعی بود. نتیجه‌اش را هم گرفتیم. در انتخابات مجلس نتایج خوبی داشتیم نه فقط در تهران که کارستان بود بلکه در شهرستان‌هایی هم که کاندیدای ما رای نیاورد باز هم نتایج خوبی گرفتیم.
  عارف اضافه کرد:‌ شورای عالی نمود تفاهم ما بود. البته روی عملکرد شورا نقدهای جدی وارد شد و خیلی خوشحال شدیم که بتوانیم شورا را بازنگری کنیم. یک نظر این بود که شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان محور باشد و یک نظر هم این بود که شورای عالی را ادامه دهیم. نظرسنجی‌هایی صورت گرفت تقریبا با نمره متوسط سه از چهار ضرورت ادامه کار شورا به موافقت اکثریت رسید. ان‌شاء‌الله به همان مسیری که در سال ۹۴رفتیم و نتیجه گرفتیم در سال ۹۶ نیز به هم مسیر برویم.
  رئیس فراکسیون امید در مجلس تاکید کرد:‌ شورای عالی تشکیل شده و ضرورت آن این است که ما فقط سیاست‌گذاری کنیم و تصمیمات به استان‌ها بدهیم. ما تصمیم گرفتیم به هیچ حزب سهمی ندهیم چرا که شرایط برای وزن کشی احزاب فراهم نیست. البته ما برای زنان و جوانان تبعیض مثبت قائل می‌شویم و برای هر یک ۳۰ درصد در نظر می‌گیریم و چون با هم، همپوشانی دارند تصمیم گرفتیم ۵۰ درصد شورا زنان و جوانان باشند. ما شورا را پارلمان محلی می‌دانیم و اعتقاد داریم همه خدمات جز خدمات امنیتی و سیاسی باید در چارچوب شورا قرار گیرد پس باید به سمت افراد متخصص و شایسته و اهل فن برویم. ما هم نیاز به رأی مردم و حضور آن‌ها برای کاندیدا شدن داریم تا گفتمان ما در شوراها هم فعال شود.
  عارف در ادامه با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: مسیر ما در انتخابات ریاست جمهوری روشن است. رویکرد سال ۹۲ باید ادامه پیدا کند، رویکردی که ما شروع کردیم و نتیجه‌اش را هم گرفتیم. آنچه قطعی است این است که یک کاندیدا خواهیم داشت. نظر شخصی من هم آقای روحانی است. البته مواردی نیز به عملکرد چهارساله دولت وارد است که با خود اعضای دولت در مورد آن صحبت می‌کنیم تا دولت در امور مختلف از جمله امور اقتصادی و معیشت مردم موفق‌تر باشد. نظر شورای عالی به موقع اعلام می‌شود و مهم این است که در این دو سه ماه احزاب فعال باشند و مشارکت حداکثری و پرشورتر از انتخابات سال ۹۴ داشته باشیم. هرچند حرف آخر را مردم می‌زنند و هر فردی که فردای انتخابات از صندوق بیرون می آید به او احترام می گذاریم.


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-default.php on line 68
  انتهای پیام/شایسته

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲
  • تـــازه ترین خبرهای نفت ساران
 • رونمایی نفت ساران از ۱۸ نامزد اصلح در حوزه انتخابیه استان خوزستان
 • نفت ساران لیست مشورتی نامزدهای اصلح را به مردم حوزه های انتخابیه استان خوزستان پیشنهاد می کند
 • سردبیر نفت ساران : در میان ۲۸ داوطلب اصلح نیافتم و در استان همجوار رای به صندوق خواهم انداخت
 • رفتارهای خارج از چارچوب آرمان های انقلاب قالیباف، به زیان سعید محمد
 • وزیرکشور : موضع گیری دست‌اندرکاران انتخابات له یا علیه نامزدها خط قرمز وزارت کشور است
 • حوزه‌های انتخابیه و کرسی‌های آن را بشناسید
 • اطلاعیه شماره ۱۵ ستاد انتخابات کشور
 • حجت‌الاسلام علی وحدانی فرامام جمعه دهدشت:وزارت اطلاعات مجموعه امین و گنجینه نظام و کشور است
 • فیلم کینه و حُب و بغض ۴سال حذف ملت از مجلس علیه مردم در سالن رضا رادمنش
 • با حکم غلامی، مقیمی برکنار و مسلم کرمی سرپرست امور فرهنگی و هنری شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران منصوب شد
 • زمان بازی معوقه صنعت نفت گچساران با پرسپولیس مشخص شد
 • تاکید شریعتی بر تقویت گمانه رد صلاحیت غلامرضا تاجگردون+ فیلم
 • ارسال پیام نابودی ورزش در شب منابع انسانی تاجگردون + فیلم
 • سید ناصر حسینی پور : بی تقوایی محصول کذبیات جلاله غلامرضا تاجگردون است
 • مستند ۱۱ شهید شاخص فارس رونمایی می شود
 • امام جمعه موقت شیراز: انتخابات زمینه‌ساز اقتدار و پیشرفت کشور است
 • خطیب جمعه یاسوج: نماینده وظیفه ندارد در عزل و نصب‌ها دخالت کند
 • علی حیدر حیدر خواه امام جمعه چاروسا : حضور شگفت انگیز مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه باعث قوت قلب جبهه مقاومت و نا امیدی دشمنان و بدخواهان ملت ایران شد
 • حسینی : راه انقلاب را با قدرت ادامه خواهیم داد
 • ثبت ۱۶ میلیمتر بارش باران در بوشهر و دیلم