• تاریخ انتشار خبر: شنبه, 3 ژوئن , 2017 | 13:18 | کد خبر : 27800 |
 •   

  مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد:مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در جمع خبرنگاران به تشریح جزئیات افزایش مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان در سال ٩٦ پرداخت و گفت: امسال حقوق بازنشستگان برای حداقل بگیران، ١٤,٥ درصد افزایش می یابد.

  نفت ساران؛

  به گزارش  نفت ساران، دکتر سیدتقی نوربخش با بیان اینکه مهم ترین تعهد سازمان پرداخت مستمری هاست، افزود: میزان و نحوه برقراری مستمری ها در قانون آمده است.

  وی افزود: درباره نرخ افزایش حقوق ها دو ماده قانونی وجود دارد. نخست در ماده ١١١ آمده است که حداقلی بگیران برابر نرخ افزایش حداقل حقوق و دستمزد باید مشمول افزایش مستمری شوند. در سال ٩۶، میزان افزایش حقوق حداقلی بگیران تا ١۴,۵ درصد تعیین شد.
  دکتر نوربخش گفت: قانون دوم آن که طبق ماده ٩۶ افزایش مستمری باید برابر افزایش هزینه های زندگی و نرخ تورم برای سایر سطوح مستمری بگیری باشد.
  مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره نسبت افزایش مستمری ها با نرخ تورم از سال ٨۵ تا ٩۶ گفت: از سال ٨۵ تا ٩٢ نرخ افزایش مستمری زیر نرخ تورم بوده است و تنها در سال ٨٨ بالاتر از نرخ تورم بوده است، اما از سال ٩٢ تا کنون و در دولت تدبیر و امید افزایش ها بالاتر از نرخ تورم بوده است.
  وی افزود: نرخ افزایش مستمری در دولت یازدهم بالای٨١ درصد بوده که ٢۵ درصد بالاتر از نرخ تورم بوده است. راهبرد ما همواره افزایش حقوق مستمری بگیران بیش از نرخ تورم و بیش از نرخ شاغلان بوده است.
  وی گفت: برای سال جاری رشد ١٢,۵ درصدی حقوق برای سایر سطوح مصوب شد که آن هم بالاتر از نرخ افزایش حقوق شاغلان و ۵ درصد بالاتر از نرخ تورم است.
  مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه حقوق افرادی که زیر یک میلیون و ١٠٠ هزار تومان است را به یک میلیون و ١٠٠ هزار تومان می رسانیم، عنوان کرد: تفاوت ما با صندوق بازنشستگی این است که در کنار اصل حقوق در ۵ آیتم، «کمک هزینه» می پردازیم که میزان رشد آن هم در دولت یازدهم بیش از دولت قبل است.
  دکترنوربخش ادامه داد: کمک هزینه عائله مندی برای سال ٩۶، ۴٢ هزار تومان، همسر متکفل فرزند ١٩ هزار و ۵٩٨ تومان، اولاد ١٢ هزار و ١۵۶ تومان، معیشت مستمری بگیران ۴٣ هزار تومان و حق مسکن ١٨۵٠٠ تومان است. اگر میزان افزایش این ۵ آیتم را هم درنظر بگیریم می توان گفت که سقف دریافتی حداقل بگیران تا ٢٢,۵ درصد رشد می‌یابد.
  وی با اشاره به اینکه طبق قانون می‌توانیم در قالب ماده ٩۶ و ١١١ افزایش حقوق داشته باشیم، گفت: بار مالی ما به‌التفاوت به وجود آمده را دولت تعهد کرده است .

  دکتر نوربخش درباره زمان اعمال افزایش حقوق ها گفت: از اردیبهشت ماه افزایش حقوق ها اعمال می شود. ماده ٩۶ باید در هیات وزیران تصویب می شد که زمانبر بود و مراحلی داشت و معمولا هر سال تا اردیبهشت طول می کشد. اکنون مصوبه ابلاغ شده و تعهداتمان را می پردازیم و مابه‌التفاوت فروردین ماه در خرداد ماه واریز خواهد شد.
  دکترنوربخش درباره افرادی که کمتر از ٣٠ روز حقوق دریافت می کنند ،گفت: اینکه اگر شخصی کمتر از ٣٠ روز حق بیمه پرداخته و بازنشسته شده است را مشمول افزایش حقوق مانند حداقلی بگیران کنیم از عدالت به دور است اما با این حال حقوق افراد بازنشسته با ١٠ روز حقوق هم امسال ١۴,۵ درصد افزایش پیدا می کند.
  گام های سازمان تامین اجتماعی در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی ،مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص اقدامات این سازمان در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گفت: سازمان تامین اجتماعی در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی گام های اساسی برداشته است.

  دکتر نوربخش، اجرای بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب را از اقدامات سازمان تامین اجتماعی در جهت کمک به تولید و اشتغال برشمرد و گفت: کارفرمایان از این طرح استقبال خوبی کردند.
  وی عدم نیاز به مفاصا حساب  برای دریافت تسهیلات مورد استفاده در تولید، خروج خرید و فروش از کسر حق بیمه، محدود کردن بازرسی دفاتر قانونی به یک سال آخر از دیگر اقدامات سازمان تامین اجتماعی برای کمک به فضای کسب و کار عنوان کرد.


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-1.php on line 73

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران