• تاریخ انتشار خبر: جمعه, 19 می , 2017 | 09:14 | کد خبر : 27379 |
 •   

  مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: باید بگویم قطعا ما انتخابات ایران را با توجه و احترام بسیار دنبال می کنیم.

  نفت ساران؛

  به گزارش نفت ساران به نقل ازسرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیمامسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت درباره نتایج احتمالی انتخابات ایران صحبتی نمی کنم ولی قطعا این انتخاباتی است که ما آن را از نزدیک دنبال می کنیم زیرا ایران بازیگری بسیار مهم در منطقه و آسیا و کشورهایی مانند افغانستان است و قطعا انتخابات فعلی بسیار اهمیت دارد.

  فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست خبری در شورای اروپا گفت: درباره انتخابات ایران، باید بگویم قطعا ما (این موضوع) را با توجه و احترام بسیار دنبال می کنیم. آخرین ساعات پیش از برگزاری انتخابات است و از این رو هرگز نظری درباره نتایج احتمالی ابراز نمی کنم ولی چیزی که می توانم بگویم این است که ما در این سالها با مقامات ایرانی همکاری فشرده ای در موارد گوناگون داشته ایم. در برخی موارد، زمینه های مشترک و همکاری خوبی داشتیم که نمونه آن اجرای توافق هسته ای بود و ما با مقامات ایرانی به خوبی همکاری کردیم.

  وی افزود: برای من جای خرسندی است که آژانس بین المللی انرژی اتمی پنج بار تایید کرده است که ایران کاملا به تعهدات خود پای بند بود و جامعه جهانی با برداشتن تحریم ها به این تعهدات پاسخ داده است. از سوی اتحادیه اروپا نیز تعهدات محکمی برای سرمایه گذاری و شروع همکاری در حوزه های مختلف داده شده است.

  مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت شش یا هفت کمسیر مختلف با هدایت خود من گفتگوهایی را درباره حوزه های مختلف همکاری از فرهنگ تا انرژی و حوزه های انسانی و دیگر حوزه های همکاری با مقامات ایرانی انجام داده ایم. حوزه های دیگری نیز هستند که نگاه یکسانی نداریم ولی باید بگویم کانال ها (ی ارتباطی) همواره باز هستند و تبادل دیدگاه ها همواره سازنده بودند. باید بگویم که سطحی خاص از تبادل (دیدگاه ها) و درک وجود دارد.

  موگرینی گفت من درباره نتایج احتمالی صحبتی نمی کنم ولی قطعا این انتخاباتی است که ما آن را از نزدیک دنبال می کنیم زیرا ایران بازیگری بسیار مهم در منطقه و آسیا و کشورهایی مانند افغانستان است و قطعا انتخابات فعلی بسیار اهمیت دارد و امیدوارم شهروندان ایرانی به خوبی بتوانند از حق خود استفاده کنند.


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-1.php on line 73

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران