• تاریخ انتشار خبر: شنبه, 21 ژانویه , 2017 | 22:48 | کد خبر : 24045 |
 •   

  صبح امروزستاد دهه فجر شهرستان گچساران در سالن جلسات فرمانداری با یک حاشیه به کار خود پایان داد. به گزارش نفت ساران ،پویایی خبرنگار باگشت وگذار در شهر وحضوردر جلسات معنای واقعی خودرا برای مخاطبان وخوانندگان به بار می آورد. رسالت خبرنگار بیان واقعیت‌ها جامعه خبری است، چه ساعت‌ها که برای تنظیم خبرهای خود تا ...

  نفت ساران؛

  صبح امروزستاد دهه فجر شهرستان گچساران در سالن جلسات فرمانداری با یک حاشیه به کار خود پایان داد.

  به گزارش نفت ساران ،پویایی خبرنگار باگشت وگذار در شهر وحضوردر جلسات معنای واقعی خودرا برای مخاطبان وخوانندگان به بار می آورد.

  رسالت خبرنگار بیان واقعیت‌ها جامعه خبری است، چه ساعت‌ها که برای تنظیم خبرهای خود تا نیمی ازشب برای جلوگیری سوختن خبر وقت گرانبهاراهزینه میکند تا بااحترام ،نتیجه زحمت خودرا در قاب دست نوشته وقاب عکس های خبری خود، خبررادر نهایت تازگی،با صداقت به موقع اطلاع رسانی و چاپ کند.

  اما در کمال تاسف در برخی از حضورهای رسانه ای با بی مهری وبی حرمتی هایی مواجه می شود که جای تامل وریشه یابی دارد.

  داشتن چنین دیدگاهی که برای شناخت یک خبرنگار تصمیم گرفته شود ،وی مانند فردی که دچار تخطی ،قصور ویا عامل برهم زدن جلسه ای شده باشد در دفتر محل کار فراخوانده شود وبا تماس با مسئول وی درخصوص صداقت هویتی آن تحقیق شود را نمی توان،بهترین راه برای راستی آزمایی یک خبرنگار قلمدادکرد.

  صبح امروز خبرنگار پایگاه خبری نفت ساران با وجود دردست داشتن کارت خبرنگاری ،ممهور شده به شماره مجوز رسمی از وزارت فرهنگ وارشاداسلامی در کمال ناباوری ،با رفتار خارج از عرف ،از سوی شخص اول روابط عمومی فرمانداری شهرستان گچساران به مانند یک فرد خاطی به محل کاراین مقام مسئول فراخوانده میشود وبه علت حضور برای پوشش خبری جلسه ستاد دهه فجر مورد بازخواست قرار میگرد.

   این مقام مسئول در روابط عمومی فرمانداری شهرستان گچساران علت این رفتار معنادار خودرا،بازخواست فرمانداردرجلسه امروز(شنبه)از شناسایی خبرنگار پایگاه خبری نفت ساران عنوان می کند.

  با احترام به این مقام مسئول باید گفت ،چگونه خبرنگاری که با حضوردر دفتر کار فرماندار شهرستان گچساران اقدام به گرفتن مصاحبه ازوی می نماید،نمی تواند به یاد داشته باشد که همین خبرنگار در مصاحبه ای با موضوع (نحوءاشتغال ومشکلات جوانان جویای شغل درشهرستان گچساران وفراراین جوانان به سوی فازهای استخراج نفت وگاز در عسلویه،که فایل صوتی آن موجود است)به یادنداشته باشد واز رییس روابط عمومی خودبخواهداین خبرنگار رابازخواست هویتی نماید.

  با پچ پچ‌ها و در گوشی‌ و ادا و اشارت‌ها، رسانه‌ها و خبرنگاران میدان را ترک نخواهند کرد، بی شک این رفتار گمان و فکر اشتباهی بوده واز لحاظ قانونی و به خصوص اخلاقی نیز مورد تایید هیچ شخصی منصفی نخواهد بود.

  بی گمان باید خدمتگزاران مردم در نظام جمهوری اسلامی  بر این موضوع آگاه باشند که خبرنگاران بر اساس رسالت دینی و ولایی خویش، هر وقت که لازم باشد حرف خواهند زد و با تنویر افکار عمومی، رسالت واقعی خودرادر جهت بیداری اجتماعی از طریق اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی، با قدرت ،بیش از پیش ادامه خواهند داد.

  لازم به توضیح است  پایگاه خبری نفت ساران از این رفتار و برخورد زننده این مقام مسئول باخبرنگار رسانه خود ،گله مند بوده وخواستار تجدید نظر در نگاه بی طرفانه به خبرنگار ان این سایت خبری از مجموعه روابط عمومی فرمانداری شهرستان گچساران را خواستاراست.

  بی مهری‌های این چنینی مسبوق به سابقه است و مطالب مذکور گوشه کوچکی از بی مهری این واحددر فرمانداری نسبت به پوشش اطلاع رسانی از جلسات در فرمانداری است ، خبرنگار نیاز به حامی دارد، حمایتی که موجبات خدشه دار شدن  وجه شخصیتی خبرنگار را به موجب انجام رسالت خود در جامعه فراهم نسازد.

  در پایان روی سخنم با فرماندار محترم وفرهیخته شهرستان گچساران است ، باید بدانید شما وام دار مردم ورسانه ها بوده وهستید، پس حافظ حرمت قلم و شخصیت خبرنگارهای شهرستان گچساران  باقی بمانید.

  خبرنگار فقط از شما انتظاردارداحترام  آیه شریفه قرآن کریم «ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ» که به واسطه انجام این وظیفه بردوش خبرنگاران قرار داده شده است ،را در نگاهای شخصی وحزبی غرق نسازیم.

  نگارش خبر ازمهدی گلزاری نژاد


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-1.php on line 73

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران