• تاریخ انتشار خبر: جمعه, ۱۹ مهر , ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۹ | کد خبر : 45490 |
 •   

  ایالت داکوتای شمالی به دلیل وجود حجم بالای تولید خوراک به دنبال توسعه صنایع پتروشیمی است.

  نفت ساران؛

  به گزارش نفت ساران به نقل از پلاتس، تولیدکنندگان ایالت داکوتای شمالی ایالات متحده با هدف ایجاد انگیزه در مقامات ایالتی برای جذب سرمایه گذاری های پتروشیمی در سازند باکن (Bakken Formation)، پیوسته در حال افزایش ظرفیت روزانه تولید نه تنها نفت و گاز طبیعی، بلکه مایعات گاز طبیعی (NGL) خود نیز هستند.
  جاستین کرینگستد، ریاست متصدی خط لوله داکوتای شمالی (North Dakota Pipeline Authority)، می گوید: با نگاهی مقایسه ای به دیگر میادین نفت و گاز شیل ، سازند باکن در جایگاهی به مراتب بالاتر از بقیه قرار دارد.
  کرنگستد افزود: سازند باکن در مقایسه با چند سازند عمده دیگر ایالات متحده حجم بالاتری از مایعات گاز طبیعی مانند اتان، پروپان و بوتان تولید می کند. این در حالیست که سازند یادشده بر خلاف میادین واقع در نزدیکی منطقه گلف کوست (Gulf Coast) یا شمال شرق ایالات متحده، تقریبا بی بهره از حضور صنایع پایین دستی و پتروشیمی مانند تولیدکنندگان پلاستیک یا کود شیمیایی است تا بتواند از مزیت عرضه محلی بهره مند شود.
  این مقام محلی همچنین یادآور شد: داکوتای شمالی اکنون روزانه چیزی حدود ۳۰۰ هزار بشکه اتان تولید می کند. از طرفی انتظار می رود با افزایش حجم تولید نفت در سال های پیش رو، این رقم نیز به نسبت افزایش یابد. در حال حاضر، بخشی از اتان تولیدی در داکوتای شمالی پس از جداسازی متان در مجتمع های فرآوری گاز، از طریق خط لوله ونتج (Vantage Pipeline) به بازارهایی در کانادا منتقل می شود.
  بخشی از آن نیز در جریان گاز طبیعی (natural gas stream) باقی می ماند و به تولید برق، مصارف عمومی و تجاری اختصاص می یابد.


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران