• تاریخ انتشار خبر: یکشنبه, ۲۴ شهریور , ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۷ | کد خبر : 45288 |
 •   

  صبح امروز (یکشنبه) جلسه رسیدگی به شکایت ساسان حبیبی نژاد رئیس دفتر مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران علیه رضا شایسته مدیرمسئول و سردبیر پایگاه خبری نفت ساران و هفته نامه صبح گچساران به اتهام توهین ،نشراکاذیب و افترا در شعبه 101 دادگستری شهرستان گچساران برگزار شد.

  نفت ساران؛

  به گزارش نفت ساران ،رضا شایسته مدیر مسئول و سر دبیر پایگاه اطلاع رسانی نفت ساران و هفته نامه صبح گچساران ، امروز یکشنبه با حضور در دادگاه به شکایت های مطرح شده از سوی  ساسان حبیبی نژاد رئیس دفتر مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران پاسخ داد.
  براساس این گزارش،در آغاز جلسه ساسان حبیبی نژاد  با درخواست قاضی حقانی در بیان شکایت خود گفت: رضا شایسته با انتشار اخباری در پایگاه اطلاع رسانی نفت ساران در کنار  مکاتبات اداری با بازرسی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ، دفتر مدیر عامل  و بهبود محیط کار شرکت نفت گچساران و برخی ارگان های ذی صلاح به توهین، نشر اکاذیب ، و افترا علیه اینجانب مبادرت ورزیده است.

  در ادامه رضا شایسته پس ازاستماع  شکایت توسط رئیس دادگاه به دفاع از خود با ارائه لایحه ای به شرح ذیل پرداخت ؛

   

  بسم تعالی

   

  به: شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهر گچساران (۱۰۱ جزایی سابق)

   

  مقام معظم رهبری(دامت برکاته) :وظیفه مطبوعات افزایش آگاهی جامعه است

   

  موضوع:لایحه دفاع مقابل اتهام افترا و نشر اکاذیب

   

  با اهداء سلام ،تحیات و توفیق روزافزون

  اینجانب روزنامه نگار،مدیرمسئول و سردبیر پایگاه اطلاع رسانی الکترونیک نفت ساران و هفته نامه مکتوب صبح گچساران با رد اتهام نشر اکاذیب و افترا ساسان حبیبی نژاد، محضر شریف و توجه دادگاه را معطوف به عین چکیده هایی از فرمایشات شفاف صریح حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی )در خصوص  “رسالت رسانه ای مطبوعات و آگاهی بخشی جامعه” و همچنین  تاکیدات دکتر سیدابراهیم رئیسی ریاست محترم قوه قضائیه مبنی بر “با ‌استناد سخن گفتن و  عمل کردن “ جلب می نمایم:

  مقام معظم رهبری می فرمایند: دست‌ اندرکاران‌ مطبوعات‌ باید نسبت‌ به‌ عموم‌ مسائل‌ زندگی‌ و تحولات‌ اجتماعی‌ دارای‌ معرفت‌، روشن‌بینی‌ و قدرت‌ تشخیص‌ و روشن‌فکری‌ بیشتری‌ در مقایسه‌ با دیگران‌ باشند و بر همین‌ اساس‌ وظیفه‌ دارند به‌ مردم‌ کشور و جامعه‌ آگاهی‌های‌ لازم‌ را بدهند.

  مقام معظم رهبری در بخشی دیگر از سخنان خود تاکید نموده اند: مطبوعات یعنی مطبوعات سالم؛ نه لزوماً مطبوعاتی که طرفدار دولت باشند  که من در تقسیم‌بندی عرض خواهم کرد. مطبوعاتی که طریق سلامت بپیمایند و بنا بر عناد و بدجنسی نداشته باشند. این گونه مطبوعات، در هر رشته‌ای قلم بزنند، سیاسی باشند، فرهنگی باشند، اقتصادی باشند، درباره مسائل خارجی حرف بزنند، در خصوص مسائل داخلی حرف بزنند و هر کاری که بکنند، به نفع نظام حرکت کرده‌اند، چرا؟ چون بر مایه آگاهی مردم می افزایند، موضع مطبوعات در جمهوری اسلامی، این است.

  فرمانده کل قوا در خصوص غفلت مسئولان به مسائل فرعی بیان داشته اند:اگر حواستان پرت شد، غافل شدید، تمرکز را از دست دادید، به چیز دیگری سرگرم شدید، نتوانستید پیش‌بینی کنید که او چه کار می خواهد بکند، حتماً ضربه می خورید. دشمن که نخوابیده؛ او بیدار است: «و انّ اخا الحرب الأرق و من نام لم‌ینم عنه». شما اگر حواست پرت شد، شما اگر از موقعیت خودت غافل شدی، دلیل این نمی شود که دشمنی هم که در مقابل توست، حواسش پرت شده باشد؛ او ممکن است حواسش جمع باشد، بزند. پس باید حواسها جمع باشد. اینکه ما این همه عرض می‌کنیم، توصیه می کنیم، تأکید می کنیم، هم به مسئولین، هم به مردم، که خودتان را به مسائل فرعی سرگرم نکنید، برای خاطر این است.

  مقام معظم رهبری در تشریح افراد منتسب به جریان های باطل و تخریب انقلاب خاطر نشان کرده اند: تبیین بکنند، توضیح بدهند، مطلب روشن خواهد شد. البته انتقاد منطقی، گفتن حرف صحیح اینقدر حرفهای آشکار وجود دارد که انسان اگر ذکر آنها را بکند، اصلاً هم غیبت نیست و می تواند انسان نقد بکند. بله مسلّم است، امروز یک جریان صحیح و حقّی در جامعه‌ ما وجود دارد، جریانهای باطلی هم وجود دارد که به انواع و اقسام طرق می خواهند جامعه را خراب کنند، انقلاب را منحرف کنند؛ در این شکی نیست.

  در سخنان صریح و شیوا مقام معظم له، که اشاره به عیب جویی،نقدهای مصلحانه و خیرخواهانه برای سلامت نظام  در کنار  آگاهی بخشی رسانه ها به جامعه دارد، پدارنه نصحیت می کنند: نقدهای مصلحانه، خیرخواهانه. گاهی از سوی دوستان شماست، گاهی حتّی از سوی کسانی است که دوست شما و طرفدار شما هم نیستند؛ گاهی اینجوری است. به انسان یک نقدی می شود؛ عیبجوئی‌‌‌‌‌‌ای از انسان می شود.

  ایشان در بخش دیگر سخنان خود به اهمیت در عرصه حفظ و پاسداری از ارکان و مرزهای فرهنگی نظام   می فرمایند:به هیچ وجه انتقاد کردن را مخالفت و ضدیت نمی‏‌دانیم اما انتقاد باید در چارچوب اصول باشد و اگر این باشد این اصلاً یک مخالفت مضری نیست. چارچوب اصول، اصول انقلاب است. اصول انقلاب هم سلیقه‏‌ای نیست.از همین رو رسالتی بر دوش اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران قرار دارد و آنها را پیش‌قراولان عرصه حفظ ارکان نظام و مرزهای فرهنگی قرار داده است.

  همچنین سید ابراهیم رئیسی ریاست محترم قوه قضائیه ضمن اشاره به اسناد و استناد برآن  در مبارزه با فساد تاکید داشته است: تنها خط قرمز در این خصوص، بی‌استناد سخن گفتن و بی‌استناد عمل کردن، است.

  قابل توجه دادگاه است؛پس از استخراج پیامک ها توسط پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد و  تائید هویت صاحب شماره تلفن از سوی شرکت مخابرات گچساران ،شاهد  تکذیب ارسال تصاویر اسکرین شات در پیام رسان وات ساپ توسط   ( منبع خبر)  به عنوان منبع صحت وسقم  اطلاعات به اینجانب و  دادگاه می باشیم.

  لازم به ذکر است، ( منبع خبر) پس از پس گرفتن ارسال اسناد خبر در دادگاه ، یک باب منزل سازمانی در شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران ( در فایل صوتی کارشکنی از سوی ساسان حبیبی نژاد تا قبل از شهادت در دادگاه توسط  ( منبع خبر) به این پایگاه اطلاع رسانی  می گردد) دریافت می نماید.

  در پایان با  اتکا به تنویر بیانات فوق از مقام معظم رهبری و رئیس محترم قوه قضائیه در خصوص رسالت رسانه، مبنی بر افزایش آگاهی جامعه در  مبارزه با فساد، در کنار یک نسخه از اظهارات صریح در فایل صوتی تماس گرفته شده از جانب  ( منبع خبر) به عنوان  صحت وسقم اسناد اخبار منتشر شده ، رد اتهام افترا، نشراکاذیب و توهین استمداد می گردد.

  یادآور می شود در پایان جلسه رضا شایسته تاکید کرد: پس از صدور رای دادگاه فایل صوتی منبع خبر در راستای حفظ و صیانت از رسالت خبری اطلاع رسانی خواهد شد.

  لازم به ذکر است،در متن انتهایی لایحه دفاع رضا شایسته به علت در جریان بودن رسیدگی این پرونده، عبارت (منبع خبر) جایگزین نام و مشخصات ارائه کننده اسناد به پایگاه اطلاع رسانی نفت ساران شده است.


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران