• تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۱۲ شهریور , ۱۳۹۸ | ۱۷:۵۰ | کد خبر : 45183 |
 •   

  اجرای عدالت در پرداخت حقوق ومزایای کارگران صنعت نفت دغدغه ای است که کارگران از سالیان گذشته پیگیر آن هستند ولی تا به حال به نتیجه نرسیده است.

  نفت ساران؛

  به گزارش نفت ساران به نقل از نفت آنلاین ؛ شاید بارها به گوش شما رسیده باشد که مثلا طرح طبقه بندی مشاغل در فلان شرکت خصوصی یا ویژه کارکنان پیمانکاری یک شرکت دولتی اجرا شده باشد.

  طرح طبقه بندی مشاغل به معنی این است که کارگران از گروه شغلی مناسب در شناسنامه شغلی ؛ مزد سنوات و … برخوردار می شود.

  در خصوص اجرای این طرح در صنعت نفت اسفندماه سال گذشته بود که طرح طبقه بندی مشاغل و بهبود حقوق و مزایای کارکنان قراردادی و پیمانکار در پتروشیمی بندر امام اجرا شد.

  بر این اساس این شرکت  به عنوان اولین شرکت در صنعت پتروشیمی کشور طرح طبقه بندی و ساماندهی مشاغل ، یکسان سازی حقوق و مزایا ، رفع محدودیت های معیشتی و رفاهی را به مرحله اجرا رسانده است . اجرا این طرح در این شرکت رضایت مندی های خوبی برای کارکنان این شرکت بوجود آورده است.

  با اجرای این طرح در این شرکت ها و بازدهی خوب آن ؛ کارکنان سایر شرکت های نفتی مانند مناطق نفتخیز ؛ حفاری و … نیز انتظار این را دارند که طرح طبقه بندی در شرکت آنها اجرا شده و عدالت شغلی پیش روی آنان گردد.

  برخی از آیتم هایی که در طرح طبقه بندی مشاغل مورد توجه قراردارند عبارتند از :

  ۱_سابقه کار
  ۲_تحصیلات
  ۳_شغل کاری
  ۴-,سرپرستی کار
  ۵_حق کارگاهی
  ۶_حق ارتفا
  ۷_حق جوشکاری
  ۸_حق تراشکاری
  ۹_حق اشعه
  ۱۰_سختی کار
  ۱۱_بدی آب و هوا
  ۱۲_حق آلایندگی
  ۱۳_منطقه محروم
  ۱۴_حق همسر
  ۱۵_حق جذب
  ۱۶ فوق العاده منطقه محروم

  اجرای عدالت در پرداخت حقوق ومزایای کارگران صنعت نفت دغدغه ای است که کارگران از سالیان گذشته پیگیر آن هستند ولی تا به حال به نتیجه نرسیده است.نفت آنلاین

  همچنین ماه گذشته بود که برخی رسانه ها اعلام کردند به‌منظور اجرای بند یک مصوبات کمیسیون اجتماعی مجلس و اجرای طرح طبقه‌بندی و ساماندهی مشاغل کارکنان ارکان ثالث وزارت نفت، نشست مشترک وزارت نفت، تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس برگزار شد. در این نشست دکتر فرزین مینو معاونت منابع انسانی وزارت نفت نیز حضور داشت.

  این جلسه امیدها برای اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در شرکت های نفتی را افزایش داد.براساس این جلسه مقرر شد تا مهرماه تمامی مشاغل و حرفه های مجموعه وزارت نفت که توسط نیروهای تابع قانون کار تصدی می شوند،استاندارد سازی شود.

  با توجه به اینکه بخش اعظمی از فعالیت های صنعت نفت توسط نیروهای پیمانکاری این مجموعه انجام میشود قطعا اجرای این طرح باعث افزایش انگیزه کارکنان و کمک به رونق و شکوفایی صنعت نفت کشور خواهد کرد و نفت آنلاین امیدوار است مسئولین محترم نفت با شتاب بیشتری جهت رضایت مندی کارکنان پیمانکاری نفت در این خصوص قدم بردارند.


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران