• تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۶ | کد خبر : 37832 |
 •   

  یادداشت به اندیشه رضامرادی طوف خیمه

  نفت ساران؛

  پس از آنکه عباس آخوندی در بیست وچهارم مرداد سال یکهزار سیصدو نود دو با ۱۵۹رای، در مجلس یازدهم شورای اسلامی وبا ۱۸۸ رای درمجلس دوازدهم ،اعتماد نمایندگان مردم را برای تیکه بر صندلی وزارت خانه میدان آرژانتین جلب نمود، کسی امروز پس  گذشت آن همه روز وسال گمان نمی برد که حق با  مجموع ۳۴۷نماینده مخالف  دو دوره  مجلس شورای اسلامی  در انتخاب عباس آخوندی به عنوان وزیر راه وشهرسازی دولت حسن روحانی است.

  هزینه این سماجت در اعتراف ها ی این نمایندگان را گاهی در اندازه های کلان ،مردمی خواهند داد که به امید اثر بخشی ودگرگونی درشرایط فعلی شان ،فردی را به عنوان نماینده انتخاب ، و روانه خانه ملت می سازند که با تصمیم گیری هایشان  تغییررا درامور زندگی خود لمس کنند ،اما به شبی ، با صد آه وافسوس نه تغییری می بینند وبلکه گاهی خودرا مقصری می دانند که براساس آن به مثل می گویند؛خودکرده را تدبیر نیست.

   

  یکی از برجسته ترین نمایندگان ،غلامرضا تاج گردون نماینده حوزه انتخابیه مردم گچساران وباشت ورئیس کمسیون برنامه وبودجه دردو دورمجلس شورای اسلامی است.

  غلامرضا تاج گردون  براساس افکار عمومی در پایگاه فکری حوزه انتخابیه خود یکی ازچندین  چهره سیاسی برجسته کشوری وبین المللی در طول چند سال اخیر در دولت روحانی است.

  پذریش مسئولیت نمایندگی مردم از سوی هرفرد ،مشابه قبول به نمایش گذاردن چهره ای شایسته ازنظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در صحنه های گوناگون داخلی وخارجی است.

  بدیهی است هرگونه انتخاب ویا انتصاب ازسوی نماینده گان مجلس شورای اسلامی ،برای فردی که حائز شرایط علمی وعملی درآن پست و مقام نیست ، چهره واقعی نظام را درداخل وخارج از کشور خدشه دار خواهد ساخت.

  غلامرضا تاج گردون یکی از حامیان علمی وعملی  عباس آخوندی وزیر پیشنهادی حسن روحانی در وزارت راه وشهرسازی  وعلی ربیعی دروزرات خانه تعاون کار ورفاه اجتماعی بود.

  فراموش نکرده ایم که غلامرضا تاج گردون در بیست وپنجم مرداد۹۶درصحن علنی مجلس با نطقی کوبنده ، یکی از مهمترین دلایل خود را درحمایت از وزیری که دو بار توسط نمایندگان ملت استیضاح شده بود را  توسعه و نوسازی ناوگان هوایی کشور، عذر خواهی وزیر از مردم واستعفای یک معاون وزیر ،عنوان کرده بود.

  متاسفانه غلامرضا تاج گردون پس از آن که در گفت وگویی با خبرگزاری ایلنا در ۹۶/۰۵/۲۵ با رسانه ای کردن آن نطق خود درمجلس وهمه گیر شدن این دفاع درفضای مجلس وهمچنین عمومی ومجازی  جامعه ،مقدمات مساعد کردن افکارعمومی را نسبت به وزیر استیضاح شده مثبت کرد تا رای خود به محکوم کردن استیضاح سوم وبرکناری این وزیررا، علمی وکارشناسی شده جلوه دهد.

  اما باید پرسید غلامرضا تاج گردون این نماینده مجلس ،پس از چه فعل وانفعالات ریاضی،شیمی،حساب و شاید هندسی  به این نتیجه رسیده است ،نامه ای با پشتوانه امضا خود وذکرهمان دلایل وعناوینی چون عدم رسیدگی به ناوگان هوایی و… در پیج اینستاگرام خودوسایت ها وخبرگزاری ها وهمچنین انتشار تصویر ازنامه ها وسندهایی دال برآماده سازی، افکار عمومی برای برکناری ویا استعفای همان وزیری را ارائه دهد، که خود چندی پیش همان دلایل را سند بر رد استیضاح نه اول ،نه دوم بلکه سوم این وزیر دانسته است؟؟؟

  آقای تاج گردون اگر در روز استیضاح آنگونه با رگ های باد کرده گردن  برای  بقاء وزیری که ۲بار مورد استیضاح نمایندگان ملت قرار گرفته بود  تعصب به خرج نمی دادید ،واجازه می داد تا نمایندگان ،وزیر استیضاح شده را برکنار کنند، شاید اکنون ما شاهد رفتن عزیزانمان درسانحه قطارآذربایجان_خراسان با ۱۲۷ کشته ومجروح، کشتی باربری سانچی با ۳۲ کشته ومفقود الاثر، واژگونی اتوبوس زائران مشهد مقدس با ۴۲ کشته ومجروح، واژگونی اتوبوس در جاده یاسوج به اصفهان با ۴۲کشته ومجروح  و…همکنون هم  شاهد سقوط هواپیمایی شرکت آسمان در پرواز تهران به یاسوج با پر کشیدن چند باره هموطنانمان درآسمان ،زمین ودریای ایران، آن هم تنها در طول ۱۷ماه نمی بودیم.

   

  دگر بار باید پرسید غلامرضا تاج گردون این نماینده مجلس پس از چه فعل وانفعالات ریاضی،شیمی،حساب وشاید هندسی  به این نتیجه رسیده است پس از میهمان کردن علی ربیعی وزیر کار تعاون ورفاه اجتماعی در سالن پدخندق شهرستان گچساران ،درست پیش از رای مجدد مردم این حوزه انتخابیه و راهی نمودن وی به خانه ملت، در حضور جمع کثیری از کارگرانی که تنها از وی و،وزیر مطبوعش تحقق  آتیه شغلی،برابروهمسان سازی حقوق ودستمزد،تبدیل وضعیت شغلی وریشه کنی استخدام های سفارشی  را استمداد کردند ، ولی این نماینده چگونه وبرچه معیاری می تواند مردم حوزه انتخابیه خود وجامعه کارگری وزارت نفت وبه خصوص جوانان شهر بام نفتی گچساران وایران را متقاعد کند که وزیری را که برای محقق ساختن حقوق ابتدایی وحقه آنان به این عرصه فرا خوانده است ،اکنون توسط خود وی مجبور ویا تشویق به استعفا می شود؟؟؟

  امیداست همه نمایندگان مجلس شورای اسلامی  با تحقیقات وراستی آزمایی در زمانی بیشتروبا حساسیتی بیش از پیش مقدمات ورود افرادی را به وزارتخانه ای که نمایندگان مجلس ،کلید داران امین آن هستند را فراهم سازند تا چنین شخصیت هایی،  اینگونه از جان و سرمایه مردم برای ارتقاءوتثبیت جایگاه ومقام خود نردبان ترقی را با شعبده ای غیب ویا مجدد پدیدار نسازنند.

   

   

  برچسب ها:

  ۲ نظر برای “تحلیلی برطرح استیضاح دو وزیر توسط غلامرضا تاجگردون به اندیشه رضامرادی طوف خیمه”

  رنگ زمینه سبز: دیدگاه محبوبیت دارد/ رنگ زمینه زرد: دیدگاه محبوبیتی ندارد /رنگ زمینه صورتی: اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است/ رنگ زمینه طوسی: در پاسخ به دیدگاه مورد نظر  Sorry, the comment form is closed at this time.

  امروز شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران
 • عیدی خاص سخنگوی شورای شهر وشهردار به مردم شهرستان گچساران/ اتحادوهمدلی نویدتحولات شگرف درسال۹۷را می دهد
 • رفتار نامهربانانه با پیشکسوتان داوری در سالن آزادی نفت وگاز گچساران
 • رکورد اولین شماره نشریه”صبح گچساران”درمدت۱۱دقیقه ثبت شد/استقبال چشمگیرمردم گچساران از اولین شماره نشریه “صبح گچساران”
 • حریفان تیم فوتبال نفت و گاز گچساران در مرحله دوم لیگ دسته دو فوتبال کشور مشخص شد
 • تراکتورسازی تبعید شد، پرسپولیس نقره داغ
 • پیغام شفر به قائدی؛ فردا برای تو بازی می‌کنیم
 • تقابل برزیل ایران و استقلال تهران در نیمه نهایی جام حذفی
 • جلسه هماهنگی کمیته ورزشی ستاد دهه مبارک فجر در سالن جلسات اداره ورزش و جوانان برگزارشد
 • تقابل نفت و گاز گچساران و سرداربوکان
 • هندبالیست های گچساران در تیم ملی
 • برد تیم نفت و گاز گچساران در لیگ دسته ۲ کشور
 • مصاف واترپلوی نفت گچساران و دانشگاه آزاد در لیگ برتر
 • انتشار تصاویر غیر اخلاقی از ملی پوش فوتبال ایران
 • راه‌اندازی خانه‌های ورزش در روستاهای در معرض خطر آسیب‌های اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد
 • سرلشکر جعفری پایان فتنه ۹۶ را اعلام کرد
 • سیما کمائی:توسعه ورزش همگانی درشهرستان گچساران هدف گذاری شده است/عبدالخانی:توجه به ورزش همگانی ضامن سلامتی خانواده است
 • همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی درشهرستان گچساران برگزار می‌شود
 • علوی مدیر کل ورزش و جوانان:نگاه مسوولین به ورزش بانوان یک نگاه عمیق و قوی است و تا زنان جامعه ورزشی نباشند جامعه ما ورزشی نمی شود.
 • گران ترین مهاجم در سبد خرید زمستانی شفر
 • فرهادجعفری مدیر منابع انسانی نفت وگازگچساران:بومی سازی همه رشته های ورزشی محور برنامه های مدون ماخواهدبود/ساماندهی۱۸رشته قهرمانی حاکی ازهمت کارکنان مجموعه منابع انسانی است/ورزش نفت وگاز برای همه حریفان حریفی سخت خواهد بود