• تاریخ انتشار خبر: جمعه, 19 می , 2017 | 08:59 | کد خبر : 27370 |
 •   

  یک ایرانی ساکن نیوزیلند به عنوان نخستین رای دهنده در انتخابات ریاست جمهوری 96 رای خود را به صندوق انداخت.

  نفت ساران؛

  گزارش نفت ساران ،به نقل ازسرویس بین املل خبرگزاری صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران  حماسه حضور ایرانیان در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سراسر جهان.

  هند

  دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ساعت هشت صبح به وقت محلی (۷ صبح به وقت ایران ) در هند آغاز شد.  ۹ شعبه اخذ رای ثابت و سیار در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران آرای ایرانیان مقیم هند را جمع آوری می کنند. دهلی نو ، بمبیی ، پونا ، حیدرآباد ، بنگلور ، میسور ، چندیگر و علیگر از شهرهای هند است که صندوق های ثابت و سیار انتخابات مستقر هستند.

  انتخابات بر اساس قانون از ساعت ۸ صبح آغاز شده است و تا ۱۸ ادامه خواهد داشت.

  چین

  دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، امروز  ۲۹ اردیبهشت برابر با ۱۹ ماه می در محل سفارت ایران در شهر پکن به عنوان پایتخت و سه شهر دیگر این کشور آغاز شد.

  بر این اساس علاوه بر سفارت ایران در پکن، سرکنسولگریهای جمهوری اسلامی ایران واقع در شهرهای شانگهای، گوانگ جو و هنگ کنگ نیز میزبان ایرانیان مقیم کشور چین برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری خواهند بود.

  سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی با استقرار ۶ صندوق رای گیری از ساعت ۹ صبح به وقت محلی رای گیری از ایرانیان را آغاز کرد.

  مالزی

  * رای گیری از ایرانیان در کشورهای جنوب شرق آسیا برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد

  چهار صندوق اخذ رای در کوالالامپور و دو صندوق در شهرهای پیننگ و جوهور مستقر شده و رای گیری تا ساعت ۱۹ روز جمعه ۲۹ اردیبهشت به وقت مالزی ادامه خواهد داشت.

  سفارتخانه های ایران در اندونزی، ویتنام، فیلیپین، سنگاپور، تایلند، برونئی، نیز اقدام به اخذ رای از ایرانیان مقیم کردند.

  یک ایرانی ساکن نیوزیلند به عنوان نخستین رای دهنده در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ رای خود را به صندوق انداخت.

  با توجه به  اختلاف زمانی هفت ساعت و نیم ایران و نیوزیلند رای گیری در شهر ولینگتون و در یکی از دانشگاه های این شهر در ساعت ۹ و نیم به  وقت با محلی آغاز شد و حاضران پای این صندوق نخستین ایرانیانی هستند که در انتخابات این دوره مشارکت می کنند.

  رای گیری از ایرانیان مقیم نیوزیلند برای انتخابات ریاست جمهوری در چهار شهر ‘آکلند’، ‘کرایست چرچ’، ‘ولینگتون’ و ‘دنیدن’ انجام خواهد شد.

  تا دو ساعت پس از پایان وقت اداری رسمی نیوزیلند رای گیری از ایرانیان ادامه پیدا خواهد کرد.

  همچنین برای سهولت در دسترسی هموطنان به ویژه دانشجویان ایرانی در ساعاتی از روز صندوق های سیار در چهار دانشگاه نیوزیلند در چهار شهر ‘آکلند’، ‘کرایست چرچ’، ‘ولینگتون’ و ‘دنیدن’ به اخذ رای از دانشجویان خواهند پرداخت.

  رای گیری از ایرانیان مقیم استرالیا در برخی شهرها آغاز شد

  به گزارش خبرنگار خبرگزادی صدا و سیما رای گیری از ایرانیان استرالیا برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ۶ شهر آدلاید، بریزبن، پرث، سیدنی، کانبرا و ملبورن انجام می شود. آغاز رای گیری ساعت ۹ به وقت محلی شهرهای مختلف است.

  دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ژاپن از ساعت هشت صبح امروز آغاز شد

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما از پکن، ایرانیان مقیم ژاپن در توکیو،  اوساکا و ناگویا از ساعت هشت پای صندوق های رای حاضر شدند و رای خود را به صندوق می ریزند.

  رای گیری در توکیو از ساعت ۸ تا ۱۸، در اوساکا از ساعت ۱۰ تا ۱۳ و در حوزه ناگویا از ساعت ۱۵ الی ۱۸ خواهد بود.

  انتخابات در جمهوری قرقیزستان آغاز شد
  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از آلماتی رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در شهر بیشکک پایتخت جمهوری قرقیزستان در ساعت هشت بامداد به وقت محلی (شش و سی دقیقه به وقت تهران) آغازشد.
  ایرانیان مقیم قرقیزستان در شهر بیشکک در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران آرای خود را به صندوق خواهند انداخت.
  براساس اعلام این رای گیری تا ساعت هجده ادامه دارد.

  آغاز رای گیری انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در جمهوری قزاقستان
  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از آلماتی درهای دو حوزه اخذ رای در جمهوری قزاقستان در ساعت هشت بامداد به وقت محلی (شش و سی دقیقه به وقت تهران) گشوده شد.
  ایرانیان مقیم در شهر آستانه پایتخت قزاقستان در محل سفارت و در شهر آلماتی در محل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران آرای خود را به صندوق خواهند انداخت.
  براساس اعلام این رای گیری تا ساعت هجده ادامه دارد.


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-1.php on line 73

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران