نفت ساران | ۲۱ جنازه از معدن ذغال‌سنگ خارج شد/ راه‌اندازی مجدد لوکوموتیو منجر به انفجار شد+اسامی

 • تاریخ انتشار خبر: پنج‌شنبه, 4 می , 2017 | 08:30 | کد خبر : 27077 |
 •   

  انفجار در معدن زغال سنگ معدن یورت چشمه منجر به زخمی شدن تعدادی از کارگران شد .

  نفت ساران؛

  به گزارش نفت ساران؛ مقدم مدیر کل مدیریت بحران گلستان گفت:ساعت ۱۲ امروز انفجار در معدن زغال سنگ رخ داد که منجر به کشته و زخمی شدن کارگران این معدن شد .

  وی با اشاره به اینکه تعداد دقیق مصدومان این حادثه هنوز مشخص نیست، افزود: حدود ۴۰ نفر از کارکنان معدن زغال سنگ در معدن یورت آزادشهر زخمی شدند .

  بر اساس شاهدان حاضر در محل حادثه، پس از خاموش شدن لوکوموتیو داخل معدن و تلاش عوامل معدن برای روشن کردن لوکوموتیو از طریق باطری و جرقه ایجاد شده حاصل از این اقدام، گاز متان درون معدن منفجر شده است.

  مدیر عامل جمعیت هلال احمر گلستان از اعزام بالگرد و تیم های واکنش سریع هلال احمر به معدن زغال سنگ یورت چشمه خبر داد.

  احمدی افزود ؛ همچنین دو قلاده سگ هم تیم واکنش سریع را همراهی می کنند.

  وی ادامه داد: همچنین یک تیم آتش نشانی  ، جمعیت هلال احمر استان را با تجهیزات اکسیژن تراپی همراهی می کنند.

   وجود گاز زیاد در تونل ورودی معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر، دسترسی به کارگران محبوس شده در معدن را دشوارکرده است.

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: حدود چهل تا ۵۰ نفر از کارگران در معدن محبوس شده اند و هم اکنون هشت گروه امداد و نجات در داخل تونل و بیرون آن مشغول فعالیت هستند تا بتوانند کارگران را نجات دهند.

  احمدی افزود : ۲۶ نفر نیز در این حادثه مجروح شدند که ۱۹ نفر از آنان به مراکز درمانی متقل و بقیه سرپایی مداوا شدند.
  به گفته مدیر کل مدیریت بحران گلستان احتمالا خارج نشدن گاز از فضای معدن سبب بروز این حادثه شده است.

   آغاز حفر تونل فرعی برای دسترسی به کارگران محبوس شده

  کار آوار برداری و حفر تونل فرعی برای دسترسی به کارگران محبوس شده در معدن ذغال سنگ زمستان یورت آزادشهر آغاز شد.

  مدیر کل مدیریت بحران گلستان گفت: با فعالیت گروه های تخصصی امداد و نجات هلال احمر، اورژانس و سپاه تلاش می کنیم تا کارگران را زنده از داخل معدن خارج کنیم اما به علت فضای محدود تونل و وجود گاز فراوان دسترسی دشوار شده است.

  صادقعلی مقدم افزود: نیروهای امداد و نجات به علت گاز فراوان در داخل تونل معدن، نمی توانند پیوسته به کار خود ادامه دهند

  **اعزام یک مصدوم حادثه معدن آزادشهر به بیمارستان 

  یک مصدوم حادثه معدن آزادشهر به بیمارستان منتقل شد.

  مدیر کل مدیریت بحران گلستان گفت ؛ این فرد در بیرون از معدن بود که دچار حادثه شد.

  مقدم افزود:تیمهای تخصصی امداد و نجات در معدن مشغول انجام کار هستند و امیدواریم تمامی حادثه دیدگان صحیح و سلامت از معدن بیرون بیایند.

  وی گفت :عملیات نجات در معدن یک کار کاملا تخصصی است که صرفا تیم های خود معدن باید ان را انجام دهند و این کار با دقت بالا در حال انجام است.

  معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر درباره حادثه انفجار در این معدن زغال سنگ گفت : به ۱۵ مصدوم این حادثه خدمات رسانی شده است و ۶ نفر از مصدومان به مراکز درمانی منتقل شدند.

  شاهین فتحی با اعلام این خبر افزود : به نظر می‌رسد ۴٠ کارگر در معدن محبوس باشند.

  فتحی با اشاره به اعزام ۶ گروه امداد و نجات از پایگاه‌های هلال احمر استان گلستان به محل حادثه عنوان کرد: سامانه های تنفسی آتش‌نشانی با بالگرد هلال‌احمر به منطقه حادثه منتقل شد.

   تعدادی از کارگران بی‌هوش شدند

  رئیس صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: هیچ‌یک از کارگران تا این لحظه کشته نشده‌اند اما تعدادی از کارگران بی‌هوش و به مراکز درمانی منتقل‌شده‌اند.

  قوانلو تصریح کرد: تلاش نیروهای امدادی و کمک‌رسان برای باز کردن مسیر و ورود به معدن ادامه دارد.

  سرپرست اورژانس کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به انفجار در معدن زغال سنگ در استان گلستان گفت :  احتمال داده می شود این انفجار به دلیل نشت گاز رخ داده باشد. در حال حاضر ۲ قسمت از معدن ریزش کرده است و پیش بینی می شود حدود ۴۰-۵۰ نفر در این قسمت محبوس شده باشند.

  احتمال داده می شود، حدود ۳۰ نفر دیگر از کارگران در قسمت دیگر معدن محبوس شده باشند که دسترسی به این قسمت کمی دشوار است.

  وی تاکید کرد:تا کنون ۱۲ نفر ازاین افراد به بیرون از معدن منتقل شده که ۴ نفر آن ها به بیمارستان حضرت معصومه(س) اعزام شدند در حال حاضر یک نفر حال وخیم است.

  بیشتر مصدومانی که از معدن خارج شده اند دچار کبود اکسیژن شده اند.

   تشکیل پرونده قضایی برای حادثه معدن زغال سنگ آزادشهر

  رئیس کل دادگستری گلستان: علت حادثه در دست بررسی است و هنوز گزارشی مبنی بر عمدی بودن آن اعلام نشده است.

   حوالی ظهر امروز حادثه انفجار در معدن زغال سنگ یورت چشمه آزادشهر موجب شد حدود ۴۰ تا ۵۰ نفر در آنجا حبس شوند.

  گفتنی است در این معدن حدود ۵۰۰ کارگر کار می کنند .

  سختی در عملیات نجات معدن چیان 

  عملیات نجات معدن چیان گلستانی به سختی اما با حداکثر توان در حال انجام است.

  مدیر کل مدیریت بحران گلستان گفت : از دهانه معدن تا محل معدن چیان به گفته کارگران حدود ۱۸۰۰ متر فاصله است و در این فاصله با دقت بالا تونل حفر گردد.

  عملیات نجات با حضور همه نیروها در حال انجام است.

  وی افزود: علی‌رغم نیروهای امدادی که از شهرهای گوناگون از صبح فرستاده شده، نجات کارگران محبوس در معدن زمستان یورت انجام نگرفته و تونل آسیب دیده است.

  مدیر کل مدیریت بحران گلستان گفت:کار بسیار پیچیده است و هر اشتباهی ممکن است فاجعه به بار بیاورد. لذا کار آهسته و با دقت انجام می‌شود اما امیدواریم افراد محبوس زنده باشند ولی تا زمانی که به تونل دست پیدا نکنیم نمی‌توان چیزی گفت.

  وی یادآور شد: با اضافه شدن دستگاه هوادهی پیشرفته (وان تراتور) کار دسترسی به کارگران محبوس شده در معدن ذغال سنگ زمستان یورت آزادشهر سرعت بیشتری گرفت.

   وی افزود: این دستگاه مخصوص تجهیزات فنی تونل است و کمک می کند اکسیژن سریعتر وارد تونل ورودی معدن شود اما از آنجا که راه ورودی و خروجی این معدن فقط از یک تونل است، به همین علت کار امداد و نجات، سخت شده است.

  اعزام سگ‌های جستجو 

  شاهین فتحی معاونت عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به آخرین جزئیات حادثه انفجار در معدن زغال سنگ اظهار داشت:احتمال می‌رود این سانجه ۶۷ نفر حادثه دیده داشته باشد.

  وی با بیان اینکه سیستم‌های تنفسی آتش نشانی به وسیله بالگرد هلال احمر گرگان به منطقه مورد نظر منتقل شده ،افزود:۲۷ نفر از مصدومان به وسیله نیروی اورژانس و هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

  فتحی همچنین از اعزام دو قلاده سگ جستجو و ۱۱ دستگاه آمبولانس و ۶ دستگاه خودرو کمکدار خبر داد و گفت:تعداد ۶۲ نفر در غالب ۱۷ تیم عملیاتی از پایگاه‌های شعب استان گلستان در عملیات یاد شده مشارکت داشتند و همچنین دو تیم واکنش سریع از خراسان شمالی و یک تیم از سمنان به محل حادثه اعزام شد.

  وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی راهی گرگان شد

  وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به دستور رییس جمهور برای رسیدگی به آخرین وضعیت معدن کاران استان گلستان، راهی گرگان شد.

  آقای ربیعی در حین نشست خبری با اعلام دستور رییس‌جمهور، محل نشست خبری با موضوع تشریح برنامه های اشتغال را به مقصد گرگان ترک کرد.

   تعداد مصدومان انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر به ۲۰ نفر رسید و همچنان ۵۰ نفر در ضلع جنوبی و ۴۰ نفر در ضلع شمالی معدن محبوس هستند.

  مدیر روابط عمومی آتش‌نشانی استان گلستان با بیان اینکه  سگ‌های زنده‌یاب کاربرد ندارند،گفت: هنوز به محبوسان دسترسی نداریم.

  وی افزود:از ابتدا تا انتهای تونل، حدود دو کیلومتر مسافت دارد و این مساله همراه با گاز زیاد تونل، کار را دشوار کرده اما نیروهای آتش‌نشانی گلستان با همراه داشتن کپسول اکسیژن داخل تونل هستند.

  جسدی از معدن خارج نشده است

  معاون امداد جمعیت هلال احمر گلستان با بیان اینکه هیچ جسدی از معدن زمستان‎یورت خارج نشده است، گفت:براثر امداد‌رسانی تا‌کنون ۲۷ نفر در محل حادثه معدن زغال سنگ شهرستان آزادشهر مصدوم شدند و امداد رسانی کماکان ادامه دارد.

  وی با اشاره به اینکه آمارهای دقیق از تعداد افراد به دام افتاده در معدن وجود ندارد، تاکید کرد: نیروهای انتظامی، سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی، مرکز فورتی‎های پزشکی، اورژانس و هلال احمر در منطقه حضور دارند.

  هر اشتباه کوچک می‎تواند انفجار بدنبال داشته باشد

  مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان با بیان اینکه کیسه هوادهی را داخل تونل کردیم و تاکنون تا عمق ۴۰۰ متر پیش رفتیم، گفت:متاسفانه فضای تونل اجازه پیشروی زیاد را به ما نمی‎دهد و به علت حسایست کار استاندار گلستان فرماندهی این عملیات را در محل حادثه برعهده دارد.

  مدیر عامل جمعیت هلال احمر گلستان: ۱۵۰ نیروی امدادی هلال احمر در محل حادثه حضور دارند و یک گروه تخصصی امداد نجات از سوی وزارتخانه به محل حادثه اعزام شدند.

  وی ادامه داد: هر اشتباه کوچک می‎تواند انفجار بعدی را دنبال داشته باشدکه متخصصان استانی و متخصصین استان‌های دیگر امدادرسانی را انجام می‌دهند و از مردم خواهش می‌کنیم به محل حادثه معدن آزادشهر نزدیک نشوند.

  آوار برداری آغاز شد

  کار آوار برداری و حفر تونل فرعی برای دسترسی به کارگران محبوس شده در معدن ذغال سنگ زمستان یورت آزادشهر آغاز شد.

  مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گلستان گفت: گروههای امدادی این جمعیت هم اکنون وارد تونل شده‌اند و تلاش برای نجات کارگران محبوس شده در تونل را آغاز کرده‌اند.

  حسین احمدی در ادامه افزود:گروه‌های امدادی از سگ‌های زنده یاب هلال احمر برای دسترسی هرچه بهتر به افراد محبوس شده استفاده می‌کنند.

  ۶۲ نفر در حادثه معدن زغال سنگ آزادشهر مصدوم شدند

  سرپرست فوریت‎های پزشکی استان گلستان گفت: آخرین آماری که در اختیار داریم بیانگر امدادرسانی به ۶۲ مصدوم بوده که بیشتر آنان به صورت سرپایی درمان شدند.

  حسن صادقلو استاندار گلستان با بیان اینکه بر اثر انفجار ۳۲ نفر در تونل به دام افتادند، افزود: بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ متر تا یک‌هزار و ۳۰۰ متر عمق این تونل است.

  وی افزود: همه توان کارشناسی و تخصصی برای این نجات شکل گرفته و در حال حاضر گروه امدادی به عمق بیش از ۵۰۰ متری رسیده است.

  وی با بیان اینکه در اقدام اولیه امدادگران توانسته بودند تا عمق ۸۰۰ متری نیز پیش بروند، گفت: امید داریم تا ساعات دیگر به معدنچیان به دام افتاده در تونل برسیم و از ملت ایران درخواست داریم برای نجات این کارگران دعا کنند.

  استاندار گلستان با اشاره به اینکه امکان انفجار دوباره معدن آزادشهر وجود دارد از مردم خواست تا به محل حادثه معدن آزادشهر نزدیک نشوند.

   ٢١ جنازه از معدن خارج شده 

  رمضان بهرامی رئیس خانه صنعت و معدن استان گلستان با بیان اینکه  لحظات گذشته ٢١ جنازه از معدن خارج شده گفت: این حادثه تاکنون ۶٩ مصدوم داشته است.

  رئیس خانه صنعت و معدن استان گلستان با اشاره به اینکه گمانه‌زنی‌های بسیاری در مورد ۲۱ جنازه پیداشده در معدن ذغال‌سنگ آزادشهر مطرح است، افزود: برخی معتقدند تعدادی از این جنازه‌ها مربوط به معدن‌کارانی است که برای کمک به مصدومان وارد معدن شده بودند و این آمار مجزا از ۳۲ معدن‌کار محبوس‌شده در معدن است.

  رئیس خانه صنعت و معدن استان گلستان افزود:تاکنون ۶۰۰ متر از معدن پاکسازی شده و در حال حفر معدن تا ۱۵۰۰ متر هستند.

  راه‌اندازی مجدد لوکوموتیو منجر به انفجار شد 

  علی ربیعی وزیر کار به عنوان نماینده هیئت دولت برای رسیدگی به وضعیت معدن زغال سنگ زمستان یورت در جمع خبرنگاران ضمن ابراز تاسف از حادثه اتفاق افتاده اظهار داشت: پس از وقوع این حادثه مدیران استانی به منطقه حادثه اعزام شدند و رئیس جمهور دستور دادن که بنده به عنوان نماینده هیئت دولت به منطقه اعزام شوم و به شرایط کنترل داشته باشیم.

  وی با بیان اینکه در صدد این هستیم که وضعیت را بررسی و کنترل کنیم و نیازمندی‎‌ها را پیگیری کنیم، گفت: در حال حاضر ۲۶ کارگر معدن و ۹ کارگر پیمانکار در این حادثه به دام افتادند ،خوشبختانه تاکنون امدادگران ما توانستند ۵۰۰ متر پایین بروند و امیدواریم بتوانند امدادگران ما به عمق یک هزار و ۳۰۰ متری برسند.

  وزیر کار با بیان اینکه آذر ماه سال گذشته مسئولان صنعت معدن بازرسی از این معدن داشتند ،یاد آور شد: این معدن جزو معدن‎های کم مسئله مطرح شده بود و ارزیابی مناسب از بازرسان گزارش شد.

  وی افزود: بازرسان کار نیز نیم ساعت قبل از حادثه در محل حضور داشتند و علت وقوع حادثه سهل‎انگاری بوده است.

  وی اضافه کرد: لکوموتیو تخلیه ذغال‎سنگ در عمق ۷۰۰ متری متوقف شده و برای راه‎اندازی آن از روش باطری به باطری و شوک الکتریکی استفاده می‎شود و این مسئله منجر به انفجار شده است.

   


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-default.php on line 68
  انتهای پیام/شایسته

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳
  • تـــازه ترین خبرهای نفت ساران
 • تحقق شگرف ۱۱۱درصدی افزایش تولید، محصول هنر فنی مدیریتی کمالی و انگیزه کارکنان شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران
 • گزیده‌های نفتی هفته
 • شهروئی:تأمین ۴۳ درصد افزایش تولید مناطق نفتخیزجنوب در سال ۱۴۰۲ توسط شرکت نفت و گاز کارون
 • مهندس کمالی عید سعیدفطر را محضرامام عصر(عج) ،ملت ایران ،مقام معظم رهبری و کارکنان شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران تبریک گفت
 • درخواست کارکنان ارکان ثالث وزارت نفت و شرکت ملی گاز از جواد اوجی
 • نماز عید فطر توسط رهبر معظم انقلاب اقامه شد
 • مهندس علیرضادانشی: هرچه در توان داریم،برای پیشبرد اهداف دولت سیزدهم در مناطق نفتخیز به میدان می آوریم
 • مهندس کمالی: انگیزش و رشد ابعاد علمی با ایده های جدید به الگوی مدیران و نیروهای انسانی شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران مبدل شده است
 •  اجرای طرح‌های توسعه زیرساخت و جایگزینی نخیلات خوزستان با حمایت شرکت ملی نفت ایران
 • مهندس غلامرضا کمالی مشاور مدیرعامل و سرپرست خدمات شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران را منصوب کرد
 • وزارت نفت دولت سیزدهم در مسیر توسعه و پیشرفت
 • مظلومی طی پیامی از مردم به حضور گسترده در روز جهانی قدس، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان دعوت بعمل آورد
 • وحید عبیری طی حکمی محسن ایران زاد را به‌عنوان مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران منصوب کرد
 • رهبر انقلاب در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام: آموزش و مهارت‌افزایی جوانان با هدف گشایش در معیشت مردم برنامه مدیران باشد
 • نویدمرگ بومی سالاری شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران در سایه تعهد و تخصص غلامرضاکمالی تحقق یافت
 • دانشی با محکومیت حمله به کنسولگری،شهادت سردار زاهدی و همرزمانش را به ساحت مقدس حضرت بقیه الله و رهبر معظم انقلاب تبریک و تسلیت گفت
 • حمله هوایی رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولی سفارت ایران در دمشق/ سپاه بیانیه داد +عکس+فیلم
 • تبیین شعار سال در سخنرانی نوروزی رهبر انقلاب اسلامی: ما طرفدار و حامی و کمک کننده هر کسی هستیم که در این جهاد اسلامی، انسانی و وجدانی وارد شود
 • مهندس علیرضادانشی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب:  إِنَّا أَنْزَلْنَاهُ فِی لَیْلَهِ الْقَدْرِ
 • گزیده های نفتی هفته با درخشش نام غلامرضاکمالی،معمار شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران