• تاریخ انتشار خبر: جمعه, 10 مارس , 2017 | 01:16 | کد خبر : 25868 |
 •   

  عصر امروز ۱۹ اسفند ۱۳۹۵، دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در مسجد شهیدان گچساران حضور یافت و به سخنرانی پرداخت. به گزارش نفت ساران، وی با اشاره به سرمایه های مادی و معنوی استان کهکیلویه و بویراحمد اظهار داشت: گچساران و کهکیلویه و بویراحمد سرشار از گنج های ...

  نفت ساران؛

  عصر امروز ۱۹ اسفند ۱۳۹۵، دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در مسجد شهیدان گچساران حضور یافت و به سخنرانی پرداخت.

  به گزارش نفت ساران، وی با اشاره به سرمایه های مادی و معنوی استان کهکیلویه و بویراحمد اظهار داشت: گچساران و کهکیلویه و بویراحمد سرشار از گنج های مادی مانند ذخایر نفتی و معدنی و ذخایر معنوی چون سرمایه های دفاع مقدس است.

  دکتر جلیلی گفت: این که در روزهای آخر جنگو در حمله دشمن در یک روز ۱۹ نفر از شهرستان گچساران و ۸۵ نفر از استان کهکیلویه و بویراحمد مقاومت می کنند و به شهادت می رسندگنجی است که به اتکای آن امروز بعد از ۲۸ سال از پایان جنگ، هیچ قدرتی جرات نمی کند به مرزهای ما نزدیک شود و امنیت و قدرت کشور حاصل همین مقاومت هاست.

  وی افزود: به تعبیر امام خمینی(ره)، انقلاب اسلامی برای این نبود که فقط شاهد برود، بلکه انقلاب اسلامی برای تصحیح مجموعه ای از مناسبات است. امیرالمومنین امام علی (ع)، در خطبه شقشقیه می فرمایند من اگر برای فرمانروایی آمدم، خداوند از تنخبگان و علما پیمان گرفته که در برابر شکمبارگی عده ای و گرسنگی مظلومان بی تفاوتی نباشند. انقلاب اسلامی نیز باید این افق را پیگیری کند.

  دکتر جلیلی با بیان این که راه پیشرفت، مبارزه با فقر و فساد و تبعیض است، بیان داشت: مبارزه با فقر و فساد تنها زمانی امکان دارد که ابتدا تبعیض رفع شود، چون فقر ، نتیجه فاصله اندازی و تبعیض است.

  دکتر جلیلی با بیان این که برخی با یک زنگ تلفن هزار ومیلیارد وام بانکی می گیرند، گفت: این تبعیض موجب می شود که هزارن نفر یک میلیون تومان نیز نتوانند تسهیلات بانکی دریافت کنند.

  وی افزود: برخی برج های نجومی که شاید در اروپا هم نموه اش وجود نداشته باشد، حاصل تبعیض است.

  دکتر جلیلی با اشاره مجدد به زنگ های تلفنی که وام های هزار میلیاردی در پی دارد، گفت: چرا مردم به مسئولان می گویند که برای راه انداختن کار ما به این و ان زنگ بزنید، چون مردم به تجربه دریافته اند که راه حل مشکلاتشان این زنگ هاست!

  وی افزود: یک تبعیض مهم، تبعیض در موقع هزینه دادن و برخورداری است. در زمان جنگ ، همین بچه های گچساران و باشت و بهمئی به خط مقدم می روند و در موقع برخورداری به آنها گفته می شود ، خیلی ممنون! تشریف ببرید منزل که ما هستیم!

  نماینده مقام معظم رهبری در شورایعالی امنیت ملی در ادامه با بیان این که «اگر از عدالت سخن می گوییم، عدالت باید جامع باشد» اظهار داشت: اگر هفتاد درصد فضای رسانه ها به ۳۰ درصد موضوعات بپردازند، به طور طبیعی ۷۰ درصد موضوعات جامعه به محاق می رود. گاهی در رسانه ها برای برخی مسائل تفننی که اندازه اش شاید ۵ دقیقه باشد، ساعت ها بحث می شود اما مسائل اصلی کشور در رسانه ها دیده نمی شود. حداقل عدالت رسانه ای این است که مشکلات واقعی کشور مانند موضوع ریزگردها که چند استان کشور را درگیر کرده بود، به اندازه ای پرداخته شود که مانع بروز بحران شود. اگر توزیع عادلانه حتی در دیده شدن و شنیدن مشکلات و دردها وجود نداشه باشد به همان نسبت نمی توان انتظار عدالت در معالجه این دردها داشت.

  درکتر جلیلی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره وحدت نیروهای انقلابی اظهار داشت: حتما باید تلاش کرد نیروهای باورمند و معتقد به انقلاب اسلامی هم افزا و همراه باشند و اگر هر حرکت بزرگی بخواهد شکل گیرد باید به صورت جبهه ای باشد و در یک حرکت جبهه ای کسی جای دیگری را تنگ نمی کند.

  وی افزود: باید تلاش کرد که وحدت بر اساس یک مبنای صحیح باشد در عرصه انتخابات مردم سوال ها و نیازهای مشروعی دارند که باید به آنها یک پاسخ معتبر داد. در واقع نتیجه انتخابات، قضاوت مردم در برابر پاسخ هایی است که به این والات و نیازها داده می شود. پاسخ های متفرق به خواسته های مردم، رای دهندگان را دچار تردید می کند. اگر در پاسخی که جریان انقلابی به خواسته های مردم ارائه می کند، وحدت باشد، مردم به ان پاسخ اعتماد خواهند کرد، لذا لازمه وحدت ارائه پاسخ واحد و صحیح به مشکلات مردم است.

  دکتر جلیلی در پاسخ به پرسش دیگری درباره نظام اقتصادی لیبرال و جایگزین آن اظهار داشت: نظام اقتصادی یک کشور، ابتدا باید نظام و چارچوب داشته باشد. این که یک فرد با یک زنگ چند صد میلیارد تسهیلات دریافت کند، در هیچ نظام اقتصادی پذیرفته نیست! نه نظام اقتصادی لیبرال نه غیر آن! ما در این جند سال در جلسات متعددی که با کارسناسان متبحر اقتصادی و بانکی داشتیم، این موضع را بررسی کردیم که شکل مطلوب برای اداره بانک ها چیست؟ نباید مردم احسا کنند در هر دولتی و در هر حالتی بانک ها به وضع مطلوب نخواهند رسید.

  گفتنی است این مراسم باحضورحجت الاسلام والمسلمین  سید امین حجازی امام جمعه شهرستان گچساران برگزارشد.

   

  عکس از صالح الماسی


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-1.php on line 73

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران