• تاریخ انتشار خبر: شنبه, 10 دسامبر , 2016 | 17:52 | کد خبر : 22361 |
 •   

  دادستان کل کشور، روز پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه گفت: «نواقص، اشکالات، ضعف‌ها و گاهی خیانت‌ها در درون نظام است ولی اینها هرگز نباید ما را از مسیر مهم و روشنی که در پیش گرفته‌ایم، بازدارد».   به گزارش نفت ساران ،حجت‌الاسلام منتظری افزود: «اختلاف نظرها بین ...

  نفت ساران؛

  دادستان کل کشور، روز پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه گفت: «نواقص، اشکالات، ضعف‌ها و گاهی خیانت‌ها در درون نظام است ولی اینها هرگز نباید ما را از مسیر مهم و روشنی که در پیش گرفته‌ایم، بازدارد».

   

  به گزارش نفت ساران ،حجت‌الاسلام منتظری افزود: «اختلاف نظرها بین مسئولان امر و در حد متعارفش هیچ مسئله‌ای نیست ولی مهم این است که نگذاریم اینها تبدیل به شکاف شود و دشمن به دنبال این است که از طریق اختلاف نظرهای طبیعی و معمول شکاف عمیق ایجاد کند».

  او با انتقاد از هجمه‌های اخیر به قوه قضائیه گفت: «نقد و انتقاد به قوه قضائیه هم وارد است و این‌چنین نیست که قوه قضائیه از هر نقصی مبرا باشد. بنده به‌عنوان یک عضو کوچک در دستگاه قضا نسبت به شخص خودم و حوزه کاری خودم عرض می‌کنم ما به دلایل مختلف ضعف و اشکال داریم کمااینکه نسبت به عملکرد سایر قوا هم نقد وارد است و کسی خودش را مبرا از ضعف نمی‌داند، منتها بحث‌هایی که امروز می‌شود یک انتقاد مجاز و عرفی و معمول از قوه قضائیه نیست».

  دادستان کل کشور ادامه داد: «در رسانه‌های عمومی، سایت‌ها، شبکه‌ها و جاهای مختلف و حتی تریبون مجلس تهاجم عجیبی به قوه قضائیه می‌شود.

  برادر عزیزی که انتقاد دارید، وقتی می‌بینید دشمن در پشت سنگرها نشسته و لوله تانک، موشک و سلاح‌های کشنده‌اش را متوجه قلب قوه قضائیه کرده، آیا این منطقی است که هم‌نوای با دشمن شویم».

  حجت‌الاسلام منتظری درباره حساب‌های قوه قضائیه عنوان کرد: «ریشه این قضیه به ٢١ سال قبل برمی‌گردد، بودجه و اعتبارات در‌نظر‌گرفته‌شده برای دستگاه قضا به لحاظ کار و مسئولیتی که دارد نمی‌تواند جواب‌گوی نیازهای قوه قضائیه باشد. اگر نمایندگان به زندان‌ها سر بزنند، آیا می‌توانند با اعتبارات روزمره و معمول مشکلات زندان‌ها را برطرف کنند و از این قبیل مشکلات وجود داشته و حدود ٢٠ سال پیش خدمت مقام معظم رهبری گزارش شده و بیان می‌شود که بودجه تخصیصی به قوه قضائیه نمی‌تواند همه مشکلات را حل کند و اجازه دهید از محل بخشی از سپرده‌ها که حساب و کتاب آن نیز مشخص است، بخشی از نیازهای قوه تأمین شود که مقام معظم رهبری نیز با شرایطی اجازه این اقدام را می‌دهند و از دوره آیت‌الله یزدی وجود داشته است».

  او افزود: «اصلا این حساب‌ها به نام رئیس قوه قضائیه نیست، اسناد آن موجود است و هیچ چیز پشت پرده‌ای وجود ندارد. یک برگ و یک ریال آن هم به صورت محرمانه و مخفی دریافت یا هزینه نشده است ولی دیدید بعضی از نمایندگان خوش‌انصاف مجلس چه کردند و چه می‌کنند و آیا این درست است».

  دادستان کل کشور گفت: «خوشبختانه در این چند روز بعضی نمایندگان مجلس آمدند و رئیس قوه قضائیه اسناد را به آنها نشان داد. این حساب‌ها به نام قوه قضائیه است ولی یک ریال آن را کسی نمی‌تواند برداشت کند. بنده شهادت می‌دهم که آیت‌الله آملی‌لاریجانی عنوان کردند که این حساب‌ها را به نام بنده نکنید؛ این حساب‌ها به نام قوه قضائیه است و همه حساب و کتاب‌های آن و پول‌هایی که به استان‌ها و زندان‌ها داده می‌شود، مشخص است».

  او ضمن انتقاد از فضاسازی‌های صورت‌گرفته در این زمینه خطاب به کسانی که روی این مسئله مانور دادند، عنوان کرد: «آیا به نفع نظام و کشور و انقلاب است که اعتماد مردم به قوه قضائیه را سلب کنیم؟‌

  ای کاش آقای محترمی که آن‌قدر این قضیه را در بوق و کرنا کرد و آب به آسیاب دشمن ریخت، اگر واقعا برای خدا می‌خواست حرفی بزند، یک جلسه با رئیس قوه قضائیه می‌گذاشت و دغدغه‌اش را مطرح می‌کرد و اگر اسناد قابل‌قبول ارائه و قانع شد که هیچ و اگر قانع نمی‌شد، بعد فریاد می‌زد.

  مسائل درون خانوادگی را باید در درون خودمان حل کنیم و نباید فضاسازی کرده و به دشمن اجازه دهیم از یک‌سری منافذ ورود کند».

  حجت‌الاسلام منتظری همچنین درخصوص موضوع شهرداری تهران گفت: «در قضیه شهرداری تهران نیز خدا می‌داند ما می‌توانستیم بدون کمترین هزینه به نتیجه برسیم، اما ببینید چقدر بر سر این موضوع نیز هزینه دادیم».


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-1.php on line 73

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران