• تاریخ انتشار خبر: یکشنبه, 14 آگوست , 2016 | 11:43 | کد خبر : 16798 |
 •   

  رئیس جمهور در جمع مردم یاسوج گفت: مابه برجام خوش بینیم اما به آمریکا بدبین هستیم. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت ساران ؛ حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی گفت: ما برجام را اجرا کردیم و دیپلمات های شجاع شما برای سرزمین ایران غرور و افتخار آفریدند. وی با بیان اینکه صهیونیستها امروز از پیروزی ...

  نفت ساران؛

  رئیس جمهور در جمع مردم یاسوج گفت: مابه برجام خوش بینیم اما به آمریکا بدبین هستیم.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت ساران ؛ حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی گفت: ما برجام را اجرا کردیم و دیپلمات های شجاع شما برای سرزمین ایران غرور و افتخار آفریدند.

  وی با بیان اینکه صهیونیستها امروز از پیروزی ملت ایران عصبانی هستند و یکی دوکشوره جنوب ایران همسایه جنوبی ایران،متاسفانه با کودک صفتیشان از پیروزی ملت ایران ناراحت هستند،اما ملت ایران با ایستادگی،وحدت،اتحاد و رهنمودهای رهبر فرهیخته و بزرگوار توانست پیروزی بزرگ سیاسی تاریخی را بدست بیاورد و زنجیرها را از روی پای این ملت بزداید و شرایط را برای اقتصاد ورشد اقتصادی آماده کند.

  رئیس جمهور در جمع پر شور مردم اظهار داشت: برجام برای این بود که شرایط برای حرکت مردم ایجاد شود و دیوارها برداشته شود تا ملت بزرگ و غیور ما،تا دانشمندان و اندیشمندان ما بتوانند برای کشور ما رونق اقتصادی ایجاد کنند.

  وی همچنین گفت: یادتان باشد خوش بینی به برجام به معنی خوش بینی به ابر قدرت ها نیست،ما به برجام خوش بینیم وبه آمریکا بدبینیم.

                            رشد اقتصادی کشور به ۴/۴ درصد رسیده است

  دکتر حسن روحانی در ادامه سفر استانی خود به استان کهگیلویه و بویراحمد در اجتماع باشکوه مردم در ورزشگاه تختی یاسوج افزود: دولت یازدهم در شرایطی فعالیت خود را آغاز کرد که رشد اقتصادی کشور منفی۶٫۸ درصد بود که امروز و در سه ماهه نخست سال جاری به بیش از ۴/۴ درصد رسیده است.

  وی اظهار کرد: اگر ما امروز توانستیم در روزهای سخت این منطقه در شرایطی که دشمنان انقلاب قیمت نفت را به یک سوم و یک چهارم رسانده اند به رشد نزدیک پنج درصد برسیم این به معنای اعتماد مردم به دولت و اتحاد دولت و ملت است.رئیس جمهوری با اشاره به اینکه امروز کشور در یک نقطه شکوهمند قرار گرفته است ،ادامه داد: شما ملت بزرگ ایران نه با شعار بلکه با اراده، ایستادگی، مقاومت و حمایت و اطلاعات از رهبر معظم انقلاب به دنیا نشان دادید که کسی نمی تواند چیزی را بر ما تحمیل کند.

  دکتر روحانی افزود: شما ملت بزرگ ایران توانستید با شجاعت، زنجیر تحریم را از دست و پای آن دلیر تاریخ که نامش ایران عزیز است باز کنید و با ایستادگی و مقاومتتان کاری کردید که زنجیرهای تحریم شکسته شود.

  وی اضافه کرد: امروز بر خلاف اراده دشمنان ایران، هر مقدار که می خواهیم نفت به جهان صادر می کنیم و به رغم اراده دشمنان امروز کشتی های ایران در سراسر جهان در کنار بندرگاه های بزرگ جهان پهلو می گیرند.

  رئیس جمهوری گفت: در شرایطی که در روزها و سال های قبل بیمه تحریم بود امروز کشتی ها و نفت کش های ما می توانند با بیمه در سراسر جهان حرکت کنند.

  دکتر روحانی افزود: امروز روزی است که با غیرت مردان کشورمان توانستیم زنجیرهایی که برای عدم ارتباط بین بانک های ایرانی و خارجی ایجاد کرده بودند را در هم شکنیم.وی با اشاره به سفر ۳۵۰ هیات اقتصادی و ۱۶۰ هیات سیاسی از سراسر دنیا به کشورمان گفت: ممکن است عده کمی از اینکه تحریم ها برداشته شده ناراحت باشند چرا که این برای منافع آنها خوشایند نیست اما ملت بزرگ ایران از لغو تحریم ها شاد و مسرور است.

  رئیس جمهوری افزود: همانطور که این دولت توانست تورم را تک رقمی کند با حمایت شما مردم رونق را نیز به اقتصاد کشور باز خواهد گرداند.

  دکتر روحانی ادامه داد: امروز یکی از اهداف بلند همه ما در سراسر کشور این است که نسل جوان را در مسیر کار و کوشش و شغل مناسب و متناسب با علم و دانشش قرار دهیم.

  وی افزود: نباید بگذاریم که در خانه ای جوانی بیکار بماند و قطعا این کار شدنی است.

  رئیس جمهوری با اشاره به اینکه باید بتوانیم اقتصاد کشور را به حرکت درآوریم ادامه داد: تا پایان امسال هفت هزار و ۵۰۰ بنگاه اقتصادی را در کشور راه اندازی خواهیم کرد.

  رئیس جمهور گفت: در سال ۹۶، ۲۴۵ ایستگاه دیگر با اعتبار ۷۰ میلیارد تومان گازرسانی خواهند شد که با گازرسانی به این ایستگاه‌ها ۸۱ درصد جمعیت شهری و روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد از نعمت گازرسانی برخوردار خواهند شد.

  ریس جمهور با بیان اینکه بیش از ۹۰۰ پروژه متوسط، کوچک و بزرگ توسط این دولت در استان انجام شده، افزود: در این سفر، ۲۳۱ طرح و پروژه با اعتبار ۷۵۶ میلیارد تومان افتتاح خواهد شد، همچنین ۳۶ پروژه مهم در این استان کلنگ‌زنی خواهد شد که اعتبار درنظر گرفته شده برای این پروژه‌ها ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

  وی با بیان اینکه در این سفر برای ۴۴ طرح و پروژه ۹۶۶ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده می‌شود، گفت: کهگیلویه و بویراحمد در بخش‌های عمران شهری، علمی و فناوری و بهداشت و درمان نیازمند توسعه است که برای حوزه بهداشت و درمان و تکمیل بیمارستان‌های در دست احداث ۹۰ میلیارد تومان اختصاص داده می‌شود.

  روحانی در ادامه، جذب سرمایه‌گذار را یکی از راه‌های توسعه کهگیلویه و بویراحمد دانست و تصریح کرد: در هیأت دولت تصمیم گرفته شد که کسانی که در کهگیلویه و بویراحمد سرمایه‌گذاری کنند، مورد حمایت دولت قرار می‌گیرند و دولت به آنها یارانه به عنوان سود تسهیلات پرداخت می‌کند که برای این کار، مبلغ ۱۴۰ میلیارد تومان درنظر گرفته شده تا بنگاه‌های اقتصادی فعال و اشتغال پایدار ایجاد شود.

  وی عنوان کرد: دولت به غیر از بودجه دولتی، برای کمک به ۵۷ طرح استان مبلغ ۶۴۶ میلیارد تومان و ۹۵۵ میلیون یورو اختصاص داده است.

  وی با اشاره به طولانی شدن زمان احداث جاده ملی پاتاوه به دهدشت عنوان کرد: برای این طرح مهم مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده که با اختصاص این مبلغ، این طرح سال آینده به اتمام خواهد رسید.

                                   ورود ۳۵۰ هیأت اقتصادی به کشور در کمتر از یکسال

  روحانی در جمع مردم یاسوج گفت:طی این مدت ۱۶۰ هیأت سیاسی نیز میهمان ایران بوده است.

  وی افزود: امروز به همت غیورمردان ایران توانستیم زنجیرهایی که برای عدم اعتماد میان بانک‌های ایرانی و خارجی ایجاد کرده بودند، در هم بشکنیم.

  روحانی گفت:امروز برخلاف اراده دشمنان، هر مقدار که می‌خواهیم نفت را به جهان صادر می‌کنیم و علی‌رغم تلاش دشمنان، کشتی‌های ما در کنار بندرگاه‌های بزرگ جهان پهلو می‌گیرند؛ به گونه‌ای که در سال‌های گذشته، تحریم بود و کشتیرانی و نفتکش‌های ما نمی‌توانستند در سراسر جهان حرکت کنند.

  وی همچنین از راه‌اندازی ۷۵۰ بنگاه اقتصادی تا پایان سال جاری برای اشتغال جوانان خبر داد

  ریس جمهور با تاکید بر اینکه نباید بگذاریم در خانه‌ای جوانی بیکار بماند، گفت: این کار شدنی است و راهش این بوده که بتوانیم اقتصاد را به حرکت درآوریم.

              عزم دولت برای توسعه گردشگری،گیاهان دارویی

  روحانی در اجتماع مردم شهر یاسوج با تاکید براینکه کهگیلویه وبویراحمد، دنیای زیبایی ها، چشمه ها ورودخانه ها و دارای انواع آب وهواست گفت: باید شرایط به گونه ای بشود تا علاوه بر جذب گردشگر برای این استان برای سایر استان ها نیز جذب گردشگر کنیم.

  دکتر روحانی با تاکید براینکه استان کهگیلویه و بویراحمد می تواند در زمینه داروهای گیاهی یک تحول ایجاد کند گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مامور شده که شرایط را برای اشتغالزایی در زمینه گیاهان دارویی و فناوری های نوین فراهم کند.

  وی افزود:یک هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال برای شش طرح مهم کشاورزی اختصاص یافته است که همه آنها در سال های ۹۵ و ۹۶ اجرایی خواهد شد.

  ریس جمهور تاکید کرد: نصف سود تسهیلات اعطایی برای سرمایه گذاری در این استان از سوی دولت به صورت یارانه پرداخت خواهد شد.

  انتهای پیام/ش – س


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-1.php on line 73
  برچسب ها:


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران