• تاریخ انتشار خبر: یکشنبه, 19 ژوئن , 2016 | 05:13 | کد خبر : 13674 |
 •   

  رئیس پلیس فتای اردبیل دریافت پیامک با موضوع ثبت اعتراض به حذف یارانه را نوعی کلاهبرداری دانست و گفت: شهروندان در این خصوص هوشیار بوده و در صورت برخورد با این موضوع سریعاً به پلیس اطلاع دهند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت ساران سرهنگ حافظ شریفی از شیوع نوعی کلاهبرداری به شیوه ارسال پیامک ...

  نفت ساران؛

  رئیس پلیس فتای اردبیل دریافت پیامک با موضوع ثبت اعتراض به حذف یارانه را نوعی کلاهبرداری دانست و گفت: شهروندان در این خصوص هوشیار بوده و در صورت برخورد با این موضوع سریعاً به پلیس اطلاع دهند.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت ساران سرهنگ حافظ شریفی از شیوع نوعی کلاهبرداری به شیوه ارسال پیامک با موضوع ثبت اعتراض و حذف یارانه خبر داد و افزود: سابقه پرونده های واصله به پلیس فتا حاکی از دریافت این پیامک توسط تعدادی از شهروندان بوده، بطوری که کلاهبرداران در ذهن مخاطب چنین القا می کنند که یارانه آنان در حال حذف شدن بوده و باید آنان هرچه سریعتر در این رابطه اقدام کنند.
  وی در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس فتا با اشاره به اینکه کلاهبرداران در این روش سایت هایی برای شهروندان برای ثبت مشخصات شخصی و بانکی خود معرفی می کنند، افزود: این سایت ها جعلی و به اصطلاح فیشینگ بوده و اطلاعاتی که گردانندگان در این سایت ها پیرامون ثبت شماره ملی، اطلاعات شناسنامه ای، شماره حساب بانکی و رمز آن و همچنین آدرس محل سکونت درخواست می کنند بسترهای کلاهبرداری را فراهم و اگر شهروندی این اطلاعات را ارائه دهد باید منتظر سرقت اینترنتی و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی خود باشد.
  رئیس پلیس فتای استان اردبیل هرگونه اقدام در خصوص ثبت اعتراض حذف یارانه را مستلزم مراجعه به مبادی دولتی و قانونی دانست و گفت: اعتراض به حذف یارانه تحت هر شرایطی مستلزم ارائه شماره حساب بانکی و اطلاعات پیرامون آن و همچنین مشخصات هویتی نبوده، چرا که این موارد قبلا در سامانه یارانه ای دولت ثبت شده است.

  **مجرم اینترنتی با قرار یک میلیاردی روانه زندان شد
  فرمانده انتظامی شهرستان آبادان از صدور قرار یک میلیارد ریالی برای عامل راه اندازی یک صفحه غیر اخلاقی در یکی از شبکه های اجتماعی، خبر داد.
  سرهنگ سیدمحسن تقی زاده گفت:در پی رصد و پایش شبکه های اجتماعی توسط کارشناسان پلیس فتا ، یک صفحه غیر اخلاقی در شبکه های اجتماعی شناسایی شد.
  وی افزود: کارشناسان پلیس با انجام اقدامات علمی و تخصصی جوانی را شناسایی و احضار کردند.
  سرهنگ تقی زاده با اشاره به اعتراف صریح متهم به بزه انتسابی، افزود: پس از تکمیل تحقیقات، متهم با صدور قرار وثیقه یک میلیارد ریالی از سوی مراجع قضائی روانه زندان شد.
  فرمانده انتظامی شهرستان آبادان عدم نظارت والدین بر فعالیت رایانه ای فرزندان را از مهمترین عوامل گرایش نوجوانان به اقدامات مجرمانه در فضای مجازی عنوان کرد و گفت: والدین باید سواد دیجیتالی خود را افزایش دهند تا بتوانند بر فرزندان نظارت بیشتری داشته باشند.

  **برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان با سوء استفاده از موقعیت شغلی
  ماموران پلیس فتا مازندران متهم به برداشت های غیرمجاز در یکی از شرکت های استان را شناسایی و دستگیر کردند.
  با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتای استان و طرح شکایت مبنی بر اینکه از طریق پیامک مربوط به حساب بانک ملی ام متوجه شدم، فردی ناشناس اقدام به برداشت ۵ میلیون ریال وجه نقد از حسابم کرده است ، موضوع در دستور کار کارآگاهان و کارشناسنان پلیس فتای استان قرار گرفت.
  براساس این گزارش، ماموران با هماهنگی قضایی و انجام تحقیقات گسترده و اقدامات فنی دریافتند، متهم با شماره تلفن همراه مشخصی اقدام به خرید شارژ از حساب شاکی کرده است.
  ماموران در ادامه تحقیقات با شناسایی متهم دریافتند، این فرد از کارمندان یک شرکت فنی و مخابراتی است که اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب شاکی کرده است.
  کارشناسان پلیس فتا استان با هماهنگی قضائی این فرد را در اقدامی غافلگیرانه دستگیر کردند و با جمع آوری سیستم های رایانه ای و مخابراتی این فرد، وی را مورد تحقیق و بازجویی قرار دادند.
  متهم که در ابتدا منکر برداشت از حساب شاکی شده بود، با بررسی های کارشناسان فنی و کشف اطلاعات شماره کارت، رمز دوم و دیگر اطلاعات بانکی اشخاص از سیستم رایانه ای اش مجبور به اعتراف شد.
  این فرد در اظهاراتش عنوان داشت از آنجائیکه در این شرکت فنی دارای مسئولیت بوده ام با سوء استفاده از موقعیت شغلی در قسمت خدمات اینترنت طی تماس تلفنی و با توجه به عدم آگاهی افراد از نحوه شارژ اینترنت، شماره کارت، رمز دوم و دیگر اطلاعات بانکی آنان را در اختیار گرفته و با ذخیره این اطلاعات در فرصت مناسب اقدام به برداشت از حساب آنان می کردم.
  متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد و با قرار مناسب روانه زندان شد .

  **مزاحم اینترنتی، خواستگار سابق دختر شاکی!
  مردی جوان که در پی جواب رد خواستگاری، از طریق شبکه های اجتماعی مزاحم پدر دختر مورد علاقه اش شده بود توسط پلیس فتای خراسان رضوی شناسایی و دستگیر شد.
  سرهنگ اکبر آقابیگی فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور گفت: در پی شکایت مردی میانسال مبنی بر درج مطالب توهین آمیز و آگهی جعلی در شبکه های اجتماعی با مشخصات وی از سوی فردی ناشناس موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس فتای شهرستان قرار گرفت.
  وی افزود: کارشناسان پلیس فتا با یک سری تحقیقات فنی عامل انتشار مطالب توهین آمیز و آگهی های جعلی را شناسایی و با هماهنگی قضایی دستگیر کردند.
  آقابیگی تصریح کرد: متهم ۲۱ ساله که در ابتدا منکر هرگونه جرمی بود در مواجهه با مستندات دیجیتالی کشف شده به بزه انتسابی اعتراف و اظهار داشت حدود یک سال قبل برای ازدواج به خواستگاری دختر شاکی رفتم و در پی جواب رد در خواستگاری؛ از طریق درج آگهی های جعلی و مطالب توهین آمیز علیه پدر دختر مورد علاقه ام در شبکه های اجتماعی درصدد انتقام برآمدم.
  وی با اشاره به معرفی متهم به دادسرا خاطر نشان کرد: هر کسی که به هر نحو اقدام به مزاحمت و هتک حیثیت در محیط مجازی کند بر اساس قانون جرائم رایانه ای افزون بر اعاده حیثیت به حبس و جزای نقدی محکوم می شود.

  **عدم توجه به جلو، یک کشته و سه مجروح برجای گذاشت
  در اثر واژگون شدن یک دستگاه سواری تویوتا در محور ‘اصفهان-نطنز’ یکی از سرنشینان آن فوت کرد و سه نفر به شدت مجروح شدند.
  سرهنگ جهانگیر کریمی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: ساعت ۱۰ و ۵۰ دقیقه صبح روز گذشته ماموران پلیس راه ‘اصفهان-نطنز’ از واژگونی یک دستگاه سواری تویوتا در این محور باخبر که بلافاصله به محل اعزام شدند.
  وی افزود: متاسفانه در اثر این حادثه رانندگی، یک دختر ۱۲ ساله جان باخت و سه نفر از سرنشینان آن نیز مجروح شدند.
  این مقام انتظامی گفت: کارشناسان پلیس راه علت این حادثه رانندگی را عدم توجه به جلو اعلام کرده اند.

  **کشف گوشی های قاچاق
  فرمانده انتظامی ارومیه از توقیف خودروی حامل گوشی های تلفن همراه قاچاق به ارزش دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال خبرداد.
  سرهنگ حسین صمدپور گفت: ماموران ایستگاه ایست و بازرسی شهید ‘کلانتری’ حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ به ظن حمل کالای قاچاق مشکوک شده و آن را توقیف کردند.
  وی ادامه داد: در بازرسی از خودروی توقیفی ، ۲۶۲ دستگاه گوشی تلفن همراه قاچاق در مارک های مختلف که بطرز ماهرانه ای در زیر صندلی ها و روی موتور خودرو جاساز شده بود ، کشف شد؛ برابر اعلام کارشناسان، ارزش کالاهای مکشوفه ، دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.
  فرمانده انتظامی شهرستان ارومیه تصریح کرد: در این رابطه دو متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی، جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

  **کشف محموله ۱۲ میلیاردی تلویزیون قاچاق
  فرمانده انتظامی استان کردستان از کشف ۱۲ میلیارد ریال تلویزیون قاچاق در شهرستان بانه خبر داد.
  سردار مسعود خرم نیا گفت: روز گذشته در پی کسب خبری مبنی بر جابجایی یک فقره محموله قاچاق در شهرستان بانه، بلافاصله پلیس های تخصصی وارد عمل شدند.
  وی با اشاره به احراز صحت و سقم خبر افزود: با اخذ دستور مقام قضائی، محل دپوی محموله مذکور در سطح شهر شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه، ۳۶۳ دستگاه تلویزیون ال ای دی قاچاق خارجی و در مارک ها و سایز های متنوع، کشف شد.
  این مقام ارشد انتظامی در استان، اظهار داشت: ارزش ریالی این تعداد تلویزیون از نظر کارشناسان، ۱۲ میلیارد ریال برآورد شده است که با اقدام به موقع ماموران قبل از توزیع در بازار کشف شد.

  **۴۳ فقره سرقت در پرونده دو سارق حرفه ای
  فرمانده انتظامی شهرستان شهریار از کشف ۴۳ فقره سرقت محتویات داخل خودرو و دستگیری عاملان این سرقت ها خبر داد.
  سرهنگ فریدون مکرمی اصل گفت: به دنبال وقوع چند فقره سرقت محتویات داخل خودرو در شهریار، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
  فرمانده انتظامی شهرستان شهریار افزود: مأموران تجسس کلانتری ۱۱ مرکزی با اشراف اطلاعاتی و بررسی سوابق مجرمان توانستند در کمتر از یک روز عامل سرقت محتویات داخل خودرو را در شهرستان شهریار شناسایی و دستگیر کنند.
  این مقام انتظامی با اشاره به کشف ۱۰۰ گرم هروئین از متهمان دستگیر شده،تصریح کرد: دو متهم دستگیر شده در بازجویی های اولیه پلیس به ۴۳ فقره سرقت محتویات خودرو اعتراف کردند که با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

  ** چک پول های جعلی، سر از داخل سماور درآورد
  فرمانده انتظامی نقده از کشف ۶۵ میلیون ریال چک پول جعلی و دستگیری یک متهم خبر داد.
  سرهنگ رسول موذن گفت: در پی کسب خبری مبنی بر توزیع مقادیری چک پول جعلی در شهرستان نقده توسط فردی ، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.
  وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و نامحسوس نهایتا متهم شناسایی و پس از کسب مجوز قضائی ، طی یک عملیات ضربتی در مخفیگاهش دستگیر شد.
  این مقام انتظامی تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهم ۶۵ میلیون ریال چک پول جعلی که بطرز ماهرانه ای در داخل سماور جاساز شده بود ، کشف شد.
  موذن با اشاره به اینکه در این راستا یک متهم دستگیر شد، افزود: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضائی شد.

  **حمل ۲۵ تن برنج قاچاق با مدارک جعلی
  ماموران پلیس استان یزد یک دستگاه تریلی کشنده ولوو را که اقدام به حمل ۲۵ تن برنج خارجی با مدارک جعلی کرده بود توقیف کردند.
  سرهنگ ‘حمدرضا مزیدی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: روز گذشته ماموران ایستگاه بازرسی شهیدمدنی هنگام کنترل خودروهای عبوری یک دستگاه تریلی کشنده ولوو را که با محموله برنج از شرق کشور عازم تهران بود متوقف کردند.
  وی افزود: ماموران انتظامی پس از بررسی اسناد و مدارک خودرو متوجه شدند که راننده خودرو با داشتن اسناد و مدارک جعلی اقدام به حمل ۲۵ تن برنج خارجی قاچاق کرده است که به همین منظور خودرو توقیف شد.
  سرهنگ مزیدی ارزش برآورد شده این محموله را یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بیان کرد و گفت: راننده خودرو به عنوان متهم این پرونده به مراجع قانونی معرفی شد.

  **توقیف ۴۶۳ کیلو مواد مخدر
  فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف ۳۶۱ کیلو و ۶۰۰ گرم تریاک ، ۶۸ کیلو و ۵۰ گرم حشیش و ۳۳ کیلو و ۳۷۰ گرم مرفین طی دو عملیات جداگانه خبر داد.
  سردار عبدالرضا آقاخانی گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان از عبور یک محموله مواد مخدر از جنوب کشور به اصفهان و سپس به پایتخت کشور باخبر شدند که بلافاصله موضوع در دستور کار قرار گرفت.
  وی اظهار داشت: اکیپی مجرب از ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر به ورودی های شهر اصفهان از سمت شمال اعزام شدند.
  آقاخانی افزود: قاچاقچیان با سه خودروی زانتیا ، پژو ۴۰۵ و سمند از سمت شمال وارد شهر اصفهان شدند که ماموران در یک اقدام ضربتی و منسجم هر سه خودرو را متوقف کردند.
  وی ادامه داد: در بازرسی از سواری پژو ۴۰۵ ، ۱۸۱ کیلو و ۷۰۰ گرم تریاک و در بازرسی از سواری سمند، ۱۷۹ کیلو و ۹۰۰ گرم تریاک کشف شد.
  رئیس پلیس استان اصفهان همچنین از کشف ۶۸ کیلو و ۵۰ گرم حشیش و ۳۳ کیلو و ۳۷۰ گرم مرفین توسط ماموران انتظامی شهرستان ‘نائین’ خبر داد و گفت: این مواد توسط قاچاقچیان در اطراف یک جاده فرعی زیر خاک مخفی شده بود که با تیزبینی ماموران کشف شد.
  این مقام انتظامی، تصریح کرد: در مجموع این دو عملیات، ۴۶۳ کیلو و ۲۰ گرم انواع مواد مخدر کشف، سه خودرو از قاچاقچیان توقیف شد و هشت سوداگر مرگ دستگیر که جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند./ایرنا


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-1.php on line 73
  برچسب ها:


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران