• تاریخ انتشار خبر: پنج‌شنبه, 28 سپتامبر , 2023 | 08:34 | کد خبر : 54847 |
 •   

  نفت ساران ار برپایی نخستین جلسه کارگروه میراث فرهنگی آثار ناملموس شهرستان اوز خبر داد .

  نفت ساران؛

  به گزارش نفت ساران ؛نخستین جلسه کارگروه میراث فرهنگی آثار ناملموس با حضور محمدی فرماندار، سعید آبادی رئیس میراث فرهنگی شهرستان و خانم ثبت قدم کارشناس اداره کل میراث فرهنگی استان و سایر اعضای کارگروه میراث فرهنگی شهرستان اوز برگزار شد.
  در ادامه، ثابت قدم کارشناس ثبت آثار ناملموس استان  پیرامون ثبت آثار ناملموس در این جلسه توضیح داد.

  وی گفت :شناسایی، آموزش، ترویج و حمایت ،آگاهی افزایی و مستند سازی از اقدامات پاسداشت میراث ناملموس هستند که باید با جدیت دنبال شود.

  در ادامه اظهار داشتند مستندسازی و ثبت و ضبط برای ثبت آثار ناملموس مردمی در راستای بومی‌سازی و تشکیل اعضا کارگروه ضروری دانست و پیشنهاداتی در جهت تسریع ثبت آثار ناملموس به دستگاه‌های اجرایی ارائه نمود.
  محمدی فرماندار اوز هم در این جلسه خاطرنشان کرد:فرهنگ عامه جز میراث گذشتگان ماست و بایستی در پاسداشت و حفظ آن تلاش کرد و آن را به نسل های بعد منتقل نمود.

  رئیس کارگروه پاسداشت میراث ناملموس شهرستان اوز با اشاره به ظرفیت های بسیار زیاد شهرستان جهت ثبت به عنوان اثر فرهنگی ناملموس یا معنوی از اعضای کارگروه خواست که موارد را در جلسات طرح و تصمیم گیری گردد.

  فرماندار اوز در ادامه با اشاره به بازی بومی شهرستان به نام لهپرگاله از آن به عنوان یکی از ظرفیت ها برای ثبت با نام شهرستان اوز یاد کرد و افزود: از اداره کل میراث فرهنگی استان هم انتظار داریم تا در این موضوع همکاری لازم را داشته باشند.


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-1.php on line 73

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.

  امروز پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران