• تاریخ انتشار خبر: جمعه, 19 آوریل , 2024 | 08:23 | کد خبر : 57254 |
 •   

  نفت ساران خبر داد؛ برای نخستین بار در صنعت نفت و با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان ایرانی، سیستم فركانسی انتقال اطلاعات فرآیندی چاه گازی در شرکت بهره برداری نفت وگاز مسجد سلیمان با موفقیت نصب شد.

  نفت ساران؛

  به گزارش نفت ساران ؛ عملیات نصب سیستم انتقال اطلاعات فرآیندی بر پایه تغییر فرکانس بر بستر خط لوله، برای نخستین بار در صنعت نفت و با استفاده از ظرفیت و قابلیت شرکت های دانش بنیان ایرانی و با استبرای نخستین بار در صنعت نفت و با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان ایرانی انجام شد؛ نصب سیستم فرکانسی انتقال اطلاعات فرآیندی چاه گازیفاده از فناوری های نوین بر روی یکی از چاه‌های گازی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با موفقیت به اتمام رسید.

  شایان ذکر است، در این اقدام که پس از تحقیق و بررسی توسط واحد ابزار دقیق اداره نگهداری و تعمیرات مدیریت عملیات مسجدسلیمان صورت پذیرفت ضمن افزایش ضریب پایداری زیاد انتقال اطلاعات در برابر تهدیدات محیطی و سرقت کابل ها، افزایش ضریب امنیت ارسال اطلاعات و فرامین کنترلی و همچنین جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های شرکت به مبلغ تقریبی ۲۰ میلیارد ریال را موجب گردید.

  یادآور می شود؛پرسنل پرتلاش واحد ابزار دقیق اداره نگهداری و تعمیرات شرکت برای این اقدام، ضمن طراحی و مونتاژ پنل کنترلی و حفاظتی بر روی چاه، طراحی و اجرای پنل فرمان در اتاق کنترل مقادیر ترانسمیترها را به صورت آنلاین بر روی مانیتور نصب شده در اتاق کنترل نمایش داده و این امکان را فراهم آوردند تا فرامین اپراتور برای کنترل چاه نیز ارسال گردد.

  لازم به ذکر است علاوه بر اقدامات عنوان شده،کلیه سیستم های حفاظتی لازم نظیر سیستم ارتینگ و حفاظت الکتریکی در برابر صاعقه نیز لحاظ و اجرا گردید.


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-1.php on line 73

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.

  امروز پنج شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران