• تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, 8 آوریل , 2024 | 06:36 | کد خبر : 57135 |
 •   

  نفت ساران خبر داد؛ مدیریت نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز به نمایندگی از شرکت ملی نفت ایران برابر تعهدهای اجتماعی خود، طرح‌های توسعه زیرساخت و جایگزینی نخیلات، همچنین کمک به اجرای زیرساخت‌های آبزی‌پروری در استان خوزستان را با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال در حال اجرا دارد.

  نفت ساران؛

  به گزارش نفت ساران ، مدیریت نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز به نمایندگی از شرکت ملی نفت تلاش کرده است ضمن شناسایی عوامل بروز مشکل و ارائه راهکارهای اجرایی در فاز نخست ایجاد زیرساخت‌های آب‌رسانی به نخیلات، همچنین جایگزینی نخیلات تا سطح ۱۱۰۰ هکتار را در دستور کار قرار دهد که این پروژه با استقبال قابل‌وصف روستاییان و آغاز مهاجرت معکوس به‌دلیل پیدایش منبع درآمدی جدید و پایدار روبه‌رو شود. در همین زمینه بخشی از اراضی ازدست‌رفته با اجرای طرح‌های زهکشی و شبکه‌های آب‌رسانی احیا و به کشاورزان صاحب نسق تحویل داده می‌شود.

  در بخش دیگری با مشارکت کشاورزان علاقه‌مند، نخل موردنیاز برای کاشت در اراضی آنان تأمین و این نخل‌های جوان توسط کشاورزان غرس شد که به دلیل این مشارکت کشاورزان در اجرای پروژه و تأمین بخشی از اعتبار موردنیاز، پایداری طرح نیز تضمین شد.

  این پروژه در بخش محیط زیستی فواید زیادی به‌دنبال دارد که می‌توان به کنترل ریزگرد و کاهش آلاینده‌ها از طریق ترسیب (رسوب) کربن توسط درختان، همچنین کشاورزی حفاظتی در این اراضی اشاره کرد. در همین حال به‌دلیل جایگاه محصول خرما در بخش صادرات، می‌توان به ارزآوری آن با توسعه پروژه در سال‌های آتی اشاره کرد.

  شایان‌ ذکر است با تکمیل و اجرای طرح توسعه زیرساخت و جایگزینی نخیلات، برای ۴۲۰ نفر به‌صورت دائم و برای ۷۰۰ نفر به‌صورت موقت اشتغال‌زایی خواهد شد، همچنین مهم‌ترین اثر آن بازگشت روستاییان به مناطق خواهد بود که به‌عنوان مرزبانان دائمی نقش بسیار مهمی در تأمین امنیت مرزی کشور ایفا می‌کنند.


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-1.php on line 73

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.

  امروز پنج شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران