• تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, 17 می , 2017 | 06:19 | کد خبر : 27344 |
 •   

  وزیر کشور گفت: برگ تعرفه در بانک مرکزی و بانک ملی چاپ شده و از جنس کاغذهایی است که در چاپ تراول از آن استفاده می شود.

  نفت ساران؛

  به گزارش نفت ساران ،عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با حضور در گفتگوی ویژه خبری ۲۶ اردیبهشت  به تشریح روند اجرایی انتخابات پیش رو پرداخت.
  وی در ابتدا در خصوص میزان مشارکت در انتخابات پیش رو اظهار داشت: براساس نظرسنجی های معتبر صورت گرفته تا روز گذشته حدود ۷۱ ، ۷۲ درصد میزان مشارکت را پیش بینی می کنیم که این رقم ظرف یکی ، دو روز آینده افزایش پیدا خواهد کرد.
  وزیر کشور با بیان اینکه یک میلیون و پانصد هزار نفر عاملین اجرایی و نظارتی انتخابات پیش رو خواهند بود و این تعداد غیر از عوامل انتظامی و امنیتی هستند گفت: ۶۴ هزار شعبه انتخابات در سراسر کشور داریم و باتوجه به تعداد شرکت کنندگان دویست میلیون برگ تعرفه چاپ شده است.
  وزیر کشور یادآور شد: از یکسال قبل انتخابات ریاست جمهوری را با تعیین بازرسین و آموزش به آن ها در وزارت کشور کلید زدیم.
  وی با بیان اینکه حدود هفتاد هزار بازرس در انتخابات پیش رو خواهیم داشت گفت: بیش از صد هزار نفر نمایندگان فرمانداران را در حوزه ها داریم که به همین نسبت نیز ناظرین شورای نگهبان را خواهیم داشت.
  رحمانی فضلی با بیان اینکه در هر حوزه هفده نفر انتخابات را انجام می دهند که همگی آموزش های لازم را و مربوط به خودشان را دیده اند اعلام کرد: انتخابات شوراها در ۱۴۱ شهر به صورت کاملا الکترونیکی انجام می شود و در انتخابات ریاست جمهوری نیز به جز اخذ و شمارش آرا ، تمام مراحل الکترونیکی است.
  وزیر کشور افزود: در این دوره از انتخابات با هماهنگی شورای نگهبان توانستیم تشخیص هویت را هم الکترونیکی کنیم که این امر در جهت صحت  برگزاری انتخابات و تشخیص هویت افراد کمک شایانی به ما خواهد کرد.
  وزیر کشور در بخش دیگری از اظهاراتش بیان داشت: دستگاه های زیادی امر انتخابات را پیگیری می کنند اما وزارت کشور مشخصا متولی و مسئول صحت اجرای انتخابات است.
  وی در خصوص ترکیب هیات های نظارت در هر شعبه اخذ رای نیز اظهار داشت: اعضای هیات نظارت در انتخابات ریاست جمهوری را شورای نگهبان تعیین می کند اما تعیین اعضای هیات نظارت بر انتخابات شوراها برعهده مجلس است.
  وزیر افزود: داخل هر شعبه یک بازرس ، یک ناظر ، دو نماینده فرماندار و یک نفر نماینده هر نامزد و همچنین تعدادی از نمایندگان شورای نگهبان و مجلس حضور خواهند داشت که مجموعا بین هفده  تا نوزده نفر در هر شعبه روند نظارت بر  اجرای انتخابات را برعهده دارند.
  رحمانی فضلی با تاکید براینکه مسئولیت انتظامات با نیروی انتظامی است گفت: نیروی انتظامی برای اینکه وظیفه اش را درست انجام دهد به تعدادی نیرو نیاز دارد که براساس برآورد وزارت کشور و نیروی انتظامی، ۱۶۰ هزار نفر در این رابطه نیاز است که نیروی انتظامی می تواند ۱۲۰ هزار نفر را از نیروهای خود و ۴۰ هزار نفر را از جاهای دیگر تامین کند که این تعداد را نیز از طریق سپاه و بسیج تامین کردیم.
  رحمانی فضلی همچنین در خصوص میزان تخلفات انتخاباتی در این دوره از انتخابات اظهار داشت: با تمهیدات اندیشیده شده میزان تخلفات ۶۳ درصد نسبت به قبل کاهش پیدا کرده ضمن اینکه اکثر تخلفات به انتخابات شوراها و بحث تبلیغات زودرس انتخاباتی بر می گردد.
  وی همچنین اعلام کرد: جهت اطمینان صحت روند رای گیری در شعبه ها ، نماینده نامزدها می تواند تا مرحله تجمیع آرا در شعبه ها حضور داشته باشند و نظارت کنند.
  رحمانی فضلی همچنین در پاسخ به این سوال که اگر در شعبه اخذ رای نماینده یا ناظری اعتراضی داشت، باید آن را چگونه پیگیری کند گفت: تخلف در همان مرحله و در همان جا باید حل شود.
  وی تصریح کرد: البته فرد معترض نباید خود اقدامی انجام دهد بلکه باید مراتب اعتراض خود را به نماینده فرماندار و یا نماینده نظارت که در محل حضور دارند اعلام کنند و آن ها نیز باید فوری به موضوع رسیدگی کنند و مشکل را حل کنند اما در عین حال باید گزارزشی نیز به فرمانداری ، شورای نگهبان و یا هیات نظارت مجلس ارسال شود تابعد از انتخابات مورد رسیدگی قرار گیرد.
  وزیر کشور همچنین در خصوص میزان واجدین شرایط رای دهی در کشور گفت: براساس اعلام سازمان آمار ،سازمان ثبت احوال ۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۲۳۴ نفر واجدین شرایط رای دهی هستند.
  رحمانی فضلی در بخش دیگری از اظهاراتش با اعلام اینکه حدود دویست میلیون برگ تعرفه چاپ کرده ایم که این برگ ها هم تاکنون در شهرها در قرنطینه است گفت: بر روی برگه ها تعرفه ۱۴ نوع رمزگذاری صورت گر فته که براین اساس امکان تخلف ، تکثیر و تولید تعرفه ها به هیچ وجه امکان پذیر نیست.
  وزیر کشور افزود: برگ تعرفه در بانک مرکزی و بانک ملی چاپ شده و از جنس کاغذهایی است  که در چاپ تراول از آن استفاده می شود.
  رحمانی فضلی اظهار داشت: پیش بینی ما این است که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در مرحله اول مشخص شود لذا دویست میلیون برگ تعرفه از نظر ما کافی خواهد بود.

  در انتخابات ریاست جمهوری اصالت با شماره ملی و تشخیص هویت با شناسنامه است

  وزیر کشور در ادامه برنامه با اشاره به اینکه آوردن شناسنامه الزامی است افزود : ثبت احوال از دیروز اعلام کرد، کسانی که به هر نحوی شناسنامه هایشان دچارمشکل شده است ظرف مدت ۲۴ ساعت المثنی برایشان صادر می شود لذا درانتخابات ریاست جمهوری اصالت با شماره ملی است و اما تشخیص هویت با شناسنامه است.

  وی با اشاره به اینکه درجه تخلف و سواستفاده از شناسنامه های جعلی، افراد زیر ۱۸ سال و فوت شده میل به صفر دارد گفت: در تمام سیستم ها اسامی و شماره های ملی تمام ایرانیان ثبت شده است به طوری که استعلام گرفته می شود و درنهایت فرد رای می دهد، افراد تنها یک رای می توانند بدهند و این رای در کل سیستم ها جاری می شود و در وزارت کشور ثبت می شود.

  رحمانی فضلی با بیان اینکه درجه صحت و سلامت انتخابات با این روش بالا رفته است خاطرنشان کرد: امیدواریم در این مرحله با حداقل مشکلات درحوزه تشخیص کار را انجام دهیم لذا در تمام شعبات نیروها مستقر هستند.

  وی با اشاره به اینکه کمیته امنیت ستاد انتخابات از ۶ ماه قبل تشکیل جلسه داده است عنوان کرد:همه دستگاه های امنیتی ، انتظامی ، صداو سیما و قوه قضاییه عضو این ستاد هستند به طوری که این روزها هر روز جلسه برگزار می شود ، تمام تمهیدات ازلب مرز تا داخل شعبات اندیشیده شده و به لطف خداوند و تلاش نیروهایمان هر روز در تمام شهرهای کشورجلسات و سخنرانی برگزار می شود.

  رحمانی فضلی با اشاره به اینکه ظرف ۲۳-۲۴ روز گذشته کوچکترین مشکلی از نظر امنیت نداشتیم ادامه داد: برای روز جمعه تعداد نیروهایمان افزایش یافته است و مردم با نیروهای امنیتی ، انتظامی باید کمال همکاری را داشته باشند و لذا هر نوع اطلاعاتی به بدست می رسد باید گزارش داده شود.

  وی با اشاره به اینکه روز انتخابات مردم باید گوش به رادیو و صداو سیما و اطلاعیه های وزارت کشور بدهند افزود: بازار شایعات و آمار غلط در این روزها داغ است لذا هیچ یک از تهدیدات احتمالی پایه و اساس ندارد پس مردم مسایل را ازرادیو و تلویزیون دنبال کنند.

  وزیر کشور با اشاره به اینکه تعداد نامزد های انتخابات شوراها زیاد است خاطرنشان کرد: از مردم تقاضا می کنیم از صبح روز جمعه ساعت ۸ به پای صندوق های رای بیایند تا شاهد ترافیک و ازدحام جمعیت نباشیم.

  وی با اشاره به حجم انبوه مردم در مراسم های بزرگ کشور گفت: مردم با رصد و اشراف نیروها بدانند که ما مراسم های بزرگ دیگری را در کشور انجام دادیم و مشکلی به وجود نیامده است لذا مردم نگرانی از این بابت نداشته باشند.

  رحمانی فضلی با بیان اینکه همه باید شرایط را بپذیرند گفت: از همه نامزدها، ستادها و طرفداران آنها درخواست می کنیم که مر قانون را رعایت کنند.

  وزیر کشور در پاسخ به سوال دیگری پیرامون ایجاد تحرکات در کشور افزود: به صورت عادی همیشه بازداشتی و درگیری داریم ولی در یک ماه اخیر مسئله خاصی ایجاد نشده است که به انتخابات منصوب شود.

  وی ادامه داد: کمیسیون تبلیغات انتخابات تعیین می کند که چگونه از امکانات عمومی استفاده شود لذا برای تبلیغات برنامه ریزی شده است و هیچ مشکلی از این مسئله نداشتیم ، صحبت های نامزدها معیار خوبی برای مردم است که برمبنای آن ارزیابی و تصمیم گیری کنند ، مردم باید همه حرف ها ، سکنات و صحبت های نامزدها را ارزشگذاری کنند ، وزارت کشور و وزارت اطلاعات دستورالعملی تعیین کردند تا فضای مجازی مورد رصد قرار گیرد.

  وی با اشاره به اینکه از نامزدها خواهش میکنم طرفداران خود را از برانگیختگی سیاسی برحذر دارند  گفت: در فضای مجازی تذکرات زیاد داشتیم و به گفته هایمان گوش دادند و در روزنامه ها  مطالب خوبی مطرح شده به طوری که تحلیل و پوشش خوبی صورت گرفته است، در حوزه تبلیغات با کمترین هزینه گذراندیم، برخی از موارد تخلف بوده که با آنها برخورد کردیم و قوه قضائیه رسیدگی هایشان را انجام خواهد داد.

  وی با اشاره به اینکه انتخابات هیجان های خاص خود را دارد اظهار داشت: متناسب با شرایط هیجانات سیاسی از طرف عموم مردم در حوزه فعالیت تبلیغات مشکلی نداشتیم و در حوزه بیرونی تا زمانی که شورا ها شروع نشده بود روند معقول بود اما وقتی شوراها شروع شد، حجم عکس ها، پلاکارد ها به شدت افزایش یافت ولی متاسفانه این عکس ها جاهایی گذاشته شده بود که ممنوع بود و  تذکر داده شد.

  وزیر کشور  با اشاره به اینکه بهار سیاسی کشور انتخابات و فعالیت های انتخاباتی است گفت: خسارت و هزینه ای نباید برای حریف ایجاد شود.

  برگزاری کارناوال انتخاباتی و تجمع در میادین ممنون است

  رحمانی فضلی با اشاره به اینکه راه اندازی کارناوال های تبلیغاتی ممنوع است عنوان کرد: در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و در دبیرخانه شورای امنیت و کمیسیون تبلیغات تصمیم گرفته شد تا کارناوال نباید باشد، براساس قانون برگزاری کارناوال انتخاباتی و تجمع در میادین ممنون است.

  وی با اشاره به اینکه چندین مورد بود که ستادها اعلام کردند که می خواهند کارناوال برگزار کنند که ما اجازه ندادیم گفت: همه جلسات در اماکنی که خود ستاد ها تعیین کردند برگزار شد.

  بیش از ۹۵درصد نظرسنجی ها ساختگی است و مبنا ندارد

  رحمانی فضلی با اشاره به اینکه به هیچ وجه نباید مردم  به آمار و اطلاعاتی که در فضای مجازی و حقیقی مطرح می شود توجه کنند افزود: در رسانه ها هر روز ۲۰-۳۰ نوع نظرسنجی مطرح می شود که من به مردم می گوییم بیش از۹۵ درصد از این نظرسنجی ها ساختگی است و مبنا ندارد لذا بیش از۹۵ درصد نظر سنجی های انتخاباتی ساختگی است و اعتباری ندارد، ۵ درصد نظرسنجی ها را  نهاد و دستگاه  های معتبر انجام می دهند که در فضای عمومی معمولا نمی آید.

  وی بیان کرد: به هیچ اخباری در قالب نظر سنجی، گمانه زنی و شایعات توجه نکنید فقط وزارت کشور اطلاعیه می دهد که مردم باید به آن توجه کنند.

  رحمانی فضلی با اشاره به اینکه به سایت ها ، خبرگزاری ها و روزنامه ها اعلام کرد یم به هیچ وجه بر له یا علیه نامزدها، گمانه زنی ها، شایعات نپردازند گفت: از ستادها می خواهیم که به هیچ وجه اعداد ، ارقام و گمانه زنی ها را نباید پخش کنند.

  وی با اشاره به اینکه وزیر کشور مسوول اعلام نتایج نهایی است اظهار داشت: ما از درون تک تک شعبه ها به توافق می رسیم ، صورت جلسه در داخل شعبه ها امضا می شود و همه اعضای نظارتی و اجرایی آن صورت جلسه را امضا می کنند و  یک نسخه از این صورت جلسه به شورای نگهبان و نسخه دیگر به وزارت کشور ارسال می شود و ما تمام آنها را تطبیق می کنیم.

  وی با اشاره به اینکه مبنا شعبه و صورت جلسه در زمان بروز اختلاف است افزود: دقت و صحت را فدای زمان نمی کنیم،  در این دوره به نمایندگان کاندیداها در شعبه اخذ رای اجازه داده شده تا پایان شمارش آرا و تجمیع حضور داشته باشند.

  میزان مشارکت مردم در انتخابات بیش از۷۲ درصد خواهد بود

  وی با اشاره به اینکه در انتخابات امسال ۶۳ درصد میزان تخلفات نسبت به سال قبل کاهش یافت افزود: رهبر فرمودند قانون ، امنیت و مشارکت مردم بسیار مهم است، ارزیابی ما این است که میزان مشارکت در انتخابات امسال۷۲ درصد خواهد بود.

  رحمانی فضلی با اشاره به اینکه هدایت و  آرام سازی طرفداران از جمله وظایف نامزدها است گفت: از نامزدها می خواهیم طرفداران خود را از برانگیختگی سیاسی دور کنند.

  وی با اشاره به اینکه اراده مردم بر هر چه بود باید سر تعظیم فرود بیاوریم ادامه داد:  بعد از ۲۹ اردیبهشت رقابت ها برکنار ، رفاقت ها جاری و همه با رئیس جمهور منتخب مشکلات کشور را برطرف خواهیم کرد.


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-1.php on line 73

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران