نفت ساران | هر روز یک مشکل در فضای رسانه ها برای دولت بوجود می آورند

 • تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, 22 ژوئن , 2016 | 06:41 | کد خبر : 13827 |
 •   

  رییس جمهوری اظهارداشت: اگر می‌خواهیم شعار بدهیم، لطفاً از جیب مردم شعار ندهیم و از جیب خودمان شعار دهیم. اساس قانون اساسی این است که اداره کشور با مردم و رای آنان است و همه مقامها نیز با رای مستقیم و غیرمستقیم مردم انتخاب می شود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت ساران رییس جمهوری ...

  نفت ساران؛

  رییس جمهوری اظهارداشت: اگر می‌خواهیم شعار بدهیم، لطفاً از جیب مردم شعار ندهیم و از جیب خودمان شعار دهیم. اساس قانون اساسی این است که اداره کشور با مردم و رای آنان است و همه مقامها نیز با رای مستقیم و غیرمستقیم مردم انتخاب می شود.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت ساران رییس جمهوری با تاکید براینکه “باید به دانشگاه ، اساتید و دانشجویان اعتماد کنیم”، گفت: دولت یازدهم همه تلاش خود را برای ایجاد محیطی آزادتر و امن تر در دانشگاه ها بکار گرفته و به این سیاست خود ادامه خواهد داد.

  حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی سه شنبه شب در ضیافت افطار با اساتید و پزشکان اظهارداشت: اساتید دانشگاه ما برای پیروزی این انقلاب زندان ها متحمل شدند ودانشگاهیان در متن انقلاب حضوری فعال داشتند و امروز نیز دانشگاه ، اعضای هیات علمی و دانشجویان در خط مقدم تعالی و خدمت به جامعه و کشور هستند و به هیچ وجه نباید به دانشگاه و دانشجو با عینک امنیتی نگریست.

  رییس جمهوری اظهارداشت: اگر می‌خواهیم شعار بدهیم، لطفاً از جیب مردم شعار ندهیم و از جیب خودمان شعار دهیم. اساس قانون اساسی این است که اداره کشور با مردم و رای آنان است و همه مقامها نیز با رای مستقیم و غیرمستقیم مردم انتخاب می شود. اگر این چنین است پس در اداره کشور باید رأی، نظر و خواست مردم مورد توجه ما باشد. همه تلاش دولت یازدهم بر این بوده که محیط دانشگاه‌های ما محیط آزادتر و امن‌تر باشد.

  روحانی گفت: اینکه دانشجویی آگاهانه و آزادانه به سمت انقلاب، مصالح کشور و اسلام و اخلاق می رود و راه را باور می کند، مهم است. باور را مگر می‌شود با اجبار بوجود آورد؟ باور باید با آگاهی و آزادی شکل گیرد. نباید فراموش کرد که این دانشگاه‌ها در متن انقلاب بودند و اساتید ما در سالهای ۴۱ و ۴۲ بخاطر انقلاب به زندان رفتند. اکنون چطور می توان با نگاه دیگری به دانشگاه و اساتید نگریست. مگر می شود با عینک امنیتی به دانشگاه و دانشجو نگاه کرد؟

  رییس جمهوری افزود: دانشگاه و اساتید، اعضای هیأت علمی و دانشجویان ما در خط مقدم تعالی و خدمت به کشور و جامعه هستد. اگر ما می‌گوییم انقلاب، انقلاب یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی. انقلاب به معنی داد کشیدن و سر و صدا نیست. انقلاب همان استقلال ، آزادی و نظام جمهوری اسلامی است و چیز دیگری نیست. اگر ما دنبال استقلال کشور و در مقطع فعلی دنبال اجرای اقتصاد مقاومتی هستیم ، بدون علم، دانش و دانشگاه امکان‌پذیر نیست. چرا ما به دانشگاه اعتماد نمی‌کنیم بعد می‌خواهیم دانشگاه به ما اعتماد کند.

  رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه “باید به دانشگاه اعتماد کنیم”، افزود: دانشگاه امروز بار سنگینی را در مسیر توسعه کشور بر دوش دارد و دولتی می تواند موفق باشد که در تمام زمینه ها از دانشگاه استمداد طلبد و پیوند دانشگاه با دولت و دولت با دانشگاه باید مستحکمتر شود.

  روحانی با طرح این پرسش که “مگر امکان پذیر است دولتی بخواهد مسایل اقتصادی را حل و فصل کند و در سیاست موفق باشد، اما از نظرات اساتید دانشگاه استفاده نکند؟”، گفت: بدون بهره گیری از دانش و تخصص دانشگاهیان نمی توان مسایل اساسی کشور را حل و فصل کرد.

  رییس جمهوری به نقش برجام در تقویت ارتباط بهتر با مراکز علمی جهان اشاره کرد و با بیان اینکه “پیشرفت علم بدون ارتباط با جهان کند خواهد بود”، گفت: می گویند اگر اساتید ما با اساتید دیگر کشورها و اگر فناوری ما با فناوری خارج از کشور در ارتباط باشد، ممکن است خطراتی کشور را تهدید کند و باید این رابطه را قطع کرد و این در حالی است که نمی توان درهای کشور را بست و انتظار پیشرفت علمی و اقتصادی داشت.

  روحانی افزود: امروز فضایی ایجاد شده و ما باید از این فضا استفاده کنیم. چرا هر روز یک مشکلی را در فضای رسانه ها برای دولت بوجود می آورند. ممکن است برخی ها از شرایط و گشایشی که برای کشور ایجاد شده خیلی عصبانی باشند و البته ما پاسخ آنها را به موقع خواهیم داد و برای مردم حقایق را روشن خواهیم کرد.

  رییس جمهوری با اشاره به اینکه طی پنج ماه وپنج روزی که از برجام می گذرد روزی نیست که گشایشی در مسیر منافع ملی و حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی و توسعه کشور حاصل نشده باشد، گفت: دولت سال گذشته که سال بسیار سختی بود ، سیاستهای اقتصاد مقاومتی را در عمل به پیش برد و پیشی گرفتن صادرات غیر نفتی بر واردات، جلوگیری از اثرگذاری کاهش شدید بهای نفت در اقتصاد کشور و تک رقمی کردن تورم، نشان دهنده موفقیت اجرای عملی سیاستهای اقتصاد مقاومتی بود.

  روحانی اظهار داشت: دولت یازدهم مجری اقتصاد مقاومتی است و ما برای اینکه به نقطه مطلوب اهداف ملی برسیم، باید شجاعت امام حسن مجتبی(ع ) را داشته باشیم و از حرف و ناسزا برخی ها نهراسیم چرا که مردم در پای صندوق های رای نشان دادند که این تبلیغات بر آنان اثر گذار نیست.

  رییس جمهوری تاکید کرد: خواست دولت یازدهم رابطه نزدیکتر همه اساتید و دانشگاه ها با دولت است و تلاش می کند فضای بازتری در دانشگاه ها ایجاد شود و اختیارات به دانشگاه ها و اساتید بازگردد چرا که شکی نیست اساتید انقلابی، متدین و دلسوز کشور ما بهتر می توانند راجع به مصالح دانشجو، دانشگاه و آینده علم و فناوری نظر بدهند و سیاستها را اجرا کنند.

  روحانی در ابتدای این مراسم نیز با تبریک میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) امام صلح و مهربانی و کریم اهل بیت گفت: شهامت ، شجاعت و ایستادگی در میدان جنگ و نبرد عمدتا مطرح می شود اما گاهی شجاعت و شهامتی بالاتر از دوران جنگ نیاز است و آن شجاعت صلح است.

  رییس جمهوری افزود: رسول خدا در میدان جنگ بدر و احد ایستادند اما در صلح حدیبیه که قران آن را فتح المبین می نامد، برخی از یاران به ظاهر نزدیک پیامبر زبان به اعتراض گشودند و گفتند چرا در این قرارداد، برخی از خواست های کفار را پذیرفتید.

  روحانی افزود: متاسفانه برخی ها که هرگز میدان انقلاب و جنگ را ندیده اند به گونه ای از کشور و نظام حرف می زنند که انسان را دچار شگفتی می کنند. امام حسن مجتبی (ع) به ما درس مصلحت جامعه و امت اسلامی و کشور دادند. شعار دادن، سخن گفتن و فریاد زدن کار مشکلی نیست وبسیار آسان نیز هست اما حل مساله مهم است و اینکه باری را از دوش مردم برداریم.

  در این مراسم شماری از اعضای هیأت علمی و روسای دانشگاه‌های کشور در سخنانی دیدگاه‌ها و نظرات خود را با رییس جمهوری در میان گذاشتند.

  علی جعفریان، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران در سخنانی با اشاره به اینکه دانشگاه‌های علوم پزشکی در سه حوزه آموزش، پژوهش و خدمت‌رسانی فعالیت دارند، اظهار داشت: وضعیت دانشگاه‌های کشورمان در این سه حوزه در سطح منطقه کم‌نظیر است و چنانچه حمایت‌های ویژه‌ای از دانشگاه‌های برتر کشورمان انجام شود، می‌توانند در سطح بین‌المللی بدرخشند.

  وی خاطر نشان کرد: در حوزه ارایه خدمت با اجرای طرح سلامت، شاهد ارتقاء کمی و کیفی هستیم و در بحث بهداشت تا پایان سال ۹۵ شهر تهران به طور کامل تحت پوشش شبکه بهداشت قرار خواهد گرفت.

  سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه با تأکید بر اینکه در مجموعه دانشگاه‌ها علوم پزشکی، پرداخت‌های خارج از روال عادی و قانونی وجود ندارد، گفت: در خصوص حقوق‌های پرداختی به عده‌ای کارانه پرداخت می‌شود که بسیار کم‌تر از کارکرد واقعی اعضای هیأت علمی و برخی پزشکان متخصص است، اما متأسفانه عده‌ای با تغییر واقعیت، اخبار مربوط به فیش‌های حقوقی را انعکاس می‌دهند که کاملاً بی‌انصافی است.

  احمد پاکتچی، عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) نیز در سخنانی موضوع تحول در علوم انسانی را مورد اشاره قرار داد و گفت: نیازمند تحول پرشتاب در رشته علوم انسانی هستیم و این بیش از همه به مدیریت منسجم و یکپارچه احتیاج دارد.

  عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) افزود: اگر به دنبال مسیر پیشرفت در حوزه علوم انسانی هستیم، باید نگران زبان‌ها و متدها و مبانی فردی در علوم انسانی بود. نگرانی اصلی این است که با دانش‌هایی مواجه باشیم که زبان و مبانی فردی داشته باشند و این قابل درک نیست چرا که علم یک پدیده جمعی است.

  الهام طلاچیان، رییس بیمارستان حضرت علی‌اصغر(ع) نیز در این مراسم در سخنانی اهمیت موضوع خدمت را مورد تأکید قرار داد و گفت: معلمی و طبابت نمادی از دو خدمت بزرگ در جامعه محسوب می‌شوند که بسیار ارزشمند و قابل تقدیر هستند.

  وی در ادامه با تقدیر از اقدام دولت در اجرای نظام سلامت ، گفت: اجرای نظام سلامت رضایت مردم را افزایش داده است و همگان شاهد تحول چشم گیری در ابعاد خدمت رسانی به اقشار مختلف مردم هستند.

  رضا صراف معاون فرهنگی دانشگاه امیر کبیر نیز با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی و اقداماتی که دانشگاه ها در این زمینه می توانند داشته باشند، اظهار داشت: بدون داشتن اطلاعات و آمار دقیق به هیچ وجه نمی توان سیاستهای اقتصاد مقاومتی را عملی کرد و چنانچه همه ارکان نظام اطلاعات خود را در اختیار دانشگاه ها قرار دهند ، می توان در مسیر رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومت شتاب ایجاد کرد.

  فرهاد حسین زاده لطفی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این نشست با ارائه گزارشی از وضعیت تولید علم در کشور، گفت: یکی از سه رکن برنامه ششم توسعه پیشتازی در زمینه تولیدات علمی واقعی است که خوشبختانه با تلاش موسسات و مراکز آموزش عالی دولتی و غیر دولتی تولیدات علمی ایران در سال های اخیر ارتقا و پیشرفت خوبی داشته است.

  حسین زاده با اشاره به اینکه امروز جنبش علمی ایران به عنوان پدیده ای نوظهور باعث رشد علمی در مراکز معتبر جهان شده است، اظهار داشت: فراهم کردن فرصت و شرایط مطلوب برای فعالیت و تحصیل دانشجویان و محققین بویژه در علوم پایه در داخل کشور باعث رشد تولیدات علمی در داخل و مانع از خروج ارز و دانشجویان ما به خارج از کشور خواهد شد.

  محمد هادی ایمانیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در سخنانی با تقدیر از ارتقا جایگاه سلامت مردم در برنامه ریزی ها و سیاست گذاری های دولت تدبیر و امید، خاطرنشان کرد: طرح تحول سلامت و بیمه شدن رایگان ١١ میلیون ایرانی، کاهش پرداخت هزینه از سوی مردم ، ساخت کلینیک های تخصصی، توجه به امکانات درمانی بیمارستان ها و کاهش قیمت وسایل درمانی و پزشکی از جمله اقداماتی است که مردم را به کارآمدی نظام در حوزه درمان امیدوار کرده است.

  وی همچنین با اشاره به اقدامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حوزه بهداشت و سلامت و آموزش افزود: تداوم رضایت مردم و رهبری و مراجع نیازمند تداوم حمایت دولت و مجلس از بخش سلامت در اجرای طرح تحول سلامت است.


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-default.php on line 68
  انتهای پیام/شایسته
  برچسب ها:

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
  • تـــازه ترین خبرهای نفت ساران
 • سریال سلمان فارسی به شاهرود رسید
 • اینجا  آرزوی پایمالی خون فرزند پدر شهید و بستن فروغ چشمان کودک محله باغ فردوس ها را به دل شعبان بامخ مجلس دوازدهم خواهیم نشاند+ سند
 • رئیس اداره برق گچساران عین خیالشم نیست؟!
 • ازشعبان بامُخ اخراجی مجلس دوازدهم،فرماندار معلم واستاندار تا انتظار دو مدیر شایسته و مردم گچساران به اتصال یک بلوار
 • جلیلی و پزشکیان نیاز به غلام اخراجی مردم گچساران وباشت ندارند
 • چرا دستور مدیر کل در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد نقض شده است؟
 • اقدام به گل نشسته در واحد حقوقی یک شهروند و درخواست یک توجه مهم از مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد
 • سرانجام نافرجام شکوائیه اداری علیه تضیع حقوق شهروندی و الله کس نجیبی فر؟!
 • عزل ابوالحسن غلامی با انتصاب یزدان شناس و تغییر بنیادین باشگاه به امید صعود تیم مردم استان کهگیلویه و بویراحمد به لیگ برتر
 • «بیان تا عمل» سند عدم شایستگی محمد باقر قالیباف با افتخار به انتخاب شهید بعدی خدمت در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
 • از هشتگ نفت ساران تا سودای باطل قالیباف و قزلچه با تائید اعتبار نامه اخراجی مجلس یازدهم
 • سخنگوی شورای نگهبان در خصوص اعتبار نامه اخراجی مجلس یازدهم در مجلس دوازدهم :به صورت کتبی استعلامی صورت نگرفته است
 • افرادی که درباره اعتبارنامه اخراجی مجلس یازدهم ابهام دارند بخوانند
 • پیشنه خانوادگی اخراجی مجلس یازدهم در تهدید به قتل مخالفان تا نمایندگان ملت در مجلس دوازدهم
 • مالک شریعتی به نقل از سخنگوی شورای نگهبان : ٢ تلخف محرز نوری قزلچه و ابطال تصویب اعتبار نامه اخراجی مجلس یازدهم از حوزه انتخابیه گچساران وباشت
 • اخراجی یازدهم خطاب به مالک شریعتی نماینده مجلس دوازدهم :به سلیمی گفت تکه‌تکه‌ات می‌کنم؛ به من هم گفت نمی‌گذارم شب به خانه‌ برسی!+فیلم
 • نفت ساران تأیید اعتبار نامه اخراجی مجلس یازدهم در مجلس دوازدهم را به دیهیمی و ادیبان تبریک گفت
 • نفت ساران در نقد رفتار شرم آور اخراجی مجلس یازدهم : شأن و حیثیت ۴٠ هزار رأی دهنده استان کهگیلویه و بویراحمد در صحن علنی مجلس دوازدهم بر باد رفت
 • بهار نیوز گزارش داد ؛ حاشیه و متن بررسی اعتبارنامه اخراجی مجلس یازدهم
 • دیارمیرزا به نقل از مالک شریعتی؛ اخراجی مجلس یازدهم به سلیمی گفت تکه‌تکه‌ات می‌کنم!