نفت ساران | تعطیلی ۶۰ درصد واحدهای تولیدی و صنعتی گچساران

 • تاریخ انتشار خبر: سه‌شنبه, 7 ژوئن , 2016 | 05:30 | کد خبر : 13131 |
 •   

  ۶۰ درصد از واحدهای تولیدی و صنعتی در گچساران اکنون به دلیل نبود سرمایه در گردش، کمبود منابع مالی و رکود تعطیل و نیمه تعطیل هستند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت ساران شهرستان گچساران به دلیل برخورداری از منابع نفت و گاز و به عنوان یک شهر صنعتی نقش بسیاری در تولید درآمد در ...

  نفت ساران؛

  ۶۰ درصد از واحدهای تولیدی و صنعتی در گچساران اکنون به دلیل نبود سرمایه در گردش، کمبود منابع مالی و رکود تعطیل و نیمه تعطیل هستند.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت ساران شهرستان گچساران به دلیل برخورداری از منابع نفت و گاز و به عنوان یک شهر صنعتی نقش بسیاری در تولید درآمد در کشور دارد.

  این شهرستان اکنون ۳۰ درصد از نفت کشور را تولید می‌کند و سهم بسزایی در درآمدزایی در کشور دارد. از این شهر به عنوان پنجمین ابرمخزن‌ تولید نفت در جهان و دومین تولید کننده گاز در کشور یاد می‌شود.

  تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی در گچساران و به دنبال آن بیکار شدن تعدادی از کارگران اکنون یکی از مشکلات در این شهرستان بوده است.

  از تعداد ۷۴ واحد تولیدی و صنعتی در شهرستان گچساران اکنون حدود نیمی از آن‌ها به دلیل وجود مشکلات کمبود نقدینگی و مشکلات مالی تعطیل بوده است.

  کمبود نقدینگی سبب تعطیل و نیمه تعطیل شدن ۶۰ درصد از واحدهای تولیدی و صنعتی در گچساران شده و تعدادی از کارگران این واحدها را خانه‌نشین کرده است.

  در حال حاضر ۳۵ واحد تولیدی و صنعتی در گچساران تعطیل بوده و تعداد ۱۲ واحد تولیدی و صنعتی در این شهرستان نیز غیرفعال هستند.

  عدم سرمایه در گردش از علل اصلی تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی در گچساران

  رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گچساران در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: تعطیلی برخی واحدهای تولیدی و صنعتی اکنون یکی از مشکلات در حوزه صنعت در این شهرستان است.

  رضا شریفی گفت: عدم سرمایه در گردش و کمبود نقدینگی منجر به تعطیلی و نیمه تعطیل شدن تعداد بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرستان گچساران شده است

  وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در حال حاضر بیش از نیمی از واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرستان گچساران تعطیل و نیمه تعطیل هستند.

  ۳۵ واحد تولیدی و صنعتی در گچساران تعطیل/ ۱۲ واحد نیمه تعطیل

  شریفی با اشاره به اینکه اکنون ۳۵ واحد تولیدی و صنعتی در گچساران تعطیل هستند، افزود: ۱۲ واحد تولیدی و صنعتی نیمه تعطیل هستند.

  وی تعداد واحدهای تولیدی و صنعتی فعال در شهرستان گچساران را ۲۷ واحد عنوان کرد.

  رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گچساران تصریح کرد: رکود، عدم سرمایه در گردش و کمبود منابع مالی و معوقات و بدهی‌های بانکی از علل اصلی تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی در این شهرستان است.

  شریفی بیان کرد: نبود سرمایه در گردش و کمبود منابع مالی به تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرستان گچساران منجر شده و این مسئله سبب بیکار شدن کارگران زیادی شده است.

  تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی در گچساران ۱۶۰ کارگر را بیکار کرد

  شریفی گفت: تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی در گچساران سبب بیکار شدن تعداد ۱۶۰ نفر از کارگران این واحدها در این شهرستان شده است.

  رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گچساران بر رفع موانع تولید در گچساران تأکید کرد و افزود: باید زمینه ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی تعطیل شده در این شهرستان جهت راه‌اندازی مجدد ارائه شود.

  شریفی خاطرنشان کرد: البته در سال ۹۴ مشکل ۳ واحد تعطیل شده تولیدی و صنعتی در گچساران برطرف شد و این واحدها مجدد راه‌اندازی شدند.

  شریفی همکاری بانک‌ها با واحدهای تولیدی و صنعتی در گچساران را امری بسیار ضروری دانست و گفت: بانک‌ها با ارائه تسهیلات می‌توانند به رونق واحدهای تولیدی در شهرستان کمک کنند.

  اجرای اقتصاد مقاومتی سبب رونق واحدهای تولیدی و صنعتی در گچساران می‌شود

  وی با اشاره به اهمیت اجرای اقتصاد مقاومتی در رونق واحدهای تولیدی و صنعتی در گچساران، تصریح کرد: اجرای اقتصاد مقاومتی می‌تواند سبب رفع موانع تولید در شهرستان شود.

  رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گچساران تصریح کرد: ما در بحث اقتصاد در زمینه تولید، توزیع و مصرف مشکلاتی داریم که تلاش برای برطرف شدن این مشکلات ضروری است.

  برطرف شدن مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل شده در دستور کار اداره صنعت

  شریفی افزود: هدف از اجرای اقتصاد مقاومتی ایجاد اشتغال، بومی‌سازی، اصلاح شبکه‌های توزیع و اصلاح الگوهای مصرف بوده است.

  وی اظهار داشت: برطرف شدن مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل شده در گچساران و راه‌اندازی مجدد آن در دستور کار اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان قرار دارد.

  رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گچساران برطرف شدن مشکل واحدهای تولیدی و صنعتی در این شهرستان را نیازمند همکاری دستگاه‌ها دانست و افزود: همکاری دستگاه‌ها می‌تواند زمینه راه‌اندازی مجدد واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل شده در این شهرستان را فراهم کند.

  گزارش از احسان طالبی خبرنگار تسنیم


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-default.php on line 68
  انتهای پیام/شایسته

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
  • تـــازه ترین خبرهای نفت ساران
 • «بیان تا عمل» سند عدم شایستگی محمد باقر قالیباف با افتخار به انتخاب شهید بعدی خدمت در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
 • از هشتگ نفت ساران تا سودای باطل قالیباف و قزلچه با تائید اعتبار نامه اخراجی مجلس یازدهم
 • فهرست رداعتبارنامه های ادوار مجلس در کنار ابهامات برزمین مانده اخراجی مجلس دوازدهم
 • سخنگوی شورای نگهبان در خصوص اعتبار نامه اخراجی مجلس یازدهم در مجلس دوازدهم :به صورت کتبی استعلامی صورت نگرفته است
 • افرادی که درباره اعتبارنامه اخراجی مجلس یازدهم ابهام دارند بخوانند
 • پیشنه خانوادگی اخراجی مجلس یازدهم در تهدید به قتل مخالفان تا نمایندگان ملت در مجلس دوازدهم
 • مالک شریعتی به نقل از سخنگوی شورای نگهبان : ٢ تلخف محرز نوری قزلچه و ابطال تصویب اعتبار نامه اخراجی مجلس یازدهم از حوزه انتخابیه گچساران وباشت
 • اخراجی یازدهم خطاب به مالک شریعتی نماینده مجلس دوازدهم :به سلیمی گفت تکه‌تکه‌ات می‌کنم؛ به من هم گفت نمی‌گذارم شب به خانه‌ برسی!+فیلم
 • نفت ساران تأیید اعتبار نامه اخراجی مجلس یازدهم در مجلس دوازدهم را به دیهیمی و ادیبان تبریک گفت
 • نفت ساران در نقد رفتار شرم آور اخراجی مجلس یازدهم : شأن و حیثیت ۴٠ هزار رأی دهنده استان کهگیلویه و بویراحمد در صحن علنی مجلس دوازدهم بر باد رفت
 • بهار نیوز گزارش داد ؛ حاشیه و متن بررسی اعتبارنامه اخراجی مجلس یازدهم
 • دیارمیرزا به نقل از مالک شریعتی؛ اخراجی مجلس یازدهم به سلیمی گفت تکه‌تکه‌ات می‌کنم!
 • همشهری آنلاین ؛ حاشیه‌های اتفاقات عجیب مجلس با هل دادن یکدیگر دو نماینده 
 • افکار نیوز خبر داد ؛ درگیری در مجلس برای اعتبارنامه اخراجی مجلس یازدهم
 •  ایرنا خبر داد ؛ اعتبارنامه اخراجی مجلس یازدهم  تایید شد
 • تسنیم به نقل از نماینده تهران : باید اعتبارنامه‌اش مجدداً بررسی شود تا این موضوع باعث نشود تا اعتبارنامه اخراجی مجلس یازدهم تایید شود
 • ۹ صبح تشریح کرد :مالک شریعتی فریادی خطاب بر اخراجی مجلس یازدهم زد که «چرا می‌روی؟»
 • خبرگزاری مهر به نقل از مالک شریعتی : در بررسی اعتبارنامه اخراجی مجلس یازدهم استعلام تلفنی از شورای نگهبان که اصلاً حجیت ندارد و مجلس اینگونه زیر سوال می‌رود
 • دیدبان ایران خبر داد : اعتراض به اعتبارنامه اخراجی مجلس یازدهم با موضوعاتی جدید
 • آفتاب نیوز به نقل از مالک شریعتی: اخراجی مجلس یازدهم به سلیمی گفت تکه‌تکه‌ات می‌کنم!