• تاریخ انتشار خبر: یکشنبه, ۲۵ آبان , ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۷ | کد خبر : 48550 |
 •   

  مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران پیمانکاران را شریک راهبردی و تجاری این شرکت دانست و تأکید کرد: ما به دنبال کوچک‌سازی شرکت و رسیدن به اهداف، با مشارکت بخش خصوصی هستیم.

  نفت ساران؛

  به گزارش نفت ساران به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مهدی جمشیدی‌دانا در نخستین نشست طرح شناسایی و آگاهی‌بخشی پیمانکاران فنی شرکت انتقال گاز که با حضور بعضی از پیمانکاران فنی برگزار شد، با اشاره به توسعه تأسیسات تقویت فشار گاز و خطوط لوله و ریسک‌های موجود در این زمینه، گفت: با هدف همکاری بیشتر در برون‌سپاری بهره‌برداری و نگهداشت تأسیسات و خطوط لوله فشار قوی گاز، تعمیرات ماشین‌آلات دوار و پیگرانی هوشمند و استفاده از ظرفیت شرکت‌های خصوصی در دستور کار قرار گرفت.

  وی ادامه داد: با توجه به وجود نداشتن مستندات ارزیابی برون‌سپاری، شناسایی پیمانکاران فنی یکی از چالش‌های مهم در امر برون‌سپاری بود که با،اظلاع رسانی و فراخوان عمومی پیمانکاران دارای صلاحیت و قوی شناسایی شدند تا با تبادل تجربه‌ها و با همکاری با یکدیگر، بتوانیم در حفظ منافع ملی و سازمانی قدم برداریم.

  مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با اشاره به انتقال پاک، ایمن، پایدار و بهره‌ور گاز طبیعی به عنوان مأموریت این شرکت، تصریح کرد: ساختار سازمانی و نیروی انسانی و استفاده از شرکت‌های خصوصی به عنوان شریک راهبردی و تجاری، دو رکن اصلی در انجام وظیفه انتقال گاز هستند که به صورت تفکر برد- برد دنبال می‌شود.

  جمشیدی‌دانا درباره دارایی‌های شرکت انتقال گاز نیز گفت: بیش از ۳۷ هزار کیلومتر خطوط لوله، بیش از ۱۴ هزار کیلومتر حریم خطوط لوله، ۷۰۱ پیگ لانچر رسیور، ۱۳۶۶ حفاظت کاتدیک و ۲۳۲۲ ماشین‌آلات، ۳۱۷ واحد کمپرسوری و ۸۶ عدد تأسیسات تقویت فشار گاز، دارایی‌های شرکت انتقال گاز هستند که بخشی از آنها برون‌سپاری می‌شوند.

  وی در این نشست به خدمات، شاخص‌های کلیدی عملکرد و نحوه پرداخت، بهینه‌سازی برنامه‌های نگهداری و تعمیرات اشاره کرد و افزود: با توجه به تدوین نقشه راه ۱۰ ساله از سال ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۶، تاکنون برون‌سپاری هفت مورد از تأسیسات تقویت فشار گاز قطعی شده و در گام نخست از مرحله بعد، برون‌سپاری تأسیسات و یاردهای کم‌ریسک از مهرماه ۱۴۰۰ آغاز می‌شود.

  مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در بخش دیگری از سخنان خود، به چگونگی برون‌سپاری دارایی‌های فیزیکی این شرکت اشاره کرد و گفت: ما در برون‌سپاری، یک شریک تجاری و راهبردی خواهیم داشت و بهره‌برداری و تعمیرات موردی و برنامه‌ای، حراست، تعمیرات اساسی، بازرسی فنی، امور ایمنی، بهداشت و محیط زیست(اچ‌اس‌ئی) و نگهداشت ساختمان و محوطه نیز طبق برنامه زمان‌بندی شد پنج‌ساله، برون‌سپاری می‌شوند.

  جمشیدی‌دانا در پایان درباره نحوه ارزیابی مناقصه‌گران اظهار کرد: این شرکت تابع قوانین و مقررات مناقصه‌ای شرکت‌های دولتی است و طبق فرآیند مناقصات، مناقصه‌گر با ثبت اسناد و مدارک در سامانه ستاد و ارزیابی کیفی و ارزیابی صلاحیت معرفی خواهد شد.


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران