• تاریخ انتشار خبر: پنج شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۶ | کد خبر : 47380 |
 •   

  به قلم رضا شایسته

  نفت ساران؛

  از بدو شکل گیری تاریخ تا امروز ،شخصیت هایی  با شاخصه های منحصر به فرد در کنار نقش آفرینی اثر گذار، مسیر تغییر و تحول بنیادین انسان ها در سبک زندگی فردی ،اجتماعی و سیاسی را با نام خود ماندگار ساخته اند.

  میان این شخصیت های مذهبی،فرهنگی،اجتماعی،مدنی،علمی و سیاسی در تاریخ، از فرستادگان و پیامبران الهی می توان گفت تا یاد  انسان هایی که نام امام کمترین زینت کلام برای ادای احترام به جایگاه دست نیافتنی آنان است.

  جرج واشنگتن نخستین رئیس جمهور آمریکا، مائو تسه تونگ نظریه پرداز و بناینگذار خلق چین ، آبراهام لینکلن رئیس جمهوری که به نوعی پایان برده داری ایلات متحده آن دوره را پایه گذاری کرد ،مارتین لوتر کینگ جونیور رهبر جنبش حقوق مدنی آمریکایی های  آفریقایی تبار و مبارز تبعیض نژادی آن زمان ،نلسون ماندلا نخستین رئیس جمهور دمکراتیک آفریقا و رهبر گنگره ملی آفریقا با سابقه ۲۷ سال زندان در جهت مبارزه با تبعیض نژادی در قرن گذشته،ژولیوس سزار بزرگترین رهبر سیاسی نظامی رم ،اسکندر مقدونیه پادشاه مقدونیه ،مهاتما گاندی رهبر سیاسی و آزادی بخش هند از استعمار بریتانیا و نماد ملی هند ، آدولف هیتلر صدر اعظم آلمان نازی  و وینستون چرچیل نخست وزیر و سیاستمدار بریتانیا سیاستمدارانی بودند که نام آنها در تاریخ به چشم می آید.

  اما یک نام در میان سیاستمداران نسبی یاد شده و جا مانده از این لیست بلند بالا؛با زاویه های رایج سیاسی،که می توان از آن یاد کرد و از تولد تا هجرت ابدی اش جهان اسلام و فرای آن را با روحیه مبارزه و جهاد ،بینش اعتقادی و تربیت سیاسی و اجتماعی دعوت به تبعیت و گام نهادن بی قید و شرط از خداوند لا شریک کرد،فردی نبود از سلاله زهرای اطهر به نام ،نامی نام سید روح الله مصطفوی مقدس به لقب حضرت امام خمینی رحمت الله علیه.

  امام خمینی  (ره) ســـال ۱۳۴۰ و ۴۱ با ماجراى انجمنهاى ایالتى و ولایتى در اوان جوانی در رهبـریت قیام و روحـانیت ایفاى نقـش می نماید تا سرآغاز  قیام سراسرى روحانیت و ملت ایران در ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ با دو ویژگـى برجسته یعنى رهبرى واحد و اسلامـى بـودن انگیزه ها, و شعارها و هدفهاى قیام, ملت ایران که بعدها تحت نام انقلاب اسلامى به جهان معرفی و تبیین  می نماید.

  بدون ذره ای شک؛ تمایز نام امام خمینی (ره) از دیگر رهبران مدنی وسیاسی جهان در وصیت نامه ای است که باید آن را با تفاخر تمام معجزه قرن حاضر در اثبات تحقق وعده الهی یعنی بسط وگسترش عدالت مدنی و سیاسی در جهان دیروز تا امروز دانست.

  کدام سیاست مدار قرن حاضر یا در گذشته ؛ وصیت نامه ای را خطاب به مردم خود با ” إنّی تارٌک فیُکُما لَثقلَیِن ” کلام رسول الله (ص) آغاز و پایان آن را با” میزان در هر کس حال فعلی او ست” مزین کرده تا پرده از حق مطلب در پافشردن و جان فشانی بر آرمان های ملتی چون ایران و ایرانی را در طول و عرض  تاریخ اسلام تا امروز اینچنین ادا می نماید.

  پرداختن به اصل محتوای این وصیت نامه مستلزم  زمان و دایره ای از واژگان شایسته است که در این مجال نمی گنجد ،ولی آنچه که تکه ای از پازل تحولات مدنی وسیاسی روز افزون در جهان سیاست زده را تا امروز بر اساس جمله تاریخی خمینی کبیر مفقود نگاه داشته است ،رو بر گردانی و گذشت از خدعه شخصیت هایی به ظاهر موجه بوده که حال دیروزشان از امروز بدتر شده است.

  امید است؛ حال  که راه و کلام امام(ره) پیش روی جهانیان درخششی اینچنینی یافته است، میزان تحول حال و احوال خود را نقطه به نقطه و روز به روز با آرمان های بنیانگذار شاهد بر  نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در راستای بیانیه گام دوم انقلاب حضرت امام خامنه ای دامت حفاظاته و برکاته مورد سنجش، و با اثبات و راستی آزمایی،از وعده تا عمل به توازن بیش از پیش دست یابیم.

   

   


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران