• تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۳۹۹ | ۱۵:۲۴ | کد خبر : 47244 |
 •   

  به قلم سردبیر

  نفت ساران؛

  سه شنبه ۳۰ مرداد وقتی که مقدمات حضور صیدالی با نقض بخشنامه مدیریت وکاهش هزینه ها در کوی منازل سازمانی  شهید پرهون دوگنبدان فراهم می آمد،کسی تصویر شفافی از تعبیر خواب های دیده شده ،برای  این مدیر رانده شده از گاز استان کهگیلویه وبویراحمد توسط تاجگردون در شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران در ذهن خود تصور یا حتی پیش بینی نمی کرد.

  وقتی خلاف بخشنامه ۱۰ فصلی وزیر نفت به شماره ۲/۲۹۱_۲۰ مورخ ۹۷/۰۵/۰۲ با موضوع مدیریت و کاهش هزینه ها در شرکت های تابعه ، این مدیر دون پایه به خود اجازه می دهد، نیامده آتش مدیریت لاکچری زیر خاکستر را با صرف هزینه های گزاف ، نصب تجهیزات اشرافی در قالب گل کاری و… در منزل سازمانی نقض نماید، آسان تر می توان پشت پرده های انتصاب وی با یاری تسلط ، احاطه و شاید خواب نما شدن زنگنه توسط تاجگردون در وزارت نفت را مشاهده و عواقب تامل برانگیز و جبران ناپذیر آن را لمس یا محاسبه کرد.

  همواره وقتی صیدالی با کوهی از انتقادها مقابل سکوت یا تعامل برابر تصمیمات انتقال داده شده تاجگردون توسط حبیبی نژاد منصوب خانوادگی این نماینده مجلس در این شرکت روبرو می شود،سخنی معروف دارد که با عبور از محمود احمدی نژاد می گوید : وقتی مجوز گاز رسانی در دولت احمدی نژاد توسط این نماینده در استان اخذ شد،بنده به ارادت غلامرضا تاجگردون مشرف و ایمان آوردم.

  البته ضمن قلمداد کردن امتیاز منفی به مدیریت احمدی نژاد در عدم شناخت از دون پایه ترین مدیران تا بلند پایه ترین آنها،باید این رفتار صیدالی را پای تبحر و مهارت در تغییر چهره سیاسی با هدف حفظ جایگاه و مقام در دو دولت بهار و تدبیر و امید ،حسن روحانی نوشت.

  گفتنی است، عدم جذب صحیح نیرو های جویای کار و مستحق این شهرستان در کنار تحمیل لیست نفرات مهندسی شده تاجگردون به وزارت نفت، بالاخص مشکلات اخیرنیروهای مذکور، سندی دیگر بر اثبات بی کفایتی مدیریت هوشنگ صیدالی و عریان شدن هویت پوششی این فرد جهت اجرای بلندمدت مافیای نیروی انسانی رئیس کمسیون برنامه و بودجه مجلس دهم در این شرکت با حذف اولویت اشتغال جوانان شایسته و بومی گچساران وباشت است.

  با نگاهی به برنامه نویسی نیروهای حجمی نفت گچساران در اتاق فکر تاجگردون و شکل متبحرانه تحمیل شده به زنگنه، باید مشکلات اخیر این لیست قالبا غیر بومی و تامل برانگیز و مازاد را به پرونده پر پیمان بی کفایتی های بی شمار هوشنگ صیدالی که حکایت از عدم کنترل بر شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران دارد، را بیافزایم.

  چه کسی در خیال و باور گمان می کرد روزی صیدالی با آن کبکبه و دبدبه در کنار سوابق ارزشی و انقلابی قادر باشد چنین عملکرد نزدیک به افتضاح را در تاریخ دوران مدیران عامل آمده و رفته شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران از خود به جا گذارد.

  البته وقتی روز اول ورود این مدیر رانده شده از شرکت گاز استان در دفتر مدیریت این شرکت، با دیدار بیش از یک ساعته ساسان حبیبی نژاد مشاور و نزدیک ترین فرد به غلامرضا تاجگردون برنامه ریزی  می شود، دور از انصاف است ،انتظار عملکردی بهتر از این را از هوشنگ صیدالی در طول سال های گذشته این شرکت داشت.

  سوابق عملکرد حضور صیدالی در کنار حمایت تمام قد تاجگردون از مدیران خانوادگی منصوب شده در این شرکت،متاسفانه  تلفات جانی و مادی از جمله نزدیک به ده کشته و زخمی کارکنان تاسیسات نرگسی و… همچنین سوختن نزدیک به یکصدو شش سال اطلاعات عملیاتی و کارگزینی کارکنان در فاصله ۵۰ متری، محل ملاقات با ساسان حبیبی نژاد کمترین آثار و یادگاری های به جا مانده در تاریخ نفت وگاز گچساران قلمداد می شود.

  پس از یادآوری خسارات جانی این شرکت به خانواده کارکنان صنعت نفت و همچنین اندکی اشاره به وقایع پشت پرده دلایل حمایت تاجگردون از صیدالی، باور برخی از سخنان این نماینده مجلس در اذهان عمومی با کمترین باور پذیری روبرو می شود، از جمله نطق آتشین وی در مجلس با موضوع پرواز ملکوتی جانباختگان تهران _ یاسوج که ملت ایران به خصوص مردم استان کهگیلویه وبویر احمد را به شدت داغدار کرد.

  حال باید دید مدیریت جدید و تازه نفس شرکت ملی ملی مناطق نفت خیز جنوب که به تازگی وارد میدان ترکش های  آتشین اقدامات گذشته بیژن عالی پور دوست شفیق و سیاست زده ،زنگنه شده ، قادر است با مافیای تاجگردون در وزارت نفت با افرادی چون صیدالی و مصائب آن از جمله تعیین وضعیت نیروهای حجمی انتخاباتی در نفت و گاز گچساران کنار آید یاخیر؟

   

   

   

   


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران