• تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۳۹۹ | ۱۶:۳۱ | کد خبر : 47056 |
 •   

  به قلم سردبیر

  نفت ساران؛

  همواره نیروی انسانی در پیشبرد اهداف سازمانی اصلی ترین رکن و مهمترین نقش ساختاری را در جهت ارتقاء یا پس رفت سطوح گوناگون خدمت رسانی برعهده،داشته و دارد.

  گاها مشاهد می شود ؛ورود دیدگاه های فرا سازمانی ،سطح عملکرد نیروی انسانی را با تنزل و همچنین آسیب های جبران ناپذیر ساختاری در قالب های متفاوت بالاخص ساختار دولتی و اداری نمایان می سازد.

  وزارت نفت به عنوان سازمان دولتی و زیرمجموعه قوه مجریه وظیفه اعمال اصل مالکیت و حاکمیت ملی ایران بر ذخایر و منابع نفت و گاز بالاخص تفکیک وظایف حاکمیتی از تصدی در اداره و توسعه صنعت نفت و گاز کشور را با نقش بی بدیل نیروی انسانی به خوبی برعهده دارد.

  در شرکت ملی نفت ایران با تعداد ۲۸ هزار و ۶۰۳ نفر کارمند رسمی و ۲۸۰ نفر کارگر، مبلغ ۶۲۰۰ میلیارد تومان بابت حقوق و دستمزد و مزایای هزینه می شود.

  هرگونه دیدگاه و اعمال فرا سازمانی در این شرکت از جانب مدیران یا دیگر مقامات نامرتبط با شرح وظایف در این شرکت ملی(نمایندگان مجلس) در کنار صرف ۶۲میلیارد تومان تا تیر ماه ۹۸ بابت دستمزد،را اگر با ملاحضه و رعایت جایگاه وشان مدیران و مسئولان شرکت ملی نفت ایران یک خیانت قلمداد ننمائیم،قطعا تلاش ناخواسته در این جهت نامگذاری خواهد شد.

  اخیرأ در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ،شاهد فعالیت های فرا سازمانی غلامرضا تاجگردون رئیس برنامه بودجه مجلس دهم و نماینده  مردم گچساران وباشت در مجلس شورای اسلامی به شکلی فزاینده می باشیم.

  همواره در این شرکت تابعه، که از زیر مجموعه های شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و تحت نظر شرکت ملی نفت ایران است،با فعالیت های فرا سازمانی غلامرضا تاجگردون ،اراده های سست و ناپایدار بیژن زنگنه  وزیر نفت، مسعود کرباسیان در شرکت ملی نفت بالاخص احمد محمدی با مدیریت مناطق نفتخیز جنوب را با چالش های متعدد از جمله عدم نظارت، با تعریف ضعف در مدیریت روبرو ساخته است.

  مشخص نیست اختیارات سوء تاجگردون در تعیین لیست مدیران این شرکت تابعه با چه پیشینه یا اقدامات پشت پرده میان زنگنه،کرباسیان و محمدی روبرو است،ولی هرآنچه باشد،آتش آن به جان نزدیک  به سی هزار پرسنل و دود این آتش بر فراز شش هزار و دویست میلیارد تومان هزینه بیت المال،خصوصا نزدیک به هفت هزار نیروی انسانی در شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران قابل مشاهده است.

  گفته می شود در این شرکت تابعه مسند کار را به فردی به نام هوشنگ صیدالی سپرده اند که اختیار ورود به پائین ترین سطح تعریف شده نیروی انسانی با نام ارکان ثالث در وزارت نفت،که بالاترین بار خدمات سازمانی را بر دوش دارد، از وی به علت گماردن ساسان حبیبی نژاد توسط تاجگردون در این شرکت تابعه  سلب شده است.

  اظهار نظر در خصوص صحت عدم اراده این کارمندجزء در وزارت نفت میان جمعی از مدیران صاحب نظر و ایده، اراده،استقلال، تفکر مدیریت، خلاق و یا خلاف آن برعهده درگاه های روابط عموی وزارت نفت و شرکت های زیر مجموعه،بالاخص روابط عمومی این شرکت بوده،ولی آنچه در این موضوع مخرب و آزاردهنده نظاره گریم،چهره نازیبای فرا سازمانی با نام بردن شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران به عنوان یک مثال در کنار این نماینده مجلس، زنگنه،کرباسیان و محمدی است.

  امید است در سال جهش تولید؛روزی را در ساختار این دولت و حتی دیگر دولت ها شاهد باشیم،که ضمن نادیده گرفتن نگاه فراسازمانی درکنار اعمال قانون توسط مدیران و مسئولان آن با درجه و اعتبار مدیران و مسئولان واقعی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حیطه اختیارات و شرح وظایف، بیش از پیش هم سطح گردد که  اشتباهات کلان مدیریتی پایان ناپذیر این شرکت تابعه و مدیران بالادستی آن برای همیشه به زباله دادن تاریخ فرستاده شود.


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران