• تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, ۶ آذر , ۱۳۹۸ | ۰۸:۰۰ | کد خبر : 45970 |
 •   

  سومين جلسه شوراي پژوهش و فناوري با حضور احمد محمدی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخيز جنوب برگزار شد

  نفت ساران؛

  به گزارش نفت ساران به نقل از روابط عمومی،سومین جلسه شورای پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در سال ۹۸  با حضور مدیر عامل این شرکت برگزار و طرح تدوین نرم افزار جامع طراحی، تحلیل و ارزیابی  متداول و هوشمند عملیات اسید کاری چاه در آن تصویب گردید.

  احمد محمدی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب سه ویژگی مهم را برای این نرم افزار برشمرد و گفت: این نرم افزار از لحاظ جامع بودن کم نظیر است، کاملا بومی بوده به صورتی که پارامترهای سنگ و سیال بر اساس مدل های مخازن مناطق نفتخیز جنوب در آن تعریف می گردد و در آخر، این نرم افزار هوشمند بوده و می تواند براساس نتایج و ارزیابی آنها، خود را برای سالهای آتی به روز رسانی کند.

  مهندس محمدی با بیان اینکه عملیات اسید کاری متداول ترین روش برای کاهش آسیب های اطراف چاه می باشد، اذعان داشت: این نرم افزار با در نظر گرفتن خصوصیات مخزن و شرایط چاه، بهترین پیشنهاد جهت عملیات اسید کاری را ارائه می دهد و توان تامین طرح عملکرد پمپ تزریق، میزان بهینه و حداکثر فشار و دبی تزریق سیال را داراست.

  وی آغاز این پروژه پژوهش و فن آوری محور با همکاری یک شرکت داخلی را نوید بخش تعامل سازنده و رفع نیاز سازمان از دانش و فن آوری خارجی دانست و یادآور شد: حمایت از این طرح های سازنده و آینده نگر که می تواند در سایر بخشهای صنعت نفت کشور نیز بومی سازی گردد را یک وظیفه مهم می دانم و امیدوارم در آینده نزدیک و بر اساس برنامه زمانبندی از این نرم افزار مهم و راهبردی رونمایی کنیم.

  در ادامه این  جلسه دکتر شاهین کرد، رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب طرح ایجاد واحد ارزیابی فناوری شرکت را جهت بررسی به مدیر عامل و اعضای شورا ارائه داد.

   


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران