• تاریخ انتشار خبر: جمعه, ۳ آبان , ۱۳۹۸ | ۰۹:۵۶ | کد خبر : 45700 |
 •   

  غلامرضا شريعتي استاندار خوزستان از اقدامات و فعالیت های شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در زمینه جمع آوری گازهای مشعل و رفع آلاینده های محیط زیست قدردانی کرد و آنها را ارزشمند دانست.

  نفت ساران؛

  به گزارش نفت ساران به نقل از روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در آیین سامانه بهسوزی مشعل بدون دود واحد بهره برداری شماره ۲ اهواز اظهار داشت: شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در خصوص جمع آوری گازهای همراه نفت اقدامات کوتاه مدت و میان مدت از جمله بدون دود کردن مشعل ها را با جدیت و درستی انجام می دهد که از مدیرعامل و کارکنان این شرکت صمیمانه تشکر می کنم.

  وی با تقدیر از راه اندازی این سامانه گفت: اینکه در صنعت نفت که پایه اقتصاد کشور است و هم آلایندگی دارد و مسائل زیست محیطی مورد توجه قرارداد موضوع مهمی است.

  دکتر شریعتی گفت: کارهای همزمان در زمینه جمع آوری گازهای مشعل هم به اهمیت خوزستان می افزاید، هم محیط زیست خوزستان را بهبود می بخشد و هم تلاش در جهت توسعه استان را رقم می زند.

  استاندار خوزستان به جمع آوری گازهای مشعل با همکاری شرکت های پتروشیمی اشاره کرد و افزود: سال گذشته قرارداد جمع آوری گازهای مشعل به ارزش ۳ میلیارد دلار میان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و  شرکت های پتروشیمی مارون و هلدینگ خلیج فارس امضا شد که میدواریم با اجرای آن به طور کامل گازهای همراه جمع آوری و به ثروت تبدیل شوند.

  وی با بیان اینکه برخی واحدهای پتروشیمی با۵۰ تا ۶۰ درصد ظرفیت فعالیت می کنند گفت: با جمع آوری گازهای مشعل و تبدیل آنها به خوراک واحدهای پتروشیمی هم در جهت توسعه زیست محیطی صنعت نفت اقدام خواهد شد و هم عوامل آلاینده های زیستی به ثروت تبدیل می شود.

  دکتر شریعتی افزود همچنین با جمع آوری این گازها امکان ایجاد فاز دوم منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر فراهم خواهد شد.

  استاندار خوزستان به اقدامات شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در سیل ابتدای سال جاری اشاره کرد و گفت: با وجود سیل و آبگرفتگی تاسیسات و چاه ها خوشبختانه آلایندگی ناشی از نفت مشاهده نشد و این نشان می دهد شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در زمینه ایمنی و پایداری تاسیسات اقدامات اساسی کرده است که اینها کارهای ارزشمندی است.

  ضرورت تعامل مسئولان نفت و استان برای توسعه شهر اهواز

  استاندار خوزستان تفاهم و تعامل مسئولان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و استان را برای توسعه نفت و اهواز مورد تاکید قرارداد و اظهار کرد: شهر اهواز با جمعیتی حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بزرگترین شهر جنوب غرب کشور است و همچنین بزرگ ترین مخزن نفتی در این شهر واقع است لذا توسعه زیرساخت های شهر اهواز و همچنین توسعه تاسیسات نفتی باید همزمان مدنظر قرار گیرد.

  دکتر شریعتی با بیان اینکه مسئولان نفت در این زمینه کمک کننده و پیشرو بوده اند گفت: باید یک زندگی مسالمت آمیز بین مردم و صنعت نفت برقرار شود که این موضوع با تفاهم و تعامل مسئولان طرفین امکان پذیر است.

  برچسب ها:


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران