• تاریخ انتشار خبر: یکشنبه, ۷ مهر , ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۷ | کد خبر : 45328 |
 •   

  شرکت متن در واکنش به خبری تحت عنوان «تراژدی بزرگ‌ترین میدان نفتی ایران/ معطلی ۶ ساله تولید» که در خبرگزاری مهر منتشر شده است، به افزایش پنج برابری ظرفیت تولید میدان مشترک آزادگان جنوبی در پنج سال اخیر اشاره و اعلام کرد: سیاه‌نمایی دستاوردهای فرزندان این مرز و بوم را به دشواری می‌توان خیرخواهانه، منصفانه و حرفه‌ای تلقی کرد.

  نفت ساران؛

  به گزارش  نفت سارن به نقل از شانا، شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) در واکنش به این خبر که دوم مهرماه امسال منتشر شده است، توضیحاتی به شرح زیر ارائه داد:

  «با عنایت به انتشار اخباری در برخی رسانه‌ها و فضای مجازی با عنوان «تراژدی بزرگ‌ترین میدان نفتی ایران/ معطلی ۶ ساله تولید» لازم است نکاتی برای تنویر افکار عمومی و رفع ادعای خلاف واقع طرح شده به اطلاع مردم شریف ایران برسد:

  بر خلاف مطالب خلاف واقع مندرج در صدر گزارش مبنی بر اینکه «پس از اخراج شرکت CNPC از میدان نفتی آزادگان جنوبی در سال ۹۳ حفاری انجام شد، اما تولید از این میدان شروع نشد»، به اطلاع می‌رساند نخست تولید از این میدان از یک دهه پیش آغاز شده است و همچنان ادامه دارد؛ دوم شرکت ملی نفت ایران با تکیه و اعتماد به مدیران و توان پیمانکاران داخلی، همچنین توانمندسازی و سازماندهی نیروهای بومی، توسعه این میدان مشترک عظیم نفتی را ادامه داده و در سال‌ها ۱۳۹۴، ۱۳۹۵، ۱۳۹۶و ۱۳۹۷ طی پنج مرحله، تولید از این میدان چهار برابر و ظرفیت تولید پنج برابر شده است.

  در راستای امر توسعه در این میدان نفتی لازم به ذکر است با توجه به شرایط کنونی کشور و خصوصاً تحریم‌های ظالمانه، هیچگاه شرکت ملی نفت ایران محدود به یک برنامه واحد نبوده و به اقتضای شرایط، بودجه و اولویت‌ها، روش‌های جایگزین و منعطف را برای توسعه هر چه سریع‌تر این میدان نفتی مشترک برنامه‌ریزی و اجرا کرده است.

  فرآیند تولید از چاه‌های تکمیل شده در طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی، هیچ‌گاه به‌منظور تکمیل واحد فرآورش مرکزی متوقف نشده است و متناسب با چاه‌های حفاری شده، با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود در حوزه غرب کارون به فعالیت خود ادامه می‌دهد. در این راستا می‌توان به استفاده از واحد فرآورش سیار برای اولین بار در کشور اشاره کرد که مبدایی برای تغییر در روش احداث واحدهای فرآورش به شیوه قدیمی در صنعت نفت شده است.

  در شرایط ناشی از تحریم‌های ظالمانه و جنگ اقتصادی، اعلام، درج اطلاعات و افشای آمار و ارقام تولید یک میدان نفتی مشترک در رسانه عمومی و سیاه‌نمایی دستاوردهای اقتصاد مقاومتی فرزندان این مرز و بوم که با تکیه بر توان و دانش بومی، امکان ساخت داخلی بیش از ۸۵ درصد تجهیزات و کالاهای مورد نیاز بخش بالا دستی را فراهم آورده است به دشواری می‌توان خیرخواهانه، منصفانه و حرفه‌ای تلقی کرد.

  شرکت ملی نفت ایران به دلیل ویژگی‌های خاص طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی همانند سایر پروژه‌های مهم و استراتژیک ملی، اهتمام ویژه‌ای به این طرح معطوف داشته است و با توجه به شرایط و محدودیت‌های موجود، تاکنون بیشترین تمرکز و توجه به این طرح عظیم و ملی صورت پذیرفته است.

  فعالیت‌های فاز نخست طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی منجمله واحد فراورش مرکزی (CTEP) با رعایت کامل موازین حقوقی و قراردادی تعیین تکلیف شده است. بخش عمده‌ای از تجهیزات واحد مذکور(دیرتحویل) ساخته و حمل شده است. سایر فعالیت‌ها نیز با شتاب قابل قبولی در حال اجراست.

  با وجود نشر گسترده اکاذیب که موجبات ایجاد فضای یأس و دلسردی و کمک به اهداف دشمنان اسلام و کشور عزیزمان ایران را فراهم می‌سازد، به استحضار می‌رساند هم اکنون با  اعتماد به مدیران خدوم و جهادگر صنعت نفت و با تکیه بر توان پیمانکاران و سازندگان داخلی، در جنگ نابرابر اقتصادی، سهم برداشت صیانتی از این حوزه بیش از رقیب و شریک همسایه است؛ رقیب و شریکی که در جذب سرمایه، به‌کارگیری شرکت‌های صاحب‌نام بین‌المللی و همچنین استفاده از  تجهیزات، دانش و تکنولوژی روز دنیا هیچگونه محدودیتی ندارد».


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران