• تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۴ شهریور , ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۸ | کد خبر : 45130 |
 •   

  هفته نامه صبح گچساران از بررسی حقوقی بلوکه کردن حساب افراد و آثار سوء بر روابط اجتماعی و اقتصادی در کنار دعوت به جهت ورود و مساعدت مدیر کل بانک قوامین استان کهگلیویه وبویراحمد در مرتفع کردن مشکل یک ارباب رجوع گزارش می دهد.

  نفت ساران؛

  به گزارش نفت ساران به نقل از هفته نامه صبح گچساران،اخیرا یکی از وام گیرندگان حقیقی بانک قوامین شعبه نفت شهرستان گچساران که از اوایل سال نود و هفت لغایت مردادنود و هشت با حضور مستمر در این شعبه و ارائه گزارش شفاهی وکتبی  از روند پیگیری تا رفع مشکل و آغاز پرداخت معوقات بانکی و همچنین مطلع نمودن دو مدیر کل ،واحد امور حقوقی بانک قوامین استان کهگیلویه وبویراحمد و رئیس  شعبه نفت در گچساران توضیحات لازم جهت عذر تاخیر در بازپرداخت وام دریافت شده تسلیم می گردد.

  براساس این گزارش،روز گذشته (یکشنبه) حدود ساعت ۸ صبح این وام گیرنده که از جامعه کارگران  کم درآمد شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران و همچنین از اصحاب رسانه و خانه مطبوعات استان کهگیلویه وبویراحمداست به بانک قوامین شعبه نفت شهرستان گچساران جهت دریافت مساعدت و  رهنمود قانونی رفع انسداد و بازگشایی حساب مراجعه می نماید.

  در ادامه ،این فرد پس از مراجعه به بانک  با عدم حضور رئیس شعبه به میز کار به علت صرف صبحانه در بانک مواجه شده،که وام گیرنده پس از مشاهده بی توجهی بالاترین مقام پاسخگو و عدم تکریم ارباب رجوع به ترک شعبه مبادرت می ورزد.

  شکی نیست عدم پرداخت بدهی وام گیرندگان در موعد متعهد شده عواقب جبران ناپذیری را به اقتصاد کشور وارد می نماید ،اما نمی توان بدون توجه به شرایط کنونی فردی که با وجود مشکلات عدیده اداری و اقتصادی با وجود آغاز پرداخت معوقات گذشته و همچنین سقف ناچیز دستمزد وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در کنار تورم بیش از چهل درصد انتظار بیش از توان دریافت حقوق راحتی با معوقه بیش از چهار میلیون تومان مطالبه کرد.

  درتوضیح دکتر مهدی شهلا حقوقدان و استاد دانشگاه در خصوص انسداد حساب افراد در یک پایگاه اطلاع رسانی و مشاوره  حقوقی آمده است:تا آنجا که بنده اطلاع دارم هیچ قانونی برای مسدود کردن حساب‌های افراد به علت بدهی وجود ندارد و تا زمانی که قانونی در این زمینه وجود نداشته باشد این کار تخلف آشکار محسوب می‌شود. اما درحال حاضر که قانونی در این زمینه وجود ندارد، افراد می‌توانند به بانک مرکزی مراجعه و این تخلف را یادآور شوند از طرف دیگر افراد می‌توانند به سیستم قضایی مراجعه و از این سازمان‌ها شکایت کنند .

  با عبور از غیرقانونی بودن مسدود نگاه داشتن حساب یارانه افراد و همچنین ابهامات گسترده قوانین در حوزه انسداد و برخورد با بانک های متخلف در کشور ،امید است مدیریت کارآمد و جوان بانک قوامین استان کهگیلویه و بویراحمد که همواره از ایجاد کنندگان بزرگ بازار کار،تسهیلات و پروژه های کلان عمرانی کشور، خصوصا دراین استان است،در راستای احترام به روح نامگذاری سال رونق تولید توسط مقام معظم رهبری و همچنین حمایت از نحیف ترین جامعه اشتغال کارگران و رسانه های استان و کشور به گامی مفید در مرتفع کردن مشکل بازگشایی حساب یارانه و همچنین رفع انسداد دریافت حقوق این ارباب رجوع و ضامنان همت گماشته شود.

  قوامین شعبه نفت گچساران

   


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران