• تاریخ انتشار خبر: جمعه, ۲۸ تیر , ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۷ | کد خبر : 44813 |
 •   

  بدون شک تربیت و رشد جوانان از امور پسندیده و مطلوب فعلی اجتماع ماست لیکن باید توجه داشت که این جوانان از حداقل شرایط اولیه انتصاب از قبیل تعهد و تخصص های اولیه برخوردار باشند. رشد نیروهای جوان می تواند از اینجا شروع شود که در کنار متخصصان و کارشناسان قرار گیرند و به تدریج ...

  نفت ساران؛

  بدون شک تربیت و رشد جوانان از امور پسندیده و مطلوب فعلی اجتماع ماست لیکن باید توجه داشت که این جوانان از حداقل شرایط اولیه انتصاب از قبیل تعهد و تخصص های اولیه برخوردار باشند.

  رشد نیروهای جوان می تواند از اینجا شروع شود که در کنار متخصصان و کارشناسان قرار گیرند و به تدریج در یک برنامه حساب شده بر روی سمتهای کلیدی قرار گیرند.
  متاسفانه طی سالهای اخیر در نفت شاهدیم که شاگردان زنگنه و فارغ التحصیلان جدیدی که هیچگونه تجربه کاری و تخصصی ندارند یک شبه بر روی پست های بسیار حساس قرار می گیرند بعد هم آقای زنگنه شعار جوانگرایی سر می دهد! دقیقا مصداق” کلمه الحق یراد به الباطل”
  زنگنه علیرغم ادعاهایی که دارد بسیار ضعیف و به شدت از کار کاشناسی و تخصصی هراس دارد!
  مشهود است که نمی خواهد یک فرد با تجربه رشد کند و رقیبی برای خود پرورش دهد.
  همواره در دولت و مجلس و . . . . خود را دانای کل در نفت مطرح می کند بنحوی که متاسفانه برخی باورشان آمده که ایشان “برند” هستند!
  جالب اینجاست که حلقه اصحاب ایشان هم باورشان شده که خود نیز برند هایی هستند که اگر نباشند خللی در کار پیش خواهد آمد!
  شاگردان وزیر نفت با فرض تازه فارغ التحصیل بودن باید در حد مهندس تحت آموزش اولیه باشند تا بعد از چند سال کار بر روی سمت مهندس ۲ قرار گیرند نه اینکه بدون هیچ صلاحیتی یک شبه معاون وزیر شوند و مستقیما با ایشان کار کنند!
  زنگنه اساسا با بدنه نفت کار نمی کند یا طرف ایشان شاگردان خودشان هستند  یا هواداران اصلاح طلب و یا توصیه شدگان و وابستگان آقا زاده ها و یا اقلیت های دینی (صادق آبادی، ختلان، پورابراهیم، مصطفوی، جعفری اصطهباناتی، میرزایی، خواجوی ، خوشرو، دهقان ،گودرزی و منصوریان )
  و یا آدم هایی که از بیرون نفت آورده است: (کرباسیان ،فلاحتیان، محمد زاده، رحمتی، بیطرف و…).
  جالب است هریک از این افراد پس از مدتی برای خود جایگاهی قائل می شوند و به قول معروف باورشان می شود در نفت همه برای زنگنه نامحرم و غیر امین هستند یا اگر کسانی  کاردان و نفتی باشند مانند مهندس جوادی و با ایشان بحث کارشناسی کند مغضوب واقع می شود.
  همانگونه که اشاره شد نفت یعنی ثروت کشور توسط یک عده غیر نفتی به گروگان گرفته شده است و باید آنرا نجات داد.
  زنگنه برای این جوانان در نفت تبدیل به یک بت و دیکتاتور شده است.
  او یکه تازی می کند چون کسی را در مقابل خود نمی بیند جز مشتی جوان مطیع و غیر نفتی که از بیرون نفت آمده اند و  همه چیز شان را مدیون او هستند .
  زنگنه هیچ رقیب و کارشناس مطرحی را در نفت بر نمی تابد او این دوره را آخرین فرصت خود می داند و هیچگونه ریسکی نمی کند.
  اگر کسی با اعضای حلقه اصحاب پیرامون او در بیفتد و لو از دوستان قدیمی اش باشد به شدت او را تنبیه  و طرد می نماید و این را در برخورد هایی که دوستان قدیمش با ختلان داشته اند بروشنی می توان دریافت.
  البته گاهی او از افرادی مانند فروزنده و نوذری در برخی کمیته ها (کمبته تطبیق قراردادهای IPC وکمیته فروش نفت)بهره می جوید که پرواضح است این نه از باب این است که ایشان را قبول دارد بلکه از وجاهت ایشان و ستاد اجرایی می خواهد سوء استفاده کند و یا بعنوان پوششی برای فعالیت ها و تصمیماتش باشد.
  او در این شرایط می خواهد یکه و تنها بتازد و تصمبم بگیرد و تحت هیچ عنوانی صحنه را همچون دوستان اصلاح طلب اعضای سابق کابینه ترک نکند.
  او می خواهد همه منویات خود را پیاده کند. یا شاید می خواهد با کینه توزی که در دل می پروراند از جمهوری اسلامی و جریانات اصولگرایی انتقام فتنه ۸۸ را بگیرد کما اینکه در محافل خصوصی اینگونه کلمات را گاهی بر زبان می آورد….
  این یک بیدار باش برای کلیه کارکنان صنعت نفت است.
  به هر حال نفت و ثروت این کشور در دستان چنین مدیریتی به یغما رفته و باید  چاره ای اندیشید./نفت نیوز

  برچسب ها:


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران