• تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۱۰ تیر , ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۴ | کد خبر : 44716 |
 •   

  استاندار خوزستان گفت: وزارت نفت بحث جابجایی خانه های آلوده به نفت و گاز در مسجدسلیمان را تعیین تکلیف کند.

  نفت ساران؛

  به گزارش گروه نفت ساران به نقل از نامه روابط عمومی شرکت ملی مناطق دکتر غلامرضا شریعتی در جلسه شورای مسکن استان که روز یکشنبه ۹ تیرماه برگزار شد، اظهار کرد: در آن زمان که بحث جابجایی واحدهای مسکونی در مسجدسلیمان که در خطر آلودگی های نفت و گاز قرار داشتند مطرح شد، قرار بود با پرداخت ۱۲۰ میلیارد تومان این کار انجام بگیرد.

  وی افزود: این تصمیم برای آن بود تا با پرداخت ۱۲۰ میلیارد تومان، ۵ هزار واحد مسکونی برای خانواده هایی که در مسجدسلیمان خانه های آن ها در خطر آلودگی نفت و گاز قرار دارد، ساخته شود و این خانه ها جا به جا شوند.

  استاندار خوزستان تصریح کرد: این پول از سوی وزارت نفت تامین شده اما مسایلی مانند تورم باعث شد تا نتوان ۵ هزار واحد را به صورت کامل تکمیل کرد و اکنون بخشی از این واحدها تکمیل نشده است.

  شریعتی ادامه داد: در این زمینه وزارت نفت دو راه پیش روی خود دارد. یکی از این راه ها آن است که اگر وزارت نفت همچنان ادعا می کند که زمین ها آلوده هستند و مردم نباید در آن مناطق زندگی کنند، باید واحدها را تکمیل و خانه های مردم را از آن مناطق جا به جا کند.

  وی عنوان کرد: راه دوم نیز آن است که اگر وزارت نفت تشخیص دهد این زمین ها در مسجدسلیمان مشکلی برای سکونت و سلامت مردم ندارند، به مردم اجازه تخریب و بازسازی خانه ها از سوی شهرداری داده شود و مردم بتوانند خانه ها خود را در آن مناطق بهسازی کنند.

  استاندار خوزستان تاکید کرد: وزارت نفت بحث جا به جایی خانه های آلوده به نفت و گاز در مسجدسلیمان را تعیین تکلیف کند تا بتوان در خصوص جا به جایی مردم از آن مناطق و یا بهسازی و ساخت خانه ها در آن محل اقدام کرد.

  مهندس محمدی : طرح جابجایی مناطق آلوده به نفت کامل انجام نشده است

  مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب نیز در این نشست با اشاره به بحث جابجایی خانه هایی که در زمین های آلوده به نفت و گاز در مسجدسلیمان قرار دارند، گفت: از منظر شرکت ملی نفت ایران این کار انجام گرفته و ۱۲۰ میلیارد تومان مدنظر برای جا به جایی واحدهای مسکونی پرداخت شده است اما بنا به دلایلی این کار کامل انجام نشده است.

  مهندس احمد محمدی افزود: قصه این جا به جایی بیش از ۱۵ سال است به درازا کشیده شده است. در آن زمان برآورد شده تا در یک برنامه زمان بندی و اولویت بندی شده کار ساخت واحدها انجام بگیرد.

  وی با اشاره به اینکه ۱۲۰ میلیارد تومان بودجه برای این کار پرداخت شده است، افزود: قرار بود تا کار جا به جایی نه به صورت ضرب الاجلی و یکجا بلکه در قالب برنامه ای اولویت بندی شده انجام گیرد و ابتدا مناطقی که در خطر بیشتری هستند جا به جا شوند.

  مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب تصریح کرد: این خانه ها بر روی مخزن آسماری وجود داشتند و با توجه به انتشار نفت و گاز در آن منطقه از نظر ایمنی باید نسبت به جا به جایی آن ها اقدام می شد. در این زمینه اما افرادی که باید کار انجام می دادند، کار را انجام ندادند و دیگر شرایط نیز باعث شد تا این کار کامل انجام نشود.

  محمدی عنوان کرد: از منظر شرکت ملی نفت ایران این کار انجام گرفته و ۱۲۰ میلیارد تومان مدنظر برای جا به جایی واحدهای مسکونی پرداخت شده است اما بنا به دلایلی این کار کامل انجام نشده است.

  وی ادامه داد: مجموعه شرکت ملی نفت ایران و مناطق نفت خیز جنوب هیچ دخالتی در اینکه چه تعداد واحد باید ساخته شوند نداشته است و فقط بودجه اعلام شده تامین شده است تا کار جا به جایی انجام شود.

  مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب اظهار کرد: میزان آلودگی و نشت نفت و گاز در همه مناطق یکسان نیست و قطعا مردمی که در مناطق پر خطر هستند می دانند که منطقه خطرناک است و باید آن مناطق را ترک کنند.

  محمدی خاطرنشان کرد: اداره کل راه و شهرسازی خوزستان مناطقی که مردم تخلیه کرده اند را مشخص کند تا شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در خصوص سایر مناطق نظر دهد که آیا نیاز به جا به جایی از مناطق است یا خیر.

  برچسب ها:


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران