• تاریخ انتشار خبر: جمعه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۸ | ۱۶:۳۹ | کد خبر : 44509 |
 •   

  نشست بررسی پیامدهای سیل در تاسیسات نفتی با حضور مدیران عامل و نمایندگان شرکت های تابع وزارت نفت در استان خوزستان روز پنجشنبه(9 خردادماه 1398 ) به میزبانی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب برگزار شد.

  نفت ساران؛

  به گزارش گروه نفت ساران به نقل از روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، در این نشست که مدیرکل ایمنی، بهداشت و محیط زیست وزارت نفت و معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور حضور داشتند اقدامات و فعالیت های شرکت های نفتی در ارتباط با مدیریت شرایط اضطراری در سیل اخیر استان خوزستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و راهکاری پیشنهادی جهت افزایش سطح آمادگی و توان پیشگیری شرکت ها در موارد احتمالی آینده ارائه شد.

  در ابتدای این نشست مهندس احمد محمدی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گزارشی از اقدامات این شرکت در مدیریت شرایط اضطرای سیل ارائه داد و اظهار داشت: این شرکت فعالیت های خود را از ۲۷ اسفندماه ۱۳۹۷ آغاز کرد و تا ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ادامه داد که این اقدامات به صورت شبانه روزی در دو جبهه نگهداشت تاسیسات و راهبری تولید و پشتیبانی از مردم و امدادرسانی به مناطق سیل زده صورت گرفته است.

  مهندس محمدی افزود: در چنین شرایطی تمام شرکت های نفتی با همدلی و هم افزایی و هماهنگی با ستاد بحران استانداری خوزستان علاوه بر انجام وظایف ذاتی خود، در زمینه عمل به مسئولیت های اجتماعی نیز تلاش زیادی انجام داده اند.

  وی با اشاره به جاری شدن میلیاردها متر مکعب آب در خوزستان گفت: با وجود حجم آب زیاد و غرق آب شدن بسیاری از تاسیسات و خطوط لوله، با تمهیداتی که اندیشیده شد و پایش مستمر آنها، خوشبختانه هیچگونه حادثه زیست محیطی از طرف صنعت نفت رخ نداد و این موضوع کارنامه درخشانی برای وزارت نفت محسوب می شود.

  دکتر سید باقر مرتضوی مدیر کل ایمنی، بهداشت و محیط زیست وزارت نفت نیز گفت: هدف از تشکیل این نشست بررسی پیامدهای سیل از سوی رئیس محترم جمهوری است که کار بررسی ها در استان های گلستان و لرستان انجام شد و بررسی ابعاد سیل در خوزستان نیز از دو روز گذشته با تشکیل جلسات با سازمان های مختلف آغاز شده است.

  وی از تلاش همه شرکت های نفتی در مدیریت شرایط اضطراری سیل خوزستان قدردانی کرد و افزود:در جلساتی که با سازمان های مختلف در ارتباط با بررسی پیامدهای سیل برگزار شد همه سازمان ها از عملکرد و کارنامه درخشان احمدی محمدی در مدیریت بحران سیلاب مناطق نفت خیز جنوب تقدیر و آن یک  الگو  مدیریت جهادی و تحسین برانگیز در فرماندهی شرکت های نفتی است.

  در این نشست سردار محمدعلی مطیعی معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه نفت در مدیریت سیل استان خوزستان نمره قبولی گرفت، از تلاش های شرکت های تابع وزارت نفت در استان خوزستان تقدیر و تشکر کرد.

  در ادامه این نشست، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز اروندان، قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران، رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز، مدیرعامل شرکت گاز استان خوزستان، مدیر خطوط لوله و مخابرات منطقه خوزستان، مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی خوزستان و فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان(وزارت نفت-جنوب) ضمن ارائه گزارش عملکرد به بیان پیشنهادها و دیدگاه های خود پرداختند.

  برچسب ها:


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران