• تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, ۲۲ اسفند , ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۹ | کد خبر : 43808 |
 •   

  مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري از بهبود و افزايش توليد و فراورش واحد بهره برداري كرنج با اجراي طرح اصلاحيه در مخازن اين واحد خبر داد.

  نفت ساران؛

  به گزارش گروه نفت ساران به نقل از روابط عمومی این شرکت مهندس ابراهیم پیرامون در باره گفت: تا قبل از انجام اصلاحیه ، دو مخزن در واحد بهره برداری کرنج جهت فرآورش نفت مرحله چهارم و ذخیره سازی نفت شیرین و یک مخزن گاز زدا جهت فراورش نفت نمکی مورد استفاده قرار می گرفت که در زمان تعمیرات اساسی و ضروری در مخزن گاز زدا و یا اشکال در کارآیی آن باعث ایجاد مشکلات فرآورشی و کاهش تولید در واحد مذکور می گردید.

   وی افزود: با اجرای این اصلاحیه مخزن شماره ۲ نفت شیرین به عنوان مخزن دو کاره جهت فرآورش و ذخیره سازی نفت نمکی هنگام تعمیرات اساسی مخزن گاز زدا مورد استفاده قرار می گیرد که این امر سبب بهبود فرآورش و جلوگیری از کاهش تولید نفت نمکی میادین کرنج، پارسی و پرنج به میزان روازانه  ۱۱۰ هزار بشکه نفت ، ۸۰ میلیون فوت مکعب گاز و ۴۰۰۰ بشکه میعانات گازی می شود.

  مهندس پیرامون به دیگر مزایای اجرای این طرح  پرداخت و یادآور شد: در صورت بروز مشکلات عملیاتی مانندنشت از خطوط یا مخازن و یا تعمیرات اساسی مخازن بهره برداری، می توان از مخزن گاز زدا به عنوان مخزن بهره برداری استفاده نمود.

  مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری با اشاره به اینکه  سود و صرفه حاصله از اجرای طرح اصلاحیه مذکور بالغ بر ۲۸ هزار میلیارد ریال در سال می باشد ، اذعان داشت: با اجرای اصلاحیه اتصال خط نفت خروجی مخزن گاز زدا به توربوپمپ های بهره برداری، ضمن بهبود فرآورش ، منتج به عدم کاهش تولید نفت شیرین، گاز و میعانات گازی  به ترتیب به میزان روازنه ۹۰ هزار بشکه، ۶۷ میلیون فوت مکعب و ۳۶۰۰ بشکه از میادین کرنج، پارسی و پرنج حداقل به مدت ده روز می گردد.

   

  برچسب ها:


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران