• تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, ۱۹ دی , ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۴ | کد خبر : 43031 |
 •   

  هفته نامه صبح گچساران از گزارش بروز حادثه ای دیگر و خسارت جبران ناپذیر به سلامت جمعی از شاغلان در اشپزخانه مهمانسرای واحد تاسیساتی دشت بلوط شرکت بهره برداری نفت گاز گچساران خبر داد.

  نفت ساران؛

  به گزارش گروه نفت و انرژی نفت ساران به نقل از هفته نامه صبح گچساران، از حادثه رخ داده و سوختن یکصدو شش سال سوابق تاریخی در نزدیکی اتاق هوشنگ صیدالی مدیرعامل این شرکت تا  آتش سوزی و درد تازه خانواده کارکنان مهمانسرای دشت بلوط شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران، همگی نشان از کوتاهی و قصور در عدم تاثیر گذاربودن آموزش های ایمنی در تاسیسات این شرکت را خاطرنشان می کند.

  این گزارش حاکی است،شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران همواره با اولویت بخشی به حضور اساتید ایمنی از اقسا نقاط کشور و همچنین تشکیل کلاس های آموزشی که با سرآمد بودن ساعت آموزش ایمنی درمیان شرکت های تابع ملی مناطق نفتخیز جنوب همچنان پیشرو است.

  براساس این گزارش، می توان به این سوال توجه ویژه نمود، که چگونه این شرکت با صرف هزینه های ریالی چشمگیر وحتی برچسب ها و بنرهایی که در تاسیسات، نکات ایمنی خاص را به کارکنان یادآور می شود،همواره  هر چند صباحی یک بار ،در نهایت تالم و تاسف شاهد صرف هزینه های جبران ناپذیر از سلامت نیروی انسانی که محصول عدم مدیریت کارآمد در رعایت نکات ایمنی شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران ،یکی چند از عوامل است.

   یادآور می شود،با وجود تاکید موکد بخشنامه های رعایت ایمنی در وزارت نفت که همواره بیانگر اهمیت رعایت ایمنی کار در واحدهای عملیاتی است،ولی مشخص نیست دراین شرکت چه عوامل ، اقدامات و یا مسئولانی در تعلل  برای حراست از جان و سلامت کارکنان نقشی کاذب ایفا می نمایند.

  بی گمان هوشنگ صیدالی عامل بروز نیست،بلکه حامی جان و سلامت کارکنان این شرکت است که می تواند با پاسخگویی شایسته از دلایل و یا حتی  توضیح در خصوص احتمال بی اثر بودن برپایی جلسات متعدد ایمنی دراین شرکت با وجود آمار رو به افزایش تلفات و جراحات جانی در حوادث ناشی از کار بدون ایمنی در شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران باشد.

  امید است،این بار خانواده رنج دیده کارکنان این شرکت با توجیه فرسودگی تجهیزات بکار رفته در این مهانسرا روبرو نگردیده و همچنین شاهد برخورد قاطع با عوامل بروز این حادثه و اقدامات پیشگیرانه  بیش از پیش موثر برای جلوگیری از تکرارچنین حوادث دلخراش در تاسیسات شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران باشیم.

   

   

   

  حادثه رخ داده و سوختن یکصدو شش سال سوابق تاریخی در نزدیکی اتاق هوشنگ صیدالی مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران؛

   

  برچسب ها:


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران