• تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۶ آذر , ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۰ | کد خبر : 42202 |
 •   

  یادداشت به قلم یک شهروند که نخواست نامش فاش شودنگارش شده است

  نفت ساران؛

  مدتهاست که جریانی مجهول الهویه اما معلوم الحال؛ باتفکر تخریب تاجگردون؛ از دورافتاده ترین روستاها تا پسکوچه های پایتخت تمام نیروها وپتانسیل فکری  وفیزیکی خویش را به کاربسته اند تا دوباره گچساران و گچسارانی تبار را در قفس های  فکری تعصب وقومیت گرایی ودرمسیر جاده های بازگشت به گذشته گرفتارکنند و راهی برای تامین منافع خویش جستجو نمایند.

  البته رسیدن به این اهداف دشواری هایی دارد که جریان فوق الذکر بزرگترین سد و مانع در برابر خویش راتاجگردون میبینندوبه همین دلیل تلاش میکنند تا باتخریب عملکرد و تلاش های تاجگردون و حتی با بی حرمتی به شخصیت حقیقی و حقوق شهروندی و تجاوزبه حریم خانوادگی و اعضای خانواده ی تاجگردون _ خواهر و برادران_ پروژه ی عبور از تاجگردون را کلید بزنند و در این رهگذر دُم به تله ندهند و ردی از خویش به جانگذارند.

  بدون شک؛ آنان که از نورهراس دارند؛ سعی میکنند در سایه بازی کنند تا هویتشان برای مردم معلوم نباشد و فردا روزی بتوانند از پاسخگویی فرار کنند.

  این روزها فقط و فقط جریان فکری اصولگرا تنها طیف حمله به تاجگردون نیستند هرچند تمام بدنامی ها به نام آنان تمام میشود و تلاش میشود تا از طیف اصولگرا چهره ی سیاهی در ذهن مردم به عنوان دشمنان تاجگردون ترسیم گردد.

  پیروزی ها و موفقیت های تاجگردون در عرصه های سیاسی، عمرانی و اجتماعی باعث شده است تا برخی چهره های هم طیفِ تاجگردون که ازدرک وپذیرش واقعیت و محبوبیت تاجگردون در هراسند؛ گاهی تلاش میکنند تا بازی در سایه را علیه تاجگردون رهبری کنند. تاجگردون قدیس نیست اما آنقدر محبوب و پرتلاش نشان داده که هم طیف اصولگرا و هم اندک وادادگانی از جناحِ همسوی تاجگردون گاه و بیگاه به ایشان میتازند. تمام کسانی که به هردلیل؛ اعم از محبوبیت؛ تلاش، خدمت، عمران و احساس مسولیتِ حاج غلام ، به ایشان میتازند باید بدانند که غلام تاجگردون یک فرد نیست بلکه یک جریان است ، جریانی مرکب از قومیت ها و طیف ها.. تاجگردون یک نفر نیست بلکه اجماعی از یک جامعه ی هفتاد هزار نفری است که در اسفند ۹۴ به پای صندوق رای رفتند و تاجگردون را انتخاب کردند.

  این روزها دامنه ی حمله به تاجگردون آنچنان مشروعیتی پیداکرده است که به نام یادواره ی شهدای محله ی کارکنان دولت، سخنرانی خارج از جغرافیای شهرستان بیاورند و به تاجگردون حمله کنند و تاج گردون را یزید خطاب کنند!!  حمله به تاجگردون آنچنان رواج پیداکرده است که مخالفان از هیچ چیزی هراس ندارند و حتی عقبی و آخرت خویش را به چوب حراج بسته اند بلکه بتوانند تیشه ای به پیکره ی تاجگردون بزنند. تاجگردون نهال نورس و بی ریشه ای نیست که با نسیم های بی پشتوانه و فصلی ، کمر خم کند و بشکند. تاجگردون درخت تناوری است که از همگرائی نزدیک به ۷۰ هزار اندیشه رشد پیدا کرده و هفت سال تداوم یافته است.

  تاجگردون با سکوت مطلق دربرابر اندیشه های مخالف و تمجید موافقان، تنها و تنها به خدمتگذاری مردم کمر بسته است و تلاش میکند تا دامنه ی استانداردها و رفاه را به دور ترین مناطق و محرومان جامعه اش برساند و باباکلان و پیچاب برایش تفاوتی نداشته و ندارد‌.

  تاجگردون با اندیشه ی خدمت شرافت مندانه کوشیده است تا تفکر مذموم قومیت گرائی را برچیده و با شایسته سالاری، باعث آسایش؛ رفاه و سربلندی مردم حوزه ی انتخابیه اش باشد.

  گاهی تاجگردون را تمامیت خواه میخوانند وگاهی طایفه گرا.. گاهی بی عدالتش خوانده اند و گاهی منفعت طلب. گاهی متهم است به پروبال دادن به فامیل و افراد خاص و گاه محکوم است به اشرافی گری و لیبرالیست بودن.. آنچه تاکنون به تاجگردون نسبت داده اند، تنها بیانگر یک موضوع بیشتر نیست و آن هم عجز و ناتوانی در مقابل تاجگردون که باعث بروز خشم شدید منتقدان و رنجش برخی آقایان شده است.

  تاجگردون مردی تکرار ناشدنی وپایان ناپذیراست. مردی که در اندیشه هایش همه نوع شخصیت و تفکر را به دیده ی یک شهروند مینگرد و خودش را به چشم یک خدمتگذار معرفی میکند.

  بی انصافی است وقتی که درخیابان شهید بلادیان قدم میزنید یا در محلات رادک و سادات گذر میکنید، هنگامی که به بیرون شهر از هر سو؛ بله از هرسو پابگذارید آنچنان رونق و آبادانی میبینید که جز تفکر و تلاش تاجگردون ، هر تلاش و تفکر دیگری برای ایجاد این همه رونق ناتوان مینماید. تاجگردون حوزه ی انتخابیه اش را به یک کارگاه عمرانی بدل کرده است و تلاش کرده تا جوانان شهرش را بر سفره ی گسترانیده ی زحماتش به کار و تلاش بنشاند؛ آن هم در اوج تحریم و کسری بودجه و مشکلات مرسوم کشور.

  با این همه تلاش؛ یک یا دو طرح کلنگ زده شده به دلایل خاص عقیم مانده است که این یک یا دو طرح پیراهن عثمان شده بر چوب مخالفان تا تاجگردون را تخریب کنند و از هر نقطه ای ؛ گرای توپخانه یشان را تنظیم کنند بر نماینده ی آخرین اتاقِ دستِ چپِ طبقه ی چهارم ساختمان مجلسِ شورای اسلامی در میدانِ بهارستان.. مدتهاست اصلاح طلبانی ضعیف و اصول گرایانی ترسو؛ به هوای شکست تاجگردون و فتح کرسی بهارستان ، خواهر و برادر و عمو و … را از دم تیغ بی عدالتی و به نام انتقاد میگذرانند و نه حرمت نگه میدارند و نه حریم.

  شما که در لباس منتقد تاجگردون هوارتان گوش فلک را کر کرده است، اگر تدبیری دارید بعد از این همه نقد؛ یک راهکار ارائه بدهید. ما انتقاداتتان را به گوش جان میپذیریم شما راهکارتان چیست؟

  شما که نه سابقه ی بسیجی بودن تاجگردون را میپذیرید و نه حرمت خون شهیدش را پاس میداری؛ شما که این همه عمران و آبادانی و تلاش و کوشش را نمیبینی ، شماها که در لغت و ادبیاتتان زبانتان به هر واژه ای چرخید نسبتش میدهید، شما که عملکرد تاجگردون را رقیب خویش میدانی نه شخص تاجگردون را ، شما ها که برخی تان در قامت نماینده ی ادوار بوده اید؛ آیا انصاف است که بعد از مدت ها که یک شیر مرد لُر در سطح اول کشور تصمیم میگیرد و در روستاها و شهرهای حوزه ی انتخابیه اش رنسانسی به پا کرده است بر طبل نفاق و قومیت گرائی می کوبید وقصد دارید تا جامعه ی رو به رشد ما را دوباره با فقر و فلاکت نیاکانمان پیوند بزنید؟

  تاجگردون با تمام کم و کاستی هایش نشان داده است که مردی تکرار ناشدنی و پایان ناپذیراست. قدیس نیست اما اراده اش برای خدمت از کسانی که قدیس نماهستند پاک تر و بالاتر است. ضعف هایی دارد ولی ضعف هایش با نقاط قوت و توانمندی خیلی ها برابری میکند.

  تاجگردون فقط تاجگردون است؛ برای نبرد با او؛ به سایه و تاریکی پناه نبرید؛ در نور نبرد کنید اینگونه حداقل تاریخ به نیکی از شما یاد خواهد کرد.

  شما که خود را شوالیه ی تاریکی میدانید، مردم کسی را میخواهند که در نور مبارزه کند؛ آقایان آگاه باشید که مردم این روزها کاملا تفاوت * میرشکال* و * چوبکی* ها را میدانند و به میر شکال اعتقاد دارند .

  از خداوند برای همه عاقبت به خیری و تلاش در خدمت را خواهانم..

  برچسب ها:


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران