پایگاه خبری نفت ساران | سردار سلامی:ملت ایران در زمین دشمن بازی نمی‌کند/آئین تودیع و معارفه فرمانده سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد

 • تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۲۴ مهر , ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۵ | کد خبر : 41515 |
 •   

  جانشین فرمانده کل سپاه گفت: تهدیدات آمریکا در سال اخیر جز قدرتمند‌شدن ایران دستاورد دیگری برایش نداشته، ما قدرت بزرگ شده‌ایم به‌گونه‌ای که امروز می‌توانیم در هر نقطه منافع دشمن را ویران کنیم و در هر سطح پاسخ دشمن را بدهیم.

  نفت ساران؛

  جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران عنوان کرد: ما وارث شکوه و عظمت یک انقلاب بزرگ به نام اسلام و وارث ۴ دهه مجاهدت سخت و بلا انقطاع و پیوسته با سردمداران کفر و شرک هستیم؛ ما سال‌ها بوده با ائمه کفر در ستیز هستیم به این دلیل که با انقلاب امام (ره) و قیام آن روحانی الهی و وارسته که برای پیاده‌سازی احکام قرآن و شریعت در عرصه حیات مسلمانان قیام باشکوهی را برپا کرد و در اولین قدم ستون خیمه سیاست‌های استکباری یک امپراطوری بی‌بدیل بشری را فرونشاند.

  سردار سلامی تصریح کرد: ۴۰ سال گذر از فرازهای سخت یک تاریخ فشرده که تمام ابعاد زندگی این ملت را در خود نهفته دارد‌؛درگیری‌های که ابعاد و مقیاس جهانی را داشتند و جنگ‌های که همه در پی خاموش‌کردن نور خداوند بودند اما ملت بزرگ ایران در پرتو هدایت رهبران عظیم‌الشان امام(ره) و رهبر حکیم، دوراندیش و شجاع در مقابل دشمنان ایستادند.

  جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه شگفتی‌های بی‌نظیری در طول این مجاهدت‌های سرسخت آفریده شد که در تاریخ سیاسی معاصر جهان و حتی گذشته آن تکرار‌ناپذیر است، عنوان کرد: در تحلیل‌های متعارف بشری انقلاب اسلامی به معجزه شباهت دارد و همچون روندی معمول نیست.

  سردار سلامی افزود: تصور اینکه یک ملت بتواند در نخستین گام انقلاب اسلامی مظهر فساد و “شاه” مهره کلیدی قدرتی نظیر آمریکا را بدون سلاح و ساز برگ به قوت ایمان و اسلام در هم بشکند، تصور سختی است. باید بدانیم سقوط شاه یعنی شکست آمریکا و این یک اعجاز الهی است و بعد از آن حوادث بزرگ تکرار شدند. توطئه‌های بزرگی که ملت ایران خنثی کرد از تجزیه‌طلبی در نقاط مختلف تا پیروزی در یک جنگ بزرگ جهانی که یک طرف آن آرایش تمام شیطان عالم بود و در طرف دیگر پیکارگرانی که از روح عاشورا درس گرفته بودند.

  جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه ملت ایران در جنگی نابرابر پیروز شد، ادامه داد: اشغال جاسوس‌خانه آمریکا، گروگان‌گیری سیاست‌های آمریکا و شکست رئیس‌جمهور آمریکا در آن دوران، شکوه و درخشش امام(ره) و سوختن پیکر آمریکایی‌ها در طبس ضربات سنگینی بود که مسلمانان بر پیکر استکبار زدند و امام(ره) فرمود “‌هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند”؛ این عبارت تفسیر یک واقعیت بزرگ است که استمرار دارد.

  سردار سلامی با تاکید بر اینکه حصر اقتصادی و تحریم در این ۴۰ سال جزئی از سناریوی خطرناک دشمن برای شکست‌دادن اسلام بود، تصریح کرد: ما به مرور که پیش می‌رفتیم پایه‌های یک تمدن بزرگ را می‌ساختیم و آن‌ها بر قلب سرزمین ایران اسلامی با عملیات روانی، ارعاب نظامی، تلاش برای منزوی‌کردن سیاسی ایران، تحریم اقتصادی وغیره متمرکز شده بودند؛ این ماجرا حکایت جنگ‌تمام عیار جهانی است که ملت ایران تا امروز پشت سر گذاشته و تمرکز قدرت دشمن را شکستند و آن را از این سرزمین فراری دادند.

  وی با اشاره به اینکه شرایط نصرت الهی این است که مسلمانان حتی میل خفیف به ظالمان پیدا نکنند، عنوان کرد: در صورت پیداکردن میل به دشمن و تکیه به آن از طرف خداوند نصرت نمی‌شوند؛ خداوند وعده داده از این قدرت‌ها نترسیم و هرگاه در صحنه بوده و ثابت‌قدم باشیم و صبر پیشه کنیم، آن‌گاه نصرت الهی نازل می‌شود و هرگاه قلب‌ها مطمئن باشد یعنی نصرت الهی نازل شده است.

  جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ابراز کرد: هر وقت ملت با اعتماد به‌نفس و توکل به خدا و اطمینان در قلب حادثه زندگی کند یعنی نصرت الهی جاری است و شما در تاریخ نمی‌بینید ملتی این‌گونه در همه‌جا بر آمریکا غلبه کرده و هرگز شکست‌نخورده باشد. آمریکا هر کجا پا گذاشت، پیام‌آور ویرانی، فقر، عقب ماندگی، افسردگی، تحقیر و شکست ملت‌ها بود جز در این سرزمین که هر‌چه توطئه کرد بیشتر شکست خورد و هرچه بیشتر فشار آورد ما قوی‌تر شدیم.

  وی با بیان اینکه این هشدار و اخطار قرآن بوده که “‌مواظب باشید دشمن دوست دارد از سلاح و منافع‌تان غفلت کنید تا ناگهان بر شما یورش بیاورد”، افزود: خدا ما را به غافلگیر‌نشدن دعوت می‌کند و فقط این نیست زمان، مکان و حجم حمله دشمن را بدانیم تا غافلگیر نشویم بلکه باید دشمن را خوب شناخت و به وی خوشبین نباشیم که می‌تواند نجات‌بخش مشکلات ما باشد.

  جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: دشمن راه زندگی عزتمندانه نمی‌آموزد و راه سعادتمند‌شدن ما را هموار نمی‌کند بلکه دشمنی ذات او و شکست ما دستور کار اوست و باید با دشمن در میدان دشمنی کرد و ایستاد و او را شکست داد. ما توانسته‌ایم تا امروز شکست‌های سنگینی را به دشمنان‌مان وارد کنیم، آن‌ها می‌خواستند جهان اسلام را تحت سیطره سیاسی خود قرار دهند و از ما جز اینکه از آئین و ارزش‌های آن‌ها حمایت و تبعیت کنیم، راضی نمی‌شدند.

  وی با تاکید بر‌اینکه ملت ایران یک تاریخ منسجم از جهاد جامع علیه استکبار است، ادامه داد: تاکنون در جنگ روانی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی، فرهنگی، اعتقادی وغیره دشمن را شکست دادیم و تا به امروز دشمن را به عقب رانده‌ایم آنقدر که علیه آمریکا جبهه بزرگ ساخته‌ایم.

  سردار سلامی گفت: تهدیدات آمریکا در سال اخیر جز قدرتمند‌شدن ایران دستاورد دیگری برایش نداشته است، ما قدرت بزرگ شده‌ایم به‌گونه‌ای که امروز می‌توانیم در هر نقطه منافع دشمن را ویران کنیم و در هر سطح پاسخ دشمن را بدهیم و این قدرت کنونی ناشی از همین فشارهای دشمن بوده است.

  جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: می‌خواستند ما را زیر سقف کوتاه علم و فناوری نگه دارند ولی ما این سقف را شکافتیم و به فضا رفتیم و هسته‌ای شدیم، امروز به آن‌ها نیاز نداریم هرچه فشار آوردند ما پیشرفت کردیم زیرا گاه تهدیدات در صورت ایستادگی برای یک ملت موهبت الهی است و ما بدون تهدید خوب رشد نمی‌کردیم.

  سردار سلامی بیان کرد: تمام تهدیدات را اعمال کردند هیچ تهدیدی نبود که آنان بتوانند و نخواهند بلکه خواستند ولی نتوانستند، دشمن نتوانستن و شکست تحریم را خوب آموخت و آموزگار این درس تاریخی نظام جمهوری اسلامی بوده است.

  وی اظهار داشت: تصور دشمن این بود که می‌توانند با فشار اقتصادی از یک طرف و عملیات روانی از طرف دیگر ایران را بین لب تیغه یک قیچی قرار دهند و به صورت مستمر تردید و بی‌اعتمادی را در جامعه پمپاژ کردند، دنبال کاشتن بذر ناامیدی و به دنبال آن فراخوان بودند تا مردم تحتِ فشار اقتصادی را از نظام‌شان جدا کنند اما آگاهی در کنار ایمان مردم به‌عنوان قوی‌ترین عناصر این کشور، نقشه دشمن نقش برآب شد‌ و مردم ما فهمیدند از تاریخ و عوامل الهی و کلام حکمت‌آمیز رهبرشان، مبنی بر اینکه برای رسیدن به قله‌های بزرگ باید، صبر کرد.

  جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ابراز کرد: مردم ایران اسلامی هرگز فریب واژه‌های به ظاهر جذاب دشمن را نخوردند و در عملیات روانی دشمن را شکست دادند و تحمل کردند چراکه می‌دانستند عزت در سختی بهتر از ذلت در آرامی است و در زمینه ارتباط با آمریکا با توجه به تجربه رژیم گذشته، می‌فهمیم درخشش ایمان در حیات ما نجات‌بخش است.

  وی تصریح کرد: آمریکا از پنجره و دری ورودی کند راه‌ها مسدود است؛ خودشان گرفتار شده‌اند چراکه مبارزه ۴۰ ساله با ایران هزینه گزافی برای آنان داشته به‌گونه‌ای که ۷ تریلیون‌دلار هزینه در خاورمیانه توسط آمریکا به اندازه درآمد ۱۰۰ سال ایران بوده است که این سیاست جز ۴۰ میلیون انسان کارتن‌خواب و زیر‌خط فقر در آمریکا دستاوردی نداشته و چهره بزرگترین قدرت جهان را به منفورترین شکل نشان می‌دهد.

  سردار سلامی با تاکید بر اینکه جهان در حال متحد‌شدن برای انزوای آمریکا است به‌گونه‌ای که حتی متحدانش فاصله گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌کنم دشمنان نظام و انقلاب اسلامی به خیابان‌ شهرهای ایران بیایند و قدم بزنند ببینند، آیا اینجا چهره یک کشور محاصره شده جهانی را می‌بینند.

  وی تاکید کرد: ایران بسیار قدرتمند است و تحریم‌ها نمی‌تواند مانع پیشرفت این کشور شود، چراکه ظرفیت‌ها بیش از نیازهای کشور است و اگر همت کنیم ایران چنان قوی می‌شود که قدرت‌های اقتصادی دنیا به ما نیازمند می‌شوند؛ البته این اتفاق می‌افتد و این همان سیلی‌ای است که امام خامنه‌ای فرمود و ما در این فراز آخر نبرد، این سیلی محکم را خواهیم نواخت تا جهان از خواب بیدار شود.

  جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با تشریح قدرت ایران افزود: در قدرت نظامی برای نبرد و پیروزی مشکلی نداریم شرایط را برای پیروزی آماده کرده‌ایم نه جلوگیری از شکست. در بعد سیاسی امروز پیروز هستیم چون سیاست‌های منطقه و جهان به قدرت میدانی و ظرفیت سیاسی ما گره خورده و جهان بدون ایران نمی‌تواند مسائل سیاسی را حل کند ما انزواپذیر و تحریم‌پذیر نیستیم و قدرت بی نظیر اقتصادی داریم و کمتر کشوری استعداد و ظرفیت‌های ایران را دارد و ما می‌توانیم ظرفیت‌هایمان را شکوفا کنیم.

  سردار سلامی با اشاره به اینکه دشمن هرچه بگوید ملت ایران عکس آن عمل می‌کند، ابراز کرد: ملت ایران در زمین دشمن بازی نمی‌کند زیرا مسلمان، مؤمن، آرمان‌خواه‌، بیگانه‌ستیز و استقلال‌طلب هستند. ملت ایران عاشورا را در زندگی خود زنده نگه داشته و عاشورا دوباره تکرار می‌شود اما با غلبه باطنی و ظاهری مسلمانان بر دشمنان و امام‌شان نیز تنها نمی‌ماند.

  انتهای پیام/reza moradi
  برچسب ها:

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرهای نفت ساران
 • آقای زنگنه بازنده بزرگ این بازی سیاسی- اقتصادی، کارکنان صنعت نفت هستند
 • فعلاً آقای زنگنه و ” آمد نیوز” در این مساله موضع مشترک دارند!
 • زنگنه علیرغم ادعاهایی که دارد بسیار ضعیف و به شدت از کار کاشناسی و تخصصی هراس دارد!
 • پاداش بهره وری باحقوق تیرماه به کارکنان پیمانکاری مناطق نفت خیز پرداخت می شود
 • وزیر نفت: از حیثیت کارکنان سالم دفاع می کنم
 • صرفه جویی ۱۰۰ میلیارد ریالی در شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری
 • رضا مرادی طوف خیمه با تشکیل گروه” عبور ” خبر داد : به زودی کاندید اصلح جریان انقلابی و ارزشی گچساران و باشت معرفی می شود
 • اجماع مردم و کاندیدا، میدان تغییر و تحول درگچساران ثروتمند ترین شهر جهان
 • نادرترین رخ داد بدون تلفات جانی دوران مدیریت هوشنگ صیدالی در نفت وگاز گچساران+سند
 • انتصاب مشاور احمد محمدی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب
 • تاکید مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب بر تسریع تعمیر کارخانهNGL1200
 • احمدمحمدی در جلسه ای با حضور استاندار خوزستان : ۱۲۰ میلیارد تومان توسط شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب جهت جا به جایی واحدهای مسکونی تامین اعتبار شده است
 • علی کردلو،عزت الله دلاویز و ابوطالب عوض زاده سه ظلع مثلث مدیریت مردم دار و شاخص در نفت گچساران
 • هفته نامه صبح گچساران گزارش می دهد: تمرکز مخرب بر کنترل ورود و خروج کارکنان امور فرهنگی و هنری!
 • ایمن سازی خطوط لوله جریانی نفت و گاز مارون
 • مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون : مجاوران تاسیسات فرایندی، همواره در اولویت خدمات رسانی است
 • سومین فراخوان ارزیابی صلاحیت مناقصه گران دستگاه مرکزی وزارت نفت
 • شفاف سازی منوچهر بارانی از انعکاس نامطلوب جلسه رسیدگی به مشکلات کارکنان نفت وگاز گچساران
 • احمد محمدی در آئین تکریم و معارفه رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز :ارتقاء تحسین برانگیز تجهیزات پزشکی در اهواز مانع تردد غیر ضرور بیماران به تهران شده است
 • اعاده حیثیت رضامرادی طوف خیمه از عبدالرحیم رحیمی فرماندار سابق گچساران و فعلی بروجرد+سند