• تاریخ انتشار خبر: پنج‌شنبه, 4 اکتبر , 2018 | 08:19 | کد خبر : 41360 |
 •   

  رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) از ۹ تا ۲۹ شهریورماه امسال در سراسر کشور برگزار شد. به گزارش بسیج رسانه نفت ساران به نقل از تسنیم، رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) در آستانه هفته دفاع مقدس از ۹ تا ۲۹ شهریورماه در سراسر کشور برگزار شد. گردان‌های بیت المقدس با حضور خود اقتدار و ...

  نفت ساران؛

  رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) از ۹ تا ۲۹ شهریورماه امسال در سراسر کشور برگزار شد.

  گزارش کامل تسنیم از "اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) 2" در سراسر کشور+ عکس و فیلم

  به گزارش بسیج رسانه نفت ساران به نقل از تسنیم، رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) در آستانه هفته دفاع مقدس از ۹ تا ۲۹ شهریورماه در سراسر کشور برگزار شد.

  گردان‌های بیت المقدس با حضور خود اقتدار و عظمت ملت ایران را به دنیا نشان دادند.

  رزمایش سپاهیان محمد رسوال الله(ص) ۲ در مناطق مختلف اردبیل آغاز شد و نیروهای گردان بیت‌المقدس دوباره صلابت و قدرت ملت ایران را به دنیا نشان دادند.

  خیابان‌های اردبیل با حضور گردان‌های بیت‌المقدس شور و حال خاصی به خود گرفته بود و این حضور وحدت و انسجام ملت ایران را به دنیا نشان داد.

  اقتدار و عظمت ملت ایران تمام نقشه‌های دشمنان را خنثی کرده است

  فرمانده سپاه شهرستان اردبیل اظهار داشت: اقتدار و عظمت ملت ایران تمام نقشه‌های دشمنان را خنثی کرده است و روز به روز بر اقتدار ملت ایران افزوده می‌شود

  حسن دهقان‌نیا با اشاره به این که رزمایش سپاهیان محمد رسوال الله (ص) ۲ در اردبیل و شهرهای استان برگزار شد گفت: این رزمایش به طور باشکوه در حال برگزاری است و قدرت و صلابت ملت ایران را نشان می‌دهد.

  وی تصریح کرد: مرحله نخست این رزمایش در تمامی شهرهای اردبیل آغاز شده و ادامه دارد و هدف از برگزاری این رزمایش نشان از وحدت و اقتدار ملت ایران به دنیا است.

  فرمانده سپاه شهرستان اردبیل بیان کرد: دشمنان و استکبار جهانی با ترفندهای مخلفت درصدد ضربه به نظام هستد که با هوشیاری ملت ایران نقشه‌های دشمنان به ناامیدی تبدیل شده است.

  دهقان‌نیا اظهار کرد: دشمنان در عرصه‌های مختلف به دنبال تضعیف جامعه هوشیاری ملت ایران تمام نقشه‌های دشمنان خنثی شده است.

  وی تصریح کرد: در حال حاضر وحدت و همدلی نیاز اساسی کشور است و با این وحدت و همدلی می‌توانیم به پیشرفت‌های همه‌جانبه در عرصه‌های مختلف دست یابیم.

  مسئولان استان اردبیل از رزمایش بزرگ محمد رسول‌الله(ص) بازدید کردند

  رزمایش بزرگ محمد رسول الله(ص) ۲ از ۹ الی ۲۹ شهریور ماه در تمامی استانهای کشور برگزار می‌شود که در استان اردبیل نیز این رزمایش به مدت ۲۴ ساعت با حضور گردان‌های بیت‌المقدس آغاز شده و و گردان‌های بیت المقدس با حضور خود اقتدار و عظمت ملت ایران را به دنیا نشان دادند.

  مسئولان استان اردبیل با حضور در اردوگاه شهدای مدافع حرم اردبیل در محل رزمایش حاضر شده و از این رزمایش و آمادگی گردان‌های بیت‌المقدس بازدید کردند که مسئول نماینده ولی‌فقیه در ناحیه بسیج شهرستان اردبیل، معاون سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل، شهردار اردبیل، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان، معاون فرماندار اردبیل،‌ رئیس پلیس امنیت عمومی و اماکن استان و سایر فرماندهان نظامی و انتظامی حضور داشتند.

  نیروهای مسلح ایران در تمامی صحنه‌ها پیروز و سربلند هستند

  مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان اردبیل در جریان این بازدید اظهار داشت: تمامی نیروهای مسلح ایران به ویژه سپاه و بسیج در تمامی عرصه‌های حساس نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، پیروز و سربلند بوده و به دلیل این آمادگی نیروهای مسلح و قدرت دفاعی ایران، دشمنان هیچ وقت جرأت تعرض به خاک مقدس کشورمان را ندارند.

  علی واحد گفت: دشمنان ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی، نقشه‌ها و توطئه‌های بسیاری را برای ضربه زدن به نظام و انقلاب برنامه‌ریزی کردند ولی به لطف خدا و به برکت خون پاک شهدای نظام مقدس ایران، تمامی تلاشهای آنان برای ضربه‌زدن به انقلاب اسلامی ایران بی‌نتیجه مانده است.

  وی افزود:‌ یکی دیگر از معیارهای قدرت ایران در مقابل دشمنان و استکبار جهانی، حضور مردم همیشه در صحنه بوده و مردم ایران ثابت کردند که در تمامی دوران حساسی که نظام با مشکل مواجه بوده، از کشور خود پاسداری و حراست کرده و اجازه ندادند که دشمنان به نقشه‌های شوم خود دست یابند.

  مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان اردبیل تصریح کرد: دشمنان باید بدانند که این نظام یک نظام الهی و اسلامی بوده و قطعا به خواست خدا و پشتیبانی مردم، انقلاب اسلامی هر سال پربارتر و مستحکم‌تر نسبت به سالهای گذشته در مسیر آرمانهای خود حرکت کرده و هیچ وقت در برابر ظالم تسلیم نمی‌شود.

  شهردار اردبیل در این بازدید با اشاره به اینکه برگزاری این رزمایش‌ها بهترین فرصت برای نمایش بخشی از قدرت نیروهای مسلح ایران است، اظهار داشت: در جریان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، اقتدار و عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر جهانیان آشکار شده و بر هیچ‌کس پوشیده نیست که گزافه‌گویی‌های دولت‌مردان آمریکا بر علیه ایران، نشان از ترس آنها از قدرت ایران دارد.

  حمید لطف‌اللهیان گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، برگزاری این رزمایش بزرگ فرصت مناسبی برای یادآوری اقتدار و قدرت دفاعی ایران به استکبار جهانی است و این در حالی بوده که تنها بخشی از قدرت دفاعی و امکانات نظامی کشور در این رزمایش‌ها به نمایش گذاشته می‌شود.

  وی با بیان اینکه اقتدار نظامی ایران بسیار بالاتر بوده و همه دشمنان این موضوع را به خوبی می‌دانند، افزود: در تمامی صحنه‌های حساس بعد از انقلاب اسلامی اقتدار نظام به پشتوانه مردم، محاسبات دشمن برای ضربه‌زدن به ایران را خنثی کرده و این رزمایش‌ها در مقطع کنونی نیز قطعا نشانه‌های بسیاری در عرصه‌های بین‌الملل خواهد داشت.

  شهردار اردبیل تصریح کرد: مردم در مقاطع حساس انقلاب ثابت کردند که با مسئولان خود هم دل و همراه هستند و امروز نیز مردم به خوبی این موضوع را درک کرده و اجازه نمی‌دهند دشمن از برخی مسائل بر علیه کشور سوء استفاده کرده و در صدد ضربه زدن به نظام باشد.

  معاون صدا و سیمای مرکز استان اردبیل نیز در این بازدید اظهار داشت: صدا و سیمای استان اردبیل رزمایش بزرگ محمد رسول الله (ص) ۲ را به خوبی هم در رادیو و هم برنامه‌های تلویزیونی پوشش داده چرا که آمادگی و قدرت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران باید به خوبی منعکس شود.

  رسولی گفت: در حال حاضر ۲۷۰ شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران در تمامی مناطق جهان فعالیت می‌کنند که این موضوع نشان می‌دهد، دشمنان با یک برنامه‌ریزی منسجم در راستای ضربه‌زدن به ایران با استفاده از جنگ نرم و تهاجم فرهنگی هستند.

  وی افزود: صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به عنوان مهم‌ترین رسانه کشور وظیفه سنگینی در راستای مقابله با این جنگ نرم بر عهده دارد و امروز شاهد هستیم که دشمنان در صدد تخریب صدا و سیما در بین مردم هستند تا اقبال عمومی و اعتماد مردم به صدا و سیما کاهش یافته و در نهایت کارآیی خود را از دست بدهد.

  معاون صدا و سیمای مرکز استان اردبیل تصریح کرد: صدا و سیما تلاش دارد که با نهایت توان خود در کنار سایرها نهادهای فرهنگی برای مقابله با این تهاجم فرهنگی ایستادگی کند و برای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز برنامه‌های بسیار متنوعی نیز توسط صدا و سیمای مرکز استان در این زمینه پیش‌بینی و در مرحله تولید قرار دارد.

  رزمایش محمد رسول الله (ص) اقتدار و عظمت مردم ایران را نشان داد

  فرمانده سپاه شهرستان اردبیل نیز اظهار داشت: اقتدار و عظمت ملت ایران تمام نقشه‌های دشمنان را خنثی کرده است و روز به روز بر اقتدار ملت ایران افزوده می‌شود

  حسن دهقانی با اشاره به این که رزمایش سپاهیان محمد رسوال الله (ص) ۲ در اردبیل و شهرهای استان برگزار شد گفت: این رزمایش به طور باشکوه در حال برگزاری است و قدرت و صلابت ملت ایران را نشان می‌دهد.

  وی تصریح کرد: مرحله نخست این رزمایش در تمامی شهرهای اردبیل آغاز شده و ادامه دارد و هدف از برگزاری این رزمایش نشان از وحدت و اقتدار ملت ایران به دنیا است چرا که  دشمنان و استکبار جهانی با ترفندهای مخلفت درصدد ضربه به نظام هستد که با هوشیاری ملت ایران نقشه‌های دشمنان به ناامیدی تبدیل شده است.

  فرمانده سپاه شهرستان اردبیل تصریح کرد: دشمنان در عرصه‌های مختلف به دنبال تضعیف جامعه هوشیاری ملت ایران تمام نقشه‌های دشمنان خنثی شده است  و در حال حاضر وحدت و همدلی نیاز اساسی کشور است و با این وحدت و همدلی می‌توانیم به پیشرفت‌های همه‌جانبه در عرصه‌های مختلف دست یابیم.

   

  فرمانده سپاه شهرستان مشگین‌شهر از آغاز رزمایش بزرگ سپاهیان محمد رسول‌الله در سراسر استان اردبیل خبر داد و گفت: این رزمایش در شهرستان مشگین‌شهر نیز روز جمعه ۹ شهریورماه با حضور گردان‌های بیت المقدس شهرستان آغاز و به مدت ۲۴ ساعت ادامه می یابد.

  سرهنگ پاسدار محمد پورمند تصریح کرد: این رزمایش با هدف حفظ انسجام سازمانی و انجام تمرینات دفاعی و همچنین تداعی خاطرات اعزام ده‌ها هزار بسیجی داوطلب از سراسر کشور، در قالب بیش از ۲۰۰ گردان در ۱۲ آذر ماه ۱۳۶۵ برگزا می‌شود که در آن زمان با تجمع سراسری در استادیوم ۱۰۰ هزار نفری آزادی عازم جبهه‌های حق علیه باطل شدند.

  وی بیان کرد:  همزمان با این رزمایش، گروه‌های جهادی بسیج سازندگی به مناطق محروم شهرستان اعزام می‌شوند تا نشان دهند بسیجیان علاوه بر عرصه‌های دفاعی در عرصه سازندگی نیز نقش فعالی دارند.

  رزمایش خدمات‌رسانی ویژه بسیج کارگری با محوریت شیفت ایثارگر در اردبیل+فیلم

  مسئولان بسیج کارگری استان و اداره کار و تعاون از واحدهای تولیدی استان بازدید کردند و در جریان مشکلات و مطالبات کارگران قرار گرفتند.

  واحدهای تولیدی اردبیل که همچنان چرخه تولید دارند کارگرانی بودند که از کارفرمایان خود تشکر و قدردانی کردند و بابت ایجاد اشتغال برای جوانان و کارفرمایان خوشحال بودند.

  رزمایش خدمات‌رسانی ویژه بسیج کارگری فرصت مناسبی بود تا از نزدیک در جریان مشکلات کارگران قرار بگیریم و دغدغه‌ها و حرف‌های آنان بشینیم که هر کدام صحبت‌هایی برای گفتن داشتند.

  حمایت از کارگران اولویت اساسی باشد

  یکی از کارگران واحدهای تولیدی اردبیل اظهار داشت: از این که در این واحد تولیدی اشتغال ایجاد شده خوشحالم که شرمنده خانواده‌ام نمی‌شوم و هم‌اکنون با انگیزه کامل کار می‌کنم و خرج زندگی‌ام در می‌آورم.

  وی ادامه داد: مسئولان باید حمایت همه‌جانبه‌ از کارگران داشته باشند که نیاز است دغدغه‌ها و نگرانی‌های کارگران برطرف شود چرا که کارگران  نقش اساسی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند.

  این کارگر اظهار کرد: از این که شب‌ها با دست پر به خانه‌ام می‌رود بسیار خوشحالم این امر خنده را بر لبان خانواده‌ها جاری می‌کنند که این موضوع برای من بسیار قابل توجه است.

  وی بیان کرد: از مسئولان انتظار داریم برنامه‌ریزی اساسی داشته باشند تا کارگر ایرانی بیکار نماند.

  اتکا به توان های داخلی و حمایت از کالای ایرانی خنثی‌کننده جنگ دشمنان است

  رئیس سازمان بسیج رسانه سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل بیان کرد: در حال حاضر اتکا به توان داخلی و حمایت از کالای ایرانی مهم‌ترین راهکار برای خنثی‌سازی جنگ نرم دشمنان است و بی‌شک با حمایت از کالای ایرانی می‌توان نقشه‌های دشمنان را در حوزه اقتصادی برطرف شود.

  سرهنگ پاسدار علی لطفی با اشاره به این که دشمنان با جنگ اقتصادی درصدد ضربه به نظام هستند بیان کرد: بی‌شک با وحدت و همدلی و حمایت از تولید داخلی و تلاش کارفرمایان و کارگران ایرانی نقشه‌های دشمنان خنثی می‌شود.

  وی اظهار کرد: در قالب رزمایش محمد رسول الله(ص) ۲ رزمایش بسیج کارگری استان اربیل با محوریت شیفت ایثار برگزار شد و در این برنامه‌‌ها واحدهای تولیدی استان بازدید به عمل آمد و کارگران واحدهای تولیدی قرار گرفتیم.

  لطفی افزود: از این که امروز شاهد فعالیت واحدهای تولیدی در کارخانه‌های اردبیل هستیم خوشحالیم چرا که در این کارخانه‌ها بسیاری از جوانان فارغ‌التحصیل مشغول هستند.

  وی تصریح کرد: در حال حاضر باید همگان با تلاش مضاعف و کار گسترده بتوانیم از مشکلات اقتصادی پیش رو عبور کنیم و بی‌شک با برنامه‌ریزی منسجم و هدفمند و تحقق اقتصاد مقاومتی در این زمینه برنامه‌های مناسبی انجام می‌شود و نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان را در این زمینه خنثی می‌کنیم.

  رئیس سازمان بسیج رسانه سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل بیان کرد: همان طور که رزمندگان در زمان هشت سال دفاع مقدس درس ایثار و شجاعت پیروزی بزرگی را برای کشورمان رقم زدند بی‌شک امروز نیز با همین محور مشکلات پیش روی اقتصادی پیشرفت کرده و به توسعه دست می‌یابد.

  برطرف کردن مطالبات کارگران اولویت اساسی است

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: برطرف کردن مطالبات کارگران اولویت اساسی است و در این زمینه برنامه‌های مناسبی انجام یافته است.

  قاسم رحیمی افزود: در قالب رزمایش محمد رسول الله(ص) این رزمایش ویژه کارگران برگزار می‌شود که از نزدیک در جریان مطالبات کارگران قرار گیریم.

  وی تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به مشکلات اقتصادی پیش رو کار اقتصادی باید همگان با تلاش مضاعف بتوانیم از مشکلات پیش رو عبور کرده و توسعه اقتصادی را تحقق بخشیم.

  رحیمی بیان کرد: در قالب این رزمایش کارگران در شیفت خود در حرفه خود مشغول می‌شوند تا بتوانند گام بزرگی در تحقق اقتصاد مقاومتی و پویایی اقتصاد مقاومتی بردارند.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بیان کرد:  این رزمایش فرصتی مناسبی بود تا شاهد تلاش مضاغف کارگران ایرانی باشیم که شبانه‌روز برای پیشرفت این کشور تلاش می‌کنند.

   بسیج  در قالب “رزمایش خدمت” به کمک خانواده‌های محروم می‌آید

  سرهنگ محمد نصر اصفهانی با بیان اینکه دفاع همچنان باقی است و نمی‌شود اسلام دین ما باشد و در جبهه حق باشیم اما برنامه‌ای برای دفاع نداشته باشیم اظهار داشت: باید آمادگی همه‌جانبه برای دفاع داشته باشیم و یکی از عوامل دفاع ما در برابر دشمن، بسیج، ارزش‌های بسیج و زنده نگه‌داشتن دفاع مقدس در جامعه است.

  وی افزود: امسال بسیج در سطح کشور با برگزاری رزمایش گردان‌های بیت‌المقدس با عنوان رزمایش عاشورایی بسیج و سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله (ص) به استقبال هفته دفاع مقدس رفته است.

  فرمانده سپاه شهرستان مبارکه با اشاره به اینکه رزمایش‌های بسیج در سطح کشور با حضور گردان‌های بیت‌المقدس، کوثر خواهران و گروه‌های جهادی از نهم شهریورماه آغاز ‌شده است، ادامه داد: این رزمایش‌ها در شهرستان مبارکه هم‌زمان با دیگر شهرستان‌های استان در ۲۱ شهریور آغاز و شامل سه گردان می‌شود.

  نصر اصفهانی با بیان اینکه برنامه‌ای دیگر که هم‌زمان با این برنامه اجرا می‌شود رزمایش در جبهه خدمت‌رسانی به مردم و محرومان است، تصریح کرد: ۱۱ گروه جهادی در شهرستان مبارکه برای خدمت به مناطق محروم، در قالب رزمایش خدمت‌رسانی محمد رسول‌الله (ص) حضور پیدا می‌کنند.

  وی با اشاره به اینکه بسیج مبارکه به کمک خانواده‌های محروم می‌آید و ۱۰ منزل مسکونی برای نیازمندان می‌سازد، ادامه داد: این رزمایش با انجام فعالیت‌های عمرانی و ساخت‌وساز توسط گروه‌های جهادی برادر و فعالیت‌های فرهنگی، آموزش مهارت‌های زندگی و مشاغل خانگی با حضور گروه‌های جهادی خواهر انجام شود.

  فرمانده سپاه شهرستان مبارکه گفت: علاوه بر این اعزام تیم‌های پزشکی که خدمات بهداشتی و درمانی را انجام می‌دهند را در بخش مرکزی و روستای لاو در قالب طرح شهید رهنمود داریم.

  وی تصریح کرد: هم‌زمان با تهران، اجتماع بزرگ بسیجیان شهرستان‌ها را در اصفهان داریم که در این اجتماع گردان‌های بیت‌المقدس، گروه‌های جهادی و گردان‌های کوثر خواهران حضور دارند.

  نصر اصفهانی با بیان اینکه فرهنگ بسیجی سبب ناامیدی دشمنان می‌شود و امنیتی که داریم را مدیون فرهنگ دفاع، ایثارگری، شهادت‌طلبی هستیم، خاطرنشان کرد: ما از امام حسین (ع) یاد گرفتیم که هرچند ممکن است نسبت به دشمن کم نفر باشیم می‌توانیم با استفاده از فرهنگ ایثارگری و شهادت‌طلبی بر دشمن پیروز شویم.

  وی با اشاره اینکه دشمن برخی اوقات بر اساس نکات منفی که از داخل کشور دریافت می‌کند، امیدوار می‌شود که این امیدواری کاذب است، بیان کرد: نخستین هدف از برگزاری این رزمایش‌ها، تقویت روح حمایت مردمی از نظام و ناامید کردن دشمن از برنامه‌ها و نقشه‌های خود، دومین هدف است که مهم‌ترین هدف دشمن تغییر نظام جمهوری اسلامی است.

  وی اظهار داشت: تقویت نیروی‌های انقلابی و بسیجیان است که به‌عنوان نیروهای عمل‌کننده هستند، سومین هدف برای برگزاری این رزمایش‌ها است و ما در شهرستان از همه ظرفیت‌ها برای رسیدن به این اهداف استفاده می‌کنیم.

  تهیه ۴۰۰ بسته لوازم‌تحریر برای خانواده‌های نیازمند شهرستان مبارکه

  مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان مبارکه در این مراسم با بیان اینکه گروه‌های جهادی مبارکه درگذشته خارج از شهرستان و در مناطق محروم شهرستان و استان‌های اطراف فعالیت می‌کردند، گفت: امسال در قالب رزمایش محمد رسول‌الله (ص) بحث خدمت‌رسانی و فعالیت‌های جهادی را با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرستان مبارکه آغاز کردیم.

  سرگرد مهرداد عقیلی با اشاره به اینکه از این هفته بحث رزمایش خدمت‌رسانی آغاز شده و گروه‌های جهادی خواهر و برادر سطح شهرستان آغاز به کارکرده‌اند، تصریح کرد: مرمت، بهسازی و بازسازی برخی از مددجویان کمیته امداد در دستور کار گذاشته‌شده است و تاکنون سه گروه برادر اقدام به شروع کارکردند.

  وی افزود: سه گروه خواهر هم در شهر جدید مجلسی حضور پیدا کردند و در حال خدمت‌رسانی هستند و یک تیم پزشکی در قالب طرح شهید دکتر رهنمود که اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق آسیب‌پذیر و‌ محروم است، در روستای لاو فعالیت می‌کنند.

  مسئول بسیج سازندگی سپاه مبارکه با تأکید بر اینکه طبق تعریف کشوری مبارکه، شهرستان برخوردار است، اظهار داشت: منطقه حاشیه‌نشین در شهرستان مبارکه نداریم اما مشکلات متعددی همچون آسیب‌های اجتماعی داریم.

  برگزاری کارگاه‌های مشاوره خانواده در مبارکه

  وی ادامه داد: با همکاری دستگاه‌های سطح شهرستان، کارگاه‌های مشاوره خانواده و کلاس‌های مهارت زندگی برگزار کردیم که مردم هم استقبال خیلی خوبی کردند.

  عقیلی با اشاره به اینکه فرهنگ‌سازی استفاده از کالای ایرانی در دستور کار بسیج سازندگی است، گفت: یک نمایشگاه با عرضه نوشت‌افزار ایرانی- اسلامی با همکاری بسیج اصناف و بسیج دانش‌آموزی در سطح شهرستان برپا کردیم و نوشت‌افزارهای ایرانی را تبلیغ و عرضه کنیم.

  وی ادامه داد: حدود ۹۵ درصد لوازم‌تحریر ما خارجی است و پنج درصد داخلی هم حمایت نمی‌شود.

  مسئول بسیج سازندگی سپاه مبارکه با بیان اینکه سعی کردیم با معرفی و فرهنگ‌سازی کالاهای ایرانی با کیفیت به قشر دانش‌آموز ارائه کنیم، گفت: فرهنگ‌سازی را باید از سن پایین شروع کنیم.

  وی افزود: با توجه به مشکلات اخیر اقتصادی کشور، ۴۰۰ بسته لوازم‌تحریر برای خانواده‌های نیازمند شهرستان تهیه کردیم.

  عقیلی با تأکید بر اینکه ۵۰ درصد آمار شهرستان مبارکه بسیجی هستند، اظهار داشت: بسیج بزرگ‌ترین نهاد مردمی در کشور است، باید دست‌به‌دست هم دهیم و به دولت برای رفع مشکلات کمک کنیم.

  ‌رزمایش بزرگ «شیفت ایثار» در اصفهان+تصاویر

  حضور ۸ هزار کارگر بسیجی در رزمایش “شیفت ایثار” در استان اصفهان

  سرهنگ محمدعلی محرابی در حاشیه رزمایش شیفت ایثار در پلی اکریل ایران در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با بیان اینکه بسیج کارگری بدون هیچ چشم‌داشتی تمام توانش را در اختیار مدیران صنعت قرار داده است، اظهار داشت: رزمایش شیفت ایثار، یکی از کارهایی که این بسیج انجام داده است که کارگران بدون دریافت دست مزد از یک ساعت تا یک شیفت کاری فعالیت می‌کنند.

  وی افزود: ۸ هزار کارگر بسیجی در رزمایش شیفت ایثار که رزمایش خدمت‌رسانی بسیجی کارگری است، فعالیت می‌کنند و ۸ هزار نفر آورده اقتصادی زیادی برای مجموعه‌های صنعتی دارد.

  مسئول بسیج کارگری استان اصفهان با اشاره به اینکه بسیج کارگری سعی دارد انسجامی در بین جامعه کارگران به وجود آورد، ادامه داد: اتحاد در بین کارگران و فرهنگ‌سازی کار در جامعه می‌تواند در توسعه صنعت و اقتصاد تأثیر به سزایی داشته باشد.

  وی با تأکید بر اینکه با مشکلات و درد کارگران و صنعتگران به دلیل نزدیک بودن به کارگران و بخش صنعت، آشنایی داریم، بیان کرد: اطلاعات دقیقی از مشکلات در بخش صنعت داریم و می‌خواهیم به‌عنوان یک واسطه بین مسئولین با کارگران و صنعت گران باشیم و بخشی از مشکلات را رفع کنیم.

  محرابی با اشاره به اینکه خبرنگاران باید در کنار صنعت‌گران باشند و مشکلات این قشر را انعکاس دهند، تصریح کرد: یکی از اهداف ما برای برگزاری این رزمایش، بحث حضور خبرنگاران در کارخانجات صنعتی است.

  وی با بیان اینکه پلاکاردی با مضمون «کار کار تا پیروزی» در رزمایش شیفت ایثار در ذوب‌آهن اصفهان دست عده‌ای کارگران بود، ادامه داد: این شعار باید یک شعار ملی در فعالیت اقتصادی خصوصاً در صنایع شود.

  مسئول بسیج کارگری استان اصفهان خاطرنشان کرد: انتظار کارگران از مسئولان کشور، باور و اعتماد به آن‌ها است و اگر به اعتماد شود، اکثر مشکلات کشور حل می‌شود.

  رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله (ص) در مبارکه

  اصغر رحیمی، استاد دانشگاه و کارشناس سیاسی در مراسم رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله (ص) در مبارکه بابیان اینکه اقتصاددانان آمریکا اعلام کردند که ایران از ظرفیت بسیاری زیاد اقتصادی برخوردار است و ملت ایران در برابر تحریم‌ها مقاومت زیادی دارند، اظهار داشت: با این حال، سیاسیون آمریکایی اعلام کردند که با بهره‌برداری سیاسی از تحریم‌های اقتصادی می‌تواند ایران را شکست داد.

  وی افزود: دریانورد انگلیسی قبل از کشف نفت می‌گوید هر کشوری، بر آب‌های دریاها کنترل داشته باشد، کل جهان را به کنترل خود درمی‌آورد و هر کشوری که بر تنگه‌های مهم و استراتژیک دریایی مسلط باشد، کل آب‌های دنیا را در اختیار خود دارد و جمهوری اسلامی ایران این دو ظرفیت مهم و اساسی را دارد.

  استاد دانشگاه و کارشناس سیاسی با تأکید بر اینکه بیش از دو هزار کیلومتر سواحل استراتژیک خلیج‌فارس و دریای عمان را اختیار ایران قرار دارد، ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی ایران تسلط کامل بر تنگه استراتژیک هرمز دارد و به علت مهم بودن خلیج‌فارس، ۱۰۰ ناو جنگی در خلیج‌فارس حضور دارند.

  وی با اشاره به اینکه این نعمت بزرگ را خداوند به ملت ایران داده است، بیان کرد: در سند ملی آمریکا آمده که این کشور مغز جهان است و برای اینکه این مغز جهان بتواند ادامه حیات داشته باشد، نیاز دارد که بر قلب جهان که خاورمیانه است، تسلط داشته باشد و اگر بخواهیم بر خاورمیانه تسلط پیدا کنیم باید بر ایران که قلب خاورمیانه است، تسلط پیدا کنیم.

  رحیمی افزود: امام خامنه‌ای فرمودند در هر عرصه‌ای که به ارزش‌های انقلاب و روحیه انقلابی عمل کردیم، در همان عرصه موفق شدیم و مشکلات مردم را حل کردیم.

  وی با بیان اینکه در عرصه‌ای که به ارزش‌های انقلاب و باورهای انقلابی عمل نکردیم، در همان عرصه موفق نشدیم و ملت ایران دچار مشکل شدند، خاطرنشان کرد: راهکار برون‌رفت از مشکلات کشور در هر عرصه‌ای عمل نسخه انقلابی و باورهای انقلاب با روحیه جهادی است.

  سرهنگ بازنشسته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: زمانی خط دفاعی ما در ۱۵ کیلومتری اهواز بود که با عمل به نسخه انقلاب، امروز خط دفاعی ایران اسلامی هزاران کیلومتر آن‌طرف‌تر از مرز کشور در کنار مرز رژیم صهیونیستی هستیم.

  وی با اشاره به اینکه این‌ افتخارات، عظمت و قدرت مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران که در پرتو عمل به ارزش‌های انقلاب نصیب ملت ایران شده است، گفت: زمانی در برابر موشک‌های صدام نمی‌توانستیم دفاع کنیم اما امروز با عمل به نسخه انقلاب گنبد آهنینی که میلیاردها دلار هزینه صرف ساختن آن برای امنیت آسمان رژیم صهیونیستی کرده بودند، موشک‌های ایران این گنبد آهنین را آبکش کرده است.

  رحیمی با تأکید بر اینکه تنها راه مشکلات نظام و کشور، عمل به نسخه انقلاب است، بیان کرد: اگر بیمار به نسخه پزشک عمل نکند، بیماری‌اش بهبود پیدا نمی‌کند و ما هم اگر به نسخه انقلاب برای حل مشکلات عمل نکنیم، مشکلات حل نمی‌شود.

  وی اظهار داشت: آمریکا وقتی می‌خواهد با قدرت‌های بزرگ دنیا همچون روسیه، چین و کره شمالی، تنهایی با آن مقابله می‌کند اما زمانی که می‌خواهد در برابر ملت و نظام ایران در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و نظامی مقابله کند، همه دنیا را متحد خود می‌کند.

  این استاد دانشگاه و کارشناس سیاسی تصریح کرد: اقتداری که نظام جمهوری اسلامی ایران به آن رسیده است، نتیجه عمل به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی و عمل به روحیه‌های انقلابی است.

  رزمایش بزرگ سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله(ص) در شهرضا

  همزمان با سراسر کشور، رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله با حضور مسئولان شهرستان شهرضا، فرماندهان نظامی و بسیجیان و با هدف حمایت از نظام و اثبات حمایت مردم از نظام، آغاز شد.

  فرمانده سپاه شهرضا در این مراسم با اشاره به اجرای رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد(ص)، اظهارداشت: این رزمایش با هدف تقویت روح حمایت از نظام و اثبات این‌که مردم حامی نظام هستند در سه مرحله در کشور، استان و شهرستان‌ها برنامه‌ریزی شده است.

  جواد داستانی با بیان این‌که امروز جامعه ما نیاز به یک وحدت و همبستگی ملی برای خدمت‌رسانی به مردم دارد، خاطرنشان کرد: این رزمایش به منظور جلوگیری از تحرکات دشمن، تقویت روحیه جهادی و حمایت مردم از نظام ولایی، مأیوس‌سازی دشمن و تغییر رویکرد آن، تقویت روحیه نیروهای عمل‌کننده در شهرستان شهرضا برگزار شده است.

  به گزارش تسنیم، در این رزمایش بسیجیان علاوه بر به نمایش گذاشتن بخشی از قدرت و اقتدار خویش، تجدید میثاق کردند که پاسدار خون و آرمان‌های شهدا و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و مطیع امر مقام معظم رهبری باشند.

  در این رزمایش بسیجیان به یاد دوران دفاع مقدس در سطح شهر به صورت نمادین پیاده‌روی کردند و در ادامه به اردوگاه قدس اعزام شدند.

  سومین مرحله رزمایش به صورت کشوری برگزار می‌شود، همایش ۱۰۰ هزار نفری بسیجیان در تهران است و همزمان با آن یک روز همایش اقتدار بسیجیان در قالب رزمایش عاشورایی ۳۰ هزار نفری بسیجیان در استان اصفهان برگزار می‌شود که بسیجیان شهرضا هم حضور دارند.

  طنین ندای لبیک یا حسین (ع) بسیجیان اصفهان در رزمایش اقتدار عاشورایی

  رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله (ص) اصفهان در گلستان شهدای این شهر برگزار شد.

  جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) در این رزمایش با بیان اینکه خدا را شاکر و سپاسگزاریم که از کنار مضجع بیش از ۸ هزار شهید، شاهد حضور بخشی از بسیجیان و رزمندگان گردان‌های بیت المقدس هستیم، اظهار داشت: آمدیم همانند همین شهدایی که اینجا آرمیده‌اند و شاهد اعمال ما هستند، همانند شهیدان عملیات محرم و شهدای هشت سال دفاع مقدس، همانند شهدای مدافع حرم و کلیه شهدای جهان اسلام، مجددا عهد و پیمان می‌بندیم که اگر سرزمین کربلا و حادثه‌ای مشابه حادثه عاشورا تکرار شود؛ این جمعیت حتما در صف اباعبدالله الحسین (ع)خواهند بود و در مقابل یزید و یزیدیان تا سر حد شهادت مقاومت خواهند کرد.

  سردار مجتبی فدا با بیان اینکه چند وقتی است آمریکایی‌ها روی مسائل داخلی مملکت ما تمرکز کرده‌اند، اظهار داشت: ما باید دقت ویژه‌ای داشته باشیم و حواسمان جمع باشد. یکی از دلایلی که آمریکایی‌ها روی ما تمرکز کرده‌اند این است که در راهبردهایی که در منطقه می‌خواستند انجام دهند شکست خوردند. آن‌ها ناکامی‌های مختلفی در منطقه از جمله عراق و سرویه و یمن و غزه داشتند.

  وی ادامه داد: دومین موضوعی که آمریکایی‌ها در آن احساس خطر کردند این است که امنیت رژیم صهیونیستی به خطر افتاده است. امروز خاکریز اول رزمندگان ما در جبهه مقاومت پشت دیوار حائل روسیه است. مقام معظم رهبری اعلام کردند که رژیم صهیونیستی تا ۲۵ سال آینده وجود نخواهد داشت. ان شاءالله ما آن را زودتر محقق خواهیم کرد.

  اقتداری که مدیون روحیه بسیجیان است

  جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) افزود: امروز مدافعین حرم در کنار مرزهای اسرائیل با تفاله‌های آمریکا و استکبار جهانی در حال مبارزه هستند. ما اقتدار را مدیون  روحیه بسیجی شما و شهدا هستیم.

  وی با بیان اینکه محور مقاومت و جبهه مبارزه با استکبار جهانی در منطقه رشد کرده است، خاطرنشان کرد: این امر ظرفیتی را ایجاد کرده که رژیم صهیونیستی با ارتش مجهز یک وجب هم نتوانستند از غزه و لبنان را تصرف کنند. امروز یمنی‌ها در مقابل انبوه تجهیزات پیشرفته عربی بهترین مقاومت را دارند. آنها شرایط را به نحوی فراهم کردند که عربستان در منجلابی گیر کرده که دوستان عربستان بیایند او را از این منجلاب بیرون بکشند.

  سردار فدا خاطرنشان کرد: امروز ابتکار عمل در منطقه در دست جمهوری اسلامی است. امروز ظرفیت و قدرت بازدارندگی و توان موشکی به چنان حدی رسیده است که هروقت دشمن بخواهد به ما حمله کند و با پشتیبانی و تحریک استکبار جهانی علیه منافع جمهوری اسلامی حرکتی انجام بدهد با شکست روبرو می‌شود، مسلما به قول مقام معظم رهبری زمان بزن در رو گذشته است و همینطور که در روزهای گذشته ثابت کردیم ضربه‌ای که به پایگاه رزمندگان ما در مریوان زدند جبران شد، امروز با قدرت و توان موشی بدون هیچگونه ترس و واهمه‌ای از استکبار جهانی عمل می‌کنیم و این کوچکترین اقدام ما خواهد بود. در صورت تکرار محکم تر و پاسخ کوبند‌ه‌تر دریافت خواهند کرد.

  پس از سخنرانی سردار فدا و اجرای همخوانی بسیجیان، گردان‌های نواحی نیروی مقاومت بسیج به سمت میدان انقلاب اسلامی راهپیمایی برگزار کردند.

  در ابتدای برنامه نیز سردار پاک‌زاد، مشاور فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) نیز در نطق خود با بیان اینکه اسرائیل ضعیف است و ایمان ندارد، اظهار داشت: مکارتر از اسرائیلی‌ها انگلیسی‎ها هستند که ۲۵۰سال است به کشور عزیز ما خیانت می‌کنند و هنوز در حال خیانت هستند.

  اجتماع ۳۰ هزار نفری بسیجیان اصفهان در رزمایش استانی اقتدار عاشورایی بسیج

  سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی در مراسم فراخوان رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج استان اصفهان با اشاره به ظرفیت عظیم بسیج ضمن اعلام آمادگی بسیج در راستای مقابله با هر نوع تهدید فراروی نظام، ازجمله جنگ اقتصادی از آغاز رزمایش بزرگ عاشورای سپاهیان محمد رسول الله (ص) ۲ در اصفهان با استعداد ۶۰ گردان بیت‌المقدس خبر داد.

  وی با اشاره به برگزاری رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج «سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله»، گفت: در راستای حفظ آمادگی و ایجاد ناامیدی در بین دشمنان، این رزمایش در سطح کشور از ۹ شهریورماه هرروز در یک استان در حال برگزاری است که رزمایش به‌صورت شهرستانی در نواحی مقامت بسیج استان اصفهان انجام شد.

  فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان تأکید کرد: مرحله استانی این رزمایش در هفته دفاع مقدس و همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد که اجتماع ۳۰ هزار نفری بسیجیان اصفهان ازجمله برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای این روز است.

  وی با بیان حجم انبوه فعالیت‌های پیش روی بسیج، به درخشش این شجره طیبه در دهه اول انقلاب و در دفاع مقدس و خلق مکتب دفاعی اشاره کرد.

  سردار سلیمانی تصریح کرد: بیش از ۱۲۰ گروه جهادی از زمان شروع رزمایش به مناطق محروم در قالب اردوهای سه، هفت و ۱۰ روزه با مشارکت هشت قشر بسیج شامل بسیج مهندسین عمران، مهندسین کشاورزی، دانشجویان، طلاب، دانش آموزان متوسطه، جامعه پزشکی و غیره به مناطق محروم اعزام می‌شوند.

  وی افزود: ۲ هزار نفر شامل ۹۰۰ نفر خواهر و هزار و ۱۰۰ نفر برادر در قالب گروه‌های جهادی سازمان‌دهی شده‌اند که این گروه‌ها در شهرستان اصفهان و شهرهای تا فاصله ۱۰۰ کیلومتری با اولویت مناطق حاشیه شهر فعالیت دارند و سایر شهرستان‌ها به‌صورت متمرکز و جداگانه، اعزام گروه جهادی دارند.

  تفکر بسیجی الگوی شفابخش کشورهای منطقه

  فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس گفت: بسیج یک تفکر است و این تفکر باید در عرصه‌های مختلف جامعه بروز و ظهور کند، چنانچه ما می‌بینیم این تدبیر امام راحل (ره) عظیم‌الشأن علاوه بر به‌کارگیری ظرفیت بزرگ مردمی در زمینه‌های مختلف و موردنیاز انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران الگوی شفابخش کشورهای منطقه شد و با ایجاد سد بزرگ و مقاوم در برابر ایادی استکبار و دسیسه‌های دشمنان اسلام، تاریخ نوینی را برای کشورهای اسلامی منطقه رقم زد.

  وی با بیان اینکه هیچ محدودیتی در جذب نیروی بسیجی وجود ندارد به جذب و آموزش بسیجیان در گردان‌های رزم و آمادگی آنان برای مقابله با تهدیدات سخت اشاره کرد و بیان داشت: بسیج بنا به‌ضرورت و مقتضای زمان در عرصه‌های مختلف و در جهت تثبیت نظام به مأموریت‌های خود ادامه می‌دهد.

  سردار سلیمانی ادامه داد: باوجوداینکه بسیج آمادگی نظامی و امنیتی خودش را همواره حفظ کرده است، رویکردش نظامی نیست و فعالیت‌های بسیج عمدتاً با رویکرد فرهنگی و به اقتضای شرایط جنگ نرم، در حال اجرا است.

  مقابله با تهدیدات نرم از برجسته‌ترین مأموریت بسیج

  وی مقابله با تهدیدات نرم را برجسته‌ترین مأموریت بسیج برشمرد و ابراز کرد: در وضعیت کنونی مباحث دیگری از قبیل محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی در قالب بنگاه‌های زودبازده، اقتصاد مقاومتی و اجرای پروژه‌های متعدد آب‌رسانی به روستاها، ساخت منابع آبی، تعمیر مساجد و حسینیه‌ها و ساخت منازل برای محرومین ازجمله دیگر فعالیت‌های بسیج است.

  جزئیات برگزاری رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج در استان البرز

  سردار سیدیوسف مولایی در نشست خبری رزمایش  سراسری اقتدار عاشورایی بسیج که در سالن جلسات ساختمان شهیدان بیگی برگزار شد، اظهار داشت: این رزمایش سراسری از روز گذشته در برخی استان‌ها آغاز شده و در ۲ بخش اجرا می‌شود که بخش اول آن از شروع شده است.

  وی با اشاره به اینکه هدف  از این رزمایش  تقویت روحیه و حمایت از مردم است و مردم حامی نظام و ولایت هستند، افزود: سپاه سالها است که همیشه فعالیت‌های خود را در راستای خدمات رسانی به مردم در قالب طرح‌های مختلف انجام می‌دهد و بعد از جنگ  هم  در هر  زمانی که  دولت نیاز داشته سپاه وارد عمل  شده که  بزرگترین اقدام  آن طرح واکسیناسیون کشور توسط سپاه در حوزه درمان  بوده است.

  مولایی با اشاره  به اینکه  این رزمایش با رویکرد جدید گروه‌های جهادی آماده و سازماندهی شده و  براساس نیاز هر منطقه در قالب گروه های مختلف جهادی اعزام می‌شوند، گفت: این رزمایش در هر روز در یکی از استان‌ها آغاز می شود و بخش دوم آن از ۱۲ شهریور ماه آغاز می‌شود.

  فرمانده سپاه البرز با اشاره به مسایل اقتصادی و فرهنگی که امروز مردم با آن دست وپنجه نرم می‌کنند، گفت: برای اجرای بخش اول رزمایش تعداد زیادی از جهادگران در حوزه‌های مختلف شروع به خدمات رسانی می‌کنند که این خدمات رسانی را می‌توان در حوزه‌های مختلف پل‌سازی، جاده‌سازی، لوله کشی آب روستایی، ساخت خانه عالم مسجد و مدرسه، اجرای طرح‌های آموزشی و فرهنگی و حتی ساخت کارگاه‌های اشتغالزایی دانست.

  مولایی با اشاره به اینکه بخش اول در مناطق محروم و روستایی اجرا می‌شود، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند بزرگترین مبارزه با دشمن خدمات‌رسانی به مردم است و تمام مسئولین، دست‌اندرکاران و فرماندهان  باید  به این موضوع دقت کنند.

  وی ادامه داد: اعزام گروه‌های جهادی به صورت متمرکز در قالب اقشار مختلف انجام می‌شود که در این اعزام حدود ۱۵۰۰ نفر از جهادگران در قالب ۶۰ گروه به ۱۴ نقطه روستایی استان اعزام می‌شوند.

  مولایی تصریح کرد: ۵ مهرماه نیز به صورت سراسری در کشور ماموریت گردهمایی بسیجیان انجام می‌شود که  هدف از این ماموریتها تقویت حفظ انسجام ملی است؛ در بخش اول رزمایش ۷ هزار نفر و ۱۴ گروه جهادی شرکت می‌کنند.

  رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیجیان در استان ایلام

  رزمایش و نمایش اقتدار عاشورایی سپاه محمد رسول‌الله (ص)  در استان ایلام  در قالب ۲۰گردان از گردان‌های بیت‌المقدس استان ایلام برگزار شد.

  برگزاری رزمایش که نمایش قسمتی از قدرت و اقتدار و انسجام بسیجیان استان ایلام با الگو‌گیری از دوران دفاع مقدس بود پاسخی به رجز‌خوانی‌های آمریکا و هم‌پیمانان مزدورش بود تا بداند که در مقابل اراده و عمل و تفکر بسیجی توان مقاومت ندارد و اگر قرار باشد در کارزار نبرد با آمریکا آزمونی دیگر آفریده شود به‌طور حتم بازده این نبرد آمریکا و ایادی استکبار است.

  بسیجیان ایلامی در قالب ۲۰ گردان عاشورایی علاوه بر اعلام آمادگی جهت اجرای فرامین مقام معظم رهبری نشان دادند که آماده نبرد در جنگ اقتصادی و برای مقابله در جنگ روانی و تبلیغاتی دشمن و هم چنین نبرد در میدان عمل هستند و به آمریکا اعلام مجدد کردند که ” آزموده را آزمودن خطااست”.

  ایلامیان حاضر در رزمایش عاشورایی با حضورنشان نشان دادند که در مکتب عاشورائیان تسلیم و سازش بی معنی و اگر امر ولایت اجازه نبرد دهد عاشورایی دیگر به پا می‌کنند تا دوباره یزیدهای زمان را به زبونی بکشاند.

  در این مراسم علاوه بر حضور ۲۰ گردان عاشورایی ۲۱۰ گروه جهادی نیز ماموریت اقدامات جهادی در مناطق محروم استان ایلام را آغاز کردند که ارائه خدمات محرومیت زدایی، پزشکی و بهداشتی و ایجاد و فراهم نمودن تسهیلات زود بازده از جمله اقدامات آنان است.

  سردار محمد تقی قاسمی در حاشیه این مراسم در گفت و‌گدر ایلام اظهار داشت: امروز روز یادآوری رزمایش‌ها و اعزام‌های دوران دفاع مقدس را در اذهان تداعی می‌کند و استان ایلام رنگ و بوی جهاد و شهادت به خود گرفته است.

  جانشین سابق سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام به نقش رزمایش در حفظ آمادگی و افزایش انسجام و وحدت فرماندهی اشاره کرد و گفت: انجام رزمایش عاشورایی محمد رسول‌الله(ص) که با اهداف حفظ آمادگی و نشان اقتدارو قدرت بسیجیان انجام شده است علاوه بر نشان اقتدار نظامی با اعزام ۲۱۰ گروه جهادی برای انجام خدمات به مناطق محروم رسالت خدمت رسانی به محرومان را نیز در اهداف خود دارد.

  قاسمی به نقش بسیج در سازندگی اشاره کرد و گفت: محرومیت زدایی و انجام امور خدماتی و ارائه خدمات پزشکی برای محرومان و مناطق کمتر برخوردار استان ایلام امید و نشاط را در دل محرومان می‌آفریند.

  وی ارائه تجارب نیروهای مسلح و به‌کارگیری این تجارب در امورات کشور را ضروری دانست و خاطر نشان کرد: تجارب بسیج و امکانات آن در محرومیت زدایی کمک به مردم و دولت است و این امر با بکارگیری تفکر بسیجی تحقق پذیر است.

  به گزارش تسنیم، رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج در کلیه شهرستان‌های استان ایلام اجرا شده است.

  اقتدار بسیجیان در رزمایش سپاه محمد رسول‌الله(ص) ایلام به روایت تصویر

  اقتدار بسیجیان در رزمایش اقتدار عاشورایی سپاه محمد رسول‌الله(ص) در استان ایلام به نمایش درآمد.

  در گزارش تصویری زیر تصاویر این رزمایش را ببینید:

  رزمایش گروه‌های جهادی محمد رسول‌الله (ص) در بناب

  سرهنگ عمران دوستی در گفت‌وگو با خبرنگاران از آغاز رزمایش گروه‌های جهادی محمد رسول‌الله (ص) در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: در این رزمایش گروه‌های جهادی از بخش‌های مختلف بسیجیان، مدیران و کارکنان ادارات و مربیان متخصص و آموزش‌دیده در مناطق محروم شهرستان حضور یافته و در ساخت، عمران، بهسازی، زیباسازی و خدمات درمانی مشارکت می‌کنند.

  فرمانده سپاه ناحیه بناب بابیان اینکه خدمت بی‌منت و خالصانه بهترین راه مبارزه با آمریکا و ایجاد روحیه نشاط و امید در جامعه است، گفت: دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب از راه‌های مختلف مانند جنگ تحمیلی و اقتصادی سعی کردند به انقلاب خدشه وارد کنند اما هر بار شکست خوردند.

  وی ادامه داد: امروز دشمنان و در رأس آنان آمریکا که از جنگ سیاسی و نظامی علیه ایران ناامید شده است با تحریم‌های یک‌جانبه و فشارهای اقتصادی سعی دارند میان مردم و مسئولان فاصله بیندازند و یا به عبارتی وحدت و انسجام کشور را از بین ببرند.

  این مقام فرماندهی با اشاره به شروع رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله در این شهرستان اظهار داشت: اعزام گروه‌های جهادی از هفته گذشته در شهرستان در جهت خدمت‌رسانی بی‌منت به مردم، آغازشده است.

  وی افزود: مرحله دوم رزمایش نیز تحت عنوان «سپاهیان محمد رسول‌الله (ص) ۲» از روز شنبه ۱۷ شهریورماه در این شهرستان با حضور گروه‌های جهادی متشکل از اقشار مختلف بسیج و ادارات خدمات رسان همراه با بدرقه از سپاه آغاز خواهد شد.

  فرمانده سپاه ناحیه بناب بابیان اینکه تمام توان سپاه و بسیج برای خدمت صادقانه به مردم به‌کارگیری می‌شود، خاطرنشان کرد: گروه‌های جهادی در قالب تیم‌های پزشکی و بخش‌های عمرانی، ترمیم خانه‌های محروم، مشاوره رایگان، ساماندهی مسیرهای منتهی به مدارس، تزریق رایگان واکسن به احشام و انجام فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی و… در حاشیه شهرستان بناب برای خدمت بی‌منت به مردم نجیب و انقلابی بناب مشغول به فعالیت هستند.

  وی در خاتمه یادآور شد: مرحله سوم رزمایش همزمان با سراسر کشور در هفته دفاع مقدس با حضور گردان‌های بیت‌المقدس و واکنش سریع در بناب با محوریت ایستادگی، وحدت و پیشرفت انجام می‌شود.

  رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله (ص) در اهر به‌روایت تصویر

  رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله (ص)  هم‌زمان با شهرستان‌های آذربایجان شرقی و با حضور بسیجیان گردان‌های بیت‌المقدس در منطقه سد ستارخان اهر برگزار شد.

  پیاده‌روی بسیجیان ارومیه‌ برای شرکت در رزمایش محمد رسول الله(ص) به روایت تصویر

  بسیجیان از ناحیه‌های مختلف شهر ارومیه برای شرکت در رزمایش محمد رسول الله(ص) ستون کشی کرده و سپس پیاده روی کردند.

  بسیجیان با این حرکت خود اقتدار و آمادگی کامل خود را به رخ دشمنان کشیدند و باری دیگر ولایت مداری خود را بر همگان ثابت  کردند.

  گردان‌های بیت‌المقدس پس از پیاده روی در سطح شهر در پایان در خیابان امام ارومیه جمع شدند تا در مرحله دوم رزمایش محمد رسول الله (ص) را با حضور مسئولان استانی و شهری برگزار کنند.

  برگزاری رزمایش محمد رسول‌الله(ص) در آذربایجان غربی به روایت تصویر

  مرحله دوم رزمایش محمد رسول الله(ص) با حضور ۳۴ گردان بیت‌المقدس در آذربایجان غربی و شهرستان ارومیه برگزار شد.

  گردان‌ها و گروه‌های جهادی برای شرکت در این رزمایش در خیابان امام ارومیه حاضر شدند که در این مراسم مقامات نظامی، انتظامی و مسئولان استانی و مدیران شهری نیز حضور داشتند.

  فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی و فرمانده سپاه ارومیه نیز در این مراسم سخنرانی کردند و پس از آن بسیجیان حاضر را برای اعزام به محل‌های خود بدرقه کردند.

  رزمایش محمد رسول الله(ص) در آذربایجان غربی‌+فیلم‌

  رزمایش محمد رسول الله(ص) در آذربایجان غربی برگزار شد و بسیجیان از همان ابتدا با آمادگی کامل و اقتداری وصف ناپذیر آغازگر این رزمایش بودند و برای شرکت در رزمایش پیاده روی و ستون کشی کردند.

  رزمایش محمد رسول الله(ص) با مشارکت ۳۴ گردان بیت‌المقدس و ۶ هزار و ۵۰۰ نفر در قالب ۳۲۰ گروه جهادی در آذربایجان غربی برگزار شد و در ارومیه نیز این رزمایش در خیابان امام و با حضور فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی، فرمانده سپاه ارومیه و دیگر فرماندهان نظامی و مسئولان استانی و مدیران شهری برگزار شد.

  بسیجیان در این رزمایش بار دیگر به وسیله اقتدار خود به دوستان و دشمنان انقلاب اسلامی ایران نشان دادند که در پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند و با این حرکت خود دوستان را خوشحال و دشمنان را مأیوس کردند.

  ۶ هزار بسیجی استان بوشهر در رزمایش سپاهیان محمد رسول الله (ص) شرکت می‌کنند

  سردار علی رزمجو  در نشست با مدیران و نخبگان عرصه رسانه استان بوشهر، وقت شناسی، زمان‌شناسی و دشمن شناسی را ویژگی خبرنگاران انقلابی دانست و اظهار داشت: با توجه به ایجاد شرایط ویژه اقتصادی از سوی دشمنان از جمله آمریکا که قصد براندازی نظام اسلامی ایران دارند دفاع از انقلاب در عرصه‌های مختلف از رسالت همگانی است.

  وی با قدردانی از تلاش رسانه‌ها اصحاب رسانه در استان بوشهر در برقراری شرایط مطلوب افزود: آگاهی‌بخشی خبرنگاران به جامعه سبب شد تا اغتشاشاتی که در نقاط مختلف کشور ایجاد شد، مشکلاتی در استان بوشهر شاهد نباشیم.

  فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر، امر به معروف و نهی از منکر را برجسته‌ترین و مهم‌ترین واجب در بین واجبات دانست و افزود: در زمینه فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر در قرآن در آیات مختلف توجه ویژه شده به گونه‌ای که آمران به معروف و ناهیان از منکر از صالحان و رستگاران و بهترین امت اسلام یاد شده است.

  رزمجو به عملکرد ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر پرداخت و خاطرنشان کرد: این ستاد در همه شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر به ریاست ائمه جمعه و دبیری فرماندهان سپاه تشکیل شده است.

  وی از برگزاری دوره آموزشی ضابطین امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر خبر داد و گفت: سازماندهی ضابطین، آموزش و بکارگیری طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر و فعالیت‌های فرهنگی از اهم برنامه‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر در ۵ ماه نخست امسال است.

  فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با اشاره به برگزاری رزمایش سپاهیان محمد رسول الله (ص) در مراکز شهرستان‌های استان بوشهر تصریح کرد:  رزمایش سپاهیان محمد رسول الله (ص) با حضور نیروهای بسیجی در قالب گردان­‌های بیت المقدس  مرحله نخست آن ۱۸ شهریور و مرحله دوم در هفته دفاع مقدس در استان بوشهر برگزار می‌شود.

  رزمجو با بیان اینکه این رزمایش ۲۴ ساعته برگزار می‌شود گفت: شعار این رزمایش وحدت، پیشرفت و با هدف اقتدار، نشاط و امید به آینده با حضور بیش از ۶ هزار بسیجی عضو گردان‌های بیت‌المقدس در مرکز شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

  رزمایش سپاهیان محمد رسول الله(ص) در دشتی 

  رزمایش بزرگ اقتدار بسیج بافرهنگ عاشورائیان در قالب سپاه محمد رسول‌الله(ص) شهرستان دشتی پس از فراخوانی نیروها با رمز بسم‌الله الرحمن الرحیم یا حسین بن علی(ع) در نقاط مختلف شهرستان دشتی برگزار شد.

  فرمانده سپاه امام رضا(ع) شهرستان دشتی در آیین آغاز رزمایش یاد شده اظهار داشت: رزمایش عاشوراییان محمد رسول‌الله(ص) هم‌زمان با سراسر کشور با شعار وحدت، ایستادگی و پیشرفت در شهرستان دشتی اجرا شده است.

  سرهنگ پاسدار علی غضنفری هدف از برگزاری این رزمایش را نمایش اقتدار نظام اسلامی ایران برای دشمنان داخلی و خارجی و ایجاد امید برای مردم و دوستداران نظام جمهوری اسلامی ایران دانست.

  وی با بیان اینکه این رزمایش در مدت ۲۴ ساعت برگزار می‌شود تأکید کرد: وحدت و همدلی سبب پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌شود و حفظ انقلاب اسلامی ما ریشه در قیام خونین حضرت اباعبدالله(ع) دارد و وظیفه بسیجیان حفظ انقلاب اسلامی است.

  فرمانده سپاه شهرستان دشتی خاطرنشان کرد: بسیجیان  عضوگردان‌های بیت المقدس در رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمّد رسول الله(ص) دشتی شرکت دارند.

  بوشهر| تجمع بزرگ بسیجیان در رزمایش اقتدار عاشورایی در شهرستان دشتی به روایت تصویر

  رزمایش بزرگ اقتدار بسیج بافرهنگ عاشورائیان در قالب سپاه محمد رسول‌الله (ص) شهرستان دشتی پس از فراخوانی با رمز یا حسین بن علی(ع) در نقاط مختلف شهرستان دشتی اجرا شد.

  رزمایش عاشورائیان خدمات‌رسانی به نقاط محروم دشتی را گسترش داد

  حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح  در حاشیه برگزای رزمایش سپاهیان عاشورائیان حضرت محمد رسول‌الله (ص) در دشتی ضمن تسلیت ایام محرم اظهار داشت: ما درس‌خوانده‌های مکتب عاشورا، تربیت‌شده‌های مجالس امام حسین (ع) هستیم و حرکتی که قبل از انقلاب انجام دادیم.

  امام‌جمعه خورموج بابیان این‌که انقلاب اسلامی یکی از حوادث بزرگ و بی‌نظیر تاریخ است گفت: حرکت ما از مساجد با شعار حسین – حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست آغاز و توانستیم یکی از  حوادث بزرگ تاریخ را رقم بزنیم.

  وی افزود: این انقلاب با همه ترفندها و توطئه‌های دشمنان و جنگ تحمیلی و به کوری چشم همه منافقان، عوامل ضدانقلاب، استکبار جهانی امسال هر چه باشکوه‌تر از سال‌های گذشته جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را برگزار می‌کنیم.

  مصلح تأکید کرد: به فرموده مقام معظم رهبری دشمن در جنگ اقتصادی محکوم‌به شکست است اما دارای شرایطی است که جوانان، نوجوانان، آحاد مردم و مسئولان درصحنه حضور داشته باشند و کار جهادی و انقلاب در ساخت‌ وساز مملکت انجام و اکتفای به ساعت اداری نکنند و شبانه‌روز نشناسند.

  وی با اشاره به رزمایش سپاهیان عاشورائیان حضرت محمد رسول‌الله (ص) گفت: این رزمایش امید دشمنان را ناامید و اقتدار نیروهای بسیج مردمی در تمام عرصه‌های نظامی، دفاعی و خدمات‌رسانی را اثبات کرد.

  امام جمعه خورموج بیان کرد: رزمایش سپاهیان عاشورائیان حضرت محمد رسول‌الله (ص) امید دشمنان را ناامید و خدمات‌رسانی به نقاط محروم دشتی را گسترش داد.

  مصلح خاطرنشان کرد: در ۸ سال دفاع مقدس رژیم بعث عراق که حمایت‌شده از کل دنیای شرق و غرب بود جوانان ما در مقابل آن‌ها ایستادند و یک وجب از خاک کشور را به دشمن نداند.

  وی افزود: اگر در زمان جنگ عده‌ای بودند که از جنگ در هراس و دست آن‌ها می‌لرزید امروز هستند عده‌ای که از امریکا می‌ترسند.

  مصلح بیان کرد: هدف آشوبگران در بصره، ایجاد تفرقه بین ملت مسلمان ایران و عراق است قطعاً کار ملت مسلمان عراق نیست و کار ضدانقلاب، منافقان با همکاری امریکا و عربستان شکل‌گرفته است.

  امام‌جمعه خورموج تأکید کرد: امریکا باید از منطقه خلیج‌فارس و آسیا برود منطقه نیازی به حضور و حفاظت امریکایی‌ها ندارد چه حقی دارد که در منطقه حضور پیدا می‌کند برود از کشور خودش حفاظت کند.

  تجمع ۲۰ هزار نفری بسیجیان استان بوشهر در رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله(ص)

  سردار علی رزمجو در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر با قدردانی از حمایت استاندار بوشهر از همه برنامه‌های بسیج به هفته امر به معروف و نهی از منکر پرداخت و اظهار داشت: در این هفته برنامه‌های مختلفی پیش‌بینی شده که برگزاری یادواره شهید گورکی شهید امر به معروف و نهی از منکر از آن جمله است.

  وی به برنامه هفته دفاع مقدس پرداخت و با گرامیداشت رشادت‌ها و حماسه‌های رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: در این هفته ۹۴۶ برنامه در مرکز استان و شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

  فرمانده سپاه استان بوشهر با اشاره به شرکت بیش از شش‌ هزار نفر بسیجی در مرحله نخست رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) در مرکز شهرستان‌های ۱۰گانه استان بوشهر تصریح کرد: برای برگزاری مرحله دوم این رزمایش کمیته ۵گانه تشکیل شده است.

  رزمجو کمیته‌های پشتیبانی، مالی، درمان، امنیت و فرهنگی، تبلیغی را از جمله کمیته‌های ۵گانه مرحله دوم رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) دانست و افزود: ارتقای توان و آمادگی گردان‌های بسیج٬ امید به آینده، نشاط در جامعه، نشان دادن اقتدار بسیج، ایجاد یاس و ناامیدی برای دشمنان از اهداف مهم برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسولالله(ص) ۲ است.

  وی با بیان اینکه بسیجیان در این رزمایش قدرت، انسجام و اقتدار خود را به نمایش می‌گذارند بیان کرد:  مرحله دوم این رزمایش همزمان با هفته دفاع مقدس در سراسر کشور برگزار می‌شود.

  فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر از تجمع ۱۰۰ هزار نفری بسیجیان در کشور در مرحله دوم رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) خبر داد و خاطرنشان کرد: گردان‌های بیت‌المقدس در سطح کشور رزمایش عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) برگزار می‌کنند که  همزمان تجمع ۲۰ هزار نفری بسیجیان گردان بیت‌المقدس استان بوشهر در هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.

  رزمجو با قدردانی از اتحاد، انسجام و همدلی مردم و مسئولان استان بوشهر افزود: تشویق و قدردانی از رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس، ویزیت رایگان مردم در نقاط مختلف استان بوشهر و نوشتن جملات مربوط به دفاع مقدس در سربرگ نامه‌های ادارات  از برنامه‌های پیشنهادی هفته دفاع مقدس است.

  مرحله دوم رزمایش محمد رسول‌الله(ص) ۱۲ مهرماه در بوشهر برگزار می‌شود

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سرهنگ سهراب انبارکی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: رزمندگان استان بوشهر در ۸ سال دفاع مقدس در عملیات‌های مختلف دریایی، زمینی و هوایی حضور داشتند که نقش مهم و موثر آنان در ۸ سال جنگ تحمیلی نشان می‌دهد.

  وی، با قدردانی از رسانه‌ها و خبرگزاری‌های استان بوشهر در انعکاس مطلوب مرحله نخست رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) افزود: مرحله دوم رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص)  با شرکت ۲۰ هزار نفر از بسیجیان عضو گردان بیت‌المقدس در مرکز استان بوشهر برگزار می‌شود.

  معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر از تجمع ۱۰۰ هزار نفری در تهران خبرداد و بیان کرد: مرحله دوم رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) در استان بوشهر ۱۲ مهرماه برگزار می‌شود.

  سرهنگ انبارکی با بیان اینکه دفاع همچنان باقی است تصریح کرد: دفاع مقدس در تمام سطوح جامعه از جمله جنگ اقتصادی دشمن باقی است چراکه جهاد ترکیبی سخت و نرم در این عرصه «جهاد کبیر» است.

  وی، با بیان اینکه جنگ اقتصادی دشمن تمام عیار و همه جانبه است افزود: دشمن در ابعاد گوناگون در جنگ اقتصادی وارد میدان شده که ضمن ناامید و دلسرد کردن مردم ضعف نظام اسلامی را مورد توجه قرار داده است.

  معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با تاکید بر توجه به آسیب‌های اجتماعی در تدوین سند فرهنگی استان بوشهر گفت: در عرصه آسیب‌های اجتماعی، قرارگاه حضرت جواد(ع) در این راستا فعالیت می‌کند و آمادگی همکاری در تدوین سند فرهنگی استان دارد.

  سرهنگ انبارکی به برنامه‌های هفته دفاع مقدس پرداخت و گفت: برای این هفته ۹۴۶ برنامه تدوین و اجرایی شده که در تمام شهرها و روستاهای استان بوشهر عملیاتی می‌شود.

  وی، اجرای برنامه‌ها و نهضت‌های روشنگری،  طرح های فرهنگی، ورزشی، افتتاح نمایشگاه، پروژه‌های محرومیت‌زدایی، دیدار با خانواده معظم شهدا، جانبازان، آزادگان و  سایر ایثارگران از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس دانست.

  ۲۰ هزار رزمنده در رزمایش محمد رسول‌الله(ص) چهارمحال و بختیاری شرکت می‌کنند

  سرهنگ پاسدار البرز لله‎گانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این رزمایش همدلی همه نیروها به نمایش گذاشته می‌شود و جهانیان متوجه شوند ما حامی مقام معظم رهبری و در رکاب ایشان هستیم.

  وی افزود: در جهت تقویت روحیه و ایجاد آمادگی برای آحاد بسیج این رزمایش خاص گردان‌های بیت‌المقدس برگزار می‌شود.

  رئیس بسیج رسانه چهارمحال و بختیاری بیان کرد: همه افراد شرکت‌کننده در این رزمایش بزرگ زیر ۲۰ سال هستند و همگی از نسل سوم و چهارم انقلاب هستند.

  لله‌گانی خاطرنشان کرد: ارتقای توان رزمی بسیج و نظام، بیان کارنامه ۴۰ سالگی نظام و ارائه خدمات در مناطق محروم استان از جمله اهداف برگزاری این رزمایش است.

  وی با بیان اینکه مجموعه جشن‌های انقلاب از آبان‌ماه برگزار می‌شود، تصریح کرد: در این جشن‌ها کارنامه ۴۰ ساله نظام بیان می‌شود. در جبهه مقاومت پیروزی‌های خوبی به دست آورده‌ایم که اگر این پیروزی‌ها نبود معلوم نیست چه اتفاقاتی می‌افتاد. یکی از اهداف برگزاری این مراسم‌ها بیان پیروزی‌های جبهه مقاومت است.

  رئیس بسیج رسانه چهارمحال و بختیاری با اشاره به نحوه برگزاری همایش ادامه داد: تمامی نیروهای عضو گروهان بیت‌المقدس به سمت تیپ ۴۴ قمر بنی هاشم(ع) حرکت می‌کنند که محل تجمع در تیپ است.

  لله‌گانی بیان کرد: در شهرستان‌ها نیز محل تجمع مشخص شده است. ساعت ۱۷ تمامی نیروها به سمت شهرکرد حرکت می‌کنند و سپس در محل تیپ شهرکرد حضور می‌یابند.

  وی با اشاره به حضور ۱۲۰ گروه جهادی در این رزمایش گفت: این گروه‌ها به سمت مناطق محروم اعزام می‌شوند.

  رزمایش “محمد رسول الله(ص)” در چهارمحال و بختیاری

  رزمایش بزرگ محمد رسول الله ۲ با حضور بسیجیان و سپاهیان و ۱۵۰ گروه جهادی در شهرکرد برگزار شد.

  این رزمایش همزمان با سراسر کشور از ۹ تا ۲۹ شهریورماه برگزار و همزمان با هفته دفاع مقدس تجمع ۲۰ هزار نفری بسیجیان و سپاهیان در شهرکرد برگزار می‌شود.

  رزمایش محمد رسول الله ۲ در قالب ۲۰ گردان بیت المقدس در استان برگزار می‌شود که بسیجیان در این مدت ستون کشی خودرویی را خواهند داشت و تمرینات تاکتیکی را برای آمادگی رزمی و دفاعی انجام خواهند داد.

  همچننی در این مدت برنامه “صبحگاه اقتدار” با حضور مسئولان استانی و سپاهیان برگزار می‌شود و بسیجیان اعلام خواهند کرد که با همت جهادی آماده هستند که در تمامی زمینه‌ها برای دفاع از نظام همکاری کنند.

  حضور گروه‌های جهادی استان خراسان جنوبی در رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله(ص)

  مهدی هنری در حاشیه بازدید از گروه‌های جهادی در روستای مهردشت اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی موجود در کشور بر اساس ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح در نیمه دوم شهریور ماه رزمایش سپاهیان  محمد رسول‌الله(ص) دو  در کشور و در استان خراسان جنوبی در حال برگزاری است.

  وی افزود: برای نخستین بار در حاشیه این  رزمایش گروه‌های جهادی حضور داشته و براساس این طرح آسیب‌زدایی و مقابله با آسیب‌ها مدنظر بوده و ۷ هزار گروه جهادی در سراسر کشور برای خدمت رسانی به مناطق محروم حاشیه شهرها برنامه‌ریزی شده و این گروه‌ها از ۹ شهریور تا پایان شهریور ماه در نقاط حاشیه شهرها حضور می‌یابند.

  رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: سهمیه استان خراسان جنوبی ۲۲۰ گروه جهادی است که در روز اول رزمایش ۲۶ گروه جهادی با ۳۴۰ نفر فعال که ۲۹۰ برادر و ۵۰ نفر خواهر بسیجی بودندحضور داشتند و عرصه فعالیت‌هایشان بهسازی و رنگ‌آمیزی مدارس، فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی، اشتغال و پزشکی است و همچنین گروه‌های جهادی در برپایی ایستگاه‌های صلواتی طبخ غذا در روز عید غدیر در شهرستان‌ها حضور داشتند.

  هنری افزود: با هماهنگی که با دستگاه‌های اجرایی استان انجام شده مقرر شد همه دستگاه‌های اجرایی از گروه‌های جهادی حمایت و پشتیبانی لازم را داشته باشند تا با اعزام تیم‌های تخصصی در حوزه  فعالیت همان دستگاه با توجه به موج خدمت رسانی که شکل گرفته کمک کنند و تامین اعتبار هم انجام شده و برای ارزیابی تفاهم نامه با آستان قدس امضا شده که بخشی از هزینه‌ها توسط کمیته امداد تامین شود و بخشی از اعتبارات از طریق آستان قدس رضوی انجام شود.

  وی اظهار کرد: این برنامه در همه شهرستان‌های خراسان جنوبی انجام و سهیمه هر شهرستان برای تعداد گروه‌های جهادی مشخص شده است و  با توجه به محدودیت زمانی و به منظور استفاده بهینه از این ظرفیت رایزنی با استانداری، فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان و به طور خاص شهرداری‌ها انجام شده تا عرصه پیشنهادی دستگاه‌ها به بسیج سازندگی معرفی و برنامه‌ریزی برای حضور گروه‌های جهادی در عرصه‌های مورد نیاز فراهم شود.

  رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به محدودیت زمانی درخواست می‌شود دستگاه‌ها در معرفی عرصه‌های متناسب با گروه‌های جهادی از سوی دستگاه‌های اجرایی تسریع کنند تا هر چه بهتر برای برگزاری رزمایش برنامه‌ریزی شود.

  هنری اظهار داشت: ادارات و دستگاه‌های اجرایی نیز می‌توانند با تشکیل تیم‌های تخصصی در حوزه فعالیت آن دستگاه و اعزام به مناطق حاشیه شهر در این بازه زمانی در این حرکت خدمت‌رسانی گسترده شرکت کنند.

  فرمانده سپاه خراسان جنوبی: حضور در رزمایش‌ها سبب ناامیدی دشمن می‌شود

  سردار علی قاسمی در رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) در جمع بسیجیان گردان بیت المقدس در شهرستان خوسف اظهار داشت: با توجه به فضای غبارآلود که دشمن به دنبال تخریب است و دوست و دشمن را به راحتی نمی‌توانیم تشخیص دهیم حضور در رزمایشات بسیار مهم و اثرگذار است و دشمن را مایوس می‌کند.

  فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی افزود: یکی از حوادث عبرت‌انگیز تجاوز انگلیس از جنوب کشور بود که مردم با امکانات روز خودشان در مقابل انگلیسی‌ها ایستادگی کردند.

  وی بیان کرد: نامردترین جنگ‌ها جنگی است که نفوذی در بین نیروها باشد و خیانت کند که این گونه خیانت‌ها درصدر اسلام و در جنگ تحمیلی بوده و امروزه هم داریم که باید هوشیار باشیم.

  قاسمی با بیان اینکه این برنامه‌ها لازمه انقلاب است گفت : قدرت نظام به مردم است و انقلاب بدون مردم شکل نمی‌گیرد و اگر مقام معظم رهبری می‌فرمایند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و جرات حمله به ایران را ندارد به اتکای نیروی مردمی و شما بسیجیان است.

  فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) استان خراسان جنوبی تاکید کرد: مردم خیلی به نظام می‌توانند کمک کنند و نظام بدون مردم هیچ دوام نمی‌آورد و مسئولان باید خدمتگزار مردم باشند.

  اجرای مرحله نخست رزمایش سپاهیان حضرت محمد (ص) در بیرجند

  سردار علی قاسمی در حاشیه برگزاری رزمایش سپاهیان حضرت محمد (ص) در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد.

  وی بیان کرد: ملتی که راه و رسم حسینی و عاشورایی را یاد دارد می‌تواند در برابر مشکلات صبر و ایستادگی کند و تسلیم خواسته‌های دشمن نشود.

  فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه دشمن از ایران متحد و منسجم هراس دارد، گفت: استکبار می‌خواهد ملت ایران را در زمینه فرهنگی و اقتصادی به خود وابسته کند.

  سردار قاسمی ادامه داد: ملت‌هایی که استقامت نکردند و در برابر سختی‌ها تحمل نداشتند بهره‌ای نیز نبردند و به ناچار هم از لحاظ فرهنگی و هم از لحاظ سیاسی و اقتصادی وابسته شدند.

  وی تصریح کرد: امروز افتخار می‎کنیم که شعار اصیل نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی را در این چند سال حفظ کردیم و توانستیم پرچم مقدس جمهوری اسلامی را با اقتدار و عزت بلند کرده و آن را حفظ و این عزت را به عنوان یک اصل به جهانیان معرفی کنیم.

  فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: بعد از برنامه رزمایش تجمع عزیمت این عزیزان بسیجی به اردوگاه پیامبر اعظم را خواهیم داشت که در ادامه فعالیت‌های تاکتیکی، رزم شبانه و مقابله با اغتشاشات را پیگیری خواهند کرد.

  برگزاری رزمایش شیفت ایثار در استان خراسان جنوبی

  مانور شیفت ایثار با حضور سردار قاسمی فرمانده سپاه انصار الرضا(ع)، شهرکی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، رکنی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، زینلی مدیرعامل شرکت کویرتایر و جمعی از مسئولان نظامی و اجرایی استان در شرکت کویر تایر برگزار شد.

  همزمان با رزمایش اقتدار عاشورایی، بسیج کارگری نیز اقدام به برگزاری مانور شیفت ایثار در سراسر کشور کرده که در این مانور کارگران بسیجی به جای شرکت در رزمایش میدان رزمی، در خود کارخانجات و واحدهای تولیدی اقدام به برگزاری شیفت ایثار می‌کنند.

  مانور شیفت ایثار با شکوهی خاص توسط کارگران عضو بسیج در کویرتایر برگزار شد و کارگران حاضر علاوه بر وظایف معمولی و محوله خوددر اوقات فراغت بدون چشم‌داشت اضافه کاری و یا دستمزد، فعالیت‌‌هایی در راستای تقویت تولید و کمک به کارخانه و رونق تولید انجام می‌دهند.

  هدف از برگزاری این مانور احیای فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی در سنگر تولید و خدمت است و شاید خدمات کارگران بسیجی در شیفت ایثار ناچیز باشد اما چون به صورت داوطلبانه و برای رضای خدا و در راستای احیای فرهنگ اسلامی ایثار و از خودگذشتگی است قطعاً موثر است.

  با توجه به جنگ اقتصادی همه جانبه‌ای که دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تدارک دیدند کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی خط مقدم مقابله با این جنگ اقتصادی هستند و کارگران بسیجی نیز وظیفه خود را در کمک به این جهاد اقتصادی انجام می‌دهند که نمونه بارز این عمل خداپسندانه در کارخانه کویرتایر اجرایی شد.

  حضور ۲۰ هزار رزمنده و بسیجی خراسان جنوبی در رزمایش محمد رسول الله(ص)

  سردار علی قاسمی در همایش بزرگ پیام آوران عاشورایی اظهار داشت: برای برگزاری مراسم عزاداری در ایام محرم همه تدابیر اندیشیده شده ‌و برخلاف تبلیغات منفی که افراد وابسته به غرب مطرح می‌کنند مراسم و عزاداری ماه محرم را با آرامش برگزار و دشمن را مایوس خواهیم کرد.

  وی با اشاره به بحث امر به معروف و نهی از منکر افزود: هفته امر به معروف و نهی از منکر از هفته اول محرم آغاز شده و دستورالعمل‌ها به شهرستان‌ها ابلاغ شده است.

  فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی بیان کرد: در بحث امر به معروف و نهی از منکر همه ما تکلیف داریم تذکر لسانی را با بیان خوب و برخورد خوب انجام دهیم و باید به این مهم توجه بیشتری شود.

  قاسمی به برگزاری کنگره ۲ هزار شهید استان اشاره و تصریح کرد: سال ۹۷ را سال ترویج فرهنگ عاشورایی و ایثار و شهادت نام‌گذاری کردیم و در سال جاری بیش از ۷۰۰ برنامه در همه قالب‌ها برگزار می‌شود و در طول سال ۴۰۰ یادواره شهدا در خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

  وی یادآور شد: انتظار ما از هیئت‌های مذهبی در بحث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت این است که بحث کنگره شهدا و بزرگترین رویداد سال را در دستور کار قرار دهند.

  فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه هیئت‌های مذهبی شعارهای انقلابی را در برنامه داشته باشند اظهار داشت: امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است و هیئت‌های مذهبی باید در مراسمات عزاداری خود دستاوردهای نظام را یادآوری کنند.

  قاسمی با بیان اینکه ایستگاه‌های صلواتی با نام شهدا برپا می‌شود افزود: هیئت‌های مذهبی دشمن شناسی را در برنامه‌ها قرار دهند و در هر هیئت تمثال شهدای آن مسجد حمل شود و زندگی نامه و وصیت شهدا در معرض دید مردم قرار گیرد.

  وی گفت: هیئت‌ها عزاداری در ایام محرم تکریم خانواده شهدا و حضور هیئت‌ها درب منزل شهدا را در دستور کار قرار دهند.

  فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری رزمایش محمد رسول الله در هفته دفاع مقدس بیان کرد: در مرحله دوم همایش رزمایش محمد رسول الله  که در هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود از هیئت‌های مذهبی نیز دعوت می‌شود.

  قاسمی با بیان اینکه ۲۰ هزار رزمنده و بسیجی در این رزمایش حضور دارند خاطرنشان کرد: تاکید ما بر نقش مساجد و هیئت‌ها در حمایت از بسیج است چراکه دست اندرکاران هیئت‌ها و مساجد همه بسیجی هستند و امیدواریم که در این حرکت‌ها بسیج را فراموش نکنند.

  وی یادآور شد: حرکت هیئت‌های مذهبی یک اقدام بسیجی است که باید مدنظر باشد و ارتباط تنگاتنگی بین بسیج و هیئت‌های مذهبی و تکایا وجود دارد و بسیجیان ارکان اصلی هیئت‌ها هستند و  بسیج همیشه در خدمت هیئت‌ها است.

  برگزاری رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج در خراسان‌رضوی

  رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج با الحاق سایر گردان‌های بیت المقدس و کوثر استان و با حضور ۱۷۲ گردان در۲۸ شهرستان مختلف استان خراسان رضوی با تجمع گسترده مردمی بسیجیان آغاز شد.

  مرحله اول رزمایش گسترده کشوری محمد رسول الله(ص) ۲ تحت عنوان اقتدار عاشورایی بسیج  در استان در حال برگزاری است.

  بخش نخست رزمایش با اعزام گسترده ۳۵۰ گروه جهادی بسیجی به نقاط مختلف استان با هدف خدمت‌رسانی، همراهی و همدلی بین آحاد مردم و بسیج از ۹ شهریور آغاز شده و تا ۲۹ شهریور ادامه خواهد داشت.

  بخش بعدی رزمایش که از دوشنبه ۱۹ شهریور ماه با فراخوان ۷۴ گردان بیت‌المقدس سراسر استان با هدف تمرین تاکتیکی و رزمی در اردوگاه‌های مشخص اجرا شده و روز سه شنبه ۲۰ شهریور با الحاق سایر گردان‌های بیت المقدس و کوثر استان، برنامه نهایی تجمع که با حضور ۱۷۲ گردان در۲۸ شهرستان مختلف استان تجمع گسترده مردمی بسیجیان اجرا خواهد شد؛ همچنین با توجه به اینکه مرحله دوم رزمایش مصادف  با روز اول محرم شده برنامه‌های متناسب با این ایام پیش بینی شده که اجرا خواهد شد.

  موجی جدید از «اقتدار و خدمت»؛ رزمایش محمد رسول‌الله(ص) در خراسان‌شمالی

  سردار سید‌حسین مرتضوی در نشست‌خبری با اصحاب رسانه استان خراسان شمالی٬ اظهار داشت: موضوعی که امروز باید به آن بپردازیم این است که با وجود ۴۰ سال دوران پر فراز و نشیب، اما امروز در قله اقتدار و سرافرازی در جهان قرار داریم و به همین دلیل است که توانسته‌ایم بر بسیاری از معادلات جهانی تاثیر بگذاریم.

  وی در ادامه افزود: تلاش دشمنان و ایادی استکبار جهانی این است که شیرینی و حلاوت چهل سالگی انقلاب را به تلخی بدل کنند و این شعار را می‌دهند که چهل سالگی انقلاب را به کام مردم ایران تلخ و پایان عمر انقلاب را اعلام خواهیم کرد.

  مرتضوی در پاسخ به این زیاده خواهی دشمنان انقلاب اسلامی تصریح کرد: الحمدالله امروز به واسطه قدرت بازدارندگی که نظام جمهوری اسلامی به دست آورده است٬ نه‌تنها توان مقابله٬ بلکه اراده اعمال قدرت نسبت به دشمنان را نیز به دست آورده‌ایم. سپاه امروز هیچ خللی در توان نظامی خود ندارد و متناسب با هر تکنولوژی و تاکتیکی که دشمن لحاظ کند٬ مقابله و آن را سرکوب خواهد کرد.

  فرمانده سپاه خراسان شمالی٬ اراده را یکی از مولفه‌های اصلی قدرت بازدارندگی دانست و خاطرنشان کرد: امروز این اراده به واسطه رهبری آگاه و فرزانه که اشرافیت کامل از مسائل جهان و شناخت از اردوگاه‌های استکبار دارد و همچنین روحیه انقلابی ایشان برای ملت ایران بدست آمده است. عنصر مردمی بودن و تبعیت از رهبری فرزانه٬ سپاه را تبدیل به قدرتمندترین نیروی نظامی در جهان کرده است.

  وی با اشاره به برگزاری رزمایش بزرگ سپاهیان محمد رسول الله(ص) در کشور افزود: امروز ضرورت داشت تا نیروهای مردمی سربازان ولایت و همه کسانی که دغدغه نظام اسلامی را دارند قدرت خودشان را به رخ دشمنان بکشانند٬ لذا در آستانه ماه محرم و همچنین هفته دفاع مقدس٬ رزمایش بزرگ سپاهیان محمد رسول الله(ص) در دستور کار کشوری و سراسری بسیج قرار دارد.

  مرتضوی در ادامه تصریح کرد: این رزمایش از ۱۰ شهریور در بجنورد با استعداد ۱۶ گردان بیت المقدس و به همراه گردان کوثر خواهران و همچنین همراهی ۲۰۰ گروه جهادی با شعار اقتدار و خدمت به نمایش رزم می‌پردازند. امیدواریم به وسیله اصحاب رسانه اهداف و انگیزه این رزمایش ایجاد روح مقاومت و ایستادگی در جامعه و همچنین تزریق نشاط و شادابی به مردم رسانیده شود.

  وی با تبیین  اهداف رزمایش اظهار داشت: هدف از شعار خدمت این رزمایش٬ حضور ۲۰۰ گروه جهادی در نقاط محروم به مدت ۲۴ ساعت بعداز تجمع در نقطه شروع است.

  رزمایش اقتدار و خدمت «محمد رسول‌الله (ص)» در خراسان شمالی به روایت تصویر

  رزمایش محمد رسول‌الله(ص)  در بجنورد و سایر شهرهای خراسان شمالی با استعداد ۱۶ گردان بیت المقدس و به همراه گردان کوثر خواهران و همچنین همراهی ۲۰۰ گروه جهادی با شعار اقتدار و خدمت آغاز شد.

  بجنورد| برگی دیگر از «اقتدار و خدمت سپاه»؛ آنچه در رزمایش بزرگ محمد رسول‌الله(ص) گذشت

  رزمایش بزرگ محمد رسول‌الله(ص) با حضور خیل کثیری از بسیجیان با هدف نمایش اقتدار و فعالیت‌های جهادی سپاه پاسداران در شهرهای مختلف خراسان شمالی برگزار شد.

  ‌زنگ آغاز این رزمایش بزرگ با نشست‌خبری فرمانده سپاه استان ‌به‌صدا درآمد. سردار سید حسین مرتضوی در این نشست خبری با اشاره به اهداف رزمایش اظهار داشت: ضرورت داشت تا نیروهای مردمی سربازان ولایت و همه کسانی که دغدغه نظام اسلامی را دارند قدرت خودشان را به رخ دشمنان بکشانند٬ بنابراین در آستانه ماه محرم و همچنین هفته دفاع‌مقدس٬ رزمایش بزرگ سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) در دستور کار کشوری و سراسری بسیج قرار دارد.

  سردار مرتضوی در ادامه تصریح کرد: این رزمایش از ۱۰ شهریور در بجنورد با استعداد ۱۶ گردان بیت‌المقدس و به همراه گردان کوثر خواهران و همچنین همراهی ۲۰۰ گروه جهادی با شعار اقتدار و خدمت به نمایش رزم می‌پردازند. امیدواریم به وسیله اصحاب رسانه اهداف و انگیزه این رزمایش، ایجاد روح مقاومت و ایستادگی در جامعه و همچنین تزریق نشاط و شادابی به مردم رسانیده شود.

  وی با تبیین  اهداف رزمایش اظهار داشت: هدف از شعار خدمت این رزمایش٬ حضور ۲۰۰ گروه جهادی در نقاط محروم به مدت ۲۴ ساعت بعداز تجمع در نقطه شروع است.

  ورود جهادگران بسیجی به مناطق محروم استان

  حضور گروه‌های جهادی خواهر و برادر از قشرهای مختلف در این رزمایش٬ برگی دیگر از خدمات جهادی سپاه به مناطق محروم استان را ورق زد. بیش از ۲۰۰ گروه جهادی با شعار خدمت به محرومان٬ در مناطق مختلف استان حاضر شده و رنگ زیبای خدمت بی منت را به منصه ظهور کشاندند.

  بسیجیان شیروانی در رزمایش سپاهیان محمد رسول الله(ص) با اصول خود امدادی و دیگر امدادی آشنا شدند. فرمانده ناحیه راز و جرگلان نیز در جمع بسیجیان حاضر در این رزمایش گفت: حضور پرشور بسیجیان شیعه و اهل تسنن در کنار هم نشان از وحدت کامل ویک هدف واحد است.

  امام جمعه شیروان نیز در جمع بسیجیان اظهار داشت: در حل مشکلات اقتصادی نمی‌توان نقش و ظرفیت بسیج را نادیده گرفت.

  مسئول بسیج طلاب استان خراسان شمالی نیز در این رزمایش در بجنورد٬ گفت: بیش از ۱۵۰ طلبه برادر و خواهر در گروه‌های جهادی رزمایش در حاشیه شهرها شرکت کردند.

  فرمانده ناحیه بجنورد در این رزمایش اظهار داشت: ۳۵گروه جهادی به مناطق محروم این شهر اعزام شدند. فرمانده ناحیه راز جرگلان نیز از اعزام ۱۵گروه جهادی به مناطق محروم این شهرستان خبر داد.

  نمایش اقتدار بسیجیان در شهرها

  حضور مقتدرانه بسیجیان در مناطق مختلف استان خراسان شمالی٬ صحنه‌ای دیگر از این رزمایش بزرگ و کم‌نظیر بود.

  فرمانده ناحیه مانه و سملقان در جمع بسیجیان گردان شهید براتی این شهر اظهار داشت: آمریکا از دشمنی با اسلام دست بر نمی‌دارد. باید بیدار، هوشیار و در آمادگی کامل باشیم. مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه ناحیه مانه و سملقان نیز گفت: رهبری حکیمانه و حضور مردم بصیر در صحنه٬ ۲ عامل ماندگاری انقلاب است.

  مسئول بسیج طلاب استان نیز اظهار داشت: بیش از ۱۵۰ طلبه برادر و خواهر در گروه‌های جهادی رزمایش در حاشیه شهرها شرکت کردند.

  سردار مرتضوی فرمانده سپاه استان نیز در جمع بسیجیان شیروانی حاضر در این رزمایش اظهار داشت: بسیاری از مشکلات اقتصادی ریشه در سوءمدیریت‌ها دارد.

  برگزاری رزمایش محمد رسول‌الله(ص) در منطقه امیدیه خوزستان + تصاویر

  در این مراسم که با حضور گردان‌های امنیتی, دفاعی, گروه‌های جهادی و خانواده معظم شهدا و توسط معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه امیدیه برگزار شده بود نیروهای بسیج و سپاه در گلزار شهدا و بازار امیدیه به اجرای رژه و رزمایش پرداخته و همدلی و وحدت بین مردم و نیروهای ارزشی , بسیجی و سپاهی را به نمایش گذاشتند.

  سرگرد مهدی کوهستانی فرمانده جدید سپاه ناحیه مقاومت امیدیه در حاشیه این مراسم گفت: هدف از برگزاری این مراسم نمایش اقتدار بسیج, وحدت و همدلی بین مردم و نیروهای نظامی و خنثی نمودن توطئه‌های دشمن بود که چهل سال است از هر طریقی به دنبال ضربه زدن به این نظام هستند و از هیچ کوششی در این راه دریغ نمی‌کنند.

  وی افزود: مردم نسبت به آینده نظام خوشبین بوده و ولایت را قبول دارند و همواره نشان داده‌اند که برای حفظ نظام و انقلاب حاضرند جان و مال خود را فدا کنند.

  خوزستان| حضور ۱۶۰۰ نفردر رزمایش عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) دزفول

  سرهنگ پاسدار هادی سعادت‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دزفول اظهار داشت: مراسم باشکوه رزمایش عاشورایی سپاهیان محمدرسول دو با حضور ۱۶۰۰نفر از گردان های بیت المقدس و امام حسین (ع) همزمان با سراسر استان خوزستان درحسینیه ثارالله این شهرستان باشکوه هر چه تمام برگزار شد.

  وی با بیان اینکه بسیح آماده و گوش به فرمان رهبر انقلاب است، گفت: هدف از برگزاری این رزمایش اقتدار نیروهای بسیج و اعلام آمادگی در جهت عمل به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و تجدید بیعت با آرمان های شهدا است.

  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول در خصوص پیام این رزمایش گفت: پیام رزمایش عاشورایی سپاهیان محمدرسول الله دو یاس نا امیدی برای دشمنان اسلام و شور اشتیاق برای نیروهای انقلاب و حزب الهی  است.

  به گزارش تسنیم رزمایش عاشورایی حضرت محمد(ص) ۲ همزمان باسراسراستان به مدت دو روز در دزفول برگزار می شود.

  این رزمایش برای نمایش اقتدار نیروهای بسیج توسط گردان های بیت المقدس و امام حسین(ع) دزفول در مسجد جامع دزفول آغاز شد و نیروهای بسیجی بصورت پیاده از خیابان امام، آستانه سبرقبا به سمت حسینیه ثارالله به حرکت درآمدند و نیر نیروها بعد از مراسم حسینیه ثارالله برای برگزاری دوره های آموزشی و نظامی به پادگان قدس اعزام شدند.

  سردار شاهوارپور: رزمایش سراسری اقتدار عاشوراییان لرزه بر پیکره دشمن انداخت

  سردار سرتیپ حسن شاهوارپور در رزمایش سراسری اقتدار عاشورایان بسیج سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) ۲ که در مصلای امام خمینی اهواز آغاز شد، با اشاره به برگزاری این رزمایش در ۲۸ نقطه اردوگاهی خوزستان، اظهار داشت: با این رزمایش امید است بتوان اقتدار سپاهیان محمدرسول الله(ص) را نشان داد.

  وی اقتدار بسیج را پایانی بر یاوه‌گویی شیطان بزرگ، آمریکای جنایتکار و رژیم اشغالگر قدس دانست و خاطرنشان کرد: حضور بسیجیان در رزمایش سراسری اقتدار عاشورایان بسیج سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) ۲ حامل پیام دندان‌شکنی برای دشمنانی داخلی و خارجی است.

  فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان بر استمرار راه شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم با حضور همیشگی و گسترده خانواده‌های شهدا و بسیج در صحنه تأکید کرد.

  وی با اشاره به حضور مستمر ملت و آحاد مختلف کشور در صحنه‌های دفاع از جمهوری اسلامی ایران، عنوان کرد: اقتدار بسیج و مردم در رزمایش‌های همچون رزمایش سراسری اقتدار عاشورایان بسیج سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) ۲ بر پیکره دشمن لرزه وارد می‌کند.

  سردار سرتیپ شاهوارپور با اشاره به حضور ۵۷ گردان در رزمایش سراسری اقتدار عاشورایان بسیج سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) ۲ به مدت دو روز، ادامه داد: در این رزمایش گروه‌های جهادی نیز شرکت دارند که از آنها برای حل بخش قابل توجهی از مشکلات مناطق محروم تشکر می‌کنم.

  به گزارش تسنیم بسیجیان برای حضور در این رزمایش از ناحیه‌های امام حسین(ع) و امام علی(ع) حرکت و در ادامه در مصلی امام خمینی(ره) برای آغاز مراسم حضور پیدا کردند، در این رزمایش ۷۰ گروه جهادی حضور دارند.

  خوزستان| ‌حال‌و‌هوای عاشورایی رزمایش ‌محمد رسول الله(ص) ‌در بهبهان+‌تصاویر

  رزمایش بزرگ محمد رسول الله(ص) ۲  با حضور اقشار مختلف بسیج همزمان با سراسر کشور در بهبهان نیز با شکوه خاصی برگزار شد.

  خوزستان| اعلام آمادگی جوانان و زاگرس‌نشینان ایذه‌ای در رزمایش محمد رسول الله + تصاویر

  بسیجیان آماده و سلحشور شهرستان ایذه در شمال خوزستان است همزمان با شهرهای سراسر کشور در همایش عاشوراییان محمد رسول الله صلی الله علیه و آله شرکت کردند تا آمادگی خود را برای انجام ماموریت های محوله اعلام کنند.

  خروش بسیجیان ماهشهری در رزمایش محمد رسول الله(ص)

  بسیجیان ماهشهری همزمان با سراسر کشور در رزمایش محمد رسول الله مسافت مصلی نماز جمعه بندرماهشهر تا میدان امام خمینی(ره) را با پای پیاده پیمودند.

  برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) در شهرستان ایذه

  رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله۲(ص) همزمان با سراسر کشور در شهرستان ایذه برگزار شد.

  در این مراسم که با حضور گردان‌های امنیتی, دفاعی, گروه‌های جهادی، جامعه پزشکی و قرارگاه خدمات رسانی برگزار شد،  نیروهای بسیج و سپاه در مرکز شهر ایذه و پادگان قدس به اجرای رژه و رزمایش پرداختند.

  در حاشیه این رزمایش سرهنگ پاسدار علی طاهری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ایذه در گفت و گو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: این رزمایش در  شهرستان با حضور دو گردان‌های امنیتی, دفاعی بیت المقدس، گروه‌های جهادی ناحیه مقاومت بسیج ایذه، جامعه بسیج پزشکی و قرارگاه خدمات رسانی با رژه نمایش قدرت در حال برگزاری می باشد.

  وی افزود: از اهداف برگزاری این رزمایش، نمایش اقتدار، وحدت و ایستادگی مردم، بسیجیان و سپاهیان می باشد.

  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ایذه عنوان کرد: برنامه های این رزمایش با رمز یا محمد رسوالله(ص) و دستور فرماندهی سپاه حضرت ولیعصر(عج) آغاز شد.

  خوزستان| شور و شعور حسینی در رزمایش محمد رسول الله(ص) +فیلم

  رزمایش بزرگ سپاهیان محمد رسول الله(ص)۲ در حالی در شهرستان ایذه برگزار شد که شور و هیجان بسیجیان جان بر کف این شهرستان در ایام محرم رنگ و بوی ویژه‌ای به این شهرستان داده بود.

  گزارش ویدیویی تسنیم از این رزمایش را می‌بینید.

  رزمایش محمد رسول‌الله (ص) در امیدیه 

  سرگرد مهدی کوهستانی فرمانده ناحیه مقاومت سپاه امیدیه درمورد رزمایش محمد رسول‌الله در امیدیه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در امیدیه اظهار داشت: رزمایش محمد رسول‌الله که با هدف ایجاد همدلی, وحدت و امید بین نیروهای ارزشی, سپاهی, بسیجی و مردم و خنثی نمودن توطئه‌های دشمنان طراحی شده بود توسط گردان‌های بیت المقدس دفاعی و امنیتی و گروه‌های جهادی بسیج امیدیه همزمان با سراسر کشور در بازار و گلزار شهدای این شهرستان برگزار شد.

  وی افزود: مهم‌ترین قسمت این رزمایش حضور نیروهای جهادی در سه بخش پزشکی و سلامت, ساخت و ساز و نوسازی مدارس است که پس از اجرای آن در قالب اکیپ‌هایی به مناطق محروم و حاشیه‌ای شهرستان اعزام و خدمات‌رسانی می‌کنند.

  کوهستانی خنثی نمودن توطئه‌های دشمنان را یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این مراسم عنوان و بیان کرد: هدف از اجرای برنامه ایجاد وحدت و همدلی بین نیروها و مردم و خنثی کردن توطئه کسانی بود که چهل سال است در حال برنامه‌ریزی برای نرسیدن این نظام به چهل سالگی هستند و از هیچ تلاشی برای رسیدن به هدف خود فروگذار نمی‌کنند.

  وی همچنین به پیام این رزمایش اشاره و عنوان کرد: شعار رزمایش, اقتدار بسیج برای همدلی و همبستگی بین مردم و بسیج و نیروهای ارزشی بود که برای اجرای آن تمرینات آمادگی متناوبی در طی سال انجام شد تا نیروها آماده برگزاری آن شده, و بتوانند پیام بسیج را به گوش همه برسانند.

  توجه به فرموده حضرت امام خامنه‌ای درباره خوشبین بودن به آینده, قسمت دیگری از حرف‌های فرمانده سپاه امیدیه بود که در توضیح آن بیان کرد: مردم نسبت به آینده این نظام و انقلاب خوشبین بوده و ولایت فقیه را قبول دارند, و به حرف ایشان مبنی بر روشن بودن آینده ایمان و به بهبود اوضاع امید دارند.

  وی در پایان به از خودگذشتگی نیروهای بسیجی در تمام عرصه‌ها اشاره کرد و افزود: نیروهای بسیجی با تمام توان وارد میدان شدند تا از ولایت دفاع کنند و ما شاهد آن هستیم که به‌خاطر حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی, حاضر به جانفشانی با اموال و جان‌های خود بوده و هیچ ابایی از ایثار در راه خدا و خدمت به خلق او ندارند.

  برگزاری رزمایش گروه‌های جهادی از ۹ شهریور در زنجان

  فرهاد امندی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان اظهار داشت: رزمایش گروه‌های جهادی از ۹ شهریور آغاز و تا آستانه آغاز هفته دفاع مقدس ادامه دارد.

  وی با بیان اینکه ۱۱۰ گروه جهادی فعالیت خود را از ۹ شهریور در سطح استان آغاز کرده‌اند، گفت: بسیجیان دلاور در راستای خدمت به محرومان در تمام مناطق نیازمند و محروم حضور دارند و خدمت رسانی می‌کنند.

  رئیس بسیج سازندگی استان زنجان از عملیات آب رسانی به برخی روستاهای ایجرود و دیگر شهرستان‌ها خبر داد و گفت: بسیجیان همواره حسن نیت خود را به نظام و انقلاب نشان داده‌‌اند و در راستای اهداف نظام و خدمت رسانی به مردم قدم برمی‌دارند.

  وی زمینه‌های خدمت بسیجیان را در روستاها تشریح کرد و گفت: بسیجیان در زمینه بهداشت و سلامت، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سایر زمینه‌ها در مناطق محروم و نیازمند فعالیت می‌کنند.

  امندی با تقدیر از حضور تمام اقشار بسیج در این رزمایش گفت: تمام اقشار بسیج در این روستاها فعالیت می‌کنند و حضور بسیار پررنگی دارند.

  وی  از توزیع ۴۵۰ میلیون تومان وام  اقتصاد مقاومتی در راستای اشتغالزایی در سطح استان از اول سال تاکنون خبر داد و گفت: بیشتر وام‌ها در حوزه دامداری و کشاورزی، صنایع غذایی و صنایع دستی توزیع شده است.

  مرحله نخست رزمایش “اقتدار عاشورایی بسیج؛ سپاهیان محمد رسول‌الله” در سمنان 

  مرحله نخست رزمایش “اقتدار عاشورایی بسیج؛ سپاهیان محمد رسول‌الله ۲” با حضور گسترده بسیجیان استان سمنان برگزار شد و بسیجیان سراسر این استان با حضوری پرشور اقتدار و آمادگی خود را به معرض نمایش گذاشتند.

  افزایش حضور قوای بسیج در عرصه‌های حیاتی کشور از جمله اهداف مهم برگزاری این همایش بوده است و در این راستا بسیجیان از بدنه مردمی و اقشار متعدد حضوری پرسور و گسترده داشتند.

  در رزمایش مرکز استان سمنان، ۲۵ گردان از بسیجیان سمنان در این رزمایش شرکت کرده بودند که از مهمترین آن ها می توان به گردان‌های بیت المقدس، کوثر و رضوان اشاره کرد.

  شهرستان‌های سمنان، شاهرود، دامغان، گرمسار و آرادان نیز میزبان این رزمایش بودند.

  فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان ضمن حضور در این رزمایش در مرکز استان سمنان از حضور گستره بسیجیان ابراز خرسندی کرد.

  بسیجیان حاضر در این رزمایش بزرگ، با آمادگی کامل در آن حضور یافته و گوشه‌ای از توانمندی‌های خود برای دفاع از میهن را نشان دادند.

  فرماندهان حاضر در این رزمایش‌ها در سراسر استان سمنان از بسیجیان حاضر در میدان “سان” دیدند.

  معاون عملیات سپاه استان سمنان از حضور گروه‌های جهادی در این رزمایش خبر داد و گفت: امسال برای نخستین بار شاهد حضور گسترده گروه‌های جهادی در این رزمایش بودیم.

  این رزمایش که به صورت گسترده و فراگیر در سراسر کشور در حال برگزاری است از نهم شهریور ماه آغاز شده و تا بسیت و نهم شهریور ماه ادامه خواهد داشت و همه استان‌های کشور آن را برگزار می‌کنند.

  نمایش اقتدار دلاورمردان بسیج و صدور پیام آمادگی آنان برای صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی به دشمنان کشور از دیگر اهداف محوری این رزمایش بیان شده است.

  مرحله دوم رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله در استان سمنان 

  این رزمایش با حضور مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی پرمراجعه استان سمنان در محله‌های محروم این استان اجرا شد.

  رئیس سازمان بسیج کارمندان استان سمنان در حاشیه برگزاری این رزمایش گفت: میز خدمت هم‌زمان با سراسر کشور با کمک بسیجیان شاغل در دستگاه‌های اجرایی استان سمنان در ۱۶ نقطه این استان ایجاد شد.

  مرتضی ابوالخیریان اظهار داشت: میز خدمت با همکاری و همراهی مدیران و کارشناسان بسیجی دستگاه‌های اجرایی پرمراجعه استان سمنان در محله ها و حاشیه شهرها راه‌اندازی شده است تا مشکلات مردم این مناطق رفع شود.

  وی با اشاره به اهداف انتخاب حاشیه شهرهای استان سمنان برای راه‌اندازی میز خدمت بیان کرد: انتخاب حاشیه شهرها و دیگر محله‌های محروم شهرهای استان سمنان با این هدف بوده است که مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی مشکلات مردم را احصا کرده و از نزدیک برای رفع مشکلات و مسائل مردم اقدام کنند.

  رئیس سازمان بسیج کارمندان استان سمنان افزود: بسیاری از مشکلات مردمی در همان محله‌ها و با حضور مسئولان و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی رفع می‌شود.

  ابوالخیریان اضافه کرد: مشکلاتی که در همان محل میز خدمت قابل حل نباشند؛ نمایندگان دستگاه‌های اجرایی حاضر در رزمایش، این مشکلات را در سیستم اداری خود رفع می‌کنند.

  رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله(ص)  در زاهدان

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله(ص) ۲همزمان با تاسوعای حسینی و با حضور ۶۰ گردان شامل ۴۱ گردان بیت المقدس و ۱۹ گردان کوثر آغاز به کار کرد.

  این رزمایش با رمز عملیات یا اباعبدالله حسین (ع) توسط سردار محمد مارانی فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در زاهدان اعلام و در سراسر استان کارش را آغاز کرد.

  برگزاری رزمایش با شعار وحدت، ایستادگی و پیشرفت

  فرمانده سپاه سلمان در این مراسم با بیان اینکه  این رزمایش با شعار وحدت، ایستادگی و پیشرفت است اظهار داشت: رزمایش اقتدارعاشورایی سپاهیان محمد رسول الله(ص) ۲ در دو حوزه امنیتی و جهادی انجام می‌شود.

  سردار امان الله گشتاسبی ادامه داد: رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج در سراسر استان در ۱۹ شهرستان و ۱۴ ناحیه مقاومت بسیج و در روزهای تاسوها و عاشورای حسینی به منظور تامین امنیت مردم برگزار می‌شود.

  وی امید بخشی به جامعه، برقراری نظم و امنیت در روزهای عزاداری مردم، مقابله با تحرکات گروه های تروریستی، حفاظت از حسینیه ها و تکایا، اجرای گشت های امنیتی، مایوس سازی دشمن و تقویت نیروهای عمل کننده را از اهداف این رزمایش عنوان کرد.

  سردار گشتاسبی آمادگی و آشنایی بسیجیان برای مقابله با گروهک های تروریستی، احساس امنیت و آرامش در مقابل عملیات روانی دشمن، بالابردن روحیه سلحشوری و مرزداری را نیز از اهداف تاکتیکی این رزمایش دانست.

  گشتاسبی با اشاره به اینکه امسال رزمایش اقتدار عاشورایی با ایام محرم همزمان شده است خاطرنشان کرد:  به این منظور  ۴۱ گردان بیت المقدس و ۱۹ گردان کوثر خواهران سازمان‌دهی شده است.

  وی ادامه داد: رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان با فعالیت گردان ها تا شام غریبان ادامه خواهد داشت که در آن قدرت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد آرامش به نمایش گذاشته می‌شود.

  سیستان و بلوچستان بالاترین شاخص امنیت کشور را دارد

  نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان هم در مراسم آغاز رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمدرسول الله(ص)۲ اظهار داشت: امروز سیستان و بلوچستان بالاترین شاخص امنیت را دارد و برخود واجب دانست تا در صبح روز تاسوعای حسینی در معیت سرداران رشید نظامی که در این خطه خدمت می‌کنند حضور یابم تا از خدمات سازنده آنها در برقراری امنیت تشکر کنم.

  آیت الله عباسعلی سلیمانی افزود: بی تردید برقراری امنیت در هر نقطه از کشور که ایجاد شود موجبات خوشحالی رهبر انقلاب و رضایت امام زمان (عج) را در پی خواهد داشت.

  بسیجیان سیستان و بلوچستان دائما در رزمایش واقعی هستند

  فرمانده نیروی زمینی سپاه هم در این مراسم اظهار داشت: رزمایشی که در حل حاضر در سیستان و بلوچستان در حال انجام است احساس می‌کنم سال‌های متمادی در این استان در حال انجام است چون امنیتی که از اول ماه محرم الحرام و تا پابان و عاشورا انجام می‌شود بر عهده سپاهیان بوده است.

  سردار پاکپور ادامه داد: سیستان و بلوچستان در سنوات گذشته امنیت مناسبی داشته و یکی از امن ترین استان های کشور در سال‌های اخیر بوده است.

  ۴۰۰ گروه جهادی استان فارس در رزمایش عاشورائیان حضور دارند

  عبدالحمید اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به برگزاری رزمایش اقتدار عاشورائیان در همه استان‌های کشور اظهار داشت: این رزمایش از ۹ شهریورماه آغاز شده و تا ۲۹ این ماه ادامه دارد و در استان فارس ۴۰۰ گروه جهادی از اقشار مختلف بسیج و نواحی در این رزمایش شرکت می‌کنند.

  وی گفت: ۱۲ هزار نفر از جهادگران در قالب این گروه‌ها به مناطق حاشیه شهرها و نقاط محروم شهرها اعزام می‌‌شوند و انواع خدمات بهداشتی، عمرانی، اقتصادی، پزشکی، بهداشتی و غیره در این مناطق ارائه می‌شود.

  رئیس بسیج سازندگی استان فارس با اشاره به نخستین حرکت گروه‌های جهادی در قالب این رزمایش افزود: روز نهم شهریورماه با همکاری نماینده و مسئولان شهرستان جهرم، ۱۱۰ پروژه عمرانی در این شهرستان به گروه‌های جهادی سپرده شد که بخشی از این پروژه‌ها توسط گروه‌های جهادی و بخشی توسط گروه‌های متخصص انجام می‌شود.

  اسماعیلی درباره تفاوت فعالیت گروه‌های جهادی در این رزمایش با دیگر اردوهای جهادی بسیج سازندگی بیان کرد: در دیگر اردوها تمرکز بر نقاط روستایی و محرومیت‌زدایی از روستاها بود اما گروه‌های جهادی در قالب رزمایش تمرکزشان بر نقاط محروم شهری است.

  رئیس بسیج سازندگی استان فارس برپایی بیمارستان‌های صحرایی، کلینیک‌های سیار دندانپزشکی و دیگر انواع خدمات را در قالب این رزمایش اعلام کرد که در همه شهرستان‌های فارس اجرا می‌شود.

  وی با بیان اینکه این فعالیت‌ها در قالب یک تقویم انجام می‌شود، از رسانه‌ها درخواست کرد تا این فعالیت‌ها را رصد و اطلاع‌رسانی کنند تا در شرایط کنونی موج امیدی در دل مردم ایجاد شود.

  اجرای پروژه‌های آبرسانی به مناطق محروم شیراز در قالب رزمایش محمدرسو‌ل‌الله(ص)

  سرهنگ مرتضی خسروانی  در نشست خبری تشریح برنامه رزمایش سپاهیان محمدرسول‌الله اظهار داشت: بسیج امروز پشتوانه محکم برای حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب است و با حضور خود در عرصه‌های مختلف مشکلات را حل کرده است.

  خسروانی با اشاره به رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله (ص) و برنامه‌های آن خاطرنشان کرد: این رزمایش در سه بخش خدمات‌رسانی، رزمایش اقتدار و فعالیت‌های عمومی برگزاری می‌شود و ایجاد خودباوری در بین مردم و ارائه خدمات‌رسانی بدون منت از اهداف آن است.

  وی با تشریح برنامه‌های این رزمایش گفت: اجرای برنامه‌های فرهنگی و آموزشی، فعالیت‌های عمرانی، بهداشت و سلامت، اشتغال‌زایی، ارائه خدمات دندانپزشکی، بینایی سنجی، ویزیت پزشک متخصص در مناطق محروم و کم برخوردار شیراز از برنامه‌های این رزمایش است که سپاه ناحیه احمدبن‌موسی(ع) در محلات سعدی، سهل‌آباد و بلوار اتحاد به ارائه خدمات می‌پردازد.

  فرمانده سپاه ناحیه احمدبن موسی(ع) شیراز بیان کرد: برگزاری نمایشگاه‌های اشتغال و کارآفرینی، ارائه لواز التحریر، توزیع بسته‌های غذای گرم، مرمت و بازسازی خانه‌های محرومان، تکمیل و ساخت خانه عالم از طرح‌هایی است که در رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله دنبال می‌شود.

  خسروانی گفت: اجرای پروژه‌های آبرسانی به داریون و کفترک و ساخت و بازسازی هشت مسجد و حسینیه نیز از طرح‌های عمرانی شاخص است که در این رزمایش عملیاتی می‌شود.

  وی افزود: چهار گردان بیت‌المقدس سپاه ناحیه احمدبن موسی(ع) شیراز نیز روزهای ۲۲ و ۲۳ شهریور نیز در منطقه بابونک به اجرای برنامه‌های رزمی و تاکتیکی می‌پردازند.

  فرمانده سپاه ناحیه احمدبن موسی(ع) شیراز در مورد برنامه‌های این ناحیه در هفته دفاع مقدس نیز گفت: به مناسبت این هفته یک هزار و ۸۰۰ برنامه در محلات و در بین اقشار مختلف مردم حول محور فرهنگ عاشورایی برگزار می‌شود.

  رزمایشی برای خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی در حاشیه شیراز+فیلم

  رزمایش اقتدار عاشورائیان سپاهیان حضرت محمد رسول الله (ص) ۲ با هدف خدمت‌رسانی به محرومین، کمک به مسئولان در رفع مشکلات معیشتی مردم، بالا بردن توان رزم و آمادگی گردان‌های بیت المقدس بسیج، دفاع همه جانبه در راستای امنیت پایدار و تصحیح محاسبات نیروهای خودی و دشمن در چهلمین سال انقلاب اسلامی در حال برگزاری است.

  این رزمایش نیز در استان فارس در همه نواحی و شهرستان‌ها در ۳ مرحله خدمت‌رسانی، نمایش اقتدار و حضور در صحنه برگزار می‌شود. در مرحله خدمت‌رسانی نقش گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی بیش از دیگر گروه‌ها بارز و برجسته است و به گفته سروان حسینعلی غلباش، مسئول سازندگی ناحیه احمدبن‌موسی(ع) شیراز این رزمایش برای مقابله با جنگ اقتصادی تدارک دیده شده است.

  به گفته سرهنگ مرتضی خسروانی، فرمانده سپاه احمدبن‌موسی(ع)  بخش اول رزمایش ارائه خدمات به محرومان است که از ۹ تا ۲۹ شهریورماه گروه‌های جهادی به سه منطقه محروم تحت پوشش این ناحیه شامل بلوار اتحاد، سهل‌آباد و محله سعدی اعزام می‌شوند که نمونه آن منزل پیرمردی است که با همسرش که بیماری قند دارد، تنها زندگی می‌کند.

  این پیرمرد در گفت‌وگو با تسنیم از خرابی منزلش می‌گوید و مارهایی که همین چند وقت پیش در حیاط منزل کشته است. خانه این شهروند که در بلوار اتحاد ساکن است با کمک گروه جهادی مرصاد در قالب رزمایش سپاهیان محمدرسول‌الله(ع) در حال تعمیر و مرمت است.

  به گفته غلباش ۷ گروه جهادی ناحیه احمدبن‌موسی در سه منطقه بلوار اتحاد، شهرک سعدی و سهل‌آباد به ارائه خدمات مختلف می‌پردازند. کارآفرینی و راه‌اندازی بنگاه‌های کوچک نیز از دیگر اهداف رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله است که در مناطق تحت پوشش ناحیه احمدبن‌موسی دنبال می‌شود و به گفته غلباش، مسئول سازندگی ناحیه احمدبن‌موسی(ع) برای عبور از پیچ مشکلات اقتصادی سیاست راهبردی مجموعه بسیج سازندگی حمایت از کارآفرینان است.

  به گفته وی این حمایت در قالب ارائه تسهیلات و تشویق افراد است؛ کارگاه تولید قارچ با کارآفرینی برای ۴ نفر و مرکز پرورش شترمرغ با کارآفرینی برای ۶ نفر از نمونه‌های موفقی است که غلباش به ما معرفی می‌کند.

  صادق سروعلیشاهی، ۳۱ ساله است و مدت ۳ سال به پرورش شترمرغ مشغول شده است. وی سرمایه اولیه خود را ۶۵ میلیون تومان اعلام می‌‌کند که ۵۰ میلیون آن آورده خودش بوده و ۱۵ میلیون نیز از بسیج وام گرفته است اما اکنون سرمایه‌اش نزدیک به ۲۰۰ میلیون تومان است. وی که ماهیانه متوسط ۳ تا ۵ میلیون تومان درآمد دارد از داشتن چنین شغلی ابراز رضایت می‌کند.

  غلباش، مسئول سازندگی سپاه احمدبن‌موسی از ارائه تسهیلات ۶۰۰ میلیون تومانی در سال گذشته و پیش‌بینی برای ارائه تسهیلات ۲ میلیارد تومانی برای امسال سخن می‌گوید و اذعان می‌کند که امسال هر چه کارگاه در مناطق حاشیه شهر باشد و به اشتغال کمک کند، مورد حمایت قرار می‌گیرند.

  رزمایش سپاهیان محمدرسول‌الله در بخش‌های دیگر در قالب خدمات بهداشتی بین نیازمندان داروی رایگان توزیع می‌کند و به گفته خسروانی خدمات دندانپزشکی، بینایی‌سنجی، شنوایی‌سنجی، آموزش بهداشت و درمان به مناطق تحت پوشش ارائه می‌شود. همچنین در این رزمایش خدماتی نظیر توزیع نوشت‌افزار و توزیع غذای گرم نیز در مناطق حاشیه شیراز انجام می‌شود.

  اجرای رزمایش خدمت توسط ۶ گردان بیت‌المقدس سپاه ثارالله شیراز

  سرهنگ زارعی فرمانده ناحیه با بیان اینکه ۱۴ گروه جهادی از این ناحیه در مناطق محروم در حال کمک رساندن به مردم کم برخوردار هستند، اظهار داشت: خدمت بی منت به مردم شعار ماست.

  وی با اشاره به همه دشمنی هادر طی ۴۰ سال علیه کشور، افزود: دشمن تصور می‌کرد با تهدیدات می‌تواند ما را شکست دهد، اما به لطف خدا و نفس مسیحایی رهبر و ارواح شهدا موفق نشدند.

  سرهنگ زارعی با تاکید بر اینکه بغض و کینه آمریکا نسبت به ایران ادامه دارد، ولی دشمن باز هم ناکام می‌ماند ، افزود: این رزمایش باهدف وحدت، ایستادگی و پیشرفت که همواره سه عنصر اساسی در طول عمر ۴۰ ساله انقلاب اسلامی ایران بوده است برگزار شد. وحدت و ایستادگی در مقابل دشمن امروز جایگاه ویژه‌ای دارد.

  فرمانده سپاه ناحیه ثارالله(ع)تصریح کرد: رزمایش فعلی از روز ۹ شهریور در قالب فعالیت‌های جهادی با رویکرد خدمت رسانی آغاز شده و افسران اقتصاد مقاومتی در قالب گروه‌های جهادی اعم از آموزشی، عمرانی، پزشکی و  سایر زمینه‌ها به مناطق اعزام می‌شوند.

  زارعی با بیان اینکه گردان‌های بیت المقدس امروز جایگاه شهدای لشکر و مدافع حرم را نشان داد خاطرنشان کرد: امروز همه نیرو‌ها به نقاط مدیریتی خود در قالب گروه‌های جهادی اعزام می‌شوند و پس از یکماه بزرگترین همایش در میعادگاه با حضور بسیجیان برادر سراسر کشور برگزار می‌شود.

  این فرمانده سپاه در پایان در خصوص دیگر اهداف و برنامه های این رزمایش نیز بیان داشت: از دیگر اهداف این رزمایش ارتقای قدرت سخت، نیمه‌سخت و نرم سازمان رزم بسیج برای مبارزه با تهدیدات سخت، نیمه سخت و نرم دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی و همچنین زنده کردن روح حمایت مردم از نظام، مایوس کردن دشمن از تغییر نظام، تقویت روحیه عمل کننده و تقویت روحیه ملی در جامعه است.

  وی در مورد برنامه های این رزمایش، نیز گفت: ابتدا گردان های واکنش سریع بیت المقدس، در روز اول تاکتیک های رزمی را آموزش می‌بینند و در شب نیز رزمایش تاکتیک رزم شبانه را اجرا کرده و در روز دوم نیز مراسم صبحگاه مشترک با حضور سردار غیاثی فرمانده  سپاه فجر فارس، برگزار می‌شود.

  برگزاری رزمایش بزرگ عاشورائیان محمدرسول الله (ص) در سراسر استان فارس

  سردار هاشم غیاثی در جمع ۳ هزار بسیجی رزمایش محمد رسول‌الله (ص) اظهار داشت: مردم و نیروهای مسلح باید در جهت کارآمدی و ارتقای آمادگی تلاش کنند و در صورت ضرورت در میدان‌های نبرد حاضر شوند.

  وی افزود: مشارکت مردم در قالب بسیج شکل می‌گیرد و همین مشارکت در امنیت کشور بسیار تاثیرگذار بوده و هست.

  فرمانده سپاه فجر فارس با بیان اینکه بسیج محور استراتژیک نظام در امنیت داخلی و دفاع خارجی است، افزود: بسیج همواره در خدمت مردم بوده و خواهد بود.

  وی با اشاره به اینکه بسیجیان رویش‌های حاکمیت الهی هستند افزود: بخش اکثریت بسیجیان دفاع مقدس را درک نکرده‌اند و این حاوی پیام ناامیدی برای دشمنان و امیدواری برای مردم است.

  سردار غیاثی با اشاره به مشارکت ۱۷ گردان بیت‌المقدس در این رزمایش گفت: ۷۴ گردان در فارس به رزمایش محمد رسول‌الله (ص) پرداختند.

  وی ادامه داد: در این رزمایش ۳ برنامه از ۹ شهریور با حضور ۴۰۰ گردان جهادی در قالب ۸ هزار نیرو در فارس شروع شده و عرصه‌های محرومیت‌زدایی تا ۲۹ شهریور ادامه دارد.

  فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه بخش سوم رزمایش در هفته دفاع مقدس است افزود: تجمع ۳۰ هزار نفری بسیجیان در شیراز به صورت میدانی در رزمایش حضور خواهند داشت.

  در ابتدای این رزمایش سردار غیاثی با صدور رمز یامحمدرسول الله (ص)  آغاز این رزمایش سراسری را در استان فارس کلید زد.

  برگزاری نمایشگاه اقتصاد مقاومتی به مناسبت رزمایش محمد رسول ­الله (ص) در گراش 

  نمایشگاه اقتصاد مقاومتی شهر ارد گراش به مدت ۶ روز میزبان انواع کالاهای بومی، هنرها و دست ­ساخته­‌های بانوان شهر اردی است. در کنار بخش اقتصادی این نمایشگاه، مجموعه‌­ عکس‌­هایی به نمایش گذاشته شده است که یادآور فعالیت­‌های جهادی چندین ساله بانوان بسیجی این شهر در مناطق محروم است.

  علیرضا دهقانی­‌فر مسئول بسیج سازندگی شهرستان گراش استقبال از این نمایشگاه را عالی توصیف و حمایت از کالاهای ایرانی به عنوان هدف  این نمایشگاه اعلام کرد.

  به گفته وی ارائه لوزم ­التحریر ایرانی با مناسب‌­ترین قیمت در این نمایشگاه فرصتی مناسب را برای دانش‌­آموزان و خانواده­‌ها فراهم کرده است تا با بازدید و خرید مجموعه‌­ای از نوشت‌افزارهای ایرانی  گامی در جهت اقتصاد مقاومتی بردارند.

  به گفته دهقانی‌فر غرفه‌­های پخت و عرضه مستقیم انواع نان و حلواهای محلی شهر ارد، کیک و شیرینی­‌ها و ترشی و غذاهای سنتی دست­پخت بانوان این شهر بخشی دیگر از نمایشگاه اقتصاد مقاومتی است که هر روزه بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می­‌کند.

  به گفته وی ارائه انواع صنایع دستی و هنری بانوان شهر ارد مانند کالاهای تزئینی، منبت­‌کاری عروسک­‌های دست­بافت و ساخت آثار هنری و کاربردی با دورریزها از بخش‌­های دیدنی این نمایشگاه است که بازدیدکنندگان زیادی را به شهرک اسلام‌­آباد شهر ارد می­‌کشاند تا عرضه‌­کنندگان این محصولات مکانی برای فروش هنر دست خود داشته باشند.

  این نمایشگاه که به مناسبت رزمایش بزرگ سپاهیان محمد رسول‌الله توسط حوزه خواهران در شهر ارد برگزار شده است، با ایام محرم و هفته امر به معروف مصادف شده است و غرفه­‌های امر به معروف و نهی از منکر و غرفه عاشورایی نمودهایی از رنگ و بوی محرمی این نمایشگاه است. دهقانی‌فر گفت: ارائه مستقیم محصولات فرهنگی در ارتباط با محرم مورد استقبال عزاداران حسینی واقع شده است.

  این نمایشگاه از ۲۵ شهریور آغاز به کار کرده است و تا ۳۱ شهریور نیز ادامه دارد. مسئول بسیج سازندگی شهرستان گراش گفت: نمایشگاه اقتصاد مقاومتی شهر ارد با هفت غرفه متنوع در کنار ارائه محصولات و خدمات فرهنگی، در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌­دارد.

  نمایش کارآمدی نظام از دستاوردهای رزمایش بزرگ محمد رسول‌الله(ص) است

  مهدی صادق‌پور در جمع خبرنگاران از برگزاری رزمایش بزرگ نمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله(ص) خبر داد و گفت: این رزمایش با هدف نمایش انسجام و اقتدار بسیج در روز یکشنبه ۱۱ شهریورماه با حضور بسیجیان این ناحیه در شهر اقبالیه برگزار می‌شود.

  وی خاطرنشان کرد: در این رزمایش ۲ گردان بیت‌المقدس حوزه‌های مقاومت بسیج برادران ابوذر محمودآباد نمونه و سیدالشهدا(ع) شهر اقبالیه شرکت می‌کنند.

  صادق‌پور گفت: همزمان با به‌کارگیری گردان‌های بیت‌المقدس در رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص)، قرارگاه خدمت‌رسانی با برپایی اردوهای جهادی از ۹ تا ۲۹ شهریورماه با هدف خدمت‌رسانی، ایجاد امید و انگیزه، کمک به کارآمدی نظام و ایجاد فرهنگ جهاد بین بسیجیان در سطح شهرستان قزوین برگزار می‌شود.

  فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد(ع) اقبالیه بیان کرد: هدف از برگزاری این رزمایش بزرگ تداعی رزمایش عظیم محمد رسول‌الله(ص) در زمان اعزام رزمندگان به جبهه‌های حق علیه باطل بود تا نسل جدید و بسیجیان ما آمادگی کافی برای انجام عملیات‌های مختلف در زمان‌های بحرانی و نیاز کشور را داشته باشند.

  وی عنوان کرد: تمرین و تقویت اقتدار و انسجام بسیجیان از جمله اهداف دیگر این رزمایش است، امروز استکبار جهانی با ترکیبی از جنگ نرم، جنگ نیمه‌سخت و سخت تلاش می‌کند تا فشارهای همه‌جانبه خود را بر ملت ایران تحمیل کند که باید ملت ایران در این زمینه آگاه باشند.

  برگزاری رزمایش “محمد رسول‌الله(ص)” در استان قزوین

  رزمایش بزرگ محمدرسول الله(ص) در استان قزوین آغاز شد. از ۹ شهریورماه رزمایش کشوری گردان‌های بیت المقدس با رمز یا “محمد رسول الله” آغاز شده که این رزمایش در استان قزوین به مدت ۲ روز آغاز شده و تا پایان شهریورماه در کل کشور ادامه دارد.

  فراخوان رزمایش به مقرهای گردان اعلام شده است و این نیروهای بسیجی در سه منطقه از شهر قزوین حضور خواهند داشت و به سمت میدان میرعماد حرکت می‌کنند و در ادوگاه‌ها مستقر شده و طی ۲ روز ماموریت‌های دفاعی امنیتی و خدماتی انجام می‌‌شود

  ۱۶گردان بیت المقدس در این رزمایش حضور خواهند داشت که هر گردان ۲۳۶ نفر عضو دارد، رزمایش ما به صورت پراکنده در شهرستان‌های البرز و تاکستان و آبیک و قزوین برگزار می‌شود، ۱۵۰ تا ۱۷۵ گروه جهادی در حوزه پزشکی فرهنگی سازندگی و خدمات رسانی در شهرستان‌های مختلف حضور خواهند داشت و ارائه خدمات محرومیت‌زدایی به مناطق مختلف دارند.

  بسیجیان عاشورائیان زمان هستند

  حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی مهدی جو در آغاز  این رزمایش  اظهار داشت: بسیجیان پایه اصلی انقلاب هستند و در اعتلای نظام نقش به‌سزایی دارند.

  مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه امام حسن(ع) قزوین بیان کرد: بسیج پیرو اسلام بوده  و هستی‌اش را برای نظام و انقلاب فدا کرده و اگر عاشورایی رقم بخورد،ما پیروز میدان هستیم.

  وی ادامه داد: بسیجیان عاشورایی زمان، افسران بصیرت و همیشه در صحنه هستند و به پشتوانه انقلاب در مقابل دشمنان می‌ایستند.

  مهدی جو خاطرنشان کرد: این رزمایش در واقع نمایش اقتدار بسیج بوده و مسئولان که به اقتدار جمهوری اسلامی به جایگاه رسیدید بدانید مردم فشار دشمن، ضعف‌ها و تهاجم را تحمل می‌کنند اما از خط قرمز رد شدن ولایت ، تبعیض و فساد را تحمل نخواهند کرد.

  وی ادامه داد: در این شرایط حساس مسئولان باید مواضع محکم در مقابل دشمنان را حفظ کنند در حالی که مردم نیز همیشه در صحنه هستند.

  مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن(ع) قزوین خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی مردم به دنبال سوءاستفاده، احتکار و گرانی هستند و این اخبار ناراحت‌کننده است.

  مهدی‌جو گفت: نمایش اقتدار این است که مردم در اعتلای انقلاب همراه باشند در حالی که هر روز شاهد گسترش انقلاب در سطح جهان هستیم.

  رزمایش بزرگ سپاهیان محمد رسول‌الله (ص) در قم

  رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) ۲ در ۳ مرحله و در قالب دو قرارگاه امام هادی (ع) با مأموریت برگزاری رزمایش و قرارگاه محرومیت‌زدایی با مأموریت اعزام ۸۵ گروه جهادی به مناطق محروم استان، برگزار شد.

  در مرحله اصلی رزمایش ۱۴ گردان الی بیت‌المقدس از نواحی مقاومت بسیج سپاه استان با هدف انجام تمرینات تاکتیکی و با هدف انسجام سازمانی با ستون کشی و حرکت پیاده از مسیر میدان‌های شهید دستغیب، توحید، شهید مطهری و روح‌الله به سمت مصلی قدس حرکت نموده و در نماز دشمن‌شکن جمعه شرکت کردند.

  سپس با اعلام رمز شروع رزمایش توسط فرمانده سپاه استان و ستون کشی اتوبوس‌ها به سمت اردوگاه، برنامه‌های رزمی و فرهنگی رزمایش آغاز شد، اجرای تمرینات امنیتی و راهپیمایی شبانه و جهت‌یابی در اردوگاه از بخش‌های بعدی مرحله نخست رزمایش بود.

  در مرحله دوم، بیش از یک هزار نفر از جهادگران بسیجی استان در قالب ۵ هزار نفر روز اردو در عرصه‌های فرهنگی، فنی عمرانی، آموزشی تبلیغی، مشاوره، بهداشت و درمان و مقابله با آسیب‌های اجتماعی جهت ارائه خدمات عام‌المنفعه به مدت بیست روز از ۹ تا ۲۹ شهریورماه به مناطق محروم استان اعزام شدند.

  ۱۰۰۰ گردان از بسیجیان کشور از ۹ تا ۲۹ شهریور در رزمایش بزرگ سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) ۲ شرکت خواهند داشت که استان‌های قم، اردبیل و کهگیلویه و بویراحمد نخستین استان‌هایی بودند که رزمایش را انجام دادند.

  رزمایش سپاهیان محمد رسول الله (ص) در کاشان به روایت تصویر

  رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله(ص) از ساعت ۹ صبح از چهار میدان اصلی شهر  به طرف ناحیه مقاوت بسیج سپاه کاشان برگزار شد.

  حضور بسیجیان در برنامه های عمیاتی اردوگاه قدس ، اجرای برنامه های تخصصی رزمی و حضور در چندین روستای محروم شهرستان از جمله برنامه های رزمایش است.

  برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) در کردستان به روایت تصویر

  رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص)۲ با حضور ۲۰ گردان همزمان با سراسر کشور با اعلام رمز «یا حسین» توسط فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان در تمام شهرستان‌های کردستان آغاز و بسیجیان همیشه در صحنه این خطه از سرزمین کشور، “نظم و انسجام” و “آمادگی و توان” خود را به نمایش گذاشتند

  در مراسم افتتاحیه رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص)۲ سنندج که در سالن آزادی برگزار شد، سردار شوری بازرس ویژه ستاد کل نیروهای مسلح، سردار صدیقی بازرس و نماینده ویژه سازمان بسیج، سردار رجبی فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کرستان، سردار خرم‌نیا فرمانده انتظامی کردستان، سردار شیخی فرمانده مرزبانی استان کردستان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان، رئیس‌کل دادگستری کردستان، فرشادان نماینده مردم سنندج در مجلس، علما و خانواده‌های معظم شهدا، اقشار مختلف مردم و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند و از نزدیک اقتدار و آمادگی بسیجیان حاضر در میدان را مشاهده می‌کردند.

  بر اساس گزارش‌های ارسالی خبرنگاران تسنیم از سراسر استان کردستان، رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص)۲ همزمان با اعلام رمز «یا حسین» توسط سردار رجبی، در همه شهرستان‌های کردستان برگزار شد و بسیجیان اقتدار، توانایی و ظرفیت خدمت‌رسانی خود را به نمایش گذاشتند.

  آنچه که در ادامه مشاهده می‌کنید، گزارش تصویری خبرنگار تسنیم از رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص)۲ سنندج است.

  رزمایش اقتدار بسیجیان مرزدار مریوانی به روایت تصویر

  آنچه که در ادامه مشاهده می‌کنید، گزارش تصویری خبرنگار تسنیم از رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص)۲ در مریوان و حضور، اقتدار و توانایی بالای بسیجیان مرزدار این شهرستان است.

  ‌رزمایش اقتدار عاشورایی ‌در کردستان پوزه دشمن را به خاک مالید

  رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص)۲ همزمان با سراسر کشور و مرکز کردستان، در شهرستان‌های استان نیز برگزار شد و با نمایش اقتدار و توانایی بسیجیان، پوزه دشمن به خاک مالیده شد.

  فرمانده سپاه شهرستان بیجار در رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص)۲ این شهر با بیان اینکه تنها راه ملت ایران در مقابل زیاده‌خواهی دشمنان “ایستادگی” است، اظهار کرد: رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس با تاسی از امام راحل(ره) و رشادت‌ها و فداکاری‌های خود حرکتی را آغاز کردند که موجب نابودی دشمنان انقلاب شد.

  سرهنگ سعید شعبانی با بیان اینکه دشمنان سعی در سیاه نمایی و ناامیدکردن جامعه دارند، افزود: تا زمانیکه ملت فهیم و ولایتمدار ایران اسلامی بر اصول بنیادین خود که شعار “هیهات من الذله” و دفاع از حق مظلومان پافشاری می‌کند، این دشمنی‌ها و کینه‌توزی‌ها ادامه خواهد داشت.

  وی گفت: بسیجیان سراسر استان کردستان در قالب رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله۲ با شعار “وحدت، ایستادگی و پیشرفت” رزمایش خود را آغاز کردند و این حرکت موجب مسرت و خوشحالی دوستان انقلاب و سبب یأس و ناامیدی دشمنان شد.

  فرمانده سپاه شهرستان بیجار تصریح کرد: رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص)۲ با حضور گردان‌های بیت‌المقدس در دو مرحله برگزار می‌شود که مرحله دوم نیز مهرماه در قالب یک گردهمایی بزرگ در سنندج برگزار می‌شود.

  وی ادامه داد: قدرت جذب، کادرسازی، حفظ انسجام، آموزش، فراخوانی و حضور به‌موقع بسجیان در این رزمایش سبب ناامیدی دشمنان و دلگرمی مردم و مسئولان نظام می‌شود.

  سرهنگ شعبانی با اشاره به ترفندها و نقشه‌های مختلف دشمنان برای ضربه‌زدن به نظام افزود: امروزه باید همانند دوران دفاع مقدس با همدلی و استقامت در برابر توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان ایستادگی کنیم.

  فرمانده سپاه شهرستان بیجار در پایان خاطر نشان کرد: از ۱۴ شهریورماه جاری، ۲۵ گروه جهادی در حوزه‌های مختلف عمرانی، آموزشی، فرهنگی و بهداشتی به مردم مناطق محروم این شهرستان خدمات ارائه دادند.

  بسیجیان کردستانی در رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله‌(ص) آمادگی بالای خود را به نمایش گذاشتند

  امام جمعه بیجار نیز در این مراسم اظهار داشت: حضور پرشور بسیجیان در رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله‌(ص)۲ آمادگی بسیجیان را نشان داد و ثابت کردند که برای حفظ نظام و ارزش‌های انقلاب اسلامی تا پای جان ایستاده‌اند.

  حجت‌الاسلام علی مرادی افزود: بسیجیان هیچ‌گاه احساس خستگی نمی‌کنند بلکه با حضور گسترده در این رزمایش‌ها به دشمنان ثابت می‌کنند پای عهد با امام و رهبری ایستاده‌اند.

  وی گفت: ما همه بسیجیان کردستانی به مقام معظم رهبری اعلام می‌کنیم که تا زنده‌ایم رزمنده‌ایم و برای حفظ آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.

  امام جمعه بیجار در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اهداف گروه‌های تکفیری داعش برای ضربه‌زدن به انقلاب اسلامی، گفت: حضور داعش موجب مقاومت و ایستادگی جبهه مقاومت در منطقه شد.

  حجت‌الاسلام مرادی با اشاره به شیطنت‌های گروه‌های تکفیری‌ در مریوان و به شهادت‌رساندن تعدادی از حافظان امنیت و آسایش مردم کردستان خاطر نشان کرد: این شیطنت‌ها بی‌جواب نمی‌ماند و انهدام محل دمکرات در اقلیم کردستان و به هلاکت رسیدن بزرگان آنان، نمونه‌ای از اقدامات سپاه بود.

  اقتدار بسیجیان در رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله‌(ص) پاسخی کوبنده به یاوه‌گویی دشمنان بود

  فرمانده سپاه شهرستان قروه نیز در این رزمایش اظهار داشت: پس از برگزاری رزمایش سپاهیان حضرت محمد رسول الله(ص)۲، بسیجیان و گردان‌ها به به اردوگاه قدس این شهرستان منتقل شدند و در آنجا کلاس‌های آموزشی برگزار می‌شود.

  سرهنگ محمد رضا حیدری با اشاره به دشمنی‌های دشمنان نظام افزود: علی‌رغم گذشت ۴ دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی، دشمنان همچنان به دنبال دشمنی و مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند اما این اقتدار مثال‌زدنی امروز پاسخی کوبنده به یاوه‌گویی دشمنان بود.

  وی به حضور ۲۵ گروه جهادی در سطح شهرستان قروه در رزمایش خدمت‌رسانی اشاره کرد و گفت: امسال ۲۸۰ نفر از بسیجیان در اردوهای جهادی به روستاهای محروم این شهرستان اعزام و خدمات مختلف پزشکی، عمرانی، فرهنگی، آموزشی، ورزشی و اقتصاد مقاومتی به روستانشینان ارائه دادند.

  دشمنان نظام “هیچ‌وقت” به اهداف شوم خود نمی‌رسند

  امام جمعه قروه نیز در این مراسم با بیان اینکه «تفکر بسیجی» نقطه قوت نظام اسلامی و برگرفته از فرهنگ اهل‌بیت(ع) است، اظهار داشت: نظام اسلامی با تفکر بسیجی پیش می‌رود و خو دشمن نیز بر این حقیقت آگاه است.

  حجت‌الاسلام حسن باباییان با بیان اینکه بدترین ذلت امروز وابستگی فکری و فرهنگی به دشمنان است، افزود: بسیاری از افراد امروز به‌دنبال ایجاد ناامیدی در بین مردم هستند اما تفکر بسیجی سرشار از امید و توانایی است که می‌تواند کشور را به بهترین شکل اداره کند.

  وی با بیان اینکه فرد بسیجی، تمام وجودش استقلال، آزادگی، آزادمردی و دلدادگی به مکتب امام‌حسین(ع) است، گفت: دشمنان با تمام توان به دنبال انحراف جوانان هستند اما هیچ‌وقت به اهداف شوم خود نمی‌رسند.

  برگزاری رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله‌(ص) در کردستان پیام بزرگی برای دشمنان خارجی داشت

  فرمانده سپاه شهرستان دهگلان نیز در این رزمایش اقتدار اظهار کرد: برگزاری اینگونه رزمایش‌ها در طول سال منجر به ارتقای توان رزمی بسیجیان در جهت مقابله با توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی می‌شود.

  سرهنگ امانی افزود: هدف از برگزاری رزمایش حضور، پشتیبانی و حمایت بسیجیان سلحشور از رهنمود‌های فرمانده کل قوا و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در برابر هرگونه تعدی، توطئه و دسیسه مخالفان است.

  وی گفت: پیام این رزمایش به دشمنان خارجی این است که مردم قدرشناس ایران اسلامی هستند و با تمام وجود پای انقلاب ایستاده‌اند و با همدلی و همراهی مشکلات موجود را پشت سر می‌گذارند.

  فرمانده سپاه شهرستان دهگلان در پایان با تاکید بر ادامه فعالیت‌های محرومیت زدایی بسیج تصریح کرد: تاکنون ۲۰ گروه جهادی در جهت کمک به محرومین مناطق محروم این شهرستان اعزام شده‌اند و در زمینه‌های عمرانی، بهداشت، درمان و فرهنگی خدمت ارائه می‌دهند.

  سرهنگ امانی خاطر نشان کرد: سپاه در راستای محرومیت‌زدایی۶۰ واحد مسکونی برای محرومان این شهرستان می‌سازد و کنلگ‌زنی یکی از واحد‌های مسکونی به‌صورت نمادین در روستای حسینی بخش مرکزی شهرستان به زمین زده شد.

  رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول الله(ص) در کرمان 

  رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول الله(ص)۲ در سراسر استان کرمان با هدف نمایش قدرت مردمی برای صیانت از ارزش‌های انقلاب اسلامی آغاز شد.

  مرتضی کارآموزیان رئیس بسیج رسانه استان کرمان در حاشیه آغاز این مراسم در شهر کرمان در گفت‌وگو با تسنیم اظهارداشت: رزمایش اقتدار عاشورائی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) با حضور ۴۰ گردان بیت‌المقدس در منطقه عمومی ماهان آغاز می‌شود که از این مجموع ۶ گردان متعلق به شهر کرمان است.

  وی با بیان اینکه این رزمایش دو روز ادامه دارد گفت: ۴۲۰ گروه جهادی در مناطق محروم استان کرمان از ده روز گذشته در حال خدمت‌رسانی به مردم محروم هستند.

  رئیس بسیج رسانه استان کرمان با اشاره به اینکه این رزمایش همزمان در سراسر استان آغاز شده است افزود: گروه‌های جهادی در مناطق محروم استان بسیار عالی عمل کردند.

  وی با بیان اینکه در مناطق محروم استان هفته گذشته ۴۰ پزشک از سراسر کشور حضور پیدا کردند گفت: این پزشکان به مردم مشتاقانه و خالصانه خدمت کردند.

  کارآموزیان با اشاره به اینکه امروز گردان‌ها ساخت سنگر و استقرار چادر را در برنامه خود دارند بیان کرد: گردان‌های ما سه برنامه دارند و اردوهای جهادی، رزمایش و خدمات هستند.

  به گزارش تسنیم تجمع ۳۰ هزار نفری گردان‌های بیت‌المقدس در هفته دفاع مقدس در مصلی کرمان و حضور اعضای گردان‌ها بصورت ستون‌کشی در خیابان‌های شهر اقندار بسیجیان کرمان را به نمایش گذاشتند.

  رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) در کرمان به روایت تصویر

  رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول الله(ص)۲ در سراسر استان کرمان با شعار وحدت، ایستادگی و پیشرفت و با هدف نمایش قدرت مردمی برای صیانت از ارزش‌های انقلاب اسلامی آغاز شد.

  تجمع ۳۰ هزار نفری گردان‌های بیت‌المقدس در هفته دفاع مقدس در مصلی کرمان و حضور اعضای گردان‌ها بصورت ستون‌کشی در خیابان‌های شهر اقندار بسیجیان کرمان را به نمایش گذاشتند.

  به گزارش تسنیم، رزمایش اقتدار عاشورائی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) ۲ در کرمان با حضور ۴۰ گردان بیت‌المقدس در منطقه عمومی ماهان آغاز می‌شود که از این مجموع ۶ گردان متعلق به شهر کرمان است.

  حضور مقتدرانه بسیجیان در رزمایش محمدرسول‌الله(ص) کرمان سیاه‌نمایی دشمنان را نقش برآب کرد

  سرهنگ محمدعلی نظری در جمع خبرنگاران حاضر در رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) ۲ در ماهان کرمان با اشاره به مرحله‌دوم برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) در کرمان با بیان اینکه این رزمایش با حضور ۴۰ گردان بیت‌المقدس در منطقه عمومی ماهان برگزار می‌شود اظهار داشت: شش گردان بیت‌المقدس از از شهر کرمان در این رزمایش حضور دارند.

  وی با بیان اینکه این رزمایش با برنامه‌های متنوع‌ زیادی همراه است گفت: آموزش‌های تاکتیکی و بصیرتی از جمله این آموزش‌ها در رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) ۲ در کرمان است.

  فرمانده ناحیه حضرت امیرالمومنین(ع) شهرستان کرمان بیان کرد: نمایش اقتدار رزمی و حضور بسیجیان از همه اقشار و در هر سن و سالی را در این رزمایش داریم.

  وی با اشاره به شرایط اقتصادی امروز جامعه گفت: در این شرایط تعداد زیادی از گروه‌های جهادی از حدود ۱۰ روز قبل در مناطق محروم استان، حاشیه شهرها و مناطق زلزله‌زده حضور دارند و خدمت‌رسانی به مردم محروم تا اواخر مهر ادامه دارد.

  نظری با بیان اینکه مرحله سوم رزمایش با حضور تمام اقشار بسیجیان برگزار می‌شود تصریح کرد: مرحله سوم رزمایش تشری است به همه کسانی که بذر ناامیدی را در جامعه پخش می‌کنند.

  وی با اشاره به اینکه در هفته دفاع مقدس بازسازی یکی از عملیات‌های دفاع مقدس را داریم افزود: تمام امکانات جمع شده تا با همکاری و هم‌افزایی دو ناحیه بسیج شهرستان کرمان با یکدیگر رزمایش بسیار خوبی را رقم بزنیم.

  فرمانده ناحیه حضرت امیرالمومنین(ع) شهرستان کرمان گفت: برخلاف سیاه‌نمایی بعضی‌ها که جوانان پشتیبان انقلاب نیستند استقبال زیادی از این رزمایش شد که بدلیل نبود امکانات بخشی از نیروها را نتوانستیم به منطقه بیاوریم.

  وی با بیان اینکه رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) ۲ با شعار “وحدت، ایستادگی و پیشرفت” در حال برگزاریست عنوان کرد: تمامی این شعارها تا آخر هفته بسیج به عمل تبدیل می‌شد.

  زاهدی: رزمایش اقتدار عاشورایی محمد رسول‌الله(ص) دشمنان را مایوس کرد

  محمدمهدی زاهدی در جمع بسیجیان حاضر در رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) ۲ در ماهان کرمان با اشاره به اهداف برگزاری این رزمایش در این برحه از زمان اظهار داشت: رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله(ص)۲ در سراسر استان کرمان و با حضور ۴۰ گردان بیت‌المقدس نمایش اقتدار و حضور در صحنه بسیجیان است.

  وی با اشاره به شعار این رزمایش “وحدت، ایستادگی و پیشرفت” عنوان کرد: رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله(ص)، تجدید میثاق و پیمان با آرمان‌های انقلاب و شهدا و رهبر فرزانه انقلاب است.

  نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بسیجیان را رهروان راستین مکتب اباعبدالله الحسین(ع) عنوان کرد و افزود: با این رزمایش اقتدار و حضور مردم اقشار مختلف مردم در هر سن و سالی در قالب بسیج به نمایش گذاشته می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله(ص) آمادگی هرگونه دفاع از تهدیدات انقلاب را به منصه آزمایش می‌گذارد ابراز کرد: این رزمایش در موقعیت حساس تاریخی و با هدف تقویت روح حمایت مردم از انقلاب و نظام و اثبات این حقیقت برگزار می‌‌شود.

  دومین روز رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول الله(ص) در کرمان به روایت تصویر

  رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول الله(ص)۲ از روز گذشته در سراسر استان کرمان با شعار وحدت، ایستادگی و پیشرفت و با هدف نمایش قدرت مردمی برای صیانت از ارزش‌های انقلاب اسلامی آغاز شده است.

  مراسم صبحگاه رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول الله(ص)۲ با حضور سردار ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و دیگر فرماندهان نظامی و انتظامی استان برگزار شد.

  برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی در کرمانشاه + تصاویر

  فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه در جمع بسیجیان حاضر در این رزمایش در ورزشگاه آزادی اظهار داشت: تفکر عاشورایی بسیج سبب عزت و سربلندی این ملت و نظام اسلامی شده است.

  سردار بهمن ریحانی با بیان اینکه امروز بسیج بستر اقتدار و امنیت ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف است، بیان کرد: این شجره طیبه توسط امام راحل(رع) ایجاد شد و با رهنمودهای مقام معظم رهبری سبب عزت نظام جمهوری اسلامی شد.

  فرمانده سپاه کرمانشاه با اشاره به برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی تصریح کرد: این رزمایش با هدف امیدآفرینی، روحیه بخشی در بستر اقتدار و امنیت و برای تصحیح محاسبات خودی و دشمن در سراسر استان کرمانشاه اجرا می‌شود.

  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در این گردهمایی بسیجیان با اشاره به تهدیدهای دشمنان، گفت: تهدیدهای دشمنان از گذشته وجود داشته و امروز در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برنامه‌های دشمن گسترده‌تر شده است.

  حشمت‌اله فلاحت‌پیشه هر کدام از اقدامات دشمن را برای سقوط یک کشور کافی دانست و افزود: ملت مقاوم جمهوری اسلامی در برابر این تهدیدها و اقدامات ایستاده و روی دشمنان را کم کرده است و تهدید اقتصادی دشمن نیز راه به جایی نخواهد برد.

  عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با بیان اینکه دفاع مقدس درسی است برای برخی از مسئولان که دچار رعب شده‌اند، گفت: آمریکا در دفاع مقدس تمام تهدیدها را به‌کار برد که از آن جمله حضور ۷۰ شرکت آمریکا در پشت صدام بود ولی راه به جایی نبردند.

  فلاحت‌پیشه هیمنه امروز آمریکا را کوچک‌تر از گذشته دانست و افزود: اقتصاد آمریکا در حال افول است و از سوی دیگر نیز توان و دانش جوانان این مرز و بوم درمولفه‌های قدرت همچون توان موشکی ۱۰ سال از دشمنان جلوتر است.

  وی با بیان اینکه موشک‌های ما می‌تواند بر اتاق فرماندهی دشمنان فرود بیاید، گفت: روحیه بسیجی برگرفته از نهضت امام حسین(ع) معادلات دشمنان را بهم زده است و با تکیه بر سربازان نظام و مدیران مقاوم جشن چهل سالگی انقلاب باشکوه‌تر برگزار می‌شود.

  در رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان گردان‌های بیت‌المقدس و کوثر پس از برگزاری راهپیمایی اقتدار در اردوگاه‌ها تاکتیک‌های طراحی شده را اجرا خواهند کرد و در ادامه این رزمایش ۱۵۵ گروه جهادی به مناطق محروم کرمانشاه اعزام خواهند شد.

  رزمایش سپاهیان محمد رسول الله (ص) شهرستان لنده+تصاویر

  سرگرد اسفندیار مختاری فرمانده سپاه شهرستان لنده در رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله (ص) شهرستان لنده اظهار داشت: استان کهگیلویه وبویر احمد جزء اولین استان‌های بوده که اعلام آمادگی خود را برای برگزاری رزمایش اقتدار به بسیج کشور اعلام کرد.

  وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این رزمایش افزایش توان دفاعی ورزمی و به نمایش گذاشتن اقتدار امنیتی است، افزود: طرح این نمایش رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول الله (ص) در قالب گردان‌های بیت المقدس بوده که در سراسر استان کهگیلویه وبویر احمد روزهای نهم و دهم شهریور ماه به صورت ستون کشی و اقتدار محکم بسیجیان اجرا می‌شود.

  فرمانده بسیج سپاه شهرستان لنده با اشاره به محل استقرار گردان بیت المقدس لنده در روستای ایدنک تصریح کرد: در این رزمایش دو روزه برای بسیجیان کلاس‌های مختلف بصیرتی، پیاده روی شبانه، میدان تیر، غبارروبی شهداء و صبحگاه مشترک با حضور شورای اداری در روستایی ایدنک برگزار می‌شود.

  مختاری تصریح کرد: در این اردوی دوروزه دو گروه جهادی شامل یک اکیپ پزشکی و گروهی که به کشاورزان برای برنج کاری خود کمک کنند اعزام خواهد شد وهم چنین پزشکان به صورت رایگان مردم را ویزیت و دارو به آن‌ها می‌دهند

  وی مهم‌ترین هدف از برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله (ص) را به نمایش گذاشتن اقتدار وتوان نظامی ورزمی بسیجیان را در مقابل دشمن دانست و تاکید کرد: در این نمایش به دشمنان ثابت خواهد شد که ایران و ایرانی پای نظام و ارزش‌های اسلامی ایستاده‌اند.

  رزمایش بزرگ سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله(ص) در کهگیلویه و بویراحمد+تصاویر

  رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله در قالب دو قرارگاه امام هادی با ماموریت برگزاری رزمایش و قرارگاه محرومیت‌زدایی با هدف اعزام ۱۵۰ گروه جهادی به مناطق محروم برگزار شد.

  مشارکت ۱۳۰۰ بسیجی شهرستان گنبدکاووس در رزمایش محمد رسول الله(ص)

  سرهنگ سیدعلی حسینی در جلسه کمیته پشتیبانی رزمایش ویژه گردان‌های بیت‌المقدس اظهار داشت: ایجاد شور و نشاط در جوانان به ویژه نیروهای بسیجی و ایجاد یاس و ناامیدی در دل دشمن و امید در سطح جامعه از اهداف برگزاری این رزمایش است.

  وی افزود: یک‌هزار و ۳۰۰ نفر از بسیجیان شهرستان گنبدکاووس فردا ۱۳ شهریور ماه در رزمایش محمد رسول الله(ص) ۲ شرکت و انسجام و اقتدار خود را در مقابل تهدیدات دشمن به نمایش گذاشته و سبب دلگرمی مردم خواهند شد.

  معاون فرمانده سپاه گنبدکاووس تصریح کرد: فردا ۷ صبح, رزمایش با  تجمع در مصلی امام جعفر صادق(ع) آغاز و سپس ستون‌کشی بسیجیان در سطح شهر از مصلی امام جعفر صادق(ع) تا میدان ۱۷ شهریور انجام می‌شود.

  وی یادآور شد: بسیجیان در قالب‌های سازماندهی شده به باغلی مرامه برای اجرای این رزمایش اعزام می‌شوند و این رزمایش در ۷ صبح ۱۴ شهریور پایان می‌یابد.

  سرهنگ حسینی گفت: ۳ گردان از گردان‌های بیت‌المقدس در این رزمایش حضور یافته تا برگ زرین دیگری را در کارنامه خود به ثبت برسانند.

  عبدالقدیر کریمی, معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: بسیج و سپاه فعالیت های بسیار خوبی را در حوزه های مختلف در سطح کشور انجام داده و همواره با اقتدار و انسجام خود در کنار دیگر نیروهای انتظامی و نظامی, سبب وحشت دشمن بوده است.

  وی افزود: در دهه بین اعیاد قربان و غدیر, شاهد خدمات رسانی بسیج جامعه پزشکی در مناطق محروم و آسیب‌پذیر شهرستان گنبدکاووس بودیم که این امر لزوم توجه به مناطق محروم را بیشتر می‌کند.

  معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: ۱۵۰ نفر از دانشجویان دانشگاه تهران به ۱۱ روستای مناطق محروم بخش مرکزی خدمات عمرانی, بهداشتی درمانی و آموزشی را در این مدت ارائه دادند.

  فعالیت ۲۱گروه جهادی در رزمایش محمدرسول الله(ص) ۲ در شهرستان رامیان

  سرهنگ پاسدار رمضانعلی سمیعی در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به برگزاری رزمایش محمدرسول الله(ص)۲ در سراسر استان اظهار داشت: رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله ۲ از فردا در شهرستان رامیان نیز آغاز می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه دشمنان همیشه انقلاب اسلامی را با جنگ، تحریم و محاصره اقتصادی ، تهدید کرده است، ادامه داد: همه می‌دانند که عمر انقلاب اسلامی با تهدیدات دشمنان قسم خورده نظام سپری شده است.

  فرمانده سپاه شهرستان رامیان تصریح کرد: نقش رسانه در این بین امیدبخشی به جامعه و ایجاد یاس و نامیدی در بین دشمنان است.

  سمیعی در ادامه با بیان اینکه هدف از برگزاری این رزمایش نمایش اقتدار بسیج و آمادگی رزمی گردان‌های بیت‌المقدس است، خاطرنشان کرد: ارتقای سطح آمادگی گردان‌ها و ایجاد انگیزه و روحیه در بسیجیان و انجام عملیات روحیه‌بخش و امید در جامعه از اهداف این رزمایش است.

  فرمانده سپاه شهرستان رامیان گفت: نمایش قدرت بازدارندگی بسیج در مقابل تهدیدات و ایجاد رعب و وحشت در دل دشمنان انقلاب و نظام از دیگر اهداف این رزمایش است.

  وی یادآور شد: این رزمایش از ساعت ۶ صبح روز سه شنبه مورخه ۱۳ شهریور آغاز و تا فردای آن روز ادامه دارد و ۲ گردان بیت‌المقدس در رزمایش شرکت خواهند کرد.

  سمیعی خاطرنشان کرد: از روز ۱۴ شهریور تا ۲۹ شهریور ماه نیز همزمان با رزمایش، ۲۱ گروه جهادی از اقشار مختلف بسیجیان شهرستان، اقدامات جهادی خود را در نقاط مختلف شهرستان و بحث‌های ساخت و ساز، ترمیمی و طراحی و غیره آغاز می‌کنند.

  فرمانده سپاه شهرستان رامیان با بیان این نکته که استفاده از توانمندی‌های مردم در گروه‌های جهادی با شعار خدمت بی‌منت برای مردم نجیب و گام برداشتن در مسیر خدمت به مردم هدف ما است، تصریح کرد: انقلابی و مکتبی بودن و عمل به دستورات اسلام و قرآن شعار بسیجیان است و مادامی که شعار ما این باشد دشمنان ناکام هستند.

  اعزام ۲۰ گروه جهادی در رزمایش عاشورایی محمد رسول الله(ص) در بندرگز

  سرهنگ سید روح الله ابطحی اظهار داشت: مرحله نخست این رزمایش فردا به مدت ۲۴ ساعت با حضور ۲ گردان بیت المقدس در اردوگاه قدس با شعار اقتدار بسیج و آمادگی رزمی بیت المقدس با هدف ارتقاء سطح انگیزه و نشاط، ایجاد رعب و وحشت در مقابل دشمنان برگزار می‌شود.

  وی افزود: مرحله دوم رزمایش با اعزام ۲۰ گروه بسیجی به اردوهای جهادی با شعار خدمت بی‌منت، کمک و خدمات‌رسانی و حمایت از مناطق محروم اجرا می‌شود.

  فرمانده سپاه شهرستان بندرگز با تأکید بر وحدت و پیشرفت که شعار اصلی این رزمایش است؛ اظهار داشت: وحدت سبب همدلی اقشار مختلف جامعه و حمایت از ولایت فقیه می‌شود که در نهایت سبب پیشرفت کشور در عرصه‌های مختلف خواهد شد.

  ابطحی گفت: رزمایش اقتدار عاشورایی فردا از ساعت ۹ صبح با حضور فرمانده سپاه نینوا استان گلستان در بندرگز آغاز می‌شود.

  وی به اهداف برگزاری این رزمایش اشاره کرد و گفت: حفظ و انسجام و تقویت وحدت بین مردم و مسئولان، ایجاد امید در جامعه نسبت به دستاوردهای انقلاب اسلامی و تضعیف دشمنان از اهداف برگزاری این رزمایش است.

  فرمانده سپاه شهرستان بندرگز افزود: ایجاد شور و نشاط در جوانان به ویژه نیروهای بسیجی و ایجاد یاس و ناامیدی در دل دشمن و امید در سطح جامعه از دیگر اهداف برگزاری این رزمایش است.

  سرهنگ ابطحی اظهار کرد: سپاه و بسیج همواره در کنار محرومین و مردم بوده و در حوادث غیرمترقبه مانند زلزله و سیل به کمک مردم و محرومین شتافته و فعالیت‌های عمرانی خوبی انجام داده است.

  برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول الله(ص) در گلستان

  سردار حسین معروفی فرمانده سپاه نینوا گلستان در حاشیه آغاز رزمایش اقتدار عاشورایی اظهار داشت: مرحله نخست رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول الله(ص)۲ با حضور بسیجیان در قالب ۲۸ گردان بیت المقدس و ۳۰۰ گروه جهادی در استان گلستان ادامه دارد.

  وی افزود: این رزمایش مردمی، بسیجی و انقلابی در دو مرحله که مرحله نخست آن نمایش اقتدار گردان‌های بیت المقدس و اقدامات عملی گروه‌های جهادی انقلابی و در مرحله دوم تجمع اقتدار سراسری که در ایام هفته دفاع مقدس برگزار شد.

  فرمانده سپاه نینوا گلستان تصریح کرد: تجمعات در مساجد، ستون‌‌کشی اقتدار به سمت اردوگاه، استقرار در اردوگاه های خارج از شهر، برنامه‌های شبانگاهی، رزم شبانه، برنامه‌های بصیرتی و عقیدتی و ادعیه، تجمع سه‌شنبه و برگزاری اختتامیه در روز چهارشنبه و غیره از جمله برنامه‌های بخش نخست مرحله نخست این رزمایش است.

  معروفی ادامه داد: در استان گلستان رزمایش گردان‌های بیت‌المقدس در همه شهرستان‌ها و اعزام ۳۰۰ گروه جهادی مردمی برای خدمت بی‌منت به مردم حاشیه شهرها پیش‌بینی شده است. گروه‌های جهادی برادران و خواهران شیعه و سنی به صورت بومی در مناطق حاشیه‌شهرها حضور پیدا خواهند کرد و در بخش‌های عمرانی، ترمیم، فرهنگی، علمی‌مشاوره‌ای و زیباسازی مدارس به مردم محروم خدمات‌رسانی می‌کنند.

  وی افزود: بخش دوم مرحله نخست رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول الله(ص)۲ خدمت‎رسانی ۳۰۰ گروه جهادی به محرومان است که در شهرستان گرگان ۵۰ گروه جهادی، در شهرستان گنبدکاووس ۳۵ گروه جهادی و در علی‌‌آبادکتول نیز ۱۸ گروه جهادی با حداقل هر گروه ۱۰ عضو از همه اقشار بسیجی اعم از طلاب، دانشجویی، دانشر آموزی، محلات خواهر و برادر، شیعه و سنی و اقوام مختلف اقدام به خدمت‌رسانی بی‌منت می‌کنند.

  رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان در استان گلستان به‌روایت تصویر

  مرحله نخست رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول الله(ص)۲ با حضور بسیجیان در قالب ۲۸ گردان بیت المقدس و ۳۰۰ گروه جهادی در استان گلستان برگزار شد.

  این رزمایش مردمی، بسیجی و انقلابی در ۲ مرحله که مرحله نخست آن نمایش اقتدار گردان‌های بیت المقدس و اقدامات عملی گروه‌های جهادی انقلابی و در مرحله دوم تجمع اقتدار سراسری در ایام هفته دفاع مقدس برگزار شد.

  تجمعات در مساجد، ستون‌‌کشی اقتدار به سمت اردوگاه، استقرار در اردوگاه های خارج از شهر، برنامه‌های شبانگاهی، رزم شبانه، برنامه های بصیرتی و عقیدتی و ادعیه، تجمع سه‌شنبه و برگزاری اختتامیه در روز چهارشنبه و غیره از جمله برنامه‌های بخش نخست مرحله نخست این رزمایش است.

  میز خدمت بسیجیان گرگان در قالب رزمایش اقتدار عاشورایی در مناطق محروم+تصاویر

  میزخدمت بسیجیان شهرستان گرگان در قالب اردوهای جهادی رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول الله(ص) در ۳ محله عرفان، محتشم و انجیراب گرگان با حضور فرماندار، فرمانده سپاه ناحیه گرگان، مسئولان و کارشناسان فرمانداری، شهرداری، ادارت آب و برق، سازمان فنی و حرفه ای و میراث فرهنگی برگزار شد.

  رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول الله(ص) در ۲ مرحله گردانی و اردوهای جهادی از ۹ تا ۲۹ شهریور همزمان با سراسر کشور در استان گلستان هم برگزار می‌شود.

  ۱۷۰۰۰ بسیجی در رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی گیلان شرکت کردند

  روح الله پوراسماعیلی در حاشیه رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله(ص) ۲ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: گردان‌های بیت المقدس گیلان با آمادگی صد در صدی در این رزمایش حضور دارند.

  مسئول معاونت روابط عمومی و تبلیغات سپاه گیلان با اشاره به خدمت‌رسانی اقشار بسیج در بیش از ۲۰۰ روستای استان گیلان در قالب ۲۰۰ گروه جهادی در قالب رزمایش اقتدار عاشورایی افزود: این رزمایش نشان از آمادگی بالای رده‌های مقاومت سپاه قدس استان گیلان دارد.

  پوراسماعیلی با تصریح بر عزم و اراده بسیجیان استان گیلان برای کمک به مسئولان در حوزه های محرومیت‌زدایی اعلام کرد: سازمان‌های تخصصی بسیج در طول سال ویژه برنامه‌ها و طرح‌های اقتصادمقاومتی، سازندگی و محرومیت‌زدایی را اجرا می‌کنند.

  معاون سپاه قدس استان گیلان با بیان اینکه هزار مسکن محرومان توسط سپاه قدس گیلان در یک سال گذشته احداث و تحویل داده شده است خاطرنشان کرد: تا پایان امسال هزار واحد مسکونی محرومان دیگر نیز در گیلان احداث می‌شود.

  مسئول معاونت روابط عمومی و تبلیغات سپاه گیلان اظهار داشت: بسیجیان استان گیلان با حضور پرشور و ۱۷ هزار نفری در رزمایش اقتدار عاشورایی اعلام کردند که با همت و تلاشی جهادی در تمامی حوزه‌ها برای نقش آفرینی آماده هستند.

  تقدیر فرمانده سپاه گیلان از حضور حماسی بسیجیان در “رزمایش اقتدار عاشورایی”

  سردار پاسدار محمد عبدالله‌پور فرمانده سپاه قدس گیلان با صدور پیامی از حضور حماسی بسیجیان گیلانی در رزمایش “اقتدار عاشورایی سپاهیان محمدرسول الله ۲” تقدیر و تشکر کرد.

  متن پیام فرمانده سپاه قدس گیلان به این شرح است:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  بار دیگر با حضور حماسی بسیجیان سلحشور و جان برکف، عطر دلنشین ایثار و رشادت و بصیرت فضای شهر و دیار سرزمین میرزا را در برگرفت و یاد و خاطره حضور با صلابت و اعزام بسیجیان در دوران دفاع مقدس به‌ویژه سپاهیان حضرت محمد(ص) را در اذهان زنده کرد.

  حضوری که قطعاً برای دوستداران انقلاب اسلامی امیدواری و برای دشمنان قسم خورده آن به‌ویژه استکبار جهانی یاس و ناامیدی را در بر داشت.

  این حضور نشان داد که مردم قهرمان ایران اسلامی با وجود تمامی مشکلات و ضعف‌ها همچنان بر آرمان‌های والای خود و حمایت از انقلاب اسلامی با قدرت و وحدت ایستاده و این مسیر را تا دستیابی به قله‌های بلند پیشرفت خواهد پیمود.

  بدین‌وسیله از باب لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق از مساعدت‌ها و همراهی‌های نماینده معظم ولی‌فقیه در استان، استاندار محترم، ائمه محترم جمعه و جماعات، فرمانداران، مسئولین و کارکنان ادارات و نهادها و شهرداری‌ها و به‌ویژه رسانه‌ها و صدا و سیمای مرکز گیلان که در پوشش و انعکاس خبر رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول الله(ص) ۲ تلاش وافر داشتند صمیمانه تقدیر و تشکر می‌‌کنم.

  و نیز ارادت و قدردانی خود را از بسیجیان عزیز گردان‌های بیت المقدس سراسر استان که با حضور آگاهانه و وحدت آفرین خود برگ زرین دیگری بر دفتر تاریخ حماسه‌سازی مردم ولایتمدار گیلان افزودند تقدیم می‌کنم.

  به گزارش تسنیم، رزمایش بزرگ “اقتدار عاشورایی سپاهیان محمدرسول الله ۲″، ۱۵ و ۱۶ شهریورماه در ۱۶ شهرستان استان گیلان با حضور ۱۷ هزار بسیجی برگزار شد.

  ۲۰۰ گروه جهادی در رزمایش خدمت‌رسانی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) حضور دارند

  احمد ابراهیمی در نشست خبری رزمایش خدمات‌رسانی سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله(ص) در رشت اظهار داشت: این رزمایش از ۹ تا ۲۹ شهریورماه امسال در استان گیلان برگزار می‌شود.

  مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان خدمت‌رسانی به مناطق محروم و محرومیت‌زدایی را از جمله اهداف برگزاری رزمایش خدمات‌رسانی سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله(ص) دانست و گفت: دانشجویان، دانش‌آموزان و پزشکان بسیجی در این رزمایش حضور دارند.

  ابراهیمی با اعلام اینکه رزمایش خدمات‌رسانی سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله(ص) در مناطق حاشیه‌ای شهرها انجام می‌شود ابراز داشت: ۷ هزار گروه جهادی در راستای برگزاری این رزمایش در کشور مشغول فعالیت هستند که ۲۰۰ گروه سهم استان گیلان است.

  وی با بیان اینکه در مجموع هزار و ۶۹۶ نفر تا امروز در اردوهای جهادی استان گیلان شرکت کرده‌اند تصریح کرد: ارائه مشاوره حقوقی، مرمت مساجد، ویزیت رایگان و برگزاری شیفت ایثار با حضور اعضای بسیج کارگری از جمله فعالیت‌های انجام شده است.

  مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان با اشاره به حضور ورزشکاران استان گیلان در اردوهای جهادی ابراز داشت: اجرای پروژه ساخت مسکن محرومان بخشی از فعالیت‌های جهادی انجام شده است.

  ابراهیمی با اعلام اینکه روز یکشنبه رزمایش عمومی و همگانی خدمت‌رسانی در سراسر گیلان انجام می‌شود خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان از سال ۸۸ تا ۹۶ توانسته است ۵ هزار و ۲۵۵ پروژه عمرانی در استان گیلان اجرا کند.

  وی ساخت هزار مسکن محرومان در سال ۹۶ را اصلی‌ترین فعالیت بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان دانست و افزود: در سال ۹۷ هزار واحد مسکن محرومان برای روستائیان تحت پوشش کمیته امداد ساخته می‌شود که تاکنون ۲۰۰ واحد آن در مرحله اجرایی است.

  مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان با اشاره به فعالیت‌های این سازمان در حوزه اشتغالزایی تصریح کرد: از سال ۹۲ تاکنون به‌وسیله پرداخت تسهیلات اشتغالزایی برای بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.

  ابراهیمی با بیان اینکه براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در راستای اجرای طرح “همگام با کشاورز” ۳۰ درصد به ظرفیت تولید برنج استان گیلان افزوده می‌شود گفت: این امر سبب خودکفایی کشور در حوزه تولید محصول استراتژیک برنج می‌شود.

  وی با بیان اینکه سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس استان گیلان تاکنون ۵۰ سری جهیزیه را برای کمک به ازدواج آسان جوانان تامین کرده است اظهار داشت: ارزش ریالی این اقلام حدود ۳۰۰ میلیون تومان است.

  مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان با اعلام اینکه این سازمان در حال حاضر تسهیلاتی را برای ایجاد مشاغل روستایی پرداخت می‌کند افزود: در حال حاضر سقف پرداخت این تسهیلات ۱۵ میلیون تومان با سود ۱۰ درصد است که تلاش می‌کنیم امسال آن‌ را به ۸ درصد برسانیم.

  رزمایش “میز خدمت” در ادارات گیلان+فیلم

  در ادامه اجرای رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) در استان گیلان، رزمایش “میز خدمت” توسط بسیج کارمندان سپاه قدس گیلان در ادارات استان گیلان اجرا شد‌.

  فرمانده حوزه ادارات‌کل بسیج کارمندان سپاه قدس گیلان در حاشیه این رزمایش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: رزمایش “میز خدمت” همزمان با سراسر کشور در استان گیلان نیز اجرا شده است.

  عیسی محسن‌پور با اعلام اینکه رزمایش میز خدمت در ۲۶۰ پایگاه استانی بسیج کارمندان برگزار شده است خاطرنشان کرد: این رزمایش همزمان با سراسر استان گیلان در ۷۰ اداره‌کل شهرستان رشت اجرا می‌شود.

  رزمایش میز خدمت در استان گیلان با هدف ارائه ویژه خدمات به ارباب رجوع، مشاوره، پاسخگویی دقیق و همچنین حل مشکلات و موانع کاری مراجعان ادارات سراسر استان انجام شد.

  اجرای رزمایش میز خدمت در ادادات اقدامی جهادی است که سبب افزایش سطح رضایتمندی مردم نسبت به عملکرد ادارات شده و همچنین باعث می‌شود تا امورات اداری مردم با سرعت و کیفیت بهتری انجام شود.

  ۲۰۰ گروه جهادی به مناطق محروم لرستان اعزام می‌شوند؛ برگزاری رزمایش بزرگ محمد رسول الله(ص)

  سردار مرتضی کشکولی در نشست خبری با خبرنگاران استان از برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی در استان لرستان خبر داد و اظهار داشت: این رزمایش با عنوان محمد رسول‌الله ۲  هجدهم شهریورماه در شهرستان‌های لرستان برگزار می‌شود.

  وی افزود: برگزاری این رزمایش به خاطر تهدیدهای توخالی آمریکاست که با استفاده از فضای مجازی مقداری فضا را ملتهب و عملیات روانی ایجاد کرده است.

  فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان بابیان اینکه این رزمایش با حضور ۳۴ گردان بیت‌المقدس ۲ برگزار می‌شود عنوان کرد: این رزمایش در همه شهرستان‌های استان اجرا و گردان‌های کوثر، امام علی (ع) و بسیجیان در این رزمایش شرکت می‌کنند.

  وی بیان کرد: در مرحله نخست این رزمایش بسیجیان به‌صورت پیاده و ستون کشی در داخل شهرها قدرت و اقتدار خود را به نمایش می‌گذارند و سپس بعد از طی کردن مسیر خیابان‌ها به سبک زمان جنگ در یک محلی با بدرقه مردم به اردوگاه‌های قدس منتقل می‌شوند.

  سردار کشکولی گفت: در رزمایش محمد رسول‌الله ۲  برنامه‌های مختلفی ازجمله راهپیمایی شبانه، تمرین‌های خاص نظامی وامنیتی، سلاح شناسی، آشنایی با اصول رزم انفرادی، عملیات تأخیری، آشنایی تجهیزات امنیتی و شناخت عملیات‌های امنیتی در اردوگاه‌های قدس اجرا می‌شود.

  وی تقویت جامعه ملی را از اهداف این رزمایش دانست و تصریح کرد: در این رزمایش بسیجیان به صحنه می‌آیند و ما ثابت کردیم هر موقع دشمن می‌خواسته تهدید کند مردم و بسیجیان درصحنه حضور پیداکرده‌اند.

  فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان بابیان اینکه تمام تلاش دشمن این است که رابطه مردم با نظام را تضعیف کند، اظهار داشت: درست است که سلاح، موشک، تانک، توپ و اقتدار داریم ولی سلاح اصلی و استراتژیک نظام ما مردم هستند چون نظام ما مردمی است.

  وی اظهار داشت: هدف دشمن خالی کردن دل مردم با استفاده از جنگ روانی است بنا براین تلاش می‌کند تا رابطه مردم را با نظام تضعیف کنند به همین دلیل هرچند وقت یک‌بار لازم است که یک میثاق مجدد صورت بگیرد.

  سردار کشکولی با اشاره به اینکه در این رزمایش گردان‌های رزمی باهدف تقویت روحیه، توان رزمی و تمرین آموزش‌ها نیروهای بسیج در یک اردوگاه جمع می‌شوند افزود: مردم مابعد از ۴۰ سال حامی نظام هستند، انقلاب ما متعلق به مردم است و وابسته به هیچ حزب خاصی نیست.

  وی عنوان کرد: مسئولان با رأی مستقیم و غیرمستقیم مردم سرکار آمده و خدمتگزار مردم هستند سپاه پاسداران نیز یک‌بار دیگر ثابت خواهد داد که حاضر است از مردم ودستاورهای انقلاب مردم دفاع کند.

  فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان وحدت، ایستادگی و پیشرفت را شعار رزمایش محمد رسول‌الله(ص) ۲ دانست و گفت: مردم باید مطالبه گر باشند تا از هر مسئولی که ضعیف یا بدکار می‌کند و در شان ملت نیست پاسخ‌گو باشد ولی نظام را تضعیف نکنند چون در قاموس وحدت باید مطالبه گری صورت گیرد.

  وی تصریح کرد: درهرجا که نیاز باشد( هوایی، زمینی  و دریایی) چه فضای حقیقی چه فضای مجازی آماده هر رویارویی با دشمن هستیم.

  سردار کشکولی اظهار داشت: ما چون پیشرفت کرده‌ایم مورد هجمه دشمن قرار گرفتیم، امام خمینی (ع) یک فرمولی دست ملت داد و فرمود هرزمانی که دیدید دشمن از دست شما خیلی عصبانی است بدانید وضعتان خیلی خوب است وهرموقع برای شما کف می‌زند بدانید وضعتان خوب نیست.

  وی بابیان اینکه بغض دشمن به نهایت رسیده است و هر روز شاهد جنگ روانی علیه مردم ایران هستیم، افزود: بخشی از التهابات اقتصادی به خاطر تحریم‌های ناجوانمردانه دشمن ،بخشی به خاطر سو مدیریت مسئولان وبخشی نیز بزرگ‌نمایی است.

  فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با اشاره به اینکه در همه جوامع مفسد اقتصادی و  آدم مفسد وجود دارد عنوان کرد: باکسانی که سودجو هستند وکالاها را برای سود بیشتر احتکار می‌کنند مقابله می‌شود.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود به اعزام ۲۰۰ گروه جهادی به مناطق محروم استان خبر داد و گفت: هم‌زمان با رزمایش محمد رسول‌الله ۲،  ۲۰۰ گروه جهادی دانش‌آموزی، دانشجویی،پزشکی، بسیج سازندگی، محرومیت‌زدایی روانه شهرها و روستاها می‌شود و از نهم تا ۲۹شهریور به مدت ۲۰روز خدمات رایگان انجام می‌دهند.

  برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) در لرستان

  رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) در ناحیه مقاومت سپاه حضرت ابوالفضل (ع) آغاز شد.

  سردار حبیب‌الله توکلی جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان در این رزمایش اظهار داشت: گردان بیت‌المقدس و کوثر سپاه استان امروز احساس وظیفه کرده و در رزمایش اقتدار عاشورائیان یک‌بار دیگر با دو رویکرد امنیتی و خدمت‌رسانی آمادگی خود را اعلام کردند.

  وی افزود: بسیجیان همه تحرکات دشمن را رصد می‌کنند و با هرگونه تحرک که بخواهد آسایش مردم را با خطر مواجه کند ایستادگی خواهند کرد.

  جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان بابیان اینکه گروهای جهادی منشأ خدمات ارزشمند در مناطق محروم هستند عنوان کرد:گروه‌های جهادی در مناطق حاشیه‌نشین در کنار محرومیت قرارگرفته و بخشی از محرومیت‌های عمرانی، بهداشتی درمانی این مناطق را کاهش می‌دهند.

  رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) در لرستان به روایت تصویر

  رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) به مدت دو روز در استان لرستان برگزار شد.

  حضور ۲۶ گروه جهادی آمل در رزمایش استانی اقتدار عاشورایی

  حسین علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در آمل، با بیان اینکه رزمایش‌های متعددی در سراسر استان در حال برگزاری است، اظهار داشت: این رزمایش‌ها تا روز بیست و سوم شهریور ادامه دارد و با به اجرا درآمدن رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج گروه‌های اردوهای جهادی به کار خود پایان می‌دهد.

  وی با اعلام اینکه امروز بسیج در عرصه‌های مختلف خود را نشان داده و با تغییرات راهبردی دشمنان نظام و سیاست‌های خارجی به مقابله برخاستند، عنوان کرد: به گفته مقام معظم رهبری با توجه به مشکلات اقتصادی کشور باید صبر و استقامت پیشه کرد تا از این پیچ تاریخ به سرافرازی عبور کنیم.

  علیزاده با اشاره به اینکه سپاه با رویکرد مقابله با دشمن با محوریت خدمات‌رسانی به مردم از طریق نیروهای بسیج کارهای خود را آغاز کرده است، افزود: این نیروها در قالب موضوعات امنیتی، گشت‌های محله محور، طرح کرامت، ویزیت رایگان با عنوان شهید رهنمون، اردوهای جهادی به منظور مقابله با راهبرد دشمن به فعالیت می‌پردازند.

  جانشین فرمانده سپاه ناحیه آمل با بیان اینکه روز جمعه بیست و سوم شهریور این نیروها با برپایی رزمایش اقتدار عاشورایی بار دیگر حماسه بزرگ دیگری را ایفا می‌کنند، گفت: این رزمایش همزمان با سراسر کشور در شهرستان آمل با حضور یک هزار نیروی بسیجی طی ۲۴ ساعت از هفت صبح جمعه با برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای بسیجی تا صبح شنبه ادامه دارد.

  وی تصریح کرد: در این رزمایش سه گردان از حوزه‌های کربلا، خندق و حضرت جوادالائمه حضور می‌رسانند که در سه نقطه از شهر به نمایش رژه پرداخته، سپس در بلوار ولایت آمل تجمع می‌کنند.

  علیزاده با اعلام اینکه در این رزمایش همزمان با حضور ۴۵۰ گروه‌ اردوهای جهادی در استان مازندران ۲۶ گروه در این شهرستان حضور می‌یابند، بیان کرد: از این تعداد ۲۰ گروه برادران بسیجی و شش گروه از خواهران بسیجی هستند.

  عزم جدی برای ورود تمام دستگاه‌های اجرایی آمل در ساماندهی دو منطقه آسیب‌پذیر

  مسئول امور فرهنگی ناحیه مقاومت بسیج آمل نیز با بیان اینکه در اجرای برنامه‌های فرهنگی از سوی نیروهای بسیجی برای هفتمین سال جشنواره پارک پاک با عنوان دیار علویان در پارک طلایی آمل به اجرا درآمد، گفت: این برنامه در قالب ۳۰ برنامه به منظور مبارزه با معضل و آسیب‌های اجتماعی و برپایی جنگ‌های شاد برگزار شد.

  علی اسماعیلی از اجرای دو طرح در دو منطقه آسیب‌پذیر این شهرستان به منظور تحکیم خانواده و مقابله با آسیب‌های اجتماعی از سوی ناحیه مقاومت بسیج خبر داد و مطرح کرد: این طرح‌ها در قالب برگزاری کارگاه‌های آموزشی در چهار مرحله قبل و بعد از ازدواج، دوران تربیت فرزند و هدایت آنها با حضور ۲ هزار و ۹۶۰ نفر دستور کار قرار گرفت.

  وی ادامه داد: در اجرای ساماندهی دو منطقه آسیب‌پذیر امت‌آباد و رضوان ۳۸ تاکنون در یک منطقه از مرحله نقطه بحرانی به سمت مطلوب رسیده اما در منطقه دیگر تاکنون کارهای عدیده‌ای صورت نگرفته است.

  اسماعیلی یادآور شد: برای رسیدن به مرحله مطلوب در منطقه رضوان ۳۸ نیاز به ورود جدی همه دستگاه‌ها است اگر چه تاکنون زمینی برای ورزش و اوقات فراغت ساکنان منطقه و مجوز راه‌اندازی مهد کودک اقداماتی شده است.

  رزمایش اقتدار بسیجیان مازندران در بوستان ولایت ساری+فیلم

  رزمایش اقتدار بسیجیان مرکز مازندران با حضور سردار بابایی فرمانده سپاه کربلای مازندران، فرماندار، شهردار و مسئولان انتظامی، بسیجیان و سپاهیان مرکز مازندران در بوستان ولایت ساری برگزار شد.

  این رزمایش همزمان در ۲۲ شهرستان مازندران تحت عنوان محمد رسول‌الله(ص) ۲ تا فردا در سراسر استان برپا است.

  تصویر سان دیدن و حضور سردار بابایی فرمانده سپاه کربلای مازندران از بسیجیان مرکز مازندران را مشاهده کنید.

  اقتدار بسیجیان در رزمایش سپاه محمد رسول‌الله(ص) در استان مرکزی به نمایش درآمد

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، رزمایش و نمایش اقتدار عاشورایی سپاه محمد رسول‌الله (ص)  در استان مرکزی  در قالب ۱۹ گردان از گردان‌های بیت‌المقدس استان برگزار شد.

  برگزاری این رزمایش با شعار وحدت، ایستادگی و پیشرفت و همچنین نمایش قدرت، انسجام و اقتدار بسیج همانند ایام دفاع مقدس انجام شد، در مرحله دوم این رزمایش گروه‌های جهادی در عرصه‌های مختلف با حضور در مناطق حاشیه‌ای شهرهای استان به ارائه خدمات عام‌المنفعه به مردم می‌پردازند، مرحله سوم این رزمایش در هفته دفاع مقدس و با تجمع ۳۰ هزار نفر، از بسیجیان در سطح استان مرکزی برگزار می‌شود.

  به دنبال رجز خوانی آمریکایی‌ها، فشارهای اقتصادی و کم توجهی مسئولان، رزمایش اقتدار بسیجیان در سطح شهرستان سبب تقویت روحیه ملی و مایه ی امید دوستداران انقلاب و رعب و وحشت دشمنان نظام می شود.

  برگزاری رزمایش به صورت سراسری در شهرستان‌های مختلف استان مرکزی

  سرهنگ محسن گلشن‌زاده در حاشیه این مراسم در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، گفت: در این رزمایش بین ۵۶ تا ۱۷۰ گروه‌ جهادی از بسیجیان استان مرکزی در بازه زمانی ۹ الی ۲۹ شهریورماه به مناطق حاشیه‌ای شهرها اعزام و به ارائه خدمات می‌پردازند.

  وی افزود: مرحله سوم این رزمایش در هفته دفاع مقدس و با تجمع ۳۰ هزار نفر، از بسیجیان در سطح استان مرکزی برگزار می‌شود.

  جانشین فرماندهی سپاه روح‌الله استان مرکزی عنوان کرد: از ابتدای انقلاب نیروهای مسلح همچون بسیج و سپاه کمک‌حال و یاریگر دولت‌ها بوده‌اند و امروز همه بضاعت و تجربیات بسیج و امکانت آن برای حمایت از دولت و برای خدمت به مردم و برطرف کردن محرومیت‌ها در کشور آماده است.

  گلشن‌زاده خاطرنشان کرد: رزمایش سپاهیان محمد رسول الله (ص)، با رمز «یا رسول الله» به صورت سراسری در شهرستان‌های مختلف استان برگزار شد که برگزاری آن در شهرستان اراک با حضور چهار گردان بیت‌المقدس و در محل ستاد سپاه استان انجام گرفت.

  وی با اشاره به اهداف این رزمایش و ستون کشی در سطح شهر و شهرستان، گفت:  ناامید کردن دشمنان نظام و انقلاب با حضور مقتدرانه بسیجیان، به دشمنان اثبات می‌کنیم که مردم، بسیجیان و مسئولان پای آرمان‌های انقلاب هستند.

  حضور ۴ گردان در رزمایش بسیجیان شهرستان اراک

  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اراک هم در حاشیه این مراسم در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، گفت: این رزمایش در شهرستان اراک از از ساعت ۸ صبح شروع شده است.

  سرهنگ محمدرضا عسگری ادامه داد: در قالب این رزمایش چهار گردان بیت‌المقدس در اراک با تجمع در مقابله ناحیه مقاومت بسیج به صورت ستون کشی به منظور نمایش اقتدار و حضور در صبحگاه مشترک از چهار منطقه شامل خیابان های قائم مقام فراهانی، خیابان مشهد، خیابان آیت الله غفاری و خیابان جهاد به سمت ستاد فرماندهی سپاه روح الله استان مرکزی حرکت کردند.

  فرمانده سپاه ناحیه کمیجان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به این رزمایش گفت:  رزمایش بزرگ عاشورائیان سپاهیان محمد رسول الله(ص) ۲،  از دوشنبه ۱۲ شهریورماه با رمز «یا رسول الله» در شهرستان کمیجان آغاز شده است.

  سرهنگ رشید اکبری خاطرنشان کرد: این رزمایش سراسری با عنوان عاشورائیان سپاهیان محمد رسول الله ۲ در سراسر کشور از نهم تا ۲۹ شهریور‌ماه برگزار می‌شود.

  فرمانده سپاه دلیجان هم در حاشیه این مراسم، گفت: رزمایش سپاهیان محمد رسول الله(ص) روز دوشنبه ۱۲ شهریورماه هم‌زمان با سراسر استان مرکزی در منطقه عمومی شهرستان دلیجان برگزار شد.

  سرهنگ نباتی ادامه داد: از شهرستان دلیجان یک گردان بیت المقدس و هشت گروه جهادی در این رزمایش حضور دارند و از ساعت ۸ صبح با حرکت به سمت منطقه عمومی فعالیت‌های خود را آغاز کردند.

  فرمانده سپاه شهرستان فراهان با اشاره به اینکه رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله(ص) در قالب دو قرارگاه برگزار می‌شود، گفت: قرارگاه امام هادی(ع) ماموریت برگزاری رزمایش را به عهده دارد و قرارگاه محرومیت‌زدایی ماموریت دارد گروه‌های جهادی را به مناطق محروم شهرستان اعزام و در عرصه‌های فرهنگی، فنی عمرانی، آموزشی تبلیغی، مشاوره، بهداشت و درمان و مقابله با آسیب‌های اجتماعی به همشهریان خدمات‌رسانی می‌کنند.

  سرهنگ رضایی خاطرنشان کرد: بسیجیان شهرستان فراهان در عرصه‌های مختلف پیش‌قدم بوده و این بار با توجه به توطئه‌های دشمنان به صحنه آمده و با نمایش اقتدار و عظمت این توطئه‌ها را به یاس و ناامیدی تبدیل می‌کنند.

  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شازند هم در حاشیه این مراسم، گفت: در این رزمایش ۶ گروه جهادی و دو گردان بیت‌المقدس با تجمع در مقابل ناحیه مقاومت بسیج با عبور از خیابان های شازند به سمت محل تجمع در منطقه عمومی شهرستان حرکت کردند و بعد از برگزار مراسم صبحگاه مشترک به محل های تعیین شده اعزام شدند.

  رزمایش سپاه محمد رسول‌الله(ص) در استان مرکزی به روایت تصویر

  رزمایش و نمایش اقتدار عاشورایی سپاه محمد رسول‌الله(ص) در استان مرکزی در قالب ۱۹ گردان از گردان‌های بیت‌المقدس استان برگزار شد.

  پیش‌بینی خدمات‌رسانی به ۵۰ هزار همدانی در رزمایش سپاهیان محمد (ص)

  سردار مظاهر مجیدی با اشاره به برگزاری رزمایش بزرگ سپاهیان محمد(ص) ۲ در همدان اظهار داشت: این رزمایش برگرفته از دوران دفاع مقدس است آن‌هم در سال‌هایی که حضور نیروهای مردمی در جبهه نقش بسیاری تعیین‌کننده‌ای داشت.

  وی بابیان اینکه در دوران دفاع مقدس نیروهای مردمی در قالب سپاهیان مهدی(عج) و سپاهیان محمد(ص) راهی جبهه‌های می‌شدند افزود: شهید حسن صوفی از مبدعان طرح اعزام لشکرهای بزرگ در قالب ۵ لشکر و ۱۰ لشکر به جبهه بود.

  فرمانده سپاه همدان گفت: این شهید معزز این طرح را به فرماندهی وقت سپاه یعنی سرلشکر محسن رضایی ارائه داده و اعلام کرد که من می‌توانم ۵ لشگر از مردم همدان را برای اعزام به منطقه آماده کنم .

  وی با اشاره به بسیج صد هزار نفری نیروها و اعزام آن‌ها به جبهه برای ایجاد بستر مناسب و اجرای عملیات بزرگ در مناطق ابراز کرد: امروز که دشمن می‌خواهد ضربه‌ای به‌نظام بزند نیاز است بار دیگر مردم پای‌کار آمده و نقشه دشمنان برای تضعیف نظام را نقش بر آب کنند.

  مجیدی از برگزاری رزمایش بزرگ سپاهیان محمد(ص) ۲ در ۳۲ استان کشور خبر داد و عنوان کرد: استعداد این رزمایش ۷۰۰هزار نفر است که ۱۰۰ هزار نفر در تهران و البرز و مابقی در استان‌های دیگر فعال می‌شوند.

  وی بابیان اینکه در این رزمایش ۲۰ هزار نفر از نیروهای مردمی استان شرکت می‌کنند افزود:  این رزمایش در سه محور از ۹ تا  ۲۹شهریور در تمام شهرستان‌ها برگزار می‌شود که تاریخ برگزاری آن در استان همدان ۱۷ شهریورماه است.

  فرمانده سپاه همدان بیان کرد: مرحله دوم این رزمایش مربوط به به‌کارگیری گروه‌های جهادی است که قرار است ۷۰۱۴ گروه در کل کشور و در همدان ۲۵۰ گروه مشارکت کنند که مقدمات این کار نیز فراهم‌شده است.

  وی با اشاره به اینکه در این قالب ۱۳۶ گروه از بسیج محلات، ۲۳ گروه از بسیج جامعه پزشکی، ۵ گروه از بسیج مهندسین عمران، ۲۶ گروه از بسیج کشاورزی، ۲۰ گروه از بسیج طلاب، ۲۰ گروه از بسیج دانش‌آموزی و ۲۰ گروه نیز از بسیج دانشجویی شرکت می‌کنند گفت: نزدیک به ۵ هزار نفر در این گروه‌ها سازمان‌دهی می‌شوند.

  مجیدی با اعلام اینکه در این رزمایش ۵۰ هزار نفر از مردم خدمات دریافت می‌کنند بیان کرد: در حال حاضر رزمایش در شهرستانی مانند ملایر آغاز شده و در همدان نیز ۵ شنبه این هفته با حضور مسئولان آغاز می‌شود.

  وی اظهار داشت: در مرحله سوم این رزمایش که در مراکز استان‌ها برگزار می‌شود در همدان۲۰هزار نیروی بسیجی پای‌کار می‌آیند ابراز کرد: از رسانه‌ها درخواست داریم این رزمایش را که نمایش قدرت نیروهای مردمی، امیدآفرینی در جامعه و ناامید کردن دشمنان است به‌خوبی پوشش خبری دهند.

  خدمت‌رسانی به محرومان مهمترین هدف رزمایش محمد رسول‌الله(ص) است

  کامران کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در نهاوند اظهار داشت: رزمایش بزرگ خدمت، هم‌زمان با سراسر کشور با عنوان ” اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص)” در چندین مرحله با حضور گسترده بسیجیان شهرستان نهاوند برگزار می‌شود.

  وی تصریح کرد: در این رزمایش که با عنوان رزمایش خدمت در تاریخ ۲۰ و ۲۱ شهریور ماه اجرا می‌شود، هدف خدمت رسانی به مردم و نمایش اقتدار و صلابت بسیجیان است.

  کریمی افزود: در مرحله اول این رزمایش با حضور بسیجیان جهادگر خدمت رسانی در مناطق محروم نهاوند در دستور کار قرار خواهد گرفت.

  وی عنوان کرد: روز شنبه هفته آینده رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان نهاوند با حضور گردان‌های بیت‌المقدس و امام علی(ع) اجرا می‌شود.

  فرمانده سپاه ناحیه نهاوند بیان کرد: در این مرحله از رزمایش، گردان‌ها و بسیجیان حاضر در رزمایش در سطح خیابان‌‌های شهر نهاوند به صورت سازماندهی شده حرکت خواهند کرد و رژه خودرویی نیز انجام خواهد شد.

  کریمی تاکید کرد: این رزمایش بزرگ با حضور گردان‌های بیت المقدس، امام علی(ع) و بسیجیان اقشار مختلف اجرا می‌شود.

  وی گفت: هدف از مرحله اول این رزمایش خدمت رسانی و محرومیت زدایی در مناطق مختلف و محروم شهرستان نهاوند است.

  کریمی تصریح کرد: در این ‌مرحله ۲۵ گروه جهادی با استعداد ۲۵۰ جهادگر گروه‌بندی شده‌اند و ماموریت‌های هر گروه نیز مشخص شده است.

  وی افزود: هر کدام از این گروه‌ها به یک‌منطقه اعزام می‌شوند و کارهای عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و عام المنفعه را انجام‌ می‌دهند.

  فرمانده سپاه ناحیه نهاوند عنوان کرد: مراحل بعدی این رزمایش بزرگ نیز پس از اجرای مرحله اول با حضور‌ گردان‌ها اجرا می‌شود.

  حضور ۱۵۰۰ تن از بسیجیان همدان در رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص)

  سرهنگ حسن برزگر از برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله (ص) خبر داد و اظهار داشت: همایش گروه‌های جهادی شهرستان همدان با حضور خواهران و برداران بسیجی، اقشار مختلف مردم و مسئولان استان در مسجد المهدی(ع) حصار علی آباد همدان برگزار می‌شود.

  وی با بیان اینکه این برنامه از ساعت ۹ صبح در مکان ذکر شده، آغاز می‌شود افزود: در این همایش ضمن برپایی نمایشگاهی از اقدامات انجام شده توسط گروه‌های جهادی  شهرستان همدان، ۶۶ گروه جهادی به استعداد ۵۶۰ نفر حضور دارند.

  فرمانده سپاه ناحیه همدان با اشاره به اینکه  از مسئولان استان درخواست کرده‌ایم میز خدمت خود را برای پاسخگویی و ارتباط بیشتر با مردمدر این همایش برپا کنند، گفت: گروه‌های جهادی اعزام شده به مناطق محروم، کم برخوردار، حاشیه شهر و روستاها، خدمات عمرانی، پزشکی،  فرهنگی مشاوره و غیره ارائه می‌دهند.

  وی با تاکید براینکه این همایش نمادی از حضور گسترده گروه‌های جهادی در استان و خدمات خالصانه آنها به اقشار مختلف مردم است ابراز کرد: گروه‌های جهادی بسیج علاوه بر تابستان، در تمام طول سال در قالب قرارگاه حضرت ولیعصر(عج) خدمات بسیاری را به مردم ارائه می‌دهند.

  برزگر با اعلام اینکه در حال حاضر ۳۵ گروه جهادی شناسنامه‌دار در شهرستان فعال هستند عنوان کرد: ما در تلاشیم در تمامی ۲۵۰ پایگاه مقاومت محلاتی که داریم گروه‌های جهادی را تشکیل دهیم به گونه‌ای که تا کنون ۱۱۰ پایگاه موفق به تشکیل این گروه‌ها شده‌اند.

  وی از برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله (ص) در همدان خبر داد و ابراز کرد: این برنامه  نیز در همدان  از تاریخ ۱۷ شهریور آغازشده و ۶گردان بیت المقدس به استعداد ۱۵۰۰ از بسیجیان شرکت می کنند.

  فرمانده سپاه ناحیه همدان افزود: این برنامه نیز شنبه ۱۷ شهریور ماه از ساعت ۹ صبح در ورزشگاه شهید بهشتی شهرک بهشتی همدان آغاز شده و با برگزاری دوره‌های آموزشی و رزمی در پادگان سیدالشهدا(ع) همدان ادامه می‌یابد.

  پیام رزمایش محمد رسول‌الله(ص) ایستادگی در برابر دشمنان  است

  حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی نیا در مراسم آغاز زرمایش عاشورایی محمد رسول‌الله(ص) اظهار داشت: پیام رزمایش عاشورایی محمد رسول‌الله(ص) ایستادگی در برابر هر تحرک و حرکتی از ناحیه دشمنان انقلاب و عوامل آن‌ها است.

  وی افزود: همانطور که در نهج‌البلاغه آمده است هنگامی به حضرت علی(ع) پیشنهاد دادند که با معاویه صلح کند امام فرمودند من در برابر کفر، فساد و نفاق مقاومت می‌کنم و قبل از این‌که به دشمن فرصت بدهم که کاری انجام دهد ضربه سهمگینی به او وارد خواهم کرد.

  مغیثی نیا تصریح کرد: همچنین قبل از این‌‌که امام حسین (ع) به سمت کربلا حرکت کند طی سخنرایی در بین مردم فرمودند هر کسی مرد این میدان نیست و کسانی که آماده شهادت هستند و می‌توانند از جان، مال و هستی‌شان بگذرند می‌تواند در این سفر همراه ما باشد.

  وی افزود: همه ما شیعه و پیروان حضرت علی(ع) و سیدالشهداء هستیم از این رو‌ باید راه آن‌ها را ادامه دهیم و اکنون که در آستانه ماه محرم قرار داریم ملت ایران با برگزاری زرمایش محمد رسول‌الله(ص) می‌خواهند اعلام کنند که آن‌ها پیرو حضرت علی(ع) و امام حسین(ع) هستند و در هر کجا که آمریکای جنایتکار و اسرائیل و سایر دشمنان قصد تعرض به کشور ما را داشته باشند قطعا در مقابل آن‌ها خواهند ایستاد.

  مغیثی نیا عنوان کرد: با توجه به در پیش بودن ایام محرم و عاشورای حسینی در واقع با برگزاری این رزمایش ما به دشمنان اعلام می‌کنیم که اگر آن‌ها بنا دارند توطئه، اقدام و حرکتی بر علیه انقلاب اسلامی ما انجام دهند با چه نیروی مقتدری رو‌به‌رو هستند و این نیروی مقتدر در مقابل آن‌ها خواهند ایستاد.

  امام جمعه نهاوند بیان کرد: این رزمایش نماد وحدت، مقاومت و ولایت‌مداری است و پیامش ایستادگی در برابر هر تحرکی از ناحیه دشمن و عوامل دشمن است.

  مهمترین اهداف رزمایش محمد رسول‌الله به رخ کشیدن اقتدار نظام به رخ دشمنان است

  فرمانده سپاه ناحیه نهاوند نیز در ادامه این مراسم گفت: مهمترین اهداف رزمایش عاشورایی محمد رسول‌الله(ص) به رخ کشیدن اقتدار نظام به رخ همگان به ویژه دشمنان انقلاب اسلامی ایران است.

  سرهنگ کامران کریمی اظهار داشت: شعار رزمایش عاشورایی محمد رسول‌الله(ص) وحدت، ایستادگی و پیشرفت است و مهمترین اهداف این رزمایش نشان دادن اقتدار نظام به رخ همگان به‌ویژه دشمنان انقلاب اسلامی ایران است.

  وی تصریح کرد: همچنین از دیگر اهداف این رزمایش ایجاد امید در بین مردم و جوانان است که آن‌ها بدانند در کنار نیروهای مقتدر نظامی و انتظامی صدها نیروی بسیجی جان برکف پای آرمان‌های نظام و انقلاب ایستاده‌اند و در مقابل همه دشمنان انقلاب ایستادگی خواهند کرد و اجازه ورود به هیچ شخص جنایتکاری را به کشور نخواهند داد.

  به گزارش  تسنیم هم‌زمان با سراسر شهرهای استان همدان رزمایش اقتدار عاشورایی محمد رسول‌الله(ص) با حضور هشت گردان از اقشار مختلف بسیجیان و مسئولان شهرستان نهاوند در محل سپاه ناحیه نهاوند برگزار شد.

  بسیجیان همیشه در صحنه شهرستان نهاوند با حضور گسترده و با صلابت خود در این رزمایش اقتدار، جلوه‌های زیبایی از عشق و اقتدار سپاهیان محمد رسول الله(ص) را به نمایش گذاشتند و نشان دادند که همیشه پاسدار انقلاب اسلامی و ادامه دهنده راه شهداء هستند.

  در این مرحله از رزمایش رژه خودرویی بسیجیان نهاوند با هدف نمایش اقتدار و صلابت بسیجیان برگزار شد و گردان‌های حاضر در این رزمایش نیز به محل برگزاری اموزش‌های تاکتیکی و رزمی اعزام شدند.

  حضور ۲۲ هزار نفری بسیجیان همدان در رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله(ص)

  سردار مهدی فرجی در ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس با اشاره به همزمانی مراسم رژه نیروهای مسلح با آیین بزرگداشت سوم عاشورا توسط هیئت‌های عزاداری در همدان اظهار داشت: سال‌هاست که در این روز به جز مراسم عزاداری هیچ برنامه دیگری در همدان برگزار نشده است بنابراین پیشنهاد می‌کنم برنامه رژه در ۱ مهرماه برگزار شود.

  وی با اعلام اینکه موکول کردن برنامه رژه به فردای سوم عاشورا سبب می‌شود ناجا بتواند راحت‌تر به وظیفه خود در این روز عمل کند گفت: نیروهای سپاه استان نیز هرساله روز سوم عاشورا در مراسم عزدارای شرکت کرده و برای این کار نیز هیئتی ویژه دارند.

  جانشین فرمانده سپاه همدان با بیان اینکه برگزاری برنامه رژه نیروهای مسلح در باغ بهشت همدان در شان هفته دفاع مقدس نیست، ابراز کرد: امسال باید هنگام برگزاری رژه فضای مناسبی برای مردم تهیه شود تا آنها بتوانند به راحتی برنامه را تماشا کنند.

  وی با اشاره به برگزاری رزمایش” اقتدار عاشورای سپاهیان محمد(ص)۲ ” در کشور نیز اظهار داشت: این برنامه از سوی شخص سرلشکر باقری فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح  به ریاست سازمان بسیج مستضعفین کشور ابلاغ و از ۹ شهریور ماه نیز در کشور آغاز شده است.

  فرجی با اعلام اینکه مرحله شهرستانی این رزمایش در استان همدان از ۱۷ شهریور با شعار وحدت، پیشرفت، ایستادگی آغاز شده است، افزود: مرحله اول رزمایش در استان به پایان رسیده و مرحله دوم نیز همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.

  وی با قدردانی از مسئولان استان برای مشارکت در اجرای هرچه باشکوه‌تر این رزمایش عنوان کرد: ۵ مهرماه همایش بزرگ “سپاهیان محمد(ص)” با حضور حداقل ۲۲ هزار نفر از بسیجیان استان و با محوریت گروه‌های جهادی در باغ بهشت همدان برگزار می‌شود.

  جانشین فرمانده سپاه همدان با تاکید براینکه این رزمایش همانند دوران دفاع مقدس با هدف دفع توطئه دشمنان برای ایجاد یاس و نا امیدی در مردم و حل مشکلات جامعه با بهره‌گیری از ظرفیت گروه‌های مردمی برگزار می‌شود ابراز کرد: انتظار داریم در این مرحله نیز مسئولان استان ما را یاری کنند تا برنامه به خوبی برگزار شود.

  حضور ۴۰ گروه جهادی در رزمایش سپاهیان عاشورایی محمد رسول‌الله در ملایر

  داوود ابراهیمی در گفت‌‌وگو با  خبرگزاری تسنیم در ملایر، با اشاره به اینکه سهمیه ملایر در این رزمایش ۳۰ گروه جهادی بوده است ‌اظهار داشت: در مرحله نخست این رزمایش تا‌کنون ۴۰ گروه جهادی از ۹ شهریور برای خدمت‌رسانی به مناطق محروم شهرستان اعزام شده و این رزمایش تا ۲۹ شهریورماه ادامه دارد.

  وی فعالیت‌های ‌عمرانی، فرهنگی، آموزش کشاورزی و مقابله با آفات کشاورزی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی در نقاط حاشیه شهر و مناطق امامزاده عبدالله(ع)، ۱۶ متری شمس‌آباد، سرجو، جعفرآباد و روستا‌های محروم ملایر را از جمله مهم‌ترین اقدامات گروه‌های جهادی در این رزمایش دانست و افزود: هدف دوم برگزاری این رزمایش نمایش اقتدار بسیجیان در راستای ناامید کردن دشمنان و استکبار جهانی، تزریق امید و ایجاد شورونشاط در بین مردم و جوانان است.

  سرهنگ ابراهیمی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۶۸۰ نفر روز از بسیجیان شهرستان به اردوهای جهادی اعزام شده‌اند ابراز کرد: از این تعداد ۳۲۵ نفر که شامل ۲۶گروه است به اردوهای یک روزه اعزام شده‌اند.

  فرمانده ناحیه سپاه ملایر بیان کرد: در این ‌مدت تعداد ۱۵۰ نفر روز شامل ۱۵ گروه از بسیجیان شهرستان نیز به اردوهای جهادی سه‌روزه در مناطق روستایی اعزام شده ‌و در راستای اجرای طرح همگام با کشاورز با کشاورزان مناطق محروم همکاری داشتند.

  وی برگزاری بیش از ۱۰۰ کارگاه مشاوره‌ای توسط بسیج خواهران را از دیگر برنامه‌های اردوهای جهادی بسیجیان شهرستان از ابتدای امسال دانست و تصریح کرد:  فعالیت این اردوها بیشتر در زمینه عمرانی و فرهنگی شامل دیوارنویسی، زیباسازی، اهداء سبد کالا به نیازمندان، برداشت محصول و  برگزاری کارگاه‌های سلامت و ‌مشاوره‌ای در مناطق محروم شهرستان بوده است.

  سرهنگ ابراهیمی اظهار داشت: علاوه بر اعزام این تعداد گروه‌های بسیجی به مناطق محروم شهرستان از ابتدای امسال تاکنون‌ تعداد ۱۸۰نفر روز شامل ۱۷گروه جهادی در قالب اردوهای ۱۰روزه و ۲۵ نفر روز شامل ‌۲ گروه جهادی ۱۰روزه نیز در راستای فعالیت‌های عمرانی و‌ خدماتی به مناطق محروم شهرستان اعزام شده‌اند.

  فرمانده سپاه ناحیه ملایر با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۳۸گروه‌ جهادی فعال شناسنامه‌دار در سطح شهرستان داریم گفت: گروه‌های جهادی ۱۰روزه اعزام شده در این مدت در فعالیت‌های عمرانی و آب‌رسانی و توسعه مسجد، اجرای طرح‌های کمیته امداد، ساخت منزل برای مستمندان در روستاهای سنگ‌‌ده، حسن‌آباد و قلعه میرفتاح مشارکت داشته‌اند.

  وی با اشاره به اینکه ۲ گردان بیت‌المقدس بسیجیان شهرستان در رزمایش سپاهیان عاشورایی محمدرسول‌الله(ص)  شرکت دارند عنوان کرد: مرحله سوم این رزمایش پنجم مهرماه در مرکز استان همدان با حضور بیش از  ۲۰ هزار نفر از بسیجیان برگزار می‌شود.

  سرهنگ ابراهیمی با بیان اینکه بیش از چهار هزار بسیجی از شهرستان ملایر نیز در این رزمایش ۲۰ هزار نفری استان شرکت می‌کند افزود: با انجام این رزمایش و  نمایش اقتدار بسیج سپاهیان عاشورایی محمد رسول‌الله (ص) یک‌بار دیگر دشمنان نظام اسلامی از اجرای دسیسه‌های خود ناامید خواهند شد.

  فرمانده سپاه ناحیه ملایر با اشاره به اردوهای طرح هجرت ۱۰ روزه دانش آموزان مطرح کرد: از ابتدای تیرماه  امسال بیش از ۱۱۰ نفر روز در قالب ۱۸گروه  از دانش آموزان با اردوهای طرح هجرت دانش آموزان بسیجی فعالیت داشتند و در خدماتی چون زیباسازی مدارس، ساخت یک منزل مسکونی در روستای آورزمان ملایر برای نیازمندان  شرکت کردند.

  سرهنگ ابراهیمی اعلام کرد: بسیج سازندگی ملایر با همکاری استان تاکنون در راستای محرومیت‌زدایی، آب‌رسانی در روستای آشاق قلعه، خرید یک قطعه زمین برای ساخت و توسعه مسجد منطقه جعفرآباد ملایر و ساخت یک ‌منزل مسکونی به ارزش ۶۰ میلیون تومان در روستای آورزمان و ده‌ها فعالیت خدماتی و عمرانی دیگر اقدام کرده است.

  وی از دیگر اقدامات سپاه ناحیه ملایر در راستای اجرای طرح کرامت به ساخت یک پایگاه فرهنگی در منطقه ۱۶ متری دوم شمس‌آباد ملایر اشاره کرد و خواستار همراهی و همکاری بیشتر دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای پیشبرد اهداف شد.

  فرمانده سپاه ملایر با تأکید بر اینکه مهم‌ترین هدف از برگزاری این همایش نشان دادن اقتدار ایران اسلامی، ناامید کردن دشمن و استکبار جهانی و تزریق امید و ایجاد شورونشاط در بین مردم و جوانان است گفت: با برپایی هر چه باشکوه‌تر این رزمایش و یک هم‌افزایی می‌توانیم دشمن را برای همیشه ناکام و امید را در بین مردم تقویت کنیم.

  ۱۴۰ گروه جهادی در رزمایش اقتدار عاشورایی یزد حضور دارند

  سرهنگ سیدمحمد میرقانعی در نشست خبری که به مناسبت برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی برگزار شد اظهار داشت: خدمت‌رسانی رزمایش در بازه ۲۰ روزه و از نهم تا ۲۹ شهریور اجرا می‌شود.

  وی با بیان اینکه اقدامات خدمت‌رسانی از ماه‌ها قبل به ویژه در منطقه زلزله زده گور(جور) در حال انجام است گفت: در بازه زمانی رزمایش قریب به ۱۴۰ گروه جهادی اقدام به خدمت‌رسانی در عرصه‌های مختلف می‌کنند و علاوه بر آن گروه‌های محلاتی هم فعالیت‌های گسترده‌ای در این ایام انجام می‌دهند.

  مسئول بسیج سازندگی استان یزد تصریح کرد: زمان فعالیت‌های جهادی تعریف شده در این رزمایش، ۴۸ ساعت تا ۱۰ روزه است و البته اختیار برای افزایش و گسترش این فعالیت‌ها وجود دارد.

  میرقانعی با اشاره به اینکه این میزان حداقل زمان و تعداد گروهی است که در نظر گرفته شده و قطعا هم به لحاظ زمانی و هم به لحاظ تعدادی افزایش بسیار بیشتری را شاهد هستیم گفت: مباحث عمرانی و آبادانی از اصلی ترین و برجسته ترین مباحثی است که در این رزمایش و در بخش اردوهای جهادی مورد توجه قرار می گیرد

  وی تصریح کرد: مجموعه‌ها در دو حوزه برادران و خواهران فعالیت می‌کنند و نوع خدماتی هم که در این ایام در نظر گرفته شده، مرتبط و متناسب با ویژگی‌ها و نیازهای اقشار مختلف مردمی برنامه‌ریزی شده تا این فعالیت‌ها تاثیر لازم و مورد انتظار را به دنبال داشته باشد.

  مسئول بسیج سازندگی استان یزد خاطرنشان کرد: علاوه بر گروه‌های جهادی محلات، دانشجویان هم در گروه‌های اختصاصی خود فعالیت‌های گسترده و متنوعی ارائه می‌کنند و جغرافیای هدف هم به ویژه با محوریت حواشی شهرها برای گروه‌های جهادی مشخص شده است.

  میرقانعی تصریح کرد: سطح‌بندی گروه‌های جهادی هم از دیگر اقداماتی است که در این رابطه و به ویژه در زمینه توانمندسازی گروه‌ها انجام شده تا به این وسیله هر خدمت بر اساس توان موجود در مجموعه به گروه جهادی سپرده شود.

  وی ادامه داد: اولین گروه‌های اعزام شده کشور به منطقه کوهبنان از استان یزد بودند و به ویژه از شهرستان بهاباد در هنگام وقوع زلزله اعزام‌های بسیار خوبی انجام شد و تا به الان بالغ بر ۵۸۰ نفر از جهادگران در قالب اردوهای متفاوت اقدام به حضور در این منطقه کردند و خدمات متنوع در عرصه‌های مختلف به مردم این منطقه ارائه کردند.

  مسئول بسیج سازندگی استان یزد اظهار داشت: قریب به ۱۹ گروه خاص این منطقه تا به الان اعزام شدند و همچنان هم بحث اعزام نیروهای جهادی به کوهبنان از استان یزد ادامه دارد و تمام سعی این گروه‌های جهادی استفاده از حداکثر ظرفیت در راستای محرومیت‌زدایی از این منطقه است.

  برگزاری رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیجیان یزد

  رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله(ص) ۲ سپاه الغدیر استان یزد با حضور ۲۰ گردان بیت‌المقدس به همراه قریب دو هزار نفر از کادر اردوهای جهادی از دقایقی پیش آغاز شد.

  حضور در پایگاه‌های انتقال خون و اهدای خون توسط بسیجیان حاضر در این گردان و انجام فعالیت‌های فرهنگی و توجه به مباحث محرومیت‌زدایی از دیگر برنامه‌های این رزمایش سراسری در استان یزد است.

  یکی از محورهای اساسی مباحث امنیتی بحث اعلام و نمایش آمادگی برای مأیوس کردن دشمنان است که نقش بسیار مهمی در بحث بازدارندگی دارد و به همین دلیل امنیت از محورهای اساسی این رزمایش است.

  همچنین با توجه به اینکه این رزمایش با رویکرد فرهنگی انجام می‌شود و گروه‌ها از سه مسیر به صورت ستون حرکت کرده و به مسجد روضه محمدیه وارد می‌شوند و پس از اقامه نماز مغرب و عشا به گلزار شهدا عزیمت می‌کنند.

  رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیجیان یزد به روایت تصویر

  رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله(ص) ۲ سپاه الغدیر استان یزد با حضور ۲۰ گردان بیت‌المقدس به همراه قریب دو هزار نفر از کادر اردوهای جهادی برگزار شد.

  اجرای رزمایش بزرگ اقتدار عاشورائیان در نقاط مختلف یزد 

  بسیجیان استان یزد به صورت یکپارچه و همزمان با نقاط مختلف کشور، مرحله نخست رزمایش اقتدار عاشوراییان را در سراسر استان یزد آغاز کردند و این رزمایش تا ساعت ۷ جمعه ادامه پیدا کرد.

  این رزمایش با حضور ۲۰ گردان بیت‌المقدس به همراه قریب به ۲ هزار نفر از کادر اردوهای جهادی و با ارائه خدمات متنوع و مختلف در نقاط مختلف استان یزد برگزار شد.

  حضور در پایگاه‌های انتقال خون و اهدای خون توسط بسیجیان حاضر در این گردان و انجام فعالیت‌های فرهنگی و توجه به مباحث محرومیت‌زدایی از دیگر برنامه‌های این رزمایش سراسری در استان یزد بود.

  یکی از محورهای اساسی مباحث امنیتی بحث اعلام و نمایش آمادگی برای مأیوس کردن دشمنان بود که نقش بسیار مهمی در بحث بازدارندگی دارد و به همین دلیل امنیت از محورهای اساسی این رزمایش بود.

  با توجه به اینکه این رزمایش با رویکرد فرهنگی انجام شد و گروه‌ها از سه مسیر به صورت ستون حرکت کرده و به مسجد روضه محمدیه وارد شدند و پس از اقامه نماز مغرب و عشا به گلزار شهدای میدان امیرچقماق یزد رفته و اقدام به قرائت دعای کمیل کردند.

  رزم شب و انفجار در منطقه عملیاتی از دیگر اقداماتی و برنامه‌هایی بود که در این رزمایش انجام شد.

  رزمایش اقتدار عاشورایی امید دشمنان را ناامید کرد

  سرهنگ عباس جوکار فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مرکزی یزد در مراسم گردهم آیی بسیجیان حاضر در رزمایش اقتدار عاشورایی با اشاره به اینکه این رزمایش در ابعاد مختلف و گستردگی بسیار زیادی برگزار شد اظهار داشت: فعالیت های این رزمایش در ابعاد مختلف فرهنگی، نظامی، محرومیت زدایی و در تمامی نقاط استان برگزار شد.

  وی خاطرنشان کرد: امروز دشمنان اسلام تمام توان خود را به ناامید کردن مردم از خدمات انجام شده و ایجاد ناامنی روانی در جامعه به کار بسته اند و در این زمینه هزینه های بسیاری می کنند.

  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مرکزی یزد تصریح کرد: رزمایش بزرگ سراسری سپاهیان عاشورایی حضرت محمد رسول‌الله(ص) امید دشمنان را ناامید کرد و اقتدار نیروهای بسیج در تمام عرصه‌های خدمات‌رسانی و نظامی و دفاعی را به جهانیان اثبات کرد.

  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اردکان اذعان کرد: برگزاری رزمایش بزرگ سراسری سپاهیان عاشورایی حضرت محمد رسول‌الله(ص) ۲ تبلور آمادگی واقعی بسیج برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه دشمنان است.

  سرهنگ دوم پاسدار علی دهقانی در جمع اعضای گردان بیت المقدس حوزه مقاومت بسیج یک روح الله شهرستان اردکان با اشاره به برگزاری رزمایش بزرگ سراسری سپاهیان عاشورایی حضرت محمد رسول الله(ص) ۲ گفت: این رزمایش تبلور آمادگی واقعی بسیج برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه دشمنان و هرگونه تحرک میدانی دشمن و اذناب آن است.

  وی با تاکید بر لزوم ترویج بیش از پیش روحیه ارزشمند جهادی و بسیجی در سطح جامعه اظهار کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و در مقابله با هرگونه رخداد و فتنه‌ای در بخش های مختلف هرگاه که به روحیه بسیجی تکیه کردیم مسائل و مشکلات از میان برداشته شدند.

  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اردکان افزود: قطعا امروز نیز در صورت ورود بسیجیان جان بر کف و با قابلیت در مسائل معیشتی و اقتصادی و ارائه راه حل‌های مناسب و کارآمد مشکلات فعلی نیز مرتفع خواهد شد.

  دهقانی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی چندین سال است که از مفهوم اقتصاد مقاومتی یاد می‌کنند تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که کشور را با نگاه به درون از لحاظ مالی تامین خواهد کرد و با این نوع از اقتصاد ما می‌توانیم در عرصه اقتصاد همانند سایر میادین روی پای خود با ایستیم.

  فعالیت عمرانی جهادگران اردکانی در روستای داربند

  رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول الله (ص) ۲ در شهرستان اردکان برگزار شد و بسیجیان اردکانی مانور عملی اقتدار و خدمت را تمرین کردند.

  رزمایش بزرگ سراسری اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول ‌الله (ص) ۲ با حضور گردان‌های بیت ‌المقدس در شهرستان اردکان با شعار “وحدت، ایستادگی و پیشرفت” برگزار شد.

  در این رزمایش که به مدت دو روز و در دو حوزه مقاومت بسیج یک روح الله و دو جندالله اردکان برگزار شد، بسیجیان این شهرستان مانور عملی اقتدار و خدمت را تمرین کردند.

  اعضای گردان‌های بیت المقدس شهرستان اردکان در طی این رزمایش سراسری در نشست‌های سیاسی و بصیرتی، تحلیل فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی موجود و کلاس‌های عملیات روانی و عملیات انتحاری با سخنرانی کارشناسان شرکت کردند.

  بسیجیان گردان های بیت المقدس اردکان در دو حوزه بسیج این شهرستان در پایان پس از پیاده‌روی و ستون‌کشی در سطح شهر در هیات رزمندگان اسلام گرد هم آمدند.

  جهادگران بسیجی شهرستان اردکان نیز که اولویت فعالیت‌های آنان خدمات اجتماعی است، طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این رزمایش در جهت محرومیت‌زدایی از مناطق محروم به انجام فعالیت‌های عمرانی مانند لایروبی، بهسازی و مرمت استخر ذخیره آب کشاورزی در روستای داربند پرداختند.

  اهدای خون توسط بسیجیان گردان‌های بیت المقدس شهرستان اردکان، پیوستن بسیجیان اردکانی به پویش مردمی “ما سپاه محمدیم” و برگزاری گشت‌های محله محور بسیج از دیگر برنامه‌های اجرا شده در رزمایش بزرگ سراسری اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول الله(ص) ۲ در شهرستان اردکان بود.

  جهادگران بسیجی شهرستان اردکان نیز که اولویت فعالیت‌های آنان خدمات اجتماعی است، طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این رزمایش در جهت محرومیت‌زدایی از مناطق محروم به انجام فعالیت‌های عمرانی مانند لایروبی، بهسازی و مرمت استخر ذخیره آب کشاورزی در روستای داربند پرداختند.


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-1.php on line 73
  برچسب ها:


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران