• تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, 27 آگوست , 2018 | 20:19 | کد خبر : 40541 |
 •   

  به اندیشه رضامرادی طوف خیمه

  نفت ساران؛

  رسانه چهارمین رکن دمکراسی درجوامع بشری وبه زبان صریح بخواهیم بگوئیم خدمت بدون سهم خواهی به مردم تعریف می شود.

   

  فارغ از شکست ایدولوژیک مهاجران رسانه ای کشور، برآورد حجم مغضوب روزنامه نگار وخبرنگاران فعال خارج ازکشور با نگاهی به بحث چاق کنندهای شبکه های معاند نظام می توان رسانه مردم را از رسانه چی وخبرنگار را از خبرنگارنما به خوبی تشخیص داد .

   

   

  منصفانه باور مان بر تحلیل خروج این روزنامه نگاران وخبرنگاران نمی تواند  موئید خصومت با نظام وآرمان ها باشد،بلکه برافتادن  چهره پنهان شده قبل از خروج این دسته از روزنامه نگاران وخبرنگاران بیش از هرنکته ای قابل اهمیت و جای کارشناسی بیش از پیش نمایان می شود.

   

   

  بی گمان همکنون برخی از خبرنگاران وروزنامه نگاران فعال و آماتورکشور همکنون اگر  با اهداف علنی خبرنگاران پشت کرده به نظام و ملت ایران موافق نباشند با نهایت تاسف وتامل باید گفت مخالف هم نیستند.

   

   

  دلیل این ادعا را می توان در فعالیت های برخی از خبرنگاران وروزنامه نگاران محلی و کشوری به خوبی مشاهده کرد.

   

   

  آن دسته از خبرنگاران که رسالت احقاق حقوق مردم را با سهم خواهی از بدو ورود به فعالیت های رسانه ای کور کورانه دنبال کرده اند، بدون شک همان دسته ای ازخبرنگاران هستند که روی  صحبت ما را به خوبی به خود قبول نموده اند.

   

   

  نتیجه این فعالیت کورکورانه برخی از رسانه های فعال ونیمه فعال در کشور را می توان  افول این رسانه ها به رسانه چی شدن تعبیر نمود.

  رسانه چی زبان مدیران و مسئولان جامعه را تحلیل  می کند ولی رسانه با عبور از خطوط قرمز نقاط ضعف وقوت عملکرد مسئولان را برای مردم نمایان می سازد.

   

   

  رسانه چی با انتشار اخبار روزمرگی جامعه ،عامل قرق  نخبگان در مرداب مسئولان خودشیفته می گردد ولی رسانه مردمی با میدان داری نخبگان،بسترایجاددریایی از زیرساخت های عملی ومحقق شدنی  درجامعه فراهم می نماید.

   

   

  رسانه چی مانند نامش جامعه جهانی را دور از دسترس برای جامعه خود می بیند ولی رسانه مردمی خود را سدی بر خود فروشی جهانی برای جلوگیری از برچسب نازلترین قیمت با هدف مرگ تدریجی می نماید.

   

   

  رسانه چی بدون انفعال جامعه هدف را به قهقرای نابودی رهنمود می کند  ولی رسانه مردمی ازخود برای عبور مردم پل می سازد.

   

   

  با یادآوری این ضرب المثل که هرچه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک ،باید جرات بیان  داشته باشیم که ادعا کنیم هنوز محدود رسانه چی ها در کشور،استان کهگیلویه وبویراحمد وخصوصا شهرستان های گچساران وباشت وجود دارند که متعصبانه بر گندآب های برخی از مدیران ومسئولان نالایق  آنچنان نمک می نشانند که فعالیت رسانه ای آنها از رسانه چی شدن ،حتی برای کودک خبرنگاری قابل تشخیص شده است.

   

   

  به امید روزی که جامعه رسانه های مستقل و نو اندیش کشور نوک پیکان اهداف کوتاه مدت وبلند مدت جوامع هدفشان پیش از اثبات وتحکیم میز برخی از مدیران فرسوده در جهت جوانگرایی و جایگزین شدن نخبگان محلی هدایت شود.

   

   

  آرزومندیم  همه روزنامه نگاران وخبرنگاران کشور همت نمایند مردم را بیش از مسئولان در نوک حمایت قلم های خود بنشانند تا ازبزنگاه بحران های به وجود آمده بتوانیم پیش از زمان مقررهمانندبحران های گذشته به سلامت عبور نمائیم.


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-1.php on line 73
  برچسب ها:


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران