• تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, 1 آگوست , 2018 | 00:52 | کد خبر : 40242 |
 •   

  سخنگوی وزارت بهداشت از افزایش عجیب و ناگهانی قیمت‌های لبنیات و شیر انتقاد کرد و گفت: لبنیات و شیر براساس توان مالی خانواده های کم درآمد باید به سهولت فراهم شود. به گزارش گروه سلامت نفت ساران به نقل از تسنیم، دکتر ایرج حریرچی در پاسخ به پرسش خبرنگاران در هشتاد و دومین نشست خبری سخنگوی ...

  نفت ساران؛

  شیر نباید به‌راحتی گران شود

  به گزارش گروه سلامت نفت ساران به نقل از تسنیم، دکتر ایرج حریرچی در پاسخ به پرسش خبرنگاران در هشتاد و دومین نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت درباره آرسنیک موجود در برنج و میزان دقیق آن اظهار داشت:  ما در کشور بیشتر از اروپایی‌ها برنج مصرف می‌کنیم، همچنین در برنج دو نوع آرسنیک تعریف می‌شود و در وزارت بهداشت نیز همیشه استانداردها کمی سخت گیرانه تر از حد متعادل آن لحاظ می‌شود تا سلامت مردم بیشتر تضمین شود.

  وی ادامه داد: در زمینه آرسنیک نیز وقتی برنج به صورت آبکشی شده پخته شود درصد بالای از آرسنیک موجود در برنج از بین می‌رود ولی براساس توافقی که با سازمان استاندارد لحاظ شده است میزان آرسنیک به صورت یک شاخص مشخصی تعیین شده است.

  سخنگوی وزارت بهداشت با تشریح فعالیت‌های کلینیک‌های ویژه نیز توضیح داد: ایرانی‌ها در سال دو برابر استاندارد به پزشک متخصص مراجعه می‌کنند، بنابراین باید برای حمایت از اقشار کم درآمد، کلینیک‌های ویژه را تقویت کنیم که با تعرفه ویزیت پایین به بیماران خدمت می‌دهند.

  حریرچی با اشاره به اینکه در کشوری به مانند انگلیس که بودجه قابل توجه ای برای سلامت مردم خود هزینه می‌کند با این وجود بیشتر انگلیسی‌ها برای بیماری به پزشک عمومی و یا متخصص در بیمارستانها درمان می‌شوند، گفت: قرار براین است تا پایان امسال یک سوم درمان کشور از طریق نظام ارجاح صورت پذیرد.

  وی درباره گرانی عجیب لبنیات و به خصوص شیر به دلیل نوسانات ارزی گفت: وزارت بهداشت در زمینه سبد غذایی و لبنیات موارد مهم سلامت محور آن را تعیین می‌کند تا نهادهای دیگر سبد غذایی مناسب را فراهم کنند، همچنین درباره قیمت‌ها نیز همیشه به نهادهای مربوط این تذکر می‌دهیم که لبنیات نباید دچار افزایش قیمت ناگهانی شود.

  حریرچی بیان داشت: درگذشته نیز در زمینه لبنیات مشکل داشتیم و از قبل هم در قیمت گذاری مسئله وجود داشت و قیمت‌ها بیشتر از مصوبه قیمتگذاری بود، ولی آن چیزی که مهم است باید لبنیات و شیر براساس توان مالی فقرا فراهم شود و نباید به راحتی و به دلیل نوسانات بازار ارز دچار افزایش قیمت شود.

  حریرچی درباره مهاجرت جدید پزشکان کشور براساس وضعیت کنونی کشور عنوان کرد: آمار دقیق مهاجرت پزشکان را وزارت بهداشت ندارد ولی همانطور که مانند سایر اصناف نیز مهاجرت وجود دارد در گروه پزشکی نیز این مهاجرت وجود دارد ولی با این تفاوت که پزشکان با پول مرد و دولت درس رایگاه خواندند و نسبت به خدمت کردن به مملکت باید مسولیت پذیرتر باشند.


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-1.php on line 73
  برچسب ها:


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران