• تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, ۲۵ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۷ | کد خبر : 37256 |
 •   

  مديرعامل شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران گفت:كارشناسان اين شركت موفق شدند در سال 96 در مراحل مختلف عمليات سرچاهی حدود 800 هزار بشكه نفت را از چاه های كيلوركريم ، گلخاری ، پازنان و رگ سفيد را به وسيله دستگاه های (MOS & MOT) استحصال نمايند .

  نفت ساران؛

  هوشنگ صیدالی،مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گازگچساران ،گفت:توسعه صنایع نفت و گاز بدون توجه به تأثیرات آن بر محیط زیست ، موجب بروز بحران های زیست محیطی می شود و این شرکت به عنوان دومین تولید کننده نفت همواره خود را متعهد به حفظ محیط زیست پیرامونی خود را می داند .

  وی ادامه داد : شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با تولید روزانه ۶۳۰ هزار بشکه نفت و بیش از یک میلیارد فوت مکعب گاز خشک میعانات گازی ، افزون بر صیانت از منابع نفتی و رعایت اصول و ضوابط ایمنی ، اقدامات مؤثری را نیز به منظور جلوگیری از آلودگی محیط زیست برداشته است .

  مدیرعامل نفت  وگازگچساران تصریح کرد : با برنامه ریزی که در این شرکت صورت می گیرد موفق شده ایم با بکارگیری دستگاه های فرآورش نفت خام سالانه از سوزاندن هزاران بشکه نفت در گودال های سوخت در محل چاه جلوگیری به عمل بیاوریم .

  صیدالی گفت: انجام آزمایشات جریانی در گذشته از طریق جریان دادن چاه به گودال سوخت سرچاهی صورت می گرفت  واین عملیات موجب آلودگی محیط‌ زیست و هدر رفت سرمایه ملی می شد.

  وی خاطر نشان کرد : باتوجه به سیاست های کلی شرکت ملی نفت ایران و لزوم توجه و انجام فعالیت براساس توسعه پایدار این شرکت در سالهای اخیر موفق به ساخت و در مدار قرار گرفتن ۳ دستگاه تفکیک گر سیار نفت MOS و یک دستگاه فرآورش MOT شده است .

  مدیرعامل نفت  وگازگچساران با اشاره به نقش این دستگاه ها اظهار کرد : این مهم منجر به کاهش حجم نفت سوزانده شده ، جلوگیری از آلودگی محیط زیست ، جلوگیری از هدر رفت سرمایه ملی ، افزایش تولید و اعمال دقت بیشتر در اتخاذ تصمیم مقتضی جهت توسعه میادین ، انجام عملیات در راستای بهره برداری به موقع از چاه و طراحی تسهیلات فرآورش مناسب میدان گردیده است .

  صیدالی تصریح کرد:کارشناسان این شرکت موفق شدند در سال ۹۶ در مراحل مختلف عملیات سرچاهی حدود ۸۰۰ هزار بشکه نفت را از چاه های کیلورکریم ، گلخاری ، پازنان و رگ سفید را به وسیله دستگاه های (MOS & MOT) استحصال نمایند .

  برچسب ها:


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز پنج شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران