• تاریخ انتشار خبر: پنج‌شنبه, 1 فوریه , 2018 | 16:40 | کد خبر : 36430 |
 •   

  نوه گرامی امام خمینی (ره) گفت: دهه فجر دهه بازخوانی آرمان‌های انقلاب است و بزرگداشت دهه فجر بزرگداشت آرمان‌های اصیل ملت ایران است.

  نفت ساران؛

  سیدعلی خمینی نوه گرامی امام (ره) در مراسم سى و نهمین سالروز ورود تاریخى حضرت امام خمینى(ره) به میهن که با حضور مقامات لشکری و کشوری و ملت همیشه در صحنه ایران در حرم مطهر ایشان برگزار شد، اظهار کرد: امروز خودمان برای خودمان تصمیم می‌گیریم، در حالی که در دوران طاغوت به هیچ وجه این گونه نبود و شرق و غرب برای ما تصمیم می‌گرفت.

  خمینی ادامه داد: دهه فجر‌، دهه بازخوانی آرمان‌های انقلاب‌ است‌ و بزرگداشت این دهه در واقع بزرگداشت‌ آرمان‌های اصیل‌ ملت ایران به شمار می‌آید.

  وی افزود: لازم است‌ هر سال در ایام دهه فجر، آرمان‌ها را مرور کنیم و بدانیم که این آرمان‌های ملت چه بوده است و ملت ایران به کدام دلیل‌ انقلاب کرد‌ و برای رسیدن به کدام آرمان‌ قیام کرد.

  نوه‌ گرامی امام خمینی (ره) ادامه داد: رمز‌ گرامیداشت‌ دهه فجر‌ این است که وضع موجود را با وضعیت‌ مذکور‌ مقایسه کنیم و بدانیم در چه نقطه‌ای ایستاده‌ایم و آرمان‌های انقلاب چه بوده است.

  خمینی بیان کرد: زنده یا مرده بودن انقلاب این است که بدانیم آیا آرمان‌های انقلاب‌ همان آرمان‌های مردم ما است یا خیر؟ لذا اگر همان آرمان‌های گذشته امروز‌ هم وجود داشته باشد می‌توانیم بگوییم انقلاب اسلامی زنده و پویا است، اما آن روزی انقلاب از بین می‌رود که آرمان‌هایش مطابق‌ با آرمان‌های نسل جدید نباشد.

  وی تصریح کرد: مدعی هستیم انقلاب‌ ما، انقلابی زنده است و دلیل ما این است که همان آرمان‌های ملت که در ۴۰ سال پیش وجود داشت و باعث‌ شد آنها انقلاب‌ کنند هنوز هم وجود دارد و مردم آنها را می‌خواهند و می‌پسندند.

  نوه‌ امام خمینی (ره) با بیان اینکه در ایام دهه فجر باید‌ به آرمان‌های زمان انقلاب بازگشت داشته‌ باشیم متذکر شد: در این ایام باید‌ ببینیم‌ آرمان‌های ما چه بوده و آنها را به ملت یادآوری کنیم، زیرا برای نسل امروز باید روشن شود که امروز کجا هستیم و قرار است به کجا برسیم‌.

  خمینی ادامه داد: مردمی که در ۴۰ سال گذشته زندگی می‌کردند تحت شوروی‌ یا آمریکا بودند همچنین اسنادی که از رژیم پهلوی‌ به دست آمده نشان می‌دهد مسئولان بلند پایه این رژیم‌ از تحت سلطه‌ بودن این کشورها به سطوح‌ آمده بودند.

  وی یادآور شد: امروز نظام‌ برآمده از انقلاب اسلامی‌ نه تنها مستقل است بلکه تلاش می‌کند مرتبه‌ خود را مستقل‌‌تر از همیشه کند.

  خمینی‌ گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به آمریکا اعلام کردند ما در دهه ۵۰ شما را از کشورمان و در دهه ۹۰ از منطقه بیرون‌ کردیم‌.

  وی تصریح کرد: زمانی مستشاران‌ آمریکایی‌ در ایران زندگی می‌کردند و کسی نمی‌توانست به آنها بگوید بالای چشمتان ابروست، امام گفت آنها حتی اگر شاه را بکشند نمی‌توان آنها را مواخذه‌ کرد، اما امروز‌ در شرایطی‌ هستیم‌ که می‌توانیم خودمان‌ برای‌ خودمان تصمیم‌گیری کنیم و می‌توانیم‌ در منطقه‌ از کشوری‌ دفاع کنیم‌ و این نوعی ارزش‌ محسوب‌ می‌شود.

  نوه امام خمینی (ره) ادامه داد: امروز‌ شرق و غرب‌ برای ما تصمیم‌گیری نمی‌کند و مهمتر‌ از موضوع استقلال ظاهری‌ استقلال باطنی حائز‌ اهمیت است.

  وی خاطرنشان کرد: ما توانسته‌ایم غرب، آمریکا، شوروی، اسرائیل و قدرت‌های غرب و شرق را از کشورمان بیرون برانیم، اما مهم‌تر از همه آن است که بتوانیم غرب‌زدگی و شرق‌زدگی را از ذهنمان دور کنیم.

  خمینی‌ با یادآوری این نکته امام راحل در یکی از بیانات خود موضوع استقلال فرهنگی را مورد توجه قرار داده است گفت: اگر از لحاظ فرهنگی‌ مستقل‌ نباشیم‌ از سایر‌ جهات وابسته خواهیم بود، در واقع مسئله‌ غرب‌زدگی‌ مسئله‌ای است که می‌تواند ارزش‌های جامعه را تغییر دهد، لذا اگر فکر شما دستخوش‌ این تغییر‌ شود در طول تاریخ‌ از همه چیز عبور می‌کنید‌.

  نوه امام خمینی (ره) تأکید کرد: مهمترین‌ کار امام این بود که ارزش‌های یک جامعه را تغییر داد.

  وی تصریح کرد: در دوره‌ حکومت شاه گفته شد آزادی اعطا‌ می‌کنیم‌، اما امام گفت این حرف‌، جرم است زیرا خدا به مردم آزادی می‌دهد در واقع ما آزادی را از خدا و اسلام گرفته‌ایم.

  خمینی متذکر شد: اگر هنوز آزادی جزء آرمان‌های ما باشد می‌توان گفت که هنوز انقلاب‌ اسلامی زنده است.

  نوه امام خمینی (ره) اضافه کرد: امام راحل‌ رأی‌ مردم را در انتخابات‌، میزان و مقام معظم‌ رهبری هم آن را حق‌الناس نامیدند‌. میزان، تعبیر مهمی است که حق و باطل‌ با آن مشخص‌ می‌شود و معتقدند‌ این تعبیر‌، تعبیر‌ دقیقی‌ است.

  وی ادامه داد: اینطور نیست که به مردم‌ لطف داشته باشیم تا آنها بتوانند در انتخابات شرکت کنند، خیر این حق مردم است‌.

  خمینی بیان کرد: آیا امروز ملت‌ها اسلام را نمی‌خواهند؟ اسلامی که به تعبیر امام با نیاز روز همراه است و با زمان و مکان معنا و با نظارت ولی فقیه عادل و با تقوا‌ اداره می‌شود.

  نوه امام خمینی (ره) تأکید کرد: برخی سعی کرده و سعی می‌کنند ولی فقیه‌ را تخریب‌ کنند‌ در واقع آنها کسانی هستند‌ که نقش ولایت‌ فقیه‌ را در نظام‌ اسلامی‌ نفهمیدند‌.

  نوه امام خمینی (ره) گفت: ما به وجود مقام معظم رهبری افتخار می‌کنیم و از بن دندان معتقدیم‌ که بعد از امام راحل‌ کس دیگری‌ بتواند‌ جای ایشان را پر کند‌.

  وی متذکر شد: ما به وجود رهبر بزرگواری‌ افتخار می‌کنیم که در مجلس خبرگان‌ ریاست‌ کل جامعه را به او پیشنهاد دادند‌ و ایشان‌ نه از باب‌ تعارف‌، بلکه حقیقتاً معلوم بود که دنیا را پس می‌زند.

  خمینی خاطرنشان کرد: برخی هزینه‌ می‌کنند و اتاق فکر تشکیل می‌دهند تا به مقام زودگذری‌ دست پیدا کنند، در حالیکه‌ مقام معظم رهبری شخصیتی‌ است که جایگاه ریاست‌ جامعه را نمی‌پذیرد.

  نوه امام خمینی (ره) با بیان اینکه مبارزه با اشرافیت‌ یکی از آرمان‌های اساسی ما است، اظهار کرد: ساده‌زیستی‌ به عنوان ارزش جامعه ما شناخته می‌شود و اگر کسی این روش را بکار‌ گرفت باید او را تحسین‌ کنیم، البته‌ الگوی‌ ما باید‌ امام علی (ع) باشد‌، زیرا که ایشان‌ یک رئیس‌ واقعی بود و فارغ‌ از اینکه امام مسلمانان باشد یک فرد بود و حکومتش هم در حجاز‌، یمن‌، عراق، شام‌، ایران‌ و بخش‌هایی از اروپا‌ سیطره داد و می‌فرمود‌ آیا می‌توانم خود را قانع کنم که به من می‌گویند‌ این امیرالمؤمنین‌ است؟ آیا نباید‌ در دشواری‌های مردم همراه باشم‌؟

  وی تأکید کرد: طبق‌ فرمایشات‌ امام اگر بخواهیم‌ در برابر‌ باطل‌، ابر قدرت‌ها، شیاطین‌ و سلاح‌های‌ پیشرفته‌ آنها بیایستیم‌ باید خود را به ساده‌زیستی عادت دهیم و از جاه‌ و مقام بپرهیزیم، چرا که مردان بزرگی که همواره برای ملت‌های خود خدمت کرده‌اند ساده‌زیست بوده‌اند.

  خمینی ادامه داد: انقلابیون‌ قبل از انقلاب همواره‌ به فسادهای زمان شاه اعتراض‌ می‌کردند، ما با چنین رویکردی‌ انقلاب‌ کردیم، قرار بود یک موی کوخ‌نشینان‌ را با کاخ‌نشینان عوض‌ نکنیم، قرار بود بدانیم انقلاب برای مستضعفان است زیرا هر گاه مشکلی برای جمهوری اسلامی پیش آمده‌ اقشار به ظاهر فرودست جامعه‌ وارد صحنه شده‌اند.

  نوه امام خمینی (ره) اضافه کرد: غاطبه‌ کسانی که همواره‌ از انقلاب‌، اسلام و جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند از قشر متوسط‌ جامعه بودند و اینکه می‌گوییم با تجمل‌ زندگی نکنید خطابمان‌ به مردم نیست، خطاب‌ اصلی ما به کسانی است که در قدرت‌ و مسئولیت‌ هستند آنها باید‌ به گونه‌ای زندگی کنند کته وقتی مردم آنها را می‌بینند‌ باری به دوششان‌ اضافه نشود.

  وی تصریح کرد: ما زندگی‌ امام را دیده‌ایم‌، هیچ کس از دشمنان‌ قسم‌ خورده امام‌ تا دوستانش‌ در این باره‌ تردید نکرده‌اند که امام‌ در طول زندگی‌اش تغییری‌ در روحیه‌اش‌ ایجاد شده باشد‌.

  نوه امام خمینی(ره) اظهار کرد: شما روش و رفتار‌ امام را ببینید‌، ایشان‌ از مال دنیا فقط‌ به داشتن دو، سه دست لباس‌ اکتفا کرده بود و هیچ چیزی نداشت‌ و به دنبال‌ جمع کردن مال دنیا هم نبود‌، البته‌ لازم به ذکر است‌ که هدایای‌ بسیاری برای ایشان‌ ارسال می‌شد‌ که عملکردشان نشان داد ایشان‌ هیچگاه‌ رویکرد‌ تجمل‌گرایانه‌ نداشت‌.

  خمینی ادامه داد: مهمترین‌ عاملی که رژیم پهلوی را به زمین کوبید‌، نهادینه‌ شدن تبعیض در جامعه بود و امام همواره تأکید داشت‌ زمانی باید‌ فاتحه دولت و ملت را بخوانیم که کاخ‌نشینی‌ و مظاهر‌ دنیا‌ مورد توجه واقع می‌شود. بسیاری از مسئولان ما این توصیه امام راحل را مد نظر‌ قرار می‌دهند و برخی از آنها حتی در سطح‌ رئیس‌ جمهور زندگی ساده‌ای داشته‌اند، البته امروز هم همینطور‌ است و اگر غیر از این بود باید شعارها و فریادها بلندتر‌ می‌شد.

  وی اضافه کرد: امروز می‌دانم‌ مسئولان‌ دغدغه‌ دارند تا به مردم بازگردند‌، البته‌ این امر از تأکیدعای مقام معظم رهبری نیز می‌باشد‌.

  نوه امام خمینی(ره) اظهار کرد: دهه فجر‌، دهه‌ بازگشت‌ به آرمان‌ها بوده و اوج این دهه‌ روز ۲۲ بهمن‌ ماه‌ است که دشمنان‌ برای ناامید‌ کردن ما برنامه‌های زیادی دارند، اما زمانی که هر سال‌ ۲۲ بهمن ماه فرا می‌رسد، موج عاشقان نظام جمهوری اسلامی‌ به میدان‌های سراسر کشور‌ وارد می‌شوند و دشمنان را ناامید‌ می‌کنند.

  خمینی گفت: زمانی که جمهوری اسلامی‌ مدنظر‌ قرار می‌گیرد مردم با وجود همه اختلاف‌ها و نگرانی‌هایشان‌ وارد صحنه می‌شوند‌، اختلاف‌ها را کنار می‌گذارند‌ و در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند‌.

  وی تأکید کرد: کسانی که اعتراضات‌ ملت‌ را قیام‌ نامیدند، بیایند‌ ببینند آنها نام چنین قیامی را چه خواهند گذاشت؟ البته‌ حضور مردم در ۲۲ بهمن نشان‌دهنده‌ رضایت‌ مردم از دستگاه‌های اجرایی کشور نیست، بلکه‌ حمایت آنها همواره‌ از نظام و اسلام بوده و هست.


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-1.php on line 73
  برچسب ها:


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران