• تاریخ انتشار خبر: جمعه, 2 ژوئن , 2017 | 22:08 | کد خبر : 27773 |
 •   

  از حضور پرشور مردم در انتخابات قدردانی نموده و در بخشی از آن آورده است: این انتخابات یک انتخاب در خصوص مسیر و راهبرد نظام اجرایی بوده و به‌هیچ‌وجه به‌منزله مبارزه با آرمان‌های انقلاب نبوده و آنان که پس از انتخابات، مجدد بر این طبل جدایی می‌کوبند بدانند که مردم این مسیر اجرایی را انتخاب کرده و نظام مردم‌سالاری دینی همین است و باید برای آن احترام قائل بود و غیرازاین دیکتاتوری است و نگذارید حضور بیش از ۴۰ میلیونی به کام مردم تلخ گردد.

  نفت ساران؛

  به گزارش نفت ساران ، متن کامل این یادداشت به شرح زیر منتشر می گردد:

  بسمه‌تعالی

  مردم شریف شهرستان‌های گچساران و باشت

  با سلام و احترام و درود بر شما مردم عزیز که با حضور گرم و پرشورتان در انتخابات ۲۹ اردیبهشت حماسه‌ای در شأن‌ خود آفریدید ضرورت دیدم به‌عنوان وکیل شما نکاتی چند به استحضار رسانم.

  انتخابات ریاست جمهوری؛

  مردم ما نشان دادند همچون دیگر مردم عزیز ایران با لبیک به‌فرمان رهبر عزیزشان و در جهت ارتقاء مشارکت مدنی و اهتمام بر اعلام حقوق خود وارد صحنه انتخابات شده و بدون توجه به غوغا سالاری رأی داده و رئیس‌جمهور خود را انتخاب کردند.

  تمام کاندیداهای محترم ریاست جمهوری مورد تأیید شورای نگهبان بوده و نظام جمهوری اسلامی در خصوص تأیید یا رد صلاحیت افراد تعارفی نداشته همچنان که رئیس‌جمهور اصولگرای دو دوره این کشور را فاقد صلاحیت لازم برای کسب کرسی ریاست جمهوری دانسته و رد صلاحیت نمود و لذا کشیدن خط و مرز مبنی بر اینکه صف ما صف بهشت است و صف حسین و صف مقابل صف جهنم است و یزید شاید بزرگ‌ترین اشتباه جریان رقیب بود که موجب شد بسیاری از افراد من‌جمله حقیر احساس تکلیف کرده تا با موکلینم به‌عنوان یک وکیل، شفاف صحبت کرده و بیان واقعیت نمایم.

  این انتخابات یک انتخاب در خصوص مسیر و راهبرد نظام اجرایی بوده و به‌هیچ‌وجه به‌منزله مبارزه با آرمان‌های انقلاب نبوده و آنان که پس از انتخابات، مجدد بر این طبل جدایی می‌کوبند بدانند که مردم این مسیر اجرایی را انتخاب کرده و نظام مردم‌سالاری دینی همین است و باید برای آن احترام قائل بود و غیرازاین دیکتاتوری است و نگذارید حضور بیش از ۴۰ میلیونی به کام مردم تلخ گردد.

  ما و اکثریت قاطع مردم، ادامه روند اجرایی کشور را پذیرفته و اعتقاد داریم این مسیر به بهبود زندگی مردم و عزت ایران کمک بیشتری کرده و اگر اعتقاد دارید مردم ما مردمی با بصیرت هستند و خود می‌توانند برای آینده تصمیم بگیرند آنانی که پیروز نشدند به این بصیرت تن دهند و رأی مردم را بپذیرند ولو اینکه مطلوبشان نبوده و دلگیر شده‌اند.

  این‌جانب به‌عنوان نماینده مردم استان محروم کهگیلویه و بویراحمد اعتقاد و باور داشته و دارم در دوران این دولت علیرغم کاستی‌های جدی و محدودیت منابع، کارهای ارزشمندی صورت پذیرفته و منابع وارد شده به استان قابل‌مقایسه با دوران دیگر نبوده و می‌دانستم تداوم این دولت، این خدمت را فزون و غیرازآن برایم روشن نبود و چه‌بسا به دلایل متعددی سکون حاصل می‌شد که شایسته این ملت نبود. لذا وظیفه خود می‌دانستم وکالت خود را تام و کمال انجام داده و آنچه حق است به مردم بگویم و خوشحالم مردم پذیرفته و نگرانم از اینکه بعدازاین انتخاب، با صدور بیانیه و سخنرانی این‌جانب و مردم را به باد اتهام داده‌اند و مخالفت‌های خود را با این مردم‌سالاری تداوم می‌بخشند.

  در سخنرانی‌هایم در دوران انتخابات چند موضوع محور اصلی بیاناتم بود که وظیفه داشتم با موکلینم بیان کنم و این چند محور مخالفین را نگران کرده و شاید تا به آینده این نگرانی تداوم داشته باشد که لازم است مردم عزیز به هوش باشند.

  موضوع فساد؛

  همواره اعتقاد دارم جریان فساد گذشته، به شکل غیرملموسی مجدد جان گرفته و می‌توانند در آینده کشور را با مشکل مواجه سازند و مردم و مخالفین باید این حق را به این‌جانب بدهند به‌عنوان یک کارشناس و فرد مطلع، این گوشه از اطلاعاتم را به اطلاع موکلینم برسانم. بیان نظر و ارائه اطلاعات وظیفه وکیل بوده و امیدوارم مخالفین به این باور رسیده باشند اظهار موضع شفاف وظیفه وکیل است و شجاعت در بیان واقعیت ضرورت وکالت صادق است.

  موضوع تداوم برنامه‌های اقتصادی سالم بدون نگاه پوپولیستی؛

  مخالفین باید بپذیرند مردم علیرغم مشکلات جدی در زندگی خود که همه ما به آن اعتراف داریم، پاسخ نه به شعارهای پوپولیستی داده و تداوم وضع موجود را به آینده‌ای پایدار ترجیح دادند. وظیفه داشتم آنچه به صلاح آنان است بیان کنم و مردم پذیرفتند.

  مقابله با آنچه ارزش‌ها و مقدسات مردم را مورد هجمه قرار داده بود؛

  برخی به هر دلیلی از مقدسات و احساسات پاک مردم و با ابزارهای مختلف سوءاستفاده کرده و بیم آن می‌رفت در صورت عدم شفافیت فضای آلوده، موجب گردد مردم واقعیت‌ها را نبینند و در این خصوص نیز وظیفه خود را به انجام رساندم. بیان واقعیت، مخالفت باارزش‌ها نبود بلکه مخالفت با استفاده ابزاری از ارزش‌ها بود.

  موضوع تداوم خدمت در استان؛

  آمار و اطلاعات لازم در اختیار مردم قرار گرفت و مردم در تطبیق آمار و ارقام با واقعیت‌های پیرامونی خود آنچه منافعشان را حداکثر می‌کرد انتخاب کردند و دیدیم به چه چیزی و چه تفکری رأی دادند.

  تشریح فضای ضرورت اصلاحات در کشور؛

  مقام معظم رهبری مخالف وجود دو جریان اصلاح‌طلبی و اصولگرایی در چهارچوب نظام نمی‌باشند. اعتقاد دارم ضرورت امروز کشور فارغ از توجه به اشخاص و افراد، اصلاحات است و همچنان که بسیاری از سران اصولگرا به اهمیت این موضوع واقف‌اند و در این مسیر گام برداشته و به نظر می‌رسد باید این واقعیت را بپذیریم همه جریانات سیاسی باید اصلاحات را پذیرفته و بدانند راه پیروزی هر جریانی پذیرش اصلاح است و این اصلاح به‌منزله عدول از آرمان‌ها نیست.

  تفکیک آرمان‌های انقلاب از آنانی که از این آرمان‌ها سوءاستفاده می‌کنند؛

  به‌عنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ ایثارگران این سرزمین و بسیجی دوران جنگ و شهادت، اعتقاد راسخ دارم بسیج و سپاه و آرمان‌های آن تحت هیچ شرایطی با هیچ شخص و جریانی قابل معامله نبوده و این آرمانی است که امام و رهبری برای این نهاد مقدس تعریف و به یادگار گذاشته است. وظیفه خود میدانم فارغ از اینکه اکنون چه لباسی برتن دارم همچنان که به لباس خاکی بسیج و سبز سپاه افتخار کرده و تا به آخر عمر مفتخرم از آن لباس رشد یافته‌ام، با زبان رسا به موکلینم اعلام کنم آنانی که به هر زبان و قلم و کلامی بخواهند از این مقام سوءاستفاده کنند ولو لباسی مقدس بر تن داشته باشند، به‌حکم امام و رهبری تخطی کرده و خیانت به این آرمان می‌کنند همچنان که سردارانی بزرگ چون قاسم سلیمانی بدین آرمان پایبند مانده‌اند.

  کلام آخر در این باب که ۲۹ اردیبهشت نهایت دنیا و انقلاب و جریان سیاسی کشور نیست. باید بپذیریم هیچ جریان سیاسی نزد مردم مصونیت ندارند. اصولگرا یا اصلاح‌طلب باید بدانند هرگاه نتوانستند با مردم سرزمینش آنچه خیر صلاح آنان است عمل کنند و کلام نگویند از صحنه تصمیم‌گیری حذف خواهند شد و اگر خطایی در مسیر اجرا صورت پذیرد به‌حکم قانون اساسی، ولی‌فقیه پاسدار ارزش‌ها بوده و ضرورتی به طرح مخالفت‌هایی از جنس رأی حلال و حرام، دولت سایه، صدای محرومین، مقاومت و از این قبیل شعارها نیست و بدانند چشم‌های تیزبین رهبری ناظر بر اعمال همگان است.

  انتخابات شورای شهر و روستا؛

  شوراهای شهر و روستا علیرغم وجود اشکالات متعدد و قابل‌توجه نشانه کوچکی از مردم‌سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی است و ما وظیفه‌داریم این جریان را در حد توان مطابق قانون اساسی به اجرا درآوریم.

  این‌جانب به همراه دو همکار عزیزم در مجلس شورای اسلامی، اعضاء هیئت عالی نظارت بر انتخابات شهر و روستای استان بوده و تمام تلاشمان بر این بود با همکاری همه عوامل و همکارانم در سراسر بخش‌ها و شهرها و با همکاری عوامل اجرایی انتخابات، انتخاباتی سالم برگزار و اگر خطایی صورت پذیرد اصلاح نماییم.

  خوشبختانه در سه شهر اصلی استان یعنی شهرهای دوگنبدان، یاسوج و دهدشت انتخابات به شکل الکترونیکی برگزار گردید و عملاً خطای عمدی یا سهوی در رأی‌گیری، شمارش، پردازش و اعلام نتیجه در این سه حوزه در حد صفر بود و بیان وجود مشکل توسط برخی از دوستان و کاندیداهای محترم ناشی از نداشتن اطلاعات نسبت به روش اجرا بوده که لازم است همگان در بیان مشکلات واقعیت‌های اجرایی را مورد توجه قرار دهیم.

  حضور گرم، پرشور و باانگیزه کاندیداهای محترم بالأخص جوانان و بانوان تحصیل‌کرده محترم در حوزه‌های شهری حوزه انتخابیه این‌جانب، بارقه‌های امید را در وجود بنده و مردم شریف زنده کرد که می‌توان امیدوار بود در آینده نه‌چندان دور با اتکا به این قشر، روش‌های پوسیده را کنار گذاشته و انسان‌های شایسته جایگزین بسیاری از افراد قرارگرفته و آینده‌ای بهتر برای این منطقه ورق زد.

  همچنان که قبل از شروع انتخابات اعلام کرده، تمایل داشتم جریان شایسته‌سالاری اعلام هویت کرده و در حد توان جریان قومی کنار گذاشته شود. مفتخرم ایل بزرگ و عزیز قشقایی باوجود فرصت مناسب برای بهره‌برداری قومی یک‌بار دیگر به دیگر اقوام ثابت نمود تمایل دارد بازگشتی افتخارآمیز به گذشته داشته و با غلبه بر نفس خود دست همیاری به این‌جانب و مردم دراز کرده و می‌بایستی همگان قدر این فرصت را دانسته و این فضا را که در اسفند ۹۴ آغاز شد تداوم بخشند و به سهم خود به بزرگان و کاندیداهای محترم این ایل، فارغ از نتیجه انتخابات تبریک عرض کرده و صادقانه عرض کنم که همواره تلاش خواهم کرد پایبند به عهد خود بوده و امیدوارم همه اقشار به این روش متعهد باشند.

  قابل‌انکار نیست جریان سرمایه و هزینه انتخابات، توسط برخی از کاندیداهای محترم که نمی‌توان آن را جزء تخلفات انتخاباتی تلقی کرد تا حدودی مانع از بروز بسیاری از شایستگی‌های جوانان می‌شود. اگرچه این موضوع تقریباً فراگیر بود ولی تذکر این موضوع ضرورت جدی این نوع انتخاب‌هاست که امیدوارم صحنه انتخابات رقابتی‌تر شده و اجازه دهیم جوانان مستعدی که حتی به خود اجازه ندادند کاندیدا شوند وارد این نوع عرصه‌ها شده تا کشور و منطقه از این سرمایه گران‌بها بهره بیشتری ببرند.

  قبل از انتخابات به‌صراحت اعلام کردم هیچ نوع لیستی برای انتخابات نداده و با آغاز فعالیت انتخابات اعتقادم بر این موضوع تقویت شد، چراکه مشاهده انسان‌های شایسته در تمامی اقوام و جریانات سیاسی و همچنین جوانان و انسان‌های باتجربه و معتمد مردم، این حجت را بر هر انسان عاقلی تحمیل کرده که این روش پسندیده‌ترین روش است و اگرچه بسیاری از دوستان همفکر و اقوام نزدیکم در این مسیر شاید از من گله و انتظار داشتند ولی بپذیرند این روش به خیر و صلاح جامعه بوده و خواهد بود.

  به اعضاء محترم شوراهای شهر و روستاها که در این دور موفق به تداوم خدمت نشده و یا درصحنه انتخابات حضور پیدا نکردند خسته نباشید عرض کرده و موفقیت و سربلندی این عزیزان را در دیگر صحنه‌های نظام اجرایی و اجتماعی منطقه و کشور از خداوند متعال مسئلت دارم و به منتخبین جدید تبریک عرض کرده و امیدوارم اکنون‌که فرصت خدمتگزاری برای این عزیزان فراهم گردید قدر این فرصت را دانسته و تمام‌کمال همت خود را برای این مأموریت جدید عزم نمایند.

  کلام آخر؛

  از تمامی جریانات سیاسی در استان و شهرستان‌های حوزه انتخابیه این‌جانب که تلاش کردند انتخابات پرشور برگزار گردد تشکر کرده و آنانی که کاندیدای مطلوبشان پیروز صحنه انتخابات نشده شاید بار مسئولیتشان در حفظ فضای خدمت بیش از پیروز شدگان باشد. پایان این دوره از ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا آغاز قرن دیگریست. قرنی که قریب به نیمی از آن، دوره پس از انقلاب بود می‌گذرد و قرن جدید آغاز می‌گردد. به گذشته فکر کنیم هیچ‌کدام همچون گذشته‌مان نیستیم و طبیعت چرخش دوران همین است، مهم این است که راه را گم نکنیم. صحنه انتخابات، صحنه مجادله نیست، بیان دیدگاه و پذیرش توسط مردم است. نمی‌توان انکار کرد که مردمان، این روزها به دلیل وجود شفافیت در اطلاعات و رسانه‌های آزاد آزادانه‌تر انتخاب می‌کنند. قدر این آزادگی را بدانیم و اگر ضعفی است متوجه مردم نیست و می‌بایستی در عملکرد خود جستجو کنیم. حال که فضا این است، عقده‌ها و عقیده خود را بر مردم تحمیل نکنیم و فضا را برای رهایی از مشکلات جان‌سوز مردم و بالأخص جوانان عزیز برای خادمین ملت فراهم‌سازیم و یقین بدانید این روش راه عبور از مشکلات است.

  وکیل شما

  غلامرضا تاج گردون


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-1.php on line 73

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران