• تاریخ انتشار خبر: جمعه, 21 آوریل , 2017 | 20:57 | کد خبر : 26846 |
 •   

  یادداشت به اندیشه رضامرادی طوف خیمه

  نفت ساران؛

  وضوگرفته بودم  وبه نیت ادی فریضه نماز جماعت درمسجد محل حاضرشدم وبعدازبه جاآوردن نمازم درحال گوش فرادادن به خطیب نمازجماعت بودم که توجه ام را صدای دوستی درکنارم به خودجلب کردکه باصدایی آرام به من گفت هوای من رادشته باش.

  برای خرید رفته بودم به بازارمیوه فروشان که در هیاهوی فریادهای گوجه وخیار،میوه اعلاوسبزی تازه صدای دوستی به من گفت هوای ماراداشته باش.

  فرزندم کسالتی پیداکرد وآن رابرای تشخیص بیماری هراسان به طرف درمانگاه نزدیک منزل بردم که درراه روی  اظطراب ونگرانی درمانگاه  خودرا به پذیرش رساندم که صدای دوستی به من گفت هوای من راداشته باش.

  برای پرداخت قسط ها وقبوض وآب وبرق منزل با فیش های به هم ریخته وعقب افتاده ای که همه ممهور به مهر قرمز (اخطار قطع آب وبرق وگازوتلفن)بودند ،در بانک حاضرشدم که صدای دوستی به من گفت هوای من راداشته باش.

  روزی خسته کننده را به اتمام رسانده بودم که وارد منزل شدم وبه قصد استراحت برروی قالی گل قرمزرنگ پریده ام به خوابی شیرین فرورفتم که ناگهان صدای زنگ گوشی ام مانند پتکی برسرم کوبید که صدای دوستی از آن سوی خط تلفن به من گفت هوای من راداشته باش.

  زنگ نالان درب منزل مرا به حضورصاحب خانه شاکی ام فراخوانده بود،درحال تقدیم عذر وشرمندگی ازبابت ۴ماه عقب افتادگی کرایه منزل بودم که صدای دوستی رهگذر ی در کوچه به من گفت هوای من راداشته باش.

  این روزها هوای من راداشته باش کلیدواژه ای است که بیشترین کاربرد را در همه محفل های خصوصی وعمومی به خود اختصاص داده است.

  ۲۸ روز تا تعیین ۷نفر از اصلح ترین کاندیدای شورای اسلامی شهردر حوزه انتخابیه شهرستان گچساران باقی مانده است.

  واقعاً برتعدادی از حامیان وکاندیدای شورای شهرگچساران  چه گذشته است که به جای تدوین برنامه های مدیریت عمران شهری ،در کوچه بازار،شان وجایگاه خدمت به مردم را به سخره می گیرند وحمایت همه جانبه وبی قیدوشرط را از رأی دهندگان براساس روابط طایفه ای ،قومی ،حزبی ودسته ای خواستارمی شوند.

  زمانی در قاب تلویزیون ،شاهد یک رقابت برای برگزیدن شهردار شهری درقاره اروپابودم،وقتی پیشی گرفتن ارائه برنامه ها ی مدیرتی شهری را دررقابت این دوکاندیدارا زیرنظرگرفتم،نکته ای توجه ام رابه خودجلب کردوآن حس خدمت وتعصب برای برقراری رفاه عمومی درهرشرایطی بود که به خوبی دربرنامه های آن دوکاندیداوجودداشت.

  انتخابات شورای اسلامی شهرستان گچساران درحال گذارازمرحله ای است که اگر همان تعداد اندک کاندیدای محترم ،با عزم،جزم کرده خود بخواهند با هواخواهی رأی دهندگان ،خودرا به کرسی های خانه شورای مردم شهرستان گچساران وارد کنند،نه تنها شاهد تغییری در چهره رنگ شده شهرستان گچساران نخواهیم بود بلکه بایدنظاره گر چهره های رنگ آمیزی شده وبتونه کاری شده ای باشیم که درطول چهارسال خودباید هواهای  گرفته شده را با فضاهای تجلیل وقدردانی پاسخ دهند.

  بدون شک،اگر نگوییم همه اعضا، ولی اکثریت قریب به اتفاق اعضای شورای شهر وشخص شهردارنتوانستند خواسته های عمومی شهر را برای شهروندان گچسارانی آن‌چنان که باید جامه عمل بپوشانند.

  دلیل این ادعا راه  می توان چهره کنونی شهرعنوان کرد،مگر اعضای این شورادرطول مدت چهارساله ای که از عمر قبول مسئولیتشان در شورای شهرستان گچساران میگذرنمی دانستند که وضیعت جاده ها،بلوارها،معابر برازنده مردم یکی از ابرمخازن نفتی خاورمیانه نیست که با چشم بستنی در شب ،صبحی را می بینبم که به یک‌باره چهره خیابان هاوبلوارهایی چاله به چاله  با آسفالت های زیبا ومسطح چشم نواز می شود.

  اگراین تحرک های عمرانی که در طول این چندماه نزدیک به انتخابات به هدف جلب آرای عمومی نباشد بایدآن را آغاز انقلابی مدیریتی در شورای اسلامی  شهرستان قلمدادکرد ولی اگر خدایی ناکرده این تحرکات درحال  انجام، به هدف به دست آوردن کرسی  در شورای اسلامی شهرستان گچساران مهندسی شده باشد آن را نه تنها خیانت به رأی مردم شهرستان گچساران می تواند قلمداد کرد بلکه بانیان این رفتار باید به افکار عمومی جامعه ،تعلل وکوتاهی که در انجام آن مسئولیت ها که درطول چهارسال گذشته انجام نگرفته است را به افکار عمومی پاسخ دهند.

  کاندیدای محترم شورای اسلامی شهرستان گچساران،خدمت به مردم مشابه حق الناس است،اگر صدای نیتی غیرازخدمت شمارا به این میدان فرامی خواند نه هزینه خودرا دود کنید ونه به رأی مردم دهان کج کنید.

  آنانی که عطش شهرت ودیده شدن دارند،آنانی که حقوق مردم را برای هزینه ترقی خود می خواهند پرداخت کنند،آنانی که عرصه مدیریت شهری را با میدان آزمون خطا برای پالش خود به اشتباه گرفته اند،آنانی که درمجالس خود غیب گویانه از آستین خود، نفرات اول تاهفتم شورای اسلامی شهرستان گچساران را با شیرنی وآجیل به یکدیگرتعارف می کنند، به خود بیایندوبه شعور مردم بیش ازپیش احترام بگذارید.

  مردم می‌دانند که کاندیدای اصلح در ضیافت های شام ویا درمتینگ های هیجانی،طایفه ای قابل انتخاب نیستند،پس بهترین روشی که می توان به کاندیدای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر گچساران پیشنهادکرد ارائه طرح ها،برنامه ها وایده هایی است که درشرایط فعلی سازمانی ومیدانی شهرداری ،شهرستان گچساران قابلیت اجرایی داشته باشد ولاغیر.

  امیداست در سالی که به فرموده نائب ولی زمان امام عصر(عج)حضرت آیت الله خامنه ای به نام اقتصادمقاومتی،تولیدواشتغال نام‌گذاری شده است شاهدشورایی در شهرستان گچساران شویم که عصاره ای از دلسوزان،خدمت گذاران،مدیران،فرهیختگان، نخبگان علم،هنر،ورزش ،فرهنگ،عمران وسازندگی در آن حضور یابند که این  آرمان و اهداف نام‌گذاری مقام معظم رهبری درسال ۱۳۹۶را به جای نقاشی برکاغذها ودیوارها در میدان عمل نظاره گر باشیم.

   


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-1.php on line 73

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران