• تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, 15 فوریه , 2017 | 19:49 | کد خبر : 25189 |
 •   

  خطر پذیری کانال های اطراف کوی یکصد وهشت دستگاه شهرستان گچساران می تواند یکی از نقاط پرمخاطره در برابر بروز بلاهای طبیعی مانند سیل با دیواره ایمن سازی شود.   به گزارش نفت ساران ،کانال کوی یکصدوهشت دستگاه شهرستان گچساران در اطراف منازل ومجتمعات مسکونی قرار گرفته است وهمیشه در مواقعی که بارش ها موجب  ...

  نفت ساران؛

  خطر پذیری کانال های اطراف کوی یکصد وهشت دستگاه شهرستان گچساران می تواند یکی از نقاط پرمخاطره در برابر بروز بلاهای طبیعی مانند سیل با دیواره ایمن سازی شود.

   

  به گزارش نفت ساران ،کانال کوی یکصدوهشت دستگاه شهرستان گچساران در اطراف منازل ومجتمعات مسکونی قرار گرفته است وهمیشه در مواقعی که بارش ها موجب  راه افتادن سیلاب می شود ،لزوم ساماندهی این کانال مرکز توجهات ستاد بحران است.

  شاید عدم بارش ها ی فراوان وبه راه نیا افتادن سیلاب در کانال ها ومسیل های اطراف کوی یکصدوهشت دستگاه ،مسئولین ذی ربط به خصوص ستاد بحران را تا کنون متقاعد به ساماندهی این کانال نساخته باشد ولی روزهای پر بارشی چون چندروز گذشته وبه خصوص امروز (چهارشنبه) نیاز آینده نگری در ساماندهی این کانال رابه مسئولان واعضای ستاد بحران شهرستان گچساران بهطور جدی گوشزد می کند.

  بعداز باررش صبح امروز تا کنون ستاد بحران شهرستان گچساران در حرکتی پیشگیرانه با اعزام ادوات راه سازی شهرداری،با نظارت نماینده فرمانداری وناظراین عملیات، اقداماتی سوال برانگیزوغیر کارشناسی رادر پیشگیری از بروز حوادث ناشی از سیلاب در این کانال انجام داده است .

  بدون شک حرکت پیشگیرانه وسرعت عمل بالای ستادبحران برای جلوگیری از بروز حوادث غیر قابل پیش بینی از وجود سیلاب در این کانال وآسیب رساندن به منازل اطراف آن جای تقدیر وتشکردارد ولی سوال اینجا است، چرا در روزی که خطر احتمال سیلاب جدی شده است باید شاهداین تحرکات باشیم.

  آیا جابه جایی چند پاکت ،خاکی که در طول دوروز بارش ،مقاومت خودرا ازدست داده می تواند از هجوم سیلاب احتمالی به مجتمعات ومنازل مسکونی اطراف این کانال جلوگیری کند؟

  آیا بهتر نبود قبل از آنکه ستاد بحران مجبور به اتخاذ این تصمیم  ناکارآمد،برای  مواجه وکنترل سیلاب شود،اقدامی برای عملیات ساخت  کانال ویا دیواره سازی ،رادردستور کار خود قرار دهد.

  آیا به این فکر کرده ایم  که وضعیت این کانال به گونه ای است که اگر سیلی به را بیفتد چه فاجعه ای انسانی ومادی رخ خواهد داد ؟

  آیا  حتما باید شاهد حادثه ای دلخراش با ،خسارت مالی چشمگیر ویا تلفات جانی روبرو باشیم، تا دست به اقداماتی انقلابی بزنیم.

  آیا اقدامات انجام شده امروز ستاد بحران ،بروز حادثه احتمالی سیلاب در کوی یکصدوهشت دستگاه شهرستان گچساران را خنثی ساخت است ویا فقط تاریخ آن اتفاق را به عقب انداخت؟

  با وضعیت پیش رو بهترین راهی را که می توان به دست اندر کاران ،پیشنهاد کرد دیواره سازی است که بهترین روش برای دفع هجوم سیلاب به منازل مسکونی به خصوص مجتمع های آپارتمانی اطراف این کانال است ،نه حمل وجابه جا کردن چند پاکت خاک برای مقابله به سیل های خورشانی که به جز ویرانی وتحمیل خسارات به جامعه انسانی حرفی برای شنیدن ودیدن  باقی نخواهد گذاشت.

   

   

   

   

  گزارش وعکس از رضامرادی طواف خیمه

   

   


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-1.php on line 73

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران