نفت ساران ،اکراهاً (نفت و گاز عشیره ای گچساران) تعطیل است | در پاسخ به یادداشتی علیه غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران وباشت

 • تاریخ انتشار خبر: پنج‌شنبه, 24 نوامبر , 2016 | 09:05 | کد خبر : 21874 |
 •   

  بعد از در ج مطلبی در صحفه اجتماعی اینستاگرام  غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران وباشت ، حمید طاهری بویر احمدی باحمله شدید الحنی اقدام به در ج مطلبی در یکی از سایت های استان کهگلویه وبویر نمود، از این رو  سید رشید یوسفی نژاد در یادداشتی  مطلب فوق را  پاسخ داده است.    به گزارش نفت ...

  نفت ساران؛

  بعد از در ج مطلبی در صحفه اجتماعی اینستاگرام  غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران وباشت ، حمید طاهری بویر احمدی باحمله شدید الحنی اقدام به در ج مطلبی در یکی از سایت های استان کهگلویه وبویر نمود، از این رو  سید رشید یوسفی نژاد در یادداشتی  مطلب فوق را  پاسخ داده است.

   

   به گزارش نفت ساران؛ متن این یادداشت به شرح ذیل است؛

  در دنیای مدرن امروز که توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات مرزهای جغرافیایی را درنوریده و امروز تئوری دهکده جهانی حتی در دور افتاده ترین نقاط عشایری و روستایی استان تحققی عملی یافته و انسانها را فراتر از مرزهای جغرافیایی و قبیله ای رهنون ساخته است.

  مناسبات اجتماعی و سیاسی شهرستانها، ایلات و طوایف استان ریشه ای عمیق دارد و دیگر باوی و بویراحمد و ترک و لر و کهگیلویه و بهمئی و همه و همه اینقد دارای اشتراکات زبانی قوم و خویشی ، فرهنگی و سیاسی و حتی اقتصادی هستند که واپس زدن این مناسبات برای بازگشت به گذشته امری غیره ممکن است.

  شهرستانها و ایلات استان مانند این ضرب المثل؛ که هر گل یک بویی دارد ، هر کلام دارای تاریخ ، فرهنگ و ارزشها و هنجارهای خاص خود اند. و این شهرستانها و ایلات همچون تکه های پازل در کنار هم استان را تشکیل داده اند.و بر خلاف دوستی اصلاح طلب که اصلاح طلبی را کنار گذاشته و در عمق مناسبات غلط تنش های طایفه ای و شهرستانی غلطیده و اظهار می دارد؛ گچساران ، بهمئی و کهگیلویه بدون بویراحمد ، رامهرمز و رستم اند.

  نه بویراحمد، بدون گچساران و کهگیلویه ، لردگان ست و نه گچساران و کهگیلویه بدون بویراحمد رامهرمز و رستم اند. بلکه این حوزه های انتخابیه در کنار هم معنی پیدا می کنند.

  سالهای سال بود که بواسطه ایستیلای برخی انحصار گرایان در بی توجهی به شهرستانهای کهکیلویه ، بهمئی و گچساران، “شعار جدایی” از استان کهکیلویه و بویراحمد و پیوستن به خوزستان ، فارس و یا بوشهر زمزمه و حتی در حضور شخص اول اجرایی مملکت ، مردم و جوانان “شعار جدایی” از استان سر می دادند.
  این واقعیت ریشه در انحصار گرایی برخی ها و هیچ انگاشتن دیگر شهرستانها در توزیع قدرت و ثروت خلاصه می شد. بطوری که سیل مهاجرت در بلاد شاپور ، بهمئی و گچساران ، خطری جدی ایجاد کرد و عمدتا حاشیه نشینی در مرکز استان را تعمیق بخشید.

  پس از حضور غلامرضا تاجگردون در مجلس شورای اسلامی و اقدامات جدی ایشان در رفع محرومیت و جذب اعتبارات بخصوص در حوزه انتخابیه گچساران و سهیم شدن(هر چند جزئی) فرزندان آن دیار در ساختار قدرت استان ، کم کم این شعار از فضای سیاسی و اجتماعی، رخت بربست. بطور کلی مجموعه اقدامات و تلاشهای تاجگردون این “تهدید” را به “فرصت” بدل کرد.

  تاجگردون “خطر واگرایی ها” را به “همگرایی ها” بدل ساخت. بطوری که امروزه ، توسعه و عمران آبادی بویراحمد را همه فرزندان باوی و گچساران افتخار خود میدانند و در رنج ، سختی ، شادی و رشد آنها خود را شریک می پندارند.
  متاسفانه برخی سیاسیونی که خود تا دیروز در پی تغییر نام استان بودند ، امروز در فرصت بوجود آمده توسط برخی سایتها (که کارکردی جز دامن زدن به اختلافات ندارند ) در خلال مطرح شدن بحث تغییر نام استان توسط شورای فرهنگ عمومی ( که عمدتا اعضای غالب آن از شهرستان بویراحمد اند ) “اسب تعصب ” را زین کرده و بی مهابا برای تسویه حساب سیاسی با دکتر تاجگردون – که نه تنها طراح بحث تغییر نام استان نبودند و بلکه فقط نظر خود را ابراز داشته اند – و استاندار محترم استان برخواسته و سعی دارند با مطرح کردن بحث های قومی و منطقه گرایی از آب گل آلود ماهی بگیرند.

  این گونه دفاع های متعصبانه و کورکورانه از نام ، تاریخ و فرهنگ استان نه تنها کمکی به تحکیم نام و پیشنه تاریخی استان نمی کند بلکه خود توهین به ارزشهایی مردمی است که سالیان سال خون دل خورده و پاسبان ارزشهای دیارشان بودند. و بقول اندیشمندی : ” دفاع بد ، بهترین تخریب است”.
  اینان نه تنها دغدغه نام و فرهنگ استان را ندارند، بلکه دغدغه و ذهن ایشان چیزی جز اختلاف افکنی و تعمیق مناسبات غلط و تعصبات کور قبیله ای نمی باشد.

  معتقدیم تداوم چنین رفتارهای اهانت بار و هتاکی های بی امان به مردم شهرستانهای همجوار نتیجه ای جز تعمیق اختلاف ها و واگرایی مردم استان و نهایتا سر برآوردن مجدد شعار جدایی و تجزیه استان در شکلی جدی تر نخواهد بود.

  توهین های غیره اخلاقی و اهانت های پی در پی یکی از پیمانکاران سابق ، به مردم شریف باوی و گچساران در رسانه ای …. ذهن بزرگان و ریش سفیدان بویراحمد را آزرده و نگران کرده است.

  خیلی از آن عزیزان و ریش سفیدان بویراحمدی در تماس های متعدد …. این رفتارهای دون شان فرهنگ و ادب را منسوخ اعلام نموده اند.

  مطالب منتشر شده توسط این فرد ( که قطعا خودش سوادی نداشته و فقط برایش نوشته اند)
  هرگز به حساب ایل بزرگ و تاریخ ساز بویراحمد گذاشته نمی شود. چرا که در این سالها همیشه بزرگان اصیل بویراحمد حرمت ایلات همجوار خود را داشته اند.

  این اهانت ها به نماینده گچساران و باشت که به استناد نتیجه انتخابات ۷ اسفند ۱۳۹۴ محبوب ترین منتخب کشور در مجلس دهم – به تناسب درصد آرای مردم اعم از باوی ، بویراحمد، قشقایی و حتی کهکیلویه و بهمئی های ساکن گچساران، قبل از آنکه توهین به مردم آن حوزه باشد ، زیر سوال بردن منش و نجابت ایل بزرگ بویراحمد و به چالش کشانیدن هنجارهای تاریخی این ایل است. و لازم است بزرگان و ریش سفیدان ایل بویراحمد حساب خود را از این دست رفتارهای دون شان و اهانت آمیز ، مبرا سازند تا زمینه تداوم دوستی ها و مناسبات تاریخی هر دو ایل باوی ، بویراحمد و بهمئی توسط تازه بدوران رسیده های بی سواد، مورد تاخت و تاز قرار نگیرید.

  لازم به ذکر است که عرصه قلم و اندیشه ، میکروفن و ارگستر عروسی نیست که هر کسی از گرد راه برسد آنرا بردارد و خواننده و یا رقاص شود … عرصه قلم و اندیشه حرمت دارد و خداوند تبارک و تعالی به حرمت قلم سوگند یاد فرموده اند. و نباید قلم مقدس را به تهمت ، افترا ، دروغ و هتاکی آلوده کرد.

  مطالب منتسب به این فرد در سایت کبنانیوز – در خصوص ریاست محترم شورای نگهبان و نماینده اسبق گچساران و کهگیلویه و همچین در مورد حکم اعدام منصور خان باشتی – قبل از آنکه بی حرمتی ، اهانت و نسبت دروغ به مردم باوی باشد، تهمت و افترا به شورای محترم نگهبان و ریس محترم مجلس خبرگان رهبری و مصداق نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی تلقی می گردد.

  جا دارد دادستان محترم استان و نماینده مدعی العموم و مسئول محترم دفتر بازرسی شورای نگهبان در استان با اقدامات قاطع و قانونی مجال بی حرمتی مجدد به نهادهای انقلابی ، مسولین و ارزشهای جامعه را ، سلب نمایند.

  با احترام
  سید رشید یوسفی نژاد

   


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-default.php on line 68
  انتهای پیام/شایسته

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
  • تـــازه ترین خبرهای نفت ساران
 • شناسنامه عبور اورنگ نارکی ازشرح وظایف فرهنگی وارشادی ؟!
 • بهار اردیبهشت درخشان و نقد عملکرد اورنگ نارکی در گچساران
 • تعبیرامام جمعه گچساران از طوفان الاقصی : رژیم غاصب ودولت مغضوب آمریکا در تغییرجغرافیای سیاسی مسلمانان جهان طعم شکست راچشید
 • گزارش نفت ساران با موضوع تخلف انتخاباتی حسینی پور به شورای نگهبان
 • همایش بزرگ انقلابی بسیجیان گچساران برگزار شد
 • ناصر صالحی فرمانده بسیج در رزمایش جهادگران فاطمی گچساران : فلسفه مدیریت جهادی بسیجیان اخلاص است
 • مردم گچساران جنایات سفالت برانگیز رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم کردند
 • نماز جمعه گچساران به امامت دکتر سید عنایت هاشمی منش برپاشد: فردا ۹:۳۰ مردم بصیرگچساران به راهپیمایی حمایت از مردم غزه دعوت می شود
 • چکیده ۷۴ ضربه شلاق ناصرحسینی پور بر پیکر تاریخ ایلات واقوام استان کهگیلویه و بویراحمد
 • دیدارمدیرمسئول خبرگزاری نفت ساران بادکترامین درخشان مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد
 • تَشت فرماندار معلم ناکارآمد،این بار با ادامه بلاتکلفی کارگران پتروشیمی گچساران به زمین افتاد
 • اخطار به حراست تا هشدار به دانشی و مدیرعامل پنهان وزارت نفت در حوزه انتخابیه گچساران وباشت
 • شاکی خبر نفت ساران از حراست مناطق نفتخیز جنوب آمد !
 • شلیک حراست نفت و گاز گچساران به پای سازمان کل حراست وزارت نفت دولت دوازدهم و سیزدهم
 • نقض بی طرفی اورنگ نارکی علیه قانون مطبوعات به نام رضا شایسته /نفت ساران بیانیه صادر کرد
 • دعوی نفت وگاز گچساران وبهانه شایسته بازگشت ،طوف خیمه به مدیریت خبرگزاری نفت ساران
 • وظایف یک نگهبان حراست چیست و چگونه باید به آن عمل کرد ؟
 • به زودی خودسوزی قریب الوقوع رضا شایسته در دوگنبدان ناصر حسینی پورزنده پخش خواهد شد
 • دعوت ستاد انتخابات به مطالعه دیکته ناصرحسینی پور داوطلب مجلس به غلامرضا کمالی
 • اظهارات متقلبانه دانشی وسوء علی مددی تا جذب ۲نیروی رانت شده کمالی در روابط عمومی نفت وگاز گچساران