• تاریخ انتشار خبر: جمعه, 4 نوامبر , 2016 | 14:15 | کد خبر : 20926 |
 •   

  عبدالله نادری لرد جانی عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان  ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان گچساران  که در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد به ایراد سخنرانی در باب موضاعات مختلف پرداخت.    به گزارش نفت ساران ؛  عبدالله نادری لرد جانی عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان در ...

  نفت ساران؛

  عبدالله نادری لرد جانی عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان  ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان گچساران  که در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد به ایراد سخنرانی در باب موضاعات مختلف پرداخت.

   

   به گزارش نفت ساران ؛  عبدالله نادری لرد جانی عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان در ابتدا با گرامی داشت یوم الله ۱۳ آبان که روز تجدید میثاق جهت مبارزه با استکبار جهانی نام گرفته است پرداخت وبا تقدیر و تشکر از ستاد نماز جمعه شهرستان گچساران اظهار داشت:ازکه  این وقت را در اختیار بنده ی حقیر قرارداد شد که با تأسی از ‌ شهید بهشتی که فرمودند دانشجو موذن جامعه است و اگر خواب بماند نماز ملت قضا می‌شود عرایضی را خدمت مردم شریف استان کهگلویه وبویر احمد عرض کنم تشکر می کنم.

  وی با بیان اینکه مردم همیشه جلو تر از مسؤلین هستند این‌گونه مشروح سخنان خودرا آغاز کرد؛

  بسمه تعالی

  برادران عزیز و خواهران محترمه یوم الله ۱۳ آبان از سه جهت حائز اهمیت است. ابتداعا سالروز تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه بود.

  آن امام همایی که روحیه تعبد و انقلابی گری ایشان سبب مخالفت رژیم مستبد وقت با آن حضرت  شده بود، تصویب لایحه ننگین کاپیتولاسیون در هیئت دولت وقت مراتب خروش آن مرد خدا را به مراه داشت.

  که نهایتا به دلیل استبداد و دیکتاتوری موجود در حکومت منحوس پهلوی و خفقانی که در فضای جامعه بود امام را تبعید کردند، اما سوال بنده این جاست امروزه ما در نظام مقدس جمهوری اسلامی زندگی می کنیم،نظامی که میراث امام و شهدای ماست،اما مدتی است بوی قرار داد ننگین کاپیتالاسیون در قالب های مختلف به مشام می رسد یا اینکه عده ای بیان می کنند قرارداد های محرمانه؛ مگر ما در جمهوری اسلامی قرارداد محرمانه داریم،مردم ما فهمیم اند، این ها همان مردمانی هستند که ۲۲ بهمن رقم زدند.

  همان مردمانی اند که حماسه ۹ دی را آفریدند ، چرا مفاد قرارداد ژنو هنوز بیرون نیامده، چرا باید گفت قرارداد های ipc و fatf محرمانه است و مفاد اون به مردم ارائه نشود.

   مبادا که مصالح نظام و منابع ملی را عده ای در جهت منافع خود به خطر بیندازند،روشنفکران باید به مردم احترام بگذارند، همه باید بدانند ملت خود را در بند این جناح و آن جناح نمی دانند، ملت انقلابی اند، ملت ما ولایی اند، و رفتار هر گروه و حزب را نسبت به انقلاب می سنجند.

   چپ و راست و اصولگرا و اصلاح طلب هردو یا برای انقلاب کار می کنند، که انقلابی اند،در غیر این صورت هر کسی در سایه سار هر جناح و گروهی بخواهد منابع ملی را به تاراج بگذارد، از چشم ملت خواهد افتاد.
  حادثه دوم که تسخیر لانه جاسوسی شیطان بزرگ بود به تعبیری انقلاب دوم لقب گرفته یکی از بزرگ ترین حوادث بعد از انقلاب اسلامی بود.
  عزیزان من یک زمانی امام (ره) فرمودند : سفارت آمریکا لانه جاسوسی است. آن روز عده ای انقلابی با لبیک به ولی زمانشان، لانه جاسوسی را به تصرف خود درآوردند.

   ۲۷ سال پس از این واقعه اروپا فهمید که سفارت آمریکا سفارت شنود است.،در همین قضیه ی برجام امام خامنه ای  ما فرمودند : به آمریکا بد بینم بعضی ها گفتند بد بینی و خوش بینی معنا ندارد. باید واقع بین بود.

  واقعیت این است که باید به گذشته ۱۰۰ ساله آمریکا توجه کرد.
  شما ببینید از سال ۱۳۲۸ تا ۱۳۵۷ کشور ما دست آمریکا و ایادی آن بود. ما چه خاطره ی خوشی از آمریکا داریم جز غارت منابع ملی و خیانت و وابستگی.
  آیا تجربه قریب به یک قرن از حاکمیت آمریکا کافی نیست که ما دوباره به آن اعتماد کنیم.

  آن هم زمانی که همه چیز به وفق مرادشان بود، الان که دیگر نظام، نظام اسلامی است.

  قطعا این ها با نظام اسلامی کنار نمی آیند.
  خب عده ای هم وجود دارند که می گویند آمریکا در طول تاریخ دچار استحاله شده و تغییر کرده، در جواب اینها باید گفت تا الان ۱۱ دولت در جمهوری اسلامی ایران سر کار آمده، چه دولت هایی که گرایش غربی داشتند و چه دولت هایی که مقاوم بودند.

   رفتار آمریکا با آن ها تغییر نکرده، تاریخ نشان داده علی رغم این همه خباثت دولت هایی که مقاوم بودند، جسارت آمریکا نسبت به آن ها کمتر بوده ولی در عین حال هم چنان این شیطان بزرگ تیر های زهرآگینش را به سمت ما پرتاب کرده.
  نمونه اش دولتی که در طول دوران دفاع مقدس تا سال ۶۷ بوده، آمریکا نهایتا جنگ را بر ما تحمیل کرده،هواپیمای مسافربری ما را در دریا مورد اصابت موشک جنگی قراردادند.
  بعد از آن دولتی سرکار آمد که نسبت به رابطه با غرب تقریبا بینابین بود، در همان دولت شما می بینید تمام سفرای اروپا فرا خوانده می شوند و آمریکا در صدد وارد کردن ضربه ای سهمگین به ایران قد علم می کند.
  بعد از دولت سازندگی دولت اصلاحات می آید که دوباره گفتگوی با آمریکا را شروع می کند. نهایتا در همان دولت آمریکا ما را محور شرارت در جهان معرفی می کند.

  به افغانستان و عراق حمله می کند برای حمله به ایران.

  بعد از دولتی سرکار آمد که در مقابل آمریکا مقاومت کرد. ما شاهد بودیم که جسارت ها کمتر شد اما باز هم خباثت ها بود و شدید ترین قطعنامه ها علیه ما اتخاذ شد،و نهایتا دولت فعلی سکان دار دولت شده که خوش بین بودند.

  دیپلماسی سازش و لبخند را سرلوحه خود قرار دادند و راه خروج از مشکلات را در رابطه با آمریکا می دیدند.
  خب مذاکره کنندگان ما هم زحمت زیادی کشیدند ولی نتیجتا با بد عهدی طرف مقابل روبرو شدند تا جایی که طرف مذاکره کننده بعد از برجام هم علنا اعلام کرد که ما تحریم هایی علیه ایر

  ان اتخاذ می کنیم.
  خب اینها همه سندی است بر اینکه آمریکا دچار استحاله نشده. بزرگواران مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر ظلم، مرگ بر دیکتاتوری، مرگ بر یکجانبه گرایی.
  آیا عقل سلیم می پذیرد با رژیم کودک کش مذاکره کرد. هنوز یک عده ای بیان می کنند تابوی مذاکره با آمریکا شکسته شده.
  در پاسخ به این ها باید گفت نه تنها آمریکا تغییر نکرده بلکه شما دچار استحاله شدید.
  ما کجای کاریم؟! شما ببینید این دو کاندید ریاست جمهوری آمریکا را که از دو حزب مخالف هم هستند، این یکی میگوید من ایران را فلان می کنم آن یکی می گوید من ایران را بهمان می کنم. واقعیت این است که یک از آن ها هیچ غلطی نمی توانند بکنند.
  یا عبارات سخیف این تا را مشاهده کنید بفرمایید این میرود یک خانمی می آورد برای اثبات فساد اخلاقی دیگری، و آن یکی هم متقابلا یک آقا می آورد برای اثبات فساد اخلاقی طرف مقابل. خود اینها در این مناظره هایشان آمریکا را رسوا کردند.

   رئیس جمهور وکدخدای جهان از بین این دو نفر انتخاب می شود. عقل نمی پذیرد بر اینها تکیه کنیم.
  علی ای حال بنده توصیه می کنم مسؤلین ما، دیپلمات های ما، و آن کسانی گرایش به آمریکا دارند حتما وصیت نامه امام (ره) را مطالعه بفرمایند.

   البته وصیت نامه امام (ره) یک جلد است ولی امروز کسانی دارند کتاب خاطرات با امام تولید می کنند و در پی آ نند که این کتاب را جایگزین وصیت نامه امام(ره) کنند که خداوند ان شاءالله هدایتشان کند.
  واقعه سوم نیز شهادت دانش آموزان انقلابی ما در دانشگاه تهران بوده که علی رغم اهمیت زیاد این موضوع به علت زیغ وقت در زمان مناسب دیگری به این مسئله می پردازیم.
  بحث بعدی بنده در رابطه با مسائل بومی شهرستان گچساران است.
  جهان اسلام در سطح کلان،کشور در سطح ملی، استان ما در سطح استانی و شهرستان ما در سطح شهری نیاز به وحدت دارد.

  مسؤلین باید بدانند نماز جمعه تریبون مقدسی است امام جمعه جزء خطوط قرمز ماست،گاهاً می بینیم حرمت نگه داشته نمی شود.

  اگر اختلاف و مسئله ای هست که خارج از تریبون های رسمی قابل حل است آن جا حلش کنیم.

   عزیزان دشمن بیش از هرچیز از نماز جمعه های ما می ترسد چراکه محور وحدت است.

   اسلام سیاسی در آن تبلور پیدا می کند، به هر بهانه ای گاه و بی گاه امام جمعه محترم را مورد هجمه قرار ندهیم، اگر نقدی هم وارد است در چارچوب منطق و حرمت بیان شود. مسئولین ما مراقب باشند پازل دشمن را کامل نکنند.
  مسئله بعدی اینکه در شهرستان گچساران علی رغم داشتن منابع عظیم نفتی بیکاری بیداد می کند, سهم اشتغال دانشجویان نفت و مرتبط با نفت چه اندازه است ؟!

  آیا نباید ازقبل منابع نفتی علاوه بر جذب کلیه فارغ التحصیلان مرتبط با نفت شیمی و پتروشیمی باید زمینه هایی برای رشته های دیگر هم فراهم شود

  . سهم جوانان گچساران از اشتغال در تاسیسات نفتی قابل قبول نیست آیا در قرارداد های نفتی و برنامه ششم توسعه بر این مسئله فکر شده است. اگرقرار است اشتغال ایجاد شود باید بومی تر شود حال اینکه قرارداد های ipc نه تنها اشتغال جوانان را تحت الشعا قرار می دهد بلکه سبب اشتغال خارجی ها می شود و ضربه ی بزرگی به سیاست های اقتصاد مقاومتی وارد می کند . در این جا می طلبد مسئولین پیگیری بفرمایند.
  مسله آخر که مهم ترین مسله ای است که امروزه ما در گچساران با آن دست و پنجه نرم می کنیم مسله فرهنگ است علی رغم این که شهرستان گچساران بخاطر وجود شرکت های نفتی و گازی مورد هجمه غرب و فرهنگ غربی بوده در عین حال دارای پیشینه ارزشی و انقلابی است شما ببینید چند شهید انقلاب اسلامی در گچساران داریم ,این خود سندی است دال بر غیرت و تعصب انقلابی مردم گچساران آیا در حال حاضر وضعیت فرهنگی درد آور نیست نگران کننده نیست؟! نهاد های مسئول تا به الان چه اقداماتی انجام داده اند شورای فرهنگ عمومی کجا تشکیل می شود مصوباتش کجاست و ضمانت اجرایی آن ها چیست؟

  بنده در شهرستان چرام هم مسله خودکشی ها را مطرح کردم،ولی شما سهم گچساران را در این خودکشی هامشاهده بفرمایید ۵ خودکشی در ۲ ماه اسیب شناسی انجام شده توسط دانشجویان نشان می دهد که اکثر این خودکشی ها بخاطر مشکلات معیشتی و فرهنگی است .

  اگر ما رابطه بین گرانی و بنزین برقرار می کنیم رابطه ای هم بین وضعیت فرهنگی ,بیکاری و خودکشی ترسیم و پیگیری کنیم.

   

  عبدالله نادر بسیج دانشجویی

  index

  عکس  از صالح الماسی


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-1.php on line 73
  برچسب ها:


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران