• تاریخ انتشار خبر: سه‌شنبه, 30 آگوست , 2016 | 12:18 | کد خبر : 17531 |
 •   

  مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه وبویر احمد گفت: ۹۸۱ میلیارد ریال برای توسعه آبرسانی به روستاهای این استان اختصاص یافته است. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت ساران ؛ فیض الله پاسره گفت: ۶۰۰ میلیارد ریال از این میزان اعتبار از محل سفر رئیس جمهوری و هیات دولت به گهگیلویه و بویر ...

  نفت ساران؛

  مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه وبویر احمد گفت: ۹۸۱ میلیارد ریال برای توسعه آبرسانی به روستاهای این استان اختصاص یافته است.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت ساران ؛ فیض الله پاسره گفت: ۶۰۰ میلیارد ریال از این میزان اعتبار از محل سفر رئیس جمهوری و هیات دولت به گهگیلویه و بویر احمد در ۲۴ مرداد سالجاری است.

  وی ادامه داد: ۳۸۱ میلیارد ریال نیز از محل بند ج تبصره پنج قانون بودجه سال ۱۳۹۴(صندوق توسعه ملی) برای طرح ها و مجتمع های آبرسانی روستایی این استان در سالجاری اختصاص یافته است.

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه وبویراحمد افزود: حدود ۱۰۶ میلیارد ریال نیز سالجاری از محل اعتبارات استانی و ۲ درصد نفت برای طرح های آبرسانی به روستاهای این استان پیش بینی شده که تاکنون مبلغی تخصیص نیافته است.

  پاسره بیان کرد: این میزان اعتبار قرار است از هفته جاری با تشکیل کمیته های برنامه ریزی در شهرستان های مختلف به شرکت آبفای روستایی استان اختصاص یابد.

  وی تصریح کرد: ۲۳۰ میلیارد ریال از اعتبارات سفر رئیس جمهوری درحوزه آب و فاضلاب روستایی برای آبرسانی به ۱۲۵ روستای شهرستان بهمئی از طریق سد کوثر هزینه خواهد شد.

  وی با اشاره به فرایند هزینه کرد ۳۸۱میلیارد ریال صندوق توسعه ملی برای طرح های آبرسانی روستایی در استان نیز، گفت: این میزان اعتبار برای ۱۸ مجتمع آبرسانی روستایی در قالب ۴۷۰ روستا تخصیص یافته است.

  مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تخصیص این میزان اعتبار نیز ۱۰۰درصد است، گفت: تاکنون ۳۹ درصد معادل ۱۵۰میلیارد ریال از این میزان اعتبار به صورت نقدینگی در اختیار پیمانکاران و طرح های آبرسانی در نقاط مختلف استان قرار گرفته است.

  پاسره تصریح کرد: ۱۰۷ هزار نفر از جمعیت روستایی کهگیلویه و بویراحمد با بهره برداری و تکمیل این مجتمع های آبرسانی از نعمت آب آشامدینی سالم برخوردار خواهند شد.

  وی اظهار کرد: فاز دوم آبرسانی به پشته زیلایی چرام، قیام -موگرمون -لنده، تاکسیسه و شهنیز بخش مارگون و مجتمع آبرسانی لوداب با ۶۸روستا از جمله این مجتمع هاست.

  وی مجتمع آبرسانی کاکان بویراحمد، مجتمع آبرسانی دهدشت شرقی و غربی از طریق سد کوثر، مجتمع آبرسانی باباکلان و بوسنگان باشت را نیز از دیگر مجتمع های مهم و در دست اجرای شرکت آبفای روستایی این استان ذکر کرد.

  پاسره ابراز داشت: چهار مجتمع آبرسانی در قالب ۱۴۵ روستا از این تعداد تا پایان سال مالی ۹۵ (تیرماه ۹۶) براساس برنامه ریزی انجام شده به بهره برداری خواهند رسید.

  وی تاکید کرد: مجتمع آبرسانی گوشه و مزدک شهرستان بویراحمد، مجتمع آبرسانی چشمه گلی شهنیز بخش مارگون، مجتمع آبرسانی لوداب در قالب ۶۸ روستا و مجتمع قیام موگرمون شهرستان لنده است.

  وی میزان اعتبار تخصیص یافته برای این چهار مجتمع آبرسانی شامل گوشه و مزدک، شهنیز مارگون، لوداب و قیام موگرمون لنده را به ترتیب ۲۱،۱۰، ۴۴ و ۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

  پاسره اظهار کرد: موضوع کیفیت و تامین آب سالم و بهداشتی و گندزدایی مستمرآب آشامیدنی در روستاها اولویت نخست و در عین حال خط قرمز شرکت آبفای روستایی این استان محسوب می شود.

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه وبویراحمد گفت: اجرای طرح های آبرسانی روستایی در استان نیز با همین رویکرد و بیشتر با هدف اصلاح و بهسازی شبکه ها، خطوط انتقال و کیفیت منابع آبی خواهد بود.

  وی شاخص بهره مندی از آب آشامیدنی سالم در این استان را ۷۲ درصد ذکر کرد.

  حدود ۳۳۰ هزار نفر از جمعت ۷۰۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در قالب یکهزار و ۶۷۶روستای دارای سکنه این استان روستایی هستند.


  Warning: Use of undefined constant getILikeThis - assumed 'getILikeThis' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naftsara/public_html/1111/wp-content/themes/bayan/single-1.php on line 73
  برچسب ها:


  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط نفت ساران در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲
  • تازه ترین خبرهای ورزشی نفت ساران